PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial drift alacağım adam bana birşeyler dedi tercüme edecek var mı :)

fare662
10 Ağustos 2013, 14:51
mondial drift alacağım adam bana birşeyler dedi tercüme edecek var mı abilerim kardeşlerim motor daha on aylıkmış ama debriyaj sıyırıyordu dedi bende altı yaylı debriyaj balatası taktırdım ufacık bi ses geliyor debriyajdan dedi

sizce motorun on ayda debrijayı sıyırması normalmı
neden kaynaklanmıs olabilir ( zorlanma vs)
altı yaylı debrıyaj balatası nedir
bana ne gibi sorunlar çıkarır.

aldıgımda 200 km yol gelecegım blginize

yardım ve yorumlarınız ıcın sonsuz tesekkurler ::):rendeer:

COMTAN
10 Ağustos 2013, 15:05
motor isterse 1 aylık oslun insan gibi davranılmadığı zaman yersin debriyajı debriyaj ömrü normal kullanım ve apaçi kullanım olarak çok farklılık gösterir.alacağın motorun km si nedir.zira benim motor 9000km yi devirdi debriyaj falan değişmedi herhangi bir kaçırma vs de yok
debriyajdan ses nası geliyor bi bilgim yok fakat 6 yaylı balata dediği baskısı daha güçlü olduğundan kaçırma ihtimali daha düşük olabilir.ben derimki adam gibi bir ustaya götür göster krank sesi falan olmasın debriyaj falan derken sakata gelme

fare662
10 Ağustos 2013, 15:11
7 bin kilometrede

ceyhun__22
10 Ağustos 2013, 15:13
fabrikasyon kurulum hatalı yapıldıysa veya debriyajın gerginlik ayarı kurcalandıysa da debriyaj kısa sürede kendini yakabiliyor. Kanuni bretonun debriyaj çatalı kilitleniyordu soğuktan , çok gereksiz yere ben de sıyırmıştım, Yani illa kötü kullanımdan değil (hatalı işçilikten) şanssızlıktan da erken km de debriyaj gidebilir çok kuruntu yapmamak lazım , yenisi iyi kurulduysa devam :)

MF-Hyo
10 Ağustos 2013, 17:16
O adama sakacıktan heyecanlı gibi davran abi bu tekere geliyor mu nasıl bir makina güclü mü filan diye sor. Cevabına göre foyası ortaya cıkar :cat: :cherry:

efedemir
10 Ağustos 2013, 18:00
en iyisi 0 almak boşver 2. eli

bagımlı
10 Ağustos 2013, 19:07
Tabi 0 makine almak en güzeli ama herkesin bütçeşi yetmeyebilir.