PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyler Bi Bakarsanız Kıyak olur Yardım Lütfen.

Ayaz38
10 Ağustos 2013, 03:46
Öncelikle selamun aleyküm Bnm mondial 125 mt var motoru iyi ve yürüründe sıkıntı yok aama tek derdim 2014 de ehliyet alıcam
ya bana plakalı bişi lazım motorumu seviyorum tek yönü bu eksik Yani plakası [motor Numarası ..] Vede [Şasi no.. ] temel özelikleri olursa ben bu motora ruhsat çıkarta bilirmiyim ? bana
yardımcı olun Hiç bir belgesi yok yada o dediklerimden yani şasi yada motor numarasından bulabilirmiyim bi el atın ------Bilginiz varsa------

tr_select
10 Ağustos 2013, 03:58
İmkansızı istiyorsun :)

flame
10 Ağustos 2013, 05:09
Şu an ciddi anlamda suç işliyorsunuz.Yeni yasalar ile direk hırsız damgası vurulup hakkınızda 3 ayrı dava açılıyor.Tabi elinizde 5 seneyi geçmemiş fatura varsa durum farklı.Bence bir an önce elinizden çıkarın o motosikleti...

utkan35
10 Ağustos 2013, 10:38
bunu satıp aynı motorun plakalı ve ruhsatlısını alın hiç belge yoksa işiniz zor

egelim 43
10 Ağustos 2013, 10:51
Plakalı ruhsatlı yasal bi motorum olsun istersen elindekinden kurtulup yeni bi motosiklet (ister sıfır km ister plakalı ikinci el) almak durumundasın dostum :cat: mevcut motosikletinin hiç bir belgesi yoksa plaka çıkartamazsın maalesef :pale:

efedemir
10 Ağustos 2013, 18:09
bence yeni 0 bi motor alıncaya kadar bin egerki polis kovalıyacak olursa motoru atar kaçarsın. geçenlerde benim arkdaş yakalandı 100 lük cup ile motorun şase numarası yoktu. zaten plka ruhsat ehliyet vs onlarda yok. adamın ocagına incir agacı diktiler. bi dünya para ödedi ayriyeten hırsız muamelesi görüyo mahkemesi devam ediyor.

ufukk
10 Ağustos 2013, 19:38
motorundan memnunsan aynısından sıfır veya ikinci el tescilli bi motor alırsın .Elindeki motoruda yedek parça olarak kullanırsın, zaten ruhsatsız motoru satsan kimse almaz alsada ölü fiyatına gider

hisvarlar
10 Ağustos 2013, 20:03
Bu şekildeki işlere 2 motordan tek motor yapmak deniyor. Tabi bunu değerli ancak evraksız motorlarda yapıyorlar. Sakın çalıntı vs. gibi işler gelmesin aklınıza. Örneğin 52 model herşeyi kayıp bir bmw motosikletiniz var ve buna evrak çıkarmak istiyorsanız evraklı bir tane benzer model bulup şase ve motor numaralarını diğerine aktarıp diğerini boşa çıkarıyorsunuz. Sizde benzer işlem yaparak motorunuzu kullanmaya devam edebilirisniz ancak mevcut motorunuz için böyle bir masrafa girmeye değer mi ? bunu iyi hesaplamanız gerekli.

flame
10 Ağustos 2013, 21:37
Bu şekildeki işlere 2 motordan tek motor yapmak deniyor. Tabi bunu değerli ancak evraksız motorlarda yapıyorlar. Sakın çalıntı vs. gibi işler gelmesin aklınıza. Örneğin 52 model herşeyi kayıp bir bmw motosikletiniz var ve buna evrak çıkarmak istiyorsanız evraklı bir tane benzer model bulup şase ve motor numaralarını diğerine aktarıp diğerini boşa çıkarıyorsunuz. Sizde benzer işlem yaparak motorunuzu kullanmaya devam edebilirisniz ancak mevcut motorunuz için böyle bir masrafa girmeye değer mi ? bunu iyi hesaplamanız gerekli.

Söylediğinize galericiler veya halk arasında "CHANGE" denir.

Arkadaşın durumu olmayabilir ama 1000tlik çin malı motosiklet için böyle maceraya girmek lüzumsuz...Yedek parça niyetine satın tamircilere.Kendinize yeni bir motosiklet alın başka birşey olmaz.

Ayaz38
11 Ağustos 2013, 13:01
Herkeze saolda Peki ben motor numarası yada şaseden eski plakasını felan bulamammı

serdar1547
11 Ağustos 2013, 13:52
imkansız olan herşey insanoğluna güzel gelmiştir ve sen şu an imkansızı istiyorsun,olmuyor dostum zamanında bizde çok uğraşmıştık ama olmayınca olmuyor...en çıkar yolu motorunu yok fiyatına satarsın ,plakasız ruhsatsız binebilecek birine,kendine de plakalı bir motor alırsın.ben de zamanında öyle yapmıştım,yeni motorunu alınca eskisinin acısını çabuk unutuyorsun