PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korumaliklar hakkinda

Linwelin
09 Ağustos 2013, 02:23
Herkese selamlar. Motordan once korunmak diyen bi kardesiniz olarak sormak istedigim bi sey var.

Kullanim ss olarak dusunursek:

Kaliteli mont orta seviye diz dirsek bel korumaligi mi? (Bel korumasi da istiorum.)

Ust kalite korumaliklar orta seviye mont mu?

Aslinda kafamda olan ikincisi yani;
KNOX META-SYS SIRT KORUMA
ZANDONA 3210-DiRSEKLiK
ZANDONA 3260-HAREKETLi-DiZLiK
Ve 400tllik bi deri montla en ust korumayi saglayabilir miyim? Asil sorum bu sanirim..

tr_select
09 Ağustos 2013, 02:28
Üst kalite mont... 50 liraya alınan dizlik-50 liraya eldiven-yine 50 liraya alınan belliğin hayat kurtardığını çok gördüm.

2 sene önce arkadaşın yaptığı kazada; dainese mont(pelle serisi) sürtünmeden dolayı tanınmaz haldeydi. Kumaş bir mont ile o kola ne olurdu düşünmek bile istemiyorum.

Linwelin
09 Ağustos 2013, 02:31
Kuması benim de aklim kesmio işin açıgı.. Bu knox full sirt korumasinin bi artisi olmaz mi ust kalite montlar o kadar mi iyi? Cahilligime verin, bilmedigimden soruorum..

Green Arrow
09 Ağustos 2013, 02:42
Herkese selamlar. Motordan once korunmak diyen bi kardesiniz olarak sormak istedigim bi sey var.

Kullanim ss olarak dusunursek:

Kaliteli mont orta seviye diz dirsek bel korumaligi mi? (Bel korumasi da istiorum.)

Ust kalite korumaliklar orta seviye mont mu?

Aslinda kafamda olan ikincisi yani;
KNOX META-SYS SIRT KORUMA
ZANDONA 3210-DiRSEKLiK
ZANDONA 3260-HAREKETLi-DiZLiK
Ve 400tllik bi deri montla en ust korumayi saglayabilir miyim? Asil sorum bu sanirim..

Selam güzel bir mont ve dizlikle yeterli bir koruma sağlarsınız,biraz para biriktirip sonra korumalı kot pantolonda alabilirsiniz.Mont konusuna gelirsek şöyle söyleyim eğer deri orjinal ise zaten en üst koruma deri montlarda mevcut,içindeki korumalarda ce onaylıysa yani standartları tutturmuşsa gayet güzel koruma sağlar,başka sormak istediğiniz olursa veya kafanızda model link vs belirtin yardımcı olalım elden geldiği kadar.

Linwelin
09 Ağustos 2013, 12:18
http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=6779&m=50&g=581&o=73

Mesela bu montta sirt korumasi yok sanki.

Bi de Alpine Stars iyi midir? Amerikadan da getirtebilirim ekipmanimi. Soyledikleriniz dogrultusunda. Alpine'i birak şu marka var falan die de onerseniz olur.

Alpine linki;
http://www.alpinestars.com/celer-leather-jacket.html#.UgSmPXmDOAh

Green Arrow
09 Ağustos 2013, 15:06
Tekrardan Selam,attığın 2 montta yani astars da Dainesede sırt korumasına sahip değil sadece içinde bir kagıt gibi ped var hafif darbe emici sırt koruma alırsın o birşey değil,bence Abdden getirtebiliyorsan ordan getirt daha uyguna gelir,motorunu söylersen sana çok güzel tavsiyelerde bulunabilirim kardeşim Astars montlar konusunda oldukça bilgi sahibiyim,Dainese konusunda uzmanlıgım yok ancak sana tek söyleyecegim mototaşdan hiçbir şey alma çok pahalı satıyorlar.

Linwelin
09 Ağustos 2013, 15:19
Motoru krediyle almak istedigim icin para koyuorum kenara. 2 aya kadar honda cbr 250 almayi planliorum. Esyalari alayim diorum ufaktan. Ama koruma inan motordan onemli benim icin. Hic dusmedim simdiye kadar ama dusersem de mumkunse tek parca kalmak istiorum. Bu yuzden saglam para ayirdim kiyafete. Sizlerle konusup ona gore biseyler toparlicam hem de motora kadar hevesimi dizginler bi parca. Amerikadan alirsak zate buraya gelisi 2haftayi bulur.

Green Arrow
09 Ağustos 2013, 15:29
Cbr ise racing tarzı mont uygun olur tabiki,ABDden birimi getiricek yoksa Revzilla veya ebay tarzımı bakıyorsun ? eğer kargoyla getiriceksen kesinlikle usps ile gelmesi lazım dhl gibi özel firmayla gelirse %20 verginin dışında birde çok ciddi depo masrafı ödersin.

Linwelin
09 Ağustos 2013, 15:52
Arkadasim var orda yasayan. Bu tarafa gelip gideni cok oluo onlarla gonderdi simdiye kadar. Aciliyet olmasin, ordan gelecek adam aramayalim die simdiden alayim da motoru alincaya kadar gonderir birileriyle. Astarsin direk kendi sitesinden baktim. Hazir oturan varken orda kendi sitelerinden bakmak ilk tercihim.

Proud
09 Ağustos 2013, 15:56
Paraya göre tartmak yanlış olur, çünkü senin 400 liraya aldığın mont avrupada 150 euro'ya denk geliyor ve avrupalılar bu montlara kalitesiz gözüyle bakıyor.

Linwelin
09 Ağustos 2013, 16:41
Sharp gibi kiyafetlerinde guvenlik testleri olan bi site var mi? Bi de parasindan gitmiorum zate. Aslinda sorum: aktif koruma nasi mukemmellestirilebilir?

Green Arrow
09 Ağustos 2013, 17:18
Sharp gibi kiyafetlerinde guvenlik testleri olan bi site var mi? Bi de parasindan gitmiorum zate. Aslinda sorum: aktif koruma nasi mukemmellestirilebilir?

Montlarda öyle bir şey malesef mevcut değil ancak alpinestarsın ve Dainesenin korumaları çok başarılıdır,kendi üretimleridir ve standart ce korumalardan çok daha iyi dayanıklılık sağladığını kendi belgelerinde belirtiyorlar.İngilizce mevcutsa http://www.revzilla.com/ Dainese ve Alpinestars bunun dışında birsürü markanın hemen hemen her ürünü videoyla anlatılıyor tavsiye ederim.

Linwelin
09 Ağustos 2013, 17:21
Anladim. Bi bakayim biseyler begeneyim burdan tartisiriz olmazsa..

Green Arrow
09 Ağustos 2013, 17:23
Anladim. Bi bakayim biseyler begeneyim burdan tartisiriz olmazsa..

Sen montlara bak hoşuna giden varsa söyle bana,eğer dilin yoksa ben ordan adamın dediklerini söylerim,adamlar bizdeki gibi süper abi demiyor her ürünün neye gidip neye gitmediğini belirtiyor :D

cx571
09 Ağustos 2013, 17:28
Tam uygun Motor seçmissin dostm :) CBR 250 R candır cannn. Bende Zandona Dizlik Kullanıyorum. Mafsallı almadığım için pişmanım ama Dizlikler kaliteli ve sağlam.