PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Ayaklık Sorunu

lalala541
08 Ağustos 2013, 22:38
Arkadaslar ben babamdan gizli motoru aldım sürdüm yerine koyayım dedim 2 li ayaklıgı acamıyorum lütfen söyleyin ben bu ikili ayaklıgı nasıl acabilirim.

sakinseytan
08 Ağustos 2013, 22:44
ayaklıgı ayagınla aşşa bastırıcan motoru yukarı cekicen :S yaş kac merak ettim dogrusu :)

rangers07
08 Ağustos 2013, 22:45
Kafamı iyi :D sağ ayağınla ayaklığın basılcak yerine bastır sonra motoru üste çek çekerkende biraz arkaya ittir oldu bitti :D:D:D

lalala541
08 Ağustos 2013, 22:45
16 yasındayım . Ya düsürürüm die korkuyorum :/

sakinseytan
08 Ağustos 2013, 22:50
motorun markası ne bmw gs 1200 falanmı motora binerken cesaretin tavanda park ederkenmi korkuyosun?arkadaşını falan ara telden gelsinler 2 kişi biri kaldırır öteki ayaklıgı bastırır.

rangers07
08 Ağustos 2013, 22:54
motorun markası ne bmw gs 1200 falanmı motora binerken cesaretin tavanda park ederkenmi korkuyosun?arkadaşını falan ara telden gelsinler 2 kişi biri kaldırır öteki ayaklıgı bastırır.

aahahhaha :D :D bmw gs 1200 :D

lalala541
08 Ağustos 2013, 22:55
aahahhaha :D :D bmw gs 1200 :D

cok mu komik hiç bir sey sormaya gelmiyor hemen dalgaya zaten.

rangers07
08 Ağustos 2013, 23:01

Yapacağın iş çok basit.arkadaşın da dediği gibi motor bmw 1200 :D hah hala gülüyom ya neyse bmw 1200 değilse sıkıntı yok.motorun yan ayaklığınıda kaldır motorun ağırlınığı bi ölç.sonra orta ayaklığı indir bas üstüne bismillah de hafif yukarı çekerken arkaya doğru ittir.bitti buraya gelip konu açmak anlamsız.hadi kolay gelsin

PowerGarage
08 Ağustos 2013, 23:03
Motorun modeli ne iyi cesaret ya debriyajlı falansa hele iyi cesaret sürebiliyorsan babana anlatmalısın bence babanın kontrolü altında sürmeyi öğren ehliyedede yazıl sonra babanda bişey demez gönlünce gezersin ama bi anlık hevesle kazalara yol açma babanın kontrolü altında boş alanda sürmeyi iyice bi öğren

sakinseytan
08 Ağustos 2013, 23:03
:D şaka maka motorun markası ne acaba :)

lalala541
08 Ağustos 2013, 23:05
mondial drift 125

Green Arrow
08 Ağustos 2013, 23:06

Sen adam olsan ehliyetsiz ve babanın rızası olmadan motor almassın bide gelmiş burda laf yapıyosun,afedersin ama senle burda sakız gibi oynarız istersek sene olmuş 2013 biz diyoruz millet kanun öğrenir,zekileşir,gelişir evrim tersine doğru gidiyor.

lalala541
08 Ağustos 2013, 23:10
Sen adam olsan ehliyetsiz ve babanın rızası olmadan motor almassın bide gelmiş burda laf yapıyosun,afedersin ama senle burda sakız gibi oynarız istersek sene olmuş 2013 biz diyoruz millet kanun öğrenir,zekileşir,gelişir evrim tersine doğru gidiyor.

hacı neyin kafasısın ya erdogan kesildin basımıza :D

sakinseytan
08 Ağustos 2013, 23:10
ya ufacık motor tut arka demirinden ayagınlada saglam bi şekilde orta sehpayı yere bastır motoru geri dogru demirden cek o tak diye oturur.

PowerGarage
08 Ağustos 2013, 23:14

Sakın ama sakın tartışmak gibi yanlış anlama kardeşim ama yanlış bi yorum bu. Daha kardeşimizin yaşı çocuk yaşında senin yaşını bilmiyorum ama belki abisi belki babası yaşındasın. Bu tür bi yorum çok yanlış. Tam tersine ona destek çıkman gerekir. Babana anlat durumu motoru sürebiliyorsan falan böyle böyle cezaları var trafiğe çıkma kendin başta başkalarının canını tehlikeye atma babanla beraber motor sürüşünü yapabilirsin boş bi alanda ehliyetini aldıktan sonrada rahat rahat sürersin bu motora olan merakın ve aşkından dolayı tebrik ederim gibi bi mesaj yazabilirdin yanlış yapıyorsun yanlış anlama ama doğrusu budur. Kaza yapmamış sonuçta ve motora merakı var belli onu doğru yola iticek şekilde onun ağzından bi konuşma yapmalısın küçükken biz farklımıydık 16 yaşında bende abimin motorunu kaçırmıştım orta okuldayken pejoya biniyordum şimdi 20 yaşındayım o zamanlar kızsalardı bana neden böyle yapıyorsun diye eminim dahada inat yapıp dahada kaçırmak isterdim ama abimle köye giderken falan verirdi motoru öğretmek için böyle böyle dahada sevdim motoru. Yorumun çok yanlış o yaşça senden küçük tersine gitmemelisin yanlış bişey söylememiş çocuk

sakinseytan
08 Ağustos 2013, 23:18
vala hangimiz kacırmadıkki bende pederin arabasını kacırmıştım taksiyle beni arıya arıya bulmuştu sonra ne dayak yemiştim off şimdi babamı yolda yürürken görüp yanında durmadan arabayla geciyorum o ayrı konu...

rangers07
08 Ağustos 2013, 23:20
Bende 14 yaşımda cup kaçırmıştım 100 lük.birader sen şimdi git babana söyle baban kızarsada özür dile ehliyetini alıncaya kadar binme.ehliyetini aldıktan sonra adam gibi sür öğren.benim güldüğüme bakma üstteki arkadaşın motorun bmw 1200 demesine nedense çok güldüm :D :D sen doğru olanı yap.ehliyetini alıncaya kadar mesela köy gibi yerlerde sür. :cat:

Mengu16
08 Ağustos 2013, 23:25
Bilader 50 kilo falanmısın motoru azıcık kaldıramıyomusun elinle :cherry: ayaklığın demirine basarken selenin altındaki demirden veya arka çanta demirinden motoru biraz kaldıracaksın. Bu sırada biraz da gidondan motoru kendine çek. Motorun solunda olman gerekiyor.

mehmettayfur
08 Ağustos 2013, 23:30
Bayram günü delikanlıyı üzmeyelim, heves etmiş kaçırmış motoru :)

Yeni başladığımda,1-2 gün ben de yan ayakta bırakırdım.Orta sehpada püf nokta,2 ayağında yere değmesidir.Sonra sehpanın yanındaki
çıkıntıya basıp,motoru geri ve yukarı çekip sehpaya alacaksın.Aksi halde,diğer taraftaki ayağı görmediğin için motor düşebilir.Mümkünse,
bir arkadaşını çağırıp birlikte yapın.Sonra da,bununla ilgili videolar var,oradan bakıp daha iyi anlarsın.

ertuğrul66
08 Ağustos 2013, 23:32
Hayatında ilk defa böyle bir sorun duydum :))

beko12345
08 Ağustos 2013, 23:40
Vites olayını becerebiliyorsun ama orta ayaklığa alamıyorsun ha , ilginç.

Green Arrow
08 Ağustos 2013, 23:46
Sakın ama sakın tartışmak gibi yanlış anlama kardeşim ama yanlış bi yorum bu. Daha kardeşimizin yaşı çocuk yaşında senin yaşını bilmiyorum ama belki abisi belki babası yaşındasın. Bu tür bi yorum çok yanlış. Tam tersine ona destek çıkman gerekir. Babana anlat durumu motoru sürebiliyorsan falan böyle böyle cezaları var trafiğe çıkma kendin başta başkalarının canını tehlikeye atma babanla beraber motor sürüşünü yapabilirsin boş bi alanda ehliyetini aldıktan sonrada rahat rahat sürersin bu motora olan merakın ve aşkından dolayı tebrik ederim gibi bi mesaj yazabilirdin yanlış yapıyorsun yanlış anlama ama doğrusu budur. Kaza yapmamış sonuçta ve motora merakı var belli onu doğru yola iticek şekilde onun ağzından bi konuşma yapmalısın küçükken biz farklımıydık 16 yaşında bende abimin motorunu kaçırmıştım orta okuldayken pejoya biniyordum şimdi 20 yaşındayım o zamanlar kızsalardı bana neden böyle yapıyorsun diye eminim dahada inat yapıp dahada kaçırmak isterdim ama abimle köye giderken falan verirdi motoru öğretmek için böyle böyle dahada sevdim motoru. Yorumun çok yanlış o yaşça senden küçük tersine gitmemelisin yanlış bişey söylememiş çocuk

Bence sizin algılayamadığınız bizim küçüklük zamanımızla şuanın bir olmadığı,ve en önemlisi o zaman kaza veya ceza durumlarıyla şuankinin bir olmadığı o çocuk yakalansa babasına polis istese 3 bin liraya kadar ceza yazar bu devirde bunu savunulacak bir tarafı yok,laf attığımda erdoğan kesildin başımıza demeyi biliyor bana demekki arkadaş gayette televizyon veya kişiler vasıtasıyla durumları biliyor yada işine geleni kulagının içine sokuyor.Bu forumda ciddi bir kanunsuzluğa destek sıkıntısı var arkadaşlar,hem kazalara üzülüyoruz ama o sebeplerinde buralardan çıktığını görmek işimize mi gelmiyor yoksa bizde yaptık modelimi götürüyor bilmiyorum.

rangers07
08 Ağustos 2013, 23:49
Bence sizin algılayamadığınız bizim küçüklük zamanımızla şuanın bir olmadığı,ve en önemlisi o zaman kaza veya ceza durumlarıyla şuankinin bir olmadığı o çocuk yakalansa babasına polis istese 3 bin liraya kadar ceza yazar bu devirde bunu savunulacak bir tarafı yok,laf attığımda erdoğan kesildin başımıza demeyi biliyor bana demekki arkadaş gayette televizyon veya kişiler vasıtasıyla durumları biliyor yada işine geleni kulagının içine sokuyor.

Ya tamam haklısın kaçırmaması lazımdı da bu kadar yüklenme :) motoru kaçıran arkadaşım sende kaçırma motorunu hakikaten bi polis yakalarsa sana birşey olmaz babana yazık olur.motoruda bağlarlar sonra çookkk pişman olursun.daha ehliyet alıcak yaşta bile değilsin.heves edip kaçırmışsın tamam yapma birdaha...iyi bayramlar herkese

Green Arrow
08 Ağustos 2013, 23:55
Ya tamam haklısın kaçırmaması lazımdı da bu kadar yüklenme :) motoru kaçıran arkadaşım sende kaçırma motorunu hakikaten bi polis yakalarsa sana birşey olmaz babana yazık olur.motoruda bağlarlar sonra çookkk pişman olursun.daha ehliyet alıcak yaşta bile değilsin.heves edip kaçırmışsın tamam yapma birdaha...iyi bayramlar herkese

Biraz fazla biliyorum fakat yazık günah gerçekten yaşı az değil sonuçta polisler zaten kafayı yemiş durumdalar şu son 6 ayda olaylar yüzünden acımıyorlar inanın 3 bin lira ceza yeze küçük kardeşimiz dünya azar yicek belki dayak yicek,babası motora ödemedği parayı zaten hortumla bizi yolan devlete göndericek o soruyu direk sorsaydı eyvallahta bide gelmiş babamdan kaçırdım yazıyor altta yaş 16 yazıyor gelde çıldırma :D

Permatiq59
08 Ağustos 2013, 23:59
eleman iyi kafa kırmıs.

mehmettayfur
09 Ağustos 2013, 00:01
Green Arrow,yapılan tabi ki yanlış ve riskli bir şey ! Çocuk,muhtemelen bu nedenle siteye bugün üye olmuş,paniklemiş,yardım istiyor.
Hayırlısıyla,şu motoru sehpaya aldıralım da,fırça faslına daha sonra bakarız. :)
Bugün yaşadığı stres ona yeter zaten. :bounce:

Green Arrow
09 Ağustos 2013, 00:03
Green Arrow,yapılan tabi ki yanlış ve riskli bir şey ! Çocuk,muhtemelen bu nedenle siteye bugün üye olmuş,paniklemiş,yardım istiyor.
Hayırlısıyla,şu motoru sehpaya aldıralım da,fırça faslına daha sonra bakarız. :)
Bugün yaşadığı stres ona yeter zaten. :bounce:

Haklısın hocam yardıma karşı değilim zaten umarım yetmiştir o korku :D

utkan35
09 Ağustos 2013, 02:03
hep böylesiniz sanki türkiyede herşey kanununa göre uygun da siz sanki hata yapmıyorsunuz cocuk 1kerelik kaçırmış nolcak yani tamam tehlikeli yasak ama ne yapsın gençlik işte...

Mengu16
09 Ağustos 2013, 02:16
http://img843.imageshack.us/img843/4503/kbxo.jpg
Ben de bindim 16 yaşımda motora, ne olmuş yani ...

yusufozugenc
09 Ağustos 2013, 02:19
Çocuk drifti orta sehpaya alamıyor kalkmış motor sürüyor la :queen:

utkan35
09 Ağustos 2013, 02:29
http://img843.imageshack.us/img843/4503/kbxo.jpg
Ben de bindim 16 yaşımda motora, ne olmuş yani ...

walla bende 16 yaşında mobilete biniyordum 1 yıl ehliyetsiz gezdim ehliyetimi aldım driftide aldım sanki türkiyede herşey kusursuz sorunsuz bi bu sorun kaldı ...

Green Arrow
09 Ağustos 2013, 02:38
Sizinki tamamen yapmanız gereken şeyi yapmadığınız için bahaneye sığınma başınıza bir şey gelmemiş sıkıntı yaşamamışsınız,ama ben burda illegal olan birşeye saygı duymak zorunda değilim ben o kişileri gram düşünmüyorum olay tamamen kazada mağdur olucak diğer insanlar kaldı ki şurdan 2 3 tane destek iletisini çekip mahkemeye verse biri burası illegal sürüşü destekliyor diye görün siz eğlenceyi,olmaz öle şey diyecek varsa website işletiyoduk çok komik bir yasal konudan dolayı siteyi kapattılar.Ben öyle başka sorun var bunada bakmayım diyemiyorum kusura bakmayın ben uyuyosam uymayanıda uyarırım.İlk iletide pişkin pişkin yazmış alttaki cevaplara da ukalaca cevap vermiş,16 yaşında çocuk dediğiniz kişi neyse uzatmayacağım ben böyle başlık açana her türlü gerekeni söylerim siz istediğinizi söyleyin bir yakınınızın başına ehliyetsiz,plakasız birinin yaptığı kaza gelirse anlarsınız demek istediğimi.