PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanunu Windy 125 Nasıl bir motordur ?

rangers07
08 Ağustos 2013, 22:26
Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun :) arkadaşlar motor değiştirmeyi düşünüyorumda Kanunu Windy 125 Nasıl bir motordur ?

bilgilerinize ihtiyacım var da.

Şimdiden teşekkür ederim :)

MONDİAL 125 MG CLASSİC Mİ Kanunu Windy 125 ? Mondial 125 MH Drift ? HANGİSİNİ TERCİH EDERSİNİZ

PowerGarage
08 Ağustos 2013, 23:31
Kanunu değil kanuni kardeşim :rendeer: Kanuniyi pek tavsiye etmiyor kimse mondial daha kaliteli bi marka diye düşünüyorum ya kanuni tutulmuyor çünkü çevremde hiç yok gibi bişey kanuni bitik bi marka diye düşünüyorum çok güçsüz motorlar üretiyor Bu arada yanlış yazımını düzelttim diye dalga gibisinden anlama öyle bi düşünceyle yazmadım gözüme çarptığından yazıyım dedim :cherry:

rangers07
08 Ağustos 2013, 23:40
yok teşekkürler :D bende sen söyleyince farkettim :D kanunu almayalım o zaman :D ben galiba bu mondial classicde devam edicem gibi gözüküyor :D motoru 150 cc yaptırdım iyi basıyor ama titriyor titriyor titriyor :D

Mengu16
08 Ağustos 2013, 23:40
Kanuni windy'nin 2006 modeli çok güzeldi ama şimdikiler bütün çinli markalarla aynı kalite olarak. En çok 125MH Drift tutuluyo. Ucuz olsun dersen fazla fren yapmaya ihtiyaç duymam dersen 125 MG classic de olur.

rangers07
08 Ağustos 2013, 23:42
Aynen fren konusu çok çok sıkıntı.sağlam freni yok o yüzden bende hem fren hemde vites küçülterek duruyorum.

PowerGarage
08 Ağustos 2013, 23:43
Boşver ya kanuNU'lerin hepsi titriyor :D

rangers07
08 Ağustos 2013, 23:45
Boşver ya kanuNU'lerin hepsi titriyor :D

heheehe :D koyayım kanunuye,mondiale birşey olmasın :D

PowerGarage
08 Ağustos 2013, 23:48
şaka bir yana mondial kanuniden gerçekten daha iyi bir markadır.

Bknz : http://www.kanuni.com.tr/motosiklet/84/terry

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1270

Bu modeller aynı tipte genel çinlilerin modelleridir. Aynı tip asya motorda falanda var bilirsiniz her çinli markada aynı tip vardır kesinlikle. Kanuni 11 beygir falan mondialin aynı tipi 15e yakın bi beygiri var velhasılkelam kanuni dediğim gibi çok düşük beygirli motorlar üretiyor eskidenmiş kanuni artık mondial daha önde bence...

rangers07
08 Ağustos 2013, 23:51
harbi fark var.ben aslımda motorumdan memnunum ama titreme işini birazda olsa azaltabilsem satmıcam.bu münkün mü ?

PowerGarage
08 Ağustos 2013, 23:56
Sıfıra indirmek tabikide imkansız böyle motorlarda nekadar ekmek okadar köfte hesabı parasına göre muhakkak ama yapabilceğin bişey var tabiki motorunun içinden dışına granajlarından plastiğine tüm küçüklü büyüklü vidaları heryerini kontrol ettirip sıktırırsan veya sıkarsan birazda olsa azalabilir bi ihtimal tabiki. Ve kendin çözümler üretebilirsin. Mesela gereksiz bişeyi tutmayan plastikler vardır :) Bunları kontrol et çalışırken motor titreyen gözüne çarpan bir iki şeyi sökebilirsin.

http://150mcxroadracer.blogspot.com/2012/08/farn-altndaki-siyah-plastigin-zngrdamas.html mesela bu linkteki gibi birşey varsa sök gitsin .

veyahut http://150mcxroadracer.blogspot.com/2012/08/sngrdama-sesi.html bu linkteki gibi korna bazen şaseye deyebiliyor. Ona çözüm bulabilirsin. ve bunun gibi bikaç ufak tefek şeyler iyice bak motora çalışırken bu gibi şeyler bulabilirsin.

rangers07
09 Ağustos 2013, 00:12
Zırıltı sesi duymuyorum.
benim sorunum şu;

uzun yola çıktım gidiyorum 5.vitesteyim koltuk titriyor buda rahatsızlık veriyorrrrrrrrrr.. .D

PowerGarage
09 Ağustos 2013, 00:31
Koltuk titriyorsa koltuğu değiştir bol süngerli pamuklu elyaflı bi koltuk tak :D Yumuşak zemin titremeyi azaltır.

rumelian
09 Ağustos 2013, 01:33
Apache mi almadan once kesin olarak almayi dusundugum hir motordu windy 125. Hatta bayide sifiri yoktu bulsaydim kesin almistim. Ama iyi ki almamisim. İkinci el aldigim 2008 tvs apachemden memnunum. Windy Alanlar cok cile cekiyor. Adam gibi servis bulmak zor.
Bence mondial daha iyi. Arkasinda daha musteri odakli bir firma var.

bagımlı
09 Ağustos 2013, 02:04
Kuba xcg 150 ye bakabilirsin kullananlar memnun gözüküyor balansörlüymüş. İstanbulda 2100tl ye sıfırını satan yerler var.

shooter1
09 Ağustos 2013, 15:11
titreme işi sadece balancer ile halledilebiliyor onu sonradan takmak imkansız

harbi fark var.ben aslımda motorumdan memnunum ama titreme işini birazda olsa azaltabilsem satmıcam.bu münkün mü ?

Tİme_shİft42
09 Ağustos 2013, 15:28
Kanuni bu titrer :queen: Yeni modellerinde balansör üstten eksantrik var gene titriyor mesela Gt170 :queen:

Zamanında Windy S 150 alacaktım üstten eksantrikli ama genede titriyor dediler

Mondial Mh drift aldım balansörlü güzel bir motor yapmış selede gram titreşim bulamassın ayak koyma yerlerindede yok artçı selesindede titreşim yok ayak koyma yerlerindede yok

Kendi motoruma artçı oldum gözlemledim artçıyada zıfır titreşim :) tek silindir sonuçta titrer diyorlar ama balansör görevini yapıyor

srknbdm
09 Ağustos 2013, 15:43
asya 150 swift de düşünebilirsin ben biraz pazarlıkla 2700 e 12 taksitle aldım kredi kartıyla. 170 cc balansörlü motoru var gücü kuvveti gayet yerinde fiyatına göre gayet iyi bir motor. tek olumsuz tarafı bütün vitesleri aşağıya doğru. en son ölçümde 75 tl ile 600 km yolaldım.

HEROCAN35
09 Ağustos 2013, 16:50
arkadaşlar öncelikle herkezin ramazan bayramı mübarek olsun

hazır mondial konusu varken sormak istedim geçenlede bi belgesel kanalında gördüm discovery olması lazım hani şu amerikanın meşhur bitmek bilmez garajvari yapımlarından bi motorsiklet toplama işiydi garajın duvarnda yamaha honda vs. tmm anladık ama oda ne mondial yazısıda vardı
bu bizim bildigimiz mondial'in yazı karekteri bide

benim sormak istedigim bildigimiz mondial mi acaba bu yoksa köklü bi firmada bizmi bilmiyoruz benzer yazı parça vs. üzerinde youtubede görmüştüm ancak ihtimal bile vermemiştim bilgisi olan varmı

rumelian
09 Ağustos 2013, 17:24
arkadaşlar öncelikle herkezin ramazan bayramı mübarek olsun

hazır mondial konusu varken sormak istedim geçenlede bi belgesel kanalında gördüm discovery olması lazım hani şu amerikanın meşhur bitmek bilmez garajvari yapımlarından bi motorsiklet toplama işiydi garajın duvarnda yamaha honda vs. tmm anladık ama oda ne mondial yazısıda vardı
bu bizim bildigimiz mondial'in yazı karekteri bide

benim sormak istedigim bildigimiz mondial mi acaba bu yoksa köklü bi firmada bizmi bilmiyoruz benzer yazı parça vs. üzerinde youtubede görmüştüm ancak ihtimal bile vermemiştim bilgisi olan varmı

Cevabin su linkte: http://en.wikipedia.org/wiki/Mondial_(motorcycle_manufacturer)

Edit: bizim mondialle alakasi yok.

PowerGarage
09 Ağustos 2013, 17:28
Başka bi mondialdemi varmış :/

shooter1
09 Ağustos 2013, 17:30
bu marka olayı şehirden şehre değişiyor

boora
09 Ağustos 2013, 18:50
bende de titreme baya vardı hava yakıt ayarını kıstım. rölantide stop etme ile etmeme arasında gidip geliyor ama titreşim azaldı sadece ayaklıklarda var o da fazla rahatsız etmiyor beni