PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Motosiklet Heyecanı ve Mutlulukla Karışık Duyulan Tedirginlik

hissizadam
08 Ağustos 2013, 18:11
Herkese Selamlar;

Hyosung GT 250 Naked ile motosiklet dünyasına ve motosiklet.net forumuna ilk adımı atmış bulunmaktayım.
İlk motosikletim, scooter kullanmışlığım vardı ancak ilk defa vitesli kullanmaya başlıyorum. Hatta ufak ufak başladım diyebilirim
Gerek sürüş konusunda acemi olmam, gerekse de motorun teknik özelliklerinden, bakım vb.
konulardan hiç anlamamdan dolayı mutlulukla karışık bir tedirginlikte yaşamaktayım. Bu cahilliğimden dolayı çok
fazla dezavantajım olduğunun farkında olmakla beraber tek avantajım sanırım yaşadığım korku. Özellikle
sürüş konusunda azami dikkati göstermeye çalışıyorum aslında çalışacağım desem daha doğru olacak sanki.

Forumdaki yeni başlayanlar tarafından açılan başlıkları elimden geldiğince okumaya çalışıyorum, özellike güvenlik konusunda
oldukça bilgi edindim ve edinmeye devam ediyorum, a2 için de başvurumu yaptım, (faydası olur mu bilmem
ama otomobil ehliyetim var ama istanbul trafiğinden dolayı araba kullanmıyorum mecbur kalmadıkça) bu zaman zarfında
boş alanlarda yavaş yavaş kendim çalışmaktayım. Her konuda bilgiye ihtiyacım olduğunda her türlü öneriye de açığım.
Gerek sürüş, gerekse de motorun bakımı vs. konularında edineceğim en ufak bilgi dahi benim için önemli. Tecrübeli arkadaşlar,
aynı motoru kullananlar ve diğer herkese şimdiden teşekkürler.

Hayırlı Bayramlar Dilerim.
Büyüklerin elleri küçüklerin gözleri güzeldir, öperim.

Saygı & Sevgi

tr_select
08 Ağustos 2013, 18:18
Hayırlı olsun. Söylenmesi gereken yeni bir şey yok aslında yeni başlayanlar için. Dile getiren şeyler hep aynı :)
Kaskını tak, hızlı gitme, viteslere alış, vs vs... Motoru tam olarak kavramadan önce trafiğe çıkmayın. Yokuş kalkış, ani frenleme üzerine çalışın. Slolom yapın... Hakimiyeti tam olarak kavramaya çalışın. Bu dediklerimi yaptığınızda 1 hafta sonra bu bana yetmiyor diyeceksinizdir :mrgreen:

beko12345
08 Ağustos 2013, 18:20
Boş bir alanda çalışın , faydasını göreceksiniz . Hayırlı olsun .

hissizadam
08 Ağustos 2013, 18:30
Kask aldım, ehliyeti de bekliyorum.
Büyük konuşamayı sevmem ama uzun bir süre bu motor bana yetmiyor demem sanırım :)
zira hız merakım yok arabada bile en fazla 90 km. yaparım. sonuçta makine ne de olsa fazla güvenmemek lazım.
yalnız yağı nasıl değişir onu bile yeni öğrendim ayıptır söylemesi.
motorun teknik bilgilerinini de öğrenmem lazım. kısaca cahillik zor iş :)

tr_select
08 Ağustos 2013, 18:36
Büyük konuşamayı sevmem ama uzun bir süre bu motor bana yetmiyor demem sanırım :)
zira hız merakım yok arabada bile en fazla 90 km. yaparım. sonuçta makine ne de olsa fazla güvenmemek lazım.

Dostum bak yazıyorsunki google'a gt 250 yağ değişimi

Aha bak bu çıkıyor

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/84239-gt250r-amortisor-kece-ve-yag-degisimi-resimli.html

http://www.youtube.com/watch?v=B1w4ErdMDrA

http://www.motordelisi.com/forum/moto-servis/85262-egzantirik-zinciri-degisimigt250rresimli.html

Aradığın her şeyi google'dan bulabilirsin. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp :mrgreen: Çok klişe oldu ama ben bilmiyorum muhabbetine çok karışıyım ben. Yaz abi google'a her şey çıkıyor zaten .

beko12345
08 Ağustos 2013, 18:37

İlk defa cbr 250 ye binince bende artık büyütmem acayip birşey bu diyordum . Hatta bu forumdada konum var . Fakat şuan yetmemeye başladı :) itiraf edeyim . Evet istediğim hızlara çıkıyor fakat insan daha da hızlı çıksın o hızlara istiyor ...

hissizadam
08 Ağustos 2013, 19:09
Eyvallah tr_select haklısın :)
ama tecrübeli kişilerden alınacak bilgi hatta en ufacık bir ayrıntı bile çok önemli. evet genel bilgilere ulaşabilirsin ama
ben biraz da o detayların peşindeyim. ama bu haklı olduğun gerçeğini de değiştirmez, tembellik var biraz, evet :)

otopsici
08 Ağustos 2013, 19:35

kardeş hayırlı olsun emin ol ki çok uzun yola çıkmayacaksan (5000 ve üstü) yeter artar bile
ben 650 lik kullanırken satıp 250 aldım şehirde yetiyor arıyor bile
zaten uzun yola çıkacağında anlarsın

serdar1547
08 Ağustos 2013, 19:44
öncelikle motosikletiniz hayırlı olsun,kazasız belasız kullanırsınız inşaallah...boş bir alanda bol bol pratik yapmanızı tavsiye ediyorum sadece...siz zaten geri kalan herşeyi fazlasıyla biliyorsunuz