PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : km sorgulama...

canerol
08 Ağustos 2013, 09:51
arkadaşlar bildiğiniz gibi 5664 ten tramer hasar kayıtlarını sorgulayabiliyorsunuz...Araştırdığımda bu sorgulamada km kaydıda mesaj olarak geliyormuş fakat bir çok kişiyede gelmemiş.bir önceki muayenede kaç kmde olduğunu sorgulama şansımız varmı?
bu 5664 ücretli bişeymi...

MotorKafa
08 Ağustos 2013, 10:01
Ben daha önce kullandım bu sistemi 3 kere.
Hepsinde de geldi km kaydı.
Sistem 2005 sonrası devreye girdiği için bu tarihten sonraki muayene kayıtları geliyor.
Eğer gelmiyorsa muayenesiz olabilir.
Birde bunu çok fazla afişe etmemek lazım.
Satarken km'yi geri alan çakallar bu sefer muayeneye girmeden önce sararlar

F54
08 Ağustos 2013, 10:05
can fazla mesaj yollama sonra fatura kabarık gelir çok yollayıpta pişman olan arkadaşlar var...:)

motorkafa sanki bu yavşak lığı yapanlar bunu bilmez mi sanıyorsun:pr:

canerol
08 Ağustos 2013, 10:10
can fazla mesaj yollama sonra fatura kabarık gelir çok yollayıpta pişman olan arkadaşlar var...:)

motorkafa sanki bu yavşak lığı yapanlar bunu bilmez mi sanıyorsun:pr:
yok abi 1 tane yolladım şimdi hasar kaydı geldi allahtan yok :) peşine mesaj gelmedi ahanda haklılarmış derken 5 dk sonra km kaydıda geldi :)
evet bunu yapan yavşaklar zaten biliyor işi şimdi bide akıl vermeyim :)

DEISIS
08 Ağustos 2013, 10:13
kimi zaman geliyor kimi zaman gelmiyor nedense !!

en azından bende öyle oldu. Şuan aldığım araç 2013te muayene olmuş ama mesaj yok.

sistem ücretli 4-5 tl gibi bir ücreti var. o yüzden dikkatli olun..

acayüp
08 Ağustos 2013, 10:52
Arkadaşlar yeri gelmişken uyarı yapim.

10 bin tl ve üzeri alacağınız motorlara dikkat edin. Öyle dümenler dönüyorki öyle mesajla vs anlamak mümkün değil.
Satınalmak istediğiniz motorun bilgilerini alın ve kasko yaptırıcakmışsınız gibi bir sigorta firmasından fiyat isteyin . Bu arada onlar iyice araştırıyorlar sizin için.
Adamlar pert olmuş motoru kasıtlı olarak kayıtlara plakasını yanlış girerek ( harf hatasıymış gibi ) ve sogulama ekranında şasi numarası sorgununun başvurduğu hücreye den den işareti koyarak aracın pert kaydına ulaşılmasını engelliyorlar. Sigortacılar bile anlamakta zorlanıyor.