PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahte plaka olaylari basladi!!!

oguzhansan
08 Ağustos 2013, 01:53
Arkadaslar merhaba, evet burasi motorsiklet forumu ancak otomobili olan arkadaslarda vardir o yuzden bugun basimdan gecenleri anlatmak istiyorum...

Gunduz saat 16.05 siralarinda bir numara beni aradi ve trafik polisi oldugunu ve plakami soyleyerek su anda arabamin nerede oldugunu sordu, bende evimde kapali garajda oldugunu soyledim. Umraniye bilmemne mahallesinde kirmizi wolkswagen polo bir aracin ustunde benim plakamin oldugunu soyledi... Telefonu kapattim, tanidik bi komiser abimi aradim, numarayi verdim ve kontrol etti bizzat aradi memuru, adam dogru soyluyor dedi... Ben beni arayan polise su an nerede oldugunu sordum ve yanina gittim, bizzat aracin yanina gittik asayiş geldi, aracin sahibini bulamadilar benim seri noma ait plakayi sokmek istedigimi soyledim, hak verdiler ve soktuk, altindan aracin orjinal plakasi cikti, sorgulatip baktilar bi adamin ustune kayitli ve arac calinti gozukuyormus, aracin asıl sahibi geldi, kaskodan parasini aldigini soyledi 3 ay once,Sonra arac kaldirildi terorle mucadeleye kadar sivil filan geldi... Sans eseri oradan gecen genc biri farketmis, arabanin arka plakanin altinda baska plaka oldugunu farkedip,polise haber vermis... Baya bi muhabbet ettik asayistekilerle,"bi haltlar icin hazirlanmis bu araba"dediler... Sonrasina karismadik, "sizlik bir durum yok,iciniz rahat olsun" dediler ama gelin gorun ki icim rahat etmedi hala... Alabileceginiz bir onlem yok, sonucta yolda gorse gider plakaciya bastirir ama yine de uyarmak istedim sizleri dostlar...

tr_select
08 Ağustos 2013, 01:59
Konu için teşekkürler.. Bin bir türlü şey dönüyor ne yazıkki. Bunlardan biriside çalıntı araca sahte plaka olayı. Araç muayane istasyonları özelleştirilmeden önce sahte ruhsat- hatta araca sigorta yapılabiliyordu. Her şey yasal gibi gözüküyordu, hiç kimsede bir cacık anlamıyordu. :)
Yeni yeni yöntemler geliştiriyor hırsızlar, dolandırıcılar. Dikkat etmek lazım...

Sinan Er
08 Ağustos 2013, 02:01
Paylaşım için teşekkürler.

Permatiq59
08 Ağustos 2013, 02:04
paylaşım için teşekkürler

Guven
08 Ağustos 2013, 02:49
Uyarı için teşekkürler...

amaninmb
08 Ağustos 2013, 02:52
vay anasını... Geçmiş olsun. Sahte plaka sıkıntılı hacııım...

http://t24.com.tr/haber/ayni-arac-ayni-plaka-ayni-yer-izmir-aa/159947

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1016478

mete_han
08 Ağustos 2013, 03:01
reyhanlı..cilvegözü patlamalarından sonra terörle mücadele tetik de...büyükşehirlerde bombalı arac ihbarları yağıyor...o yüzden teyakkuz durumu var...biz genelde patlama olmadan bişeyden haberimiz olmaz...ama dış istihbaratla bizimkiler arasında zamanla yarış var...

mesela Reyhanlı patlamasında aracı bulamıyor polis...arac bir evin garajında tutulduğu için..modeli plakasına kadar öğreniyor emniyet ama son anda elinden kaçırıyor...bu işler çok hassas durumda...

mahir212
08 Ağustos 2013, 03:28
Uyarınız için teşekkürler en azından başına bır havadis gelenlerin ya da bu tip bir araça rastlanıldığında işe yarayabilir :cat:

oguzhansan
14 Ağustos 2013, 05:09
Arkadaslar, sahte plakayi yapan kisinin her turku bilgisi tarafima ulasti. Dava acabilirmiyim? Cidden bu isin ustune dusecegim

Camo
14 Ağustos 2013, 10:16
Tabiiki açabilirsin,Tazminat davası bile açılabiliyor ama değermi değmezmi onu bi avukata sorman bence en mantıklısı....

Geçmiş olsun

Bilgi için teşekkürler

ferhatkars
14 Ağustos 2013, 10:42
emniyetten aldımız kendi plakalarımızda 2 tane mühür var...
kolpa olarak dışarda bastırılan plakalarda mühür olmadıgı için biraz daha garantili olmuyormuyuz???

sbr
14 Ağustos 2013, 10:51
çok önceden bizim eve sürekli köprüden kaçak geçiş cezası gelirdi..babam karayollarına gidip kontrol ettiğinde chevrolet tahoe marka jeepin bizim plakayı kullandığını görmüştü.. bizim araba ise ufacık bi unoydu:)

Salih_T
14 Ağustos 2013, 11:08
Uyarın için teşekkürler.Dikkatli ve tetikte olmak lazım.

EnesBeyter
14 Ağustos 2013, 11:10
Adam sahte plakayla bide olaya karışsa uğraş bakalım.:sunny:

Bilgilendirme için sağol geçmiş olsun.

oguzhansan
14 Ağustos 2013, 15:26
emniyetten aldımız kendi plakalarımızda 2 tane mühür var...
kolpa olarak dışarda bastırılan plakalarda mühür olmadıgı için biraz daha garantili olmuyormuyuz???

Emniyet bana adamin arabasindaki plakalari da verdi, cunku orjinal plaka uzerine ankara trafikten basilmis plakalar?! :/ benim plakamdan daha orijinal....

adonis84
14 Ağustos 2013, 17:13
adamlar ticari taksilerin plakalarını kopyalıyo bi araç anadolu bi araç avrupa yakasında çalışıyo araç aynı model marka ve yıla ait normal taksi bide ayırt edebilinmesi imkansız