PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : internet sitesinden yapılan alışveriş

celebi16
07 Ağustos 2013, 13:46
arkadaşlar ilk defa böyle bişey başıma geldi ismi lazım değil geri zekalı bi internet sitesinden siparişte bulundum parayı havale olarak gönderdim ellerinde benim istediğim maldan olmadığını belirttiler ( daha parayı göndermeden teyit etmeme rağmen ) ben de paramı geri gönderin dedim fakat oyalayıp duruyo tüketici hakem heyetine başvursam sonuç alabilirmiyim

KaPTaNHaSaN
07 Ağustos 2013, 13:49
hangi siteymiş bu?
senin cayma süren var.
onunda tedarik süresi bunlara bir bak istersen.

celebi16
07 Ağustos 2013, 13:53
tedarik etmesi mümkün değil heralde öyle bişey söylemiyo zaten tm göndericem deyip duruyo ama paranın geldiği yok yan yattı çamura battı tarzı yani

varan22
07 Ağustos 2013, 13:54
Sitenin ismini versen belki daha önce alışveriş yapanlar sana güvenilir veya geçmiş olsun diyecektir.

motorcrus
07 Ağustos 2013, 13:54
tüketici haklarına başvur daha fazlasını alırsın

WanD
07 Ağustos 2013, 13:55
Firma ismini söylermisin ?

celebi16
07 Ağustos 2013, 13:56
biraz daha beklicem eğer göndermez ise açıklarım siteyi başkalrının da parasına konmasın

WanD
07 Ağustos 2013, 13:57
tüketici haklarına başvur daha fazlasını alırsın

Daha fazlasını alır kısmı üç kuruş yasal faizi olur başka bir şey olamaz işin içinde olduğumdan biliyorum yani.. Firma ismi verilirse kısa bir görüşme sorunu çözer muhtemelen :pl:

Tsubasa
07 Ağustos 2013, 13:57
emin ol burada firma ismini vererek bir başlık acsan birde sikayetvar.com sitesine şikayette bulunsan.
hem motosiklet camiasına rezil olacak, hemde şikayetini herkes görecek.
firma ismini verde bizde alışveriş etmeyelim

WanD
07 Ağustos 2013, 13:59
biraz daha beklicem eğer göndermez ise açıklarım siteyi başkalrının da parasına konmasın

Büyük bir firma ise parana falan konmaz kesinlikle , müşteri temsilcileri farklı bir ürün alman için ısrar ettiği için uzatırlar karşısında ki kişiden de ufacık bir yüz bulduğu zaman bekletirler...

Anladıkları dilden konuş , iban numarana iadesi yapılır hemen. Bugün yapılmazsa zaten haftaya pazartesi ye kaldı senin havale işi :)

celebi16
07 Ağustos 2013, 14:02
arkadaşlar ilginize çok teşkkür ederim ama şu anda firmayı vermiyim dediğim gibi eğer bayramdan sonra göndermes ise açıklarım tüketici hakem heyetine de dilekçemi vericem bayramdan sonra benim merak ettiğim daha önce hiç böyle problem yaşayan oldumu

WanD
07 Ağustos 2013, 14:12
celebi16 , sen siparişi ne zaman verdin ve ne zaman iptal talebinde bulundun (ödemenin iadesi) Firmaların sözleşmelerinde ki maddeler esas alınır kaç gün içinde geri ödeme yapılır yazıyor ?
Firmanın ismini versen ne yazar vermesen ne yazar... Bu kadar büyütülecek bir durum yok yani. Burada belirtirsen şikayet olduğunu anlarlar ve hemen iadeni yaparlar. Tüketici haklarında ortalama 2,5 - 3 ay sürüyor dosyalar:)

Ben bu işlerin içinde koşturuyorum... Yeri geldi D-market ile de uğraştım yeri geldi adını sanını duymadığın yeni E-ticaret unvanı almış firmalarla da...
Neyse sen bildiğini yap yine :pl:

varan22
07 Ağustos 2013, 14:18
Bence arkadaş bişey almamış acaba alırsam başıma böyle bir şey gelse ne olur gibisinden bilgi almak istemiş. Yoksa site ismini neden vermesin. Yeri geliyor çok güvenli siteleri dahi şikayet ediyorlar. Bunun çok örneği var.

motorcrus
07 Ağustos 2013, 14:32
celebi16 , sen siparişi ne zaman verdin ve ne zaman iptal talebinde bulundun (ödemenin iadesi) Firmaların sözleşmelerinde ki maddeler esas alınır kaç gün içinde geri ödeme yapılır yazıyor ?
Firmanın ismini versen ne yazar vermesen ne yazar... Bu kadar büyütülecek bir durum yok yani. Burada belirtirsen şikayet olduğunu anlarlar ve hemen iadeni yaparlar. Tüketici haklarında ortalama 2,5 - 3 ay sürüyor dosyalar:)

Ben bu işlerin içinde koşturuyorum... Yeri geldi D-market ile de uğraştım yeri geldi adını sanını duymadığın yeni E-ticaret unvanı almış firmalarla da...
Neyse sen bildiğini yap yine :pl:
dostum ne 2.3 -3 ayı ben pazarlama şirketinden ürün aldım geri iade almamışlardı tüketici haklarına başvuru yaptım 1 ay içinde sonuca vardı ve gelip iade aldılar malı ve sözleşmeyi iptal ettiler.

WanD
07 Ağustos 2013, 19:22
dostum ne 2.3 -3 ayı ben pazarlama şirketinden ürün aldım geri iade almamışlardı tüketici haklarına başvuru yaptım 1 ay içinde sonuca vardı ve gelip iade aldılar malı ve sözleşmeyi iptal ettiler.

Her ilde bu oranlar değişiyor ne yazık ki hali hazırda tüketici hakem heyetinde dosyam var ve 3 ay oldu halen sonuçlanmadı... Yoğunluğa göre değişiyor bu süreç.

ozann765
07 Ağustos 2013, 19:52
siteyi vermek istememendeki gayret ne anlayamadım. söyle de milletin isine yarasın yolunu ayırsın bari senin basına geldi baska birinin basına gelmesn

celebi16
12 Ağustos 2013, 16:36
siteyi vermek istemem deki amaç belki gönderir se idi ama şu saate kadar gelen bişey yok deniz motor arkadaşlar hala paramı göndermedi bu siteden alışveriş yapan varmı daha önce

serseric
12 Ağustos 2013, 17:25
siteyi vermek istemem deki amaç belki gönderir se idi ama şu saate kadar gelen bişey yok deniz motor arkadaşlar hala paramı göndermedi bu siteden alışveriş yapan varmı daha önce

Site ismini değil de site linkini bi atarmısın hocam birçok deniz motor var da

flame
12 Ağustos 2013, 18:22
Marcamarca isimli siteden,sporx.com sitesinde gördüğüm bir reklam ile ayakkabı aldım.Kapıda ödeme şeklinde.Bilindik marka Tiger.Çakma çıktı.Daha önce kullanmıştım direk anladım giydiğimde zaten.İşin ilginç yanı,İzmir de bilenler bilir barçın spordaki çalışanların hatta mağaza müdürünün dahi ilk seferde sahte olduğunu anlamaması.Adamlar şok geçirdi.Etiket marka vb. logo ıvır zıvır komple aynı.

Şu an attım bir kenara duruyor.İşim gereği sürekli araziye çıkıyorum.Çamur toprak toz falan.O zaman bile giymiyorum.Eritiyor ayaklarımı...

O günden beri bilinen ve güvenilir olmayan siteler harici hiç bir kuvvet bana online alışveriş yaptıramaz!

celebi16
12 Ağustos 2013, 19:01
Site ismini değil de site linkini bi atarmısın hocam birçok deniz motor var da

http://denizmotortr.com/

brtvrdrl
12 Ağustos 2013, 21:17
Deniz motor boyle. Bende 5 farkli parca siparis ettim sadece biri istedigim gibi geldi. Diger 4 u ya bozuk ya kullanilmis yada farkli parca. Zaten kargolanma suresini saymiyorum bile.

WanD
12 Ağustos 2013, 22:34
http://denizmotortr.com/
Zamanında söylemiş olsaydın şayet şimdiye kadar hesabına havale işleminin yapılmasını saglardim... Sürekli geçtiğim mevkide bulunan motosiklet mağazası. Sen şimdi hakkını kanuni yollar ile ara ...

bardaktan
12 Ağustos 2013, 23:30
Site açıldığında baştan kayıp ediyor müşteriyi. O nasıl bir Türkçe?
"Deniz Motor un Sizlere Sundugu Müthiş Fiyatları Kaçırmayın"
"Toptan fiyatına Prekende Satış"
"Şaka ğibi Süpriz Fiyatlar".
"Siparişinizi verdikten sonra 0 535 331 32 45, i Arayıp Siparişinizi Teyit edip , ONAYLTINIZ.

Onaylatılmaya siparişler işleme alınmaz gün sonu silinir - ( Mesai Saatleri : Sabah: 10,00 - Akşan: 19, Pazar Tatil )"

Kendileri de şaka zaten...