PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kafam karışık aklımdan tuhaf tuhaf fantaziler geçiyor

KeaSH-07
07 Ağustos 2013, 07:34
hastası olduğum bi motor var hyosung gv-650 çok havalı fiyatı makul
ama kullanabilirmiyim bilmiyorum kilosu epey ağır
ben 174 cm 65 kgyim yaş 26
bundan önceki motor tecrübelerim

-5 sene mobileytte bionik yaklaşık 30.000 km

-5 sene yamaha bws 100 20.000 km

-2 ay yamaha ybr a2 ehliyeti almak için vitesli motoru öğrenmek için bi arkadaşımdan geçici almıştım 3000 km bile yapmadım

-4 ay kymco venox 250 tipini çok seviyordum ama biraz ağır geliyordu bana aldığımdan daha fazla para veren olunca sattım yaklaşık 2000 km kullandım sadece

-3 ay honda cbr 250r bu motoruda pek iyi kullanabildiğim tam hakim olduğum söylenemez arka frende çok sıkıntı yaşadım arka lastiğin yanıma kadar geldiğini çok gördüm 1500 km falan kullandım

-sonra anladım ki illa fren elde olcak aldım sym joyride 200i bagaj var rahatlık var.kontrolum süper.sanki benim için yaratılmış gibi motor şuan 3000 kmye geldim.almayı düşünen herkese şiddetle öneririm ;)

ne kadar vitesli motorun arka freninden dolayı hakkını vererek süremesemde şeytan diyor bi fantazi yap gi gv 650 al diyor.kafamı karıştırıyor.vitesli motorda sanki fren yok gibi korka korka fazla temkinli sürüyorum

böyle bişey yapsam ve pek süremesem symyi sat sonra gv 650 al süreme zararına sat derken 3000 tl zararım olur
ne dersiniz becerebilirmiyim gv650yi

gv 250 demeyin hiç begenmiyorum.gv 250 alcağıma gider kelepir bulabilirsem megelli 250 r alırım.max 5.000 e sym joyride 200iyide satmam.arada çıkarır binerim megelliyi

sen daha türünü seçmemişssin diyenler olabilir.benim türüm gerçekten maxi scooter ama yakışıklı makineleri severim
arabalardada 2007 yılından beri ilk gördüğüm günden beri tutuklu kaldığım Hyundai fx coupe 2.0 var.tip çok önemli

egelim 43
07 Ağustos 2013, 07:58
Gv 650 türünde bi motor kullanmışsın zaten venox 250 Gv 650 ninde çok farklı olacağını bekleme sadece daha ağır ve daha güçlü :wiinkk: ve bir müddet alışana kadar sana daha zaptedilmez gelecektir :wiinkk: Venox 250 ağır geliyorsa GV ye hiç bulaşma derim :bounce:

MotorKafa
07 Ağustos 2013, 08:44
GV 650 şasi uzunluğu nedeniyle şehir içi manevraları çok iyi olmayan bir motordur.
650'lik cruiser klasmanında çok çok güçlü bir motordur.
Hatta 650'lik diğer tarzlara bile rahatlıkla kafa tutabilecek güçtedir.
Ama kendini bilen birine benziyorsun, bu nedenle motorun gücü fazla etkilemez seni.
Ağırlığına zamanla alışırsın. Benim boyum 1,78 kilom 64 ama, koca shadowu çocuk oyuncağı gibi kullanır oldum 1 ayda.
Fakat yine de GV650 alma derim.
Çok sorunlu bir motor. Başını ağrıtır...

xismailaydin
07 Ağustos 2013, 10:47
Fren işini çok takma kafana. Benim lastikler, özellikle arka lastik kabak olduğu halde ani frende bile kaymadan durabiliyorum. Bu tamamen pratikle ilgili bir şey. Çalışarak üstesinden gelebilirsin yani ;)

Salih_T
07 Ağustos 2013, 10:48
bence maceraya gerek yok... venox ta bile zorlandığına göre.. daha büyük ve ağır bir motor, tipi güzel olsa da senin için sıkıntı yaratacaktır...

canerol
07 Ağustos 2013, 10:53
bende çok düşündüm hayallerimin motoruydu fakat illaki sorunsuzları vardır ama baya bir sorunlu motormuş.

xismailaydin
07 Ağustos 2013, 11:42
bence maceraya gerek yok... venox ta bile zorlandığına göre.. daha büyük ve ağır bir motor, tipi güzel olsa da senin için sıkıntı yaratacaktır...

Bence yanlış düşünüyorsun. Tabii ki insan kendini zorlamamalı ama büyük motosikletleri kullanan elemanlar öyle doğmadı sonuçta.

Motosikleti sırtlayıp götürmeyeceğine göre de ağırlığı kafaya takmaktan çok dengelemeyi öğrenmesi daha faydalı olur.

Arkadaşın istediği motosikleti sorunlu olduğu için önermeyen arkadaşlar var. Sorunlu motosikleti alıp yolda kalırsan tabii ki ağırlık çok çok önemli bir konu olur. :mrgreen:

Motosiklet yürüdüğü sürece ağırlık sorun olmamalı bence ;)

Permatiq59
07 Ağustos 2013, 12:39
harbiden fantazi arıyosun aga :D gv 250 almam yerine megelli alırum diyosun. ama cruser motor istiyorsun :D

Salih_T
07 Ağustos 2013, 13:14
Bence yanlış düşünüyorsun. Tabii ki insan kendini zorlamamalı ama büyük motosikletleri kullanan elemanlar öyle doğmadı sonuçta.

Motosikleti sırtlayıp götürmeyeceğine göre de ağırlığı kafaya takmaktan çok dengelemeyi öğrenmesi daha faydalı olur.

Arkadaşın istediği motosikleti sorunlu olduğu için önermeyen arkadaşlar var. Sorunlu motosikleti alıp yolda kalırsan tabii ki ağırlık çok çok önemli bir konu olur. :mrgreen:

Motosiklet yürüdüğü sürece ağırlık sorun olmamalı bence ;)

bencede ama arkadaş hafif motorları çok sevmiş ve iyi kullanıyor.. ayak freni ve motor ağırlığı problemleri yaşamış... bu motoroda da yaşayacağı kesin gibi.. imkanım ve yeterli tecrübem olsa ben hemen alırım gv650 yi ama.. onun açısında olaya bakmak lazım diyedir yazdıklarım..tabi bide choppere gönül vermek gerek...

bombaci20
07 Ağustos 2013, 13:35
ben 1 aydır gv 650 kullanıyorum. boyum 170 ağırlığı hiç sorun değil müthiş seri bir motor tavsiye ederim.

hisvarlar
07 Ağustos 2013, 14:03
Cruiser motorlarda arka fren en az ön fren kadar etkili tutar. Sizinde arka frenle ve ağırlıkla sorununuz olduğu ortada. Sizin yerinizde olsam abs ve kombine fren sistemi olmayan vitesli motora bulaşmam. En güzeli scooter ile devam ediniz :)

Tsubasa
07 Ağustos 2013, 14:14
benim cok merak ettiğim motorlar 600 650 cc v motorlar .
kime sorsam kullanması cok zevkli hisli motor diyorlar.
param olsa sahibinden.comda cok güzel motorlar denk geliyor alırdım.
gençlik bir kere yaşanıyor malesef o yüzden dene derim

KeaSH-07
07 Ağustos 2013, 14:34
harbiden fantazi arıyosun aga :D gv 250 almam yerine megelli alırum diyosun. ama cruser motor istiyorsun :D

aga tip önemli benim için gv 250 sağlam lafım yok iyi motor ama ne onun tipi allah aşkına :)
250lik cruser soranada gv 250 öneririm ama güzelim sym joyridemi gv 250 tipsizi içinde satmam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Fren işini çok takma kafana. Benim lastikler, özellikle arka lastik kabak olduğu halde ani frende bile kaymadan durabiliyorum. Bu tamamen pratikle ilgili bir şey. Çalışarak üstesinden gelebilirsin yani ;)

ybrde falan hiç sorun yoktu ybrye tam hakim olunca hatta vitesli motor hastası olmuştum.ama son vitesli motorum cbr 250rda çok sıkıntı yaşadım
ama o motordada bi cenabetlik vardi
kawazaki zzr 600 luk usta sayılan bi şöföre satmıştım o adam 1 kere yatırmış motoru.iş yeri önünde 2 defa yattı karenajları gitti yan tarafta
en son sym joyridemi bakıma götürünce bi taraf grenajları yok olarak görmüştüm
acaba diyorum cidden o motordamı vardı bi cenabetlik.zaten ninja 250 alcaktım bi anda bi ark kafama girdi bak çok temiz kacırma dedi cbr için bi anda almıştım

KeaSH-07
07 Ağustos 2013, 22:03
bencede ama arkadaş hafif motorları çok sevmiş ve iyi kullanıyor.. ayak freni ve motor ağırlığı problemleri yaşamış... bu motoroda da yaşayacağı kesin gibi.. imkanım ve yeterli tecrübem olsa ben hemen alırım gv650 yi ama.. onun açısında olaya bakmak lazım diyedir yazdıklarım..tabi bide choppere gönül vermek gerek...

ağırlık dediğim olay şehir içinde aralara girerken ve park ederken merdiven altına yerleştirirken çok problem çıkarıyor.dayımın shadow 750 sini kullandım 2-3 gün aralıklı zamanlarla seriliğinde ve kontrollerinde bana bi sıkıntı yaşatmamıştı.tabi bende acemisi ve emanet olduğu için yavaş takıldım

flame
07 Ağustos 2013, 22:08
Tecrübem var diyorsunuz.Trafiği okuyorsunuzdur.Motosikletin tepkilerini biliyorsunuz.E temkinliymişsinizde.Atıp tutmuyorsunuz iyiyim ben yaparım diye...

Ruhunuza ne uygunsa,neyin üzerinde evindeymişsiniz gibi hissediyorsanız o sizin olsun.1 dakika bile düşünmeyin...

KeaSH-07
07 Ağustos 2013, 22:42
Tecrübem var diyorsunuz.Trafiği okuyorsunuzdur.Motosikletin tepkilerini biliyorsunuz.E temkinliymişsinizde.Atıp tutmuyorsunuz iyiyim ben yaparım diye...

Ruhunuza ne uygunsa,neyin üzerinde evindeymişsiniz gibi hissediyorsanız o sizin olsun.1 dakika bile düşünmeyin...
km tecrübem uzun yol tecrubem çok fazla Antalya-Manisa arasi gibi
Antalya-Konya gibi ama hep scooterle

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

km tecrübem uzun yol tecrubem çok fazla Antalya-Manisa arasi gibi
Antalya-Konya gibi ama hep scooterle

evimde gibi hissettiğim motora ulaştım Sym joyride 200i sanki bi parçam gibi
eğer Allah kismet edersen yarın ufak caplı bi uzun yola daha çıkacağım
Manavgat-Seydişehir 170 km gidiş 170 km dönüş
anananemin bayramını kutlamak için

Permatiq59
07 Ağustos 2013, 22:45
bu aralar maxi arayışındayım.. daha cok piaggo x9 250 'lere falan bakıyorum. hiç bakmadım şimdi merakımdan bakıcam şu joyride 200i'lere top speed i nedir? 100km de ne yakar ? uzun yolda 2kişi 110dan düşmeden 100km kontak kapatmasak terler yorulurmu ?

KeaSH-07
07 Ağustos 2013, 22:48
bu aralar maxi arayışındayım.. daha cok piaggo x9 250 'lere falan bakıyorum. hiç bakmadım şimdi merakımdan bakıcam şu joyride 200i'lere top speed i nedir? 100km de ne yakar ? uzun yolda 2kişi 110dan düşmeden 100km kontak kapatmasak terler yorulurmu ?

şiddetle öneririm 2. el temiz 6.500e alırsın.6500 e bundan iyi maxi scooter yok
110 stabil gidebilir.top speed 130
100 kmde 2-3 lt arasi yaka.ha uzun yola gelirsek su soğutma var şişmez ben 150 km çivarı hiç kontak kapatmadan gidiyorum.daha sonrasında ben yoruluyorum sigara molası falan veriyorum :)
ben bu motorun koltuk rahatlığını 10.000lik yamaha x-maxta bulamadım
artcı koltuguda inanılmaz rahat.vereceğin bu az miktara göre şiddetle öneririm

Permatiq59
07 Ağustos 2013, 22:55
bakalım bizim koca oğlanı bi verelimde hayırlısıyla.. inceliycem bilgiler için tesekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

aklında bulunsun.. birlikte sürdüğüm arkadaşlar maxi'ci maxilerin arasında çirkin ördek yavrusu gibi dışlanıyoruz :) performans olarak tozumu yutuyorlar ama nafile.. aklımıza girdi bi kere maxi :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-keyfe-keder-maxiscooter-takasli-full-ve-temiz-gv250-133239779/detay/

Slayerrr
08 Ağustos 2013, 00:40
Önce fren yapmayı ve ağırlığı motora taşıtmasını öğren ondan sonra al, macera arama bence.

KeaSH-07
08 Ağustos 2013, 01:46
Önce fren yapmayı ve ağırlığı motora taşıtmasını öğren ondan sonra al, macera arama bence.

ben gibi takoz adamda yoktur ha 50.000 kmden fazla motorla,100.000 kmden fazla arabayla yol yaptım hala bi büyük cc motorum olmadı.birazda bundan fantazi peşindeyim
-bide korumalarda gezmeyi seviyorum ama maxi scooter bile olsa komik duruyor.böyle büyük bi motorda babalar gibi yakışır korumalar.zaten bu tür motorlara pek korumasız binmem diye düşünüyorum

Green Arrow
08 Ağustos 2013, 04:16
ben gibi takoz adamda yoktur ha 50.000 kmden fazla motorla,100.000 kmden fazla arabayla yol yaptım hala bi büyük cc motorum olmadı.birazda bundan fantazi peşindeyim
-bide korumalarda gezmeyi seviyorum ama maxi scooter bile olsa komik duruyor.böyle büyük bi motorda babalar gibi yakışır korumalar.zaten bu tür motorlara pek korumasız binmem diye düşünüyorum

Yorumlara pek bakmadım ama kendini bilen birisiniz bu bana göre işin %50si demektir,çok fazla düşünmeyin fren işi pratikle kolaylıkla halledilir hız konusunda da bir süre temkinli oldugu sürece sıkıntı yok.Elinizde maddi imkan ve kullanmaya zaman varken değerlendirin ileride yapmassanız çok pişmanlık duyarsınız bence.

acayüp
08 Ağustos 2013, 07:59
Hakıkaten fantastık olur .
Yalnız servıs ve sızın aranızda fantazıler olabılır dıkkat edın .

KeaSH-07
08 Ağustos 2013, 09:20
Hakıkaten fantastık olur .
Yalnız servıs ve sızın aranızda fantazıler olabılır dıkkat edın .

niye o kadar mı sorunlu bu makine ?
eğer olurda alırsam 2-3 fazlasını verip temiz enjeksiyonlusundan alırım 2009 ve üstü
canımı sıkan nokta mavi renk en son 2007demi var ?

mete_han
08 Ağustos 2013, 09:24
ben fantazi kurdum da ne oldu...aman bilmediğin işlere girme...

KeaSH-07
08 Ağustos 2013, 09:30
ben fantazi kurdum da ne oldu...aman bilmediğin işlere girme...

gel abi sat cbfyi sana sym joyride 200i bulalım temiz sıfır gibi her gün ilanları falan araştırcam senin için
çor çocuk ailecek rahat rahat pikniğe gidersiniz valla bana çok hayır duası edersin.ben biliyorum sen sıkıldın iyice cbfden :)
benimkini al diye demiyorum yanlış anlama zaten satmayacamda benimkini çok aradım alırken temiz olsun diye.ancak bu gv650 fantazisi kafama iyice oturursa öyle satmayı düşünürüm
fantazide olmiyacak gibi doluya koysam boş boşa koysam dolu hesabı maddi sıkıntı yokta o motor 200 kusur kilo nasıl götünü başını kaldırcamda merdiven altına sokcam ben gv-650 yi :)
sokamassam sokakta kalcak sokak köpeği gibi sokakta kalcak motorda değil

mete_han
08 Ağustos 2013, 09:38
olursa hd 200 olsun aga...mülayim skuter tipi var lastik ebadı tam gönlüe göre ama tabi şimdi değil artık...ben yandım siz yanmayın Kadircim...:P gv650 çok hantal...

KeaSH-07
09 Ağustos 2013, 21:59
olursa hd 200 olsun aga...mülayim skuter tipi var lastik ebadı tam gönlüe göre ama tabi şimdi değil artık...ben yandım siz yanmayın Kadircim...:P gv650 çok hantal...

hdde çok tipsiz aga ya :)
şimdi 200 km yoldan geldim joyride ile yorulmadım gibi bişey ))

apithin
09 Ağustos 2013, 23:17
hdde çok tipsiz aga ya :)
şimdi 200 km yoldan geldim joyride ile yorulmadım gibi bişey ))

Seni anladim ben kadircim depresyona girdikce motor degistiriyosun:):) aslan gibi motorun var hele bi eskisin:)

KeaSH-07
09 Ağustos 2013, 23:23
Seni anladim ben kadircim depresyona girdikce motor degistiriyosun:):) aslan gibi motorun var hele bi eskisin:)

nasılız ? )))
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/1148974_10151766498848948_839573029_n.jpg

alp_tunay
10 Ağustos 2013, 00:59
Başlığı okuyunca dedim nooluyoz lan... :queen:
Siyaset falan derken +18 forumuda mı açılıyor dedim... :queen:

Ama bizim içimiz fenaymış...
Adam tercih soruyor masumca...
::159::