PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet mp3 çalar ayna takımı

erenaltun
07 Ağustos 2013, 06:18
evet arkadaşlar konu gayet açık ve net mp3 çalar ayna takımı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim kullanan varmı yada bilen varmı? Youtube videosu;

http://www.youtube.com/watch?v=naiXW8IUKSQ&hl=tr&gl=TR&guid=&client=mv-google&nomobile=1&guid=

http://www.youtube.com/watch?v=-pltDMaPFao&hl=tr&gl=TR&guid=&client=mv-google&nomobile=1&guid=

Mengu16
07 Ağustos 2013, 06:30
Oyuncak işte :)

nonamenes
07 Ağustos 2013, 06:36
yanlış anlaşılmasın kimseye lafım yok ama oldum olası motorla geçenlerden müzik sesi duyduğum da kıl olmuşumdur..

MotorKafa
07 Ağustos 2013, 07:30
Yok aga motorda müzik çalar olmuyor.
İster Goldwing olsun, ister en dandik scooter. Müzik yakışmıyor.
Geçenlerde sahil yolumda ilerliyorum, baktım heybetli baba bir dragstar1100 ağır usul gidiyor.
Arkamda da bir kız arkadaşım var, "aa şuna bak ne güzelmiş" falan diyor...
Kendi kendime dedim ışıklarda durunca selam vereyim şuna. Aynı zamanda da motoru da incelerim diye düşünüyorum.
Neyse kırmızı yandı. 1100 en önde bekliyor. Ben de yavaş yavaş yanına doğru ilerliyorum aralardan.
İlerledikçe kulağıma bir Yıldız Tilbe sesi gelmeye başladı ama, ben arabalardan geldiğini düşündüğüm için hiç sallamıyorum o sırada ve önümdeki pırıl pırıl kromları olan siyah dragstar'a doğru emin bir şekilde yaklaşıyorum.
Yaklaşıyorum, yaklaşıyorum...
O da ne !
Adamın yanına yanaşınca o acı gerçekle karşılaşıyorum.
Yıldız Tilbe sesi o 1100'lük dragstardan geliyormuş..
Arkamda kız başladı kıkır kıkır gülmeye :mrgreen:
Lan sus ayıp olacak adama diyorum ama, yıldız tilbe çığlık attıkça durduramıyor kendini, daha çok gülüyor :mrgreen:
Zaten o motordan çıkan Yıldız Tilbe sesini duyunca selam bile veremedim adama, iyice ayıp olacak. Gerçi motörhead bile çalsa selam vermek gelmezdi ya içimden...
Neyse velhasıl kelam diyeceğim o ki; motosiklette müzik çok kötü oluyor.
En sevdiğim motorlardan biri olan dragstar 1100 bile o sırada gözüme iğrenç sümsük bir şey gibi gözüktü.
İki dakka önce "aa ne güzel motormuş" diyen kız arkadaşım bile o müzik olayını duyunca gülmeye başladı.
Ben de müziksiz yapamıyorum yolda ama, çözümü kulaklık takmakta buldum...

oknglr
07 Ağustos 2013, 12:11
aynada olmaz ya görüşü engeller o

http://www.ebay.com/itm/Anti-theft-Stereo-Motorcycle-MP3-alarm-audio-2-5-inch-loudspeaker-Amplifier-/370864799998?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item565943c0fe&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Multifunctional-Motorcycle-Mount-MP3-With-Burglar-Alarms-Black-Hot-Good-K0E1-New-/370858222001?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item5658df61b1&vxp=mtr

Şunlar daha iyi bana göre . Bende niyetlenmiştim ama sonradan düşündüm yolda giderken açamam ben bunu garip gelir bana :D utanırım ::utangac::mrgreen:

PowerGarage
07 Ağustos 2013, 12:16
Bizim burda grupta bi abide vardı 250mct motoruna takmıştı haporlor olup olmadığını anlayamazsın bile normal ayna sadece aynanın ön tarafında 4-5 ses deliği var en köşesinde ufacık ufacık ama muhteşem ses veriyordu uzun yolda boş yollarda dağ yollarında eğlenceli olur diye düşünüyorum ama trafikte açmaya utanırdım ben herhalde :) ama güzel bişey uzun yolda falan radyosuda ibrelerin orda küçük bişeydi ordan fm ayarlıyabiliyor. Bence güzel ama trafikte biraz rezil olabilirsin açarsan :) pek alışkın değil milletimiz hadi şahin doğan olsa aç müziği gez ama :D

Permatiq59
07 Ağustos 2013, 12:31
benim gv'de de bülent ersoy iyi gider he.. ^^Geceleeeeeeeeeeeeerrrr :sunny:

canerol
07 Ağustos 2013, 12:32
Yok aga motorda müzik çalar olmuyor.
İster Goldwing olsun, ister en dandik scooter. Müzik yakışmıyor.
Geçenlerde sahil yolumda ilerliyorum, baktım heybetli baba bir dragstar1100 ağır usul gidiyor.
Arkamda da bir kız arkadaşım var, "aa şuna bak ne güzelmiş" falan diyor...
Kendi kendime dedim ışıklarda durunca selam vereyim şuna. Aynı zamanda da motoru da incelerim diye düşünüyorum.
Neyse kırmızı yandı. 1100 en önde bekliyor. Ben de yavaş yavaş yanına doğru ilerliyorum aralardan.
İlerledikçe kulağıma bir Yıldız Tilbe sesi gelmeye başladı ama, ben arabalardan geldiğini düşündüğüm için hiç sallamıyorum o sırada ve önümdeki pırıl pırıl kromları olan siyah dragstar'a doğru emin bir şekilde yaklaşıyorum.
Yaklaşıyorum, yaklaşıyorum...
O da ne !
Adamın yanına yanaşınca o acı gerçekle karşılaşıyorum.
Yıldız Tilbe sesi o 1100'lük dragstardan geliyormuş..
Arkamda kız başladı kıkır kıkır gülmeye :mrgreen:
Lan sus ayıp olacak adama diyorum ama, yıldız tilbe çığlık attıkça durduramıyor kendini, daha çok gülüyor :mrgreen:
Zaten o motordan çıkan Yıldız Tilbe sesini duyunca selam bile veremedim adama, iyice ayıp olacak. Gerçi motörhead bile çalsa selam vermek gelmezdi ya içimden...
Neyse velhasıl kelam diyeceğim o ki; motosiklette müzik çok kötü oluyor.
En sevdiğim motorlardan biri olan dragstar 1100 bile o sırada gözüme iğrenç sümsük bir şey gibi gözüktü.
İki dakka önce "aa ne güzel motormuş" diyen kız arkadaşım bile o müzik olayını duyunca gülmeye başladı.
Ben de müziksiz yapamıyorum yolda ama, çözümü kulaklık takmakta buldum...
sende en kötü örnekle karşılaşmışsın :)
ben mp3li radyolu alarm aldım
ben yolda giderken veya sahilde açmam kamp ortamında veya canım sıkılıp yol kenarına çektiğimde dinleyeceğim
öyle doğancılar gibi sonuna kadar açıpta gezmeye bende karşıyım :)
şimdi bide alarma kulaklık çıkışı yaptım kaskada tesisatı döşedim yolda giderkende ister radyo iste mp3 :)

MBHoro
07 Ağustos 2013, 12:35
bende kasın içine kulaklık tertibatı yaptım, açıyorum müziğimi dinliyorum istediğim gibi..

Kulağa kulaklık takma işi zor oluyor, her seferinde tak çıkart

yiqit
07 Ağustos 2013, 12:36
Dün dükkanın önüne 150 Cbf geldi bu aynalardan var açıkçası pek hoşuma gitmedi bunlar kask içine olanları varmış duyduğum kadarıyla daha sağlıklı olabilir :wiinkk:

Kaangngr
07 Ağustos 2013, 12:41
Görüntü kötü üstelik ses kalitesi iyi gelmedi bana. Dikkat dağıtıcı Apaçi işi bunlar ya... tek kulağına kulaklıkla telefondan müzik açıp tak öyle gez daha iyi ben öyle yapıyordum. Ne dikkatim dağılıyordu nede rahatsız oluyordum.

KaPTaNHaSaN
07 Ağustos 2013, 13:10
zevk meselesi müzik işi arabada dıp tıs dıp tıs gezenler ile farkı yok. yolun gürültüsünden biraz daha açmak gerekebilir.
origine marka kasklar var. kendinden bluetoth lu telefona bağlıyon hem konusuyorsun hem müzik dinliyorsun. Dışardan takılan cihazlarda var ama montajında silikonlar kaskı del felan .. dediğim gibi dışarıdan müziğin duyulması zevk meselesi. izmirde bir harley var arka yan çantalarda mid takımları baslar felan çok kaliteli bir sesi de var hemde öyle böyle kaliteden bashetmiyoruz. Müziğin dışarı duyulması ayrı bir zevk! ne dinlediğin de ayrı bir zevk işidir.
senin sorunun cvp ına geli,ncede aynalı olan daha derli toplu duruyor. diğer türlü gördüğüm kadarı ile ayaklar ile hoparlörler takılıyor felan . müziği kulaklık ile dinliyorum ama alarm özelliği bak işte bu bir artı.. aliexpresde felan alarm parasına bunu satın alabiliyorsun bu da güzel.

erenaltun
08 Ağustos 2013, 00:35
Zaten bende normal yol içşn demiyorum aslında uzun yola giderken iyi olur bana göre trafikte alacaksın ufaktan stress kalmaz kask içinde pahalı geliyor ayna mantıklı aslında ufaktan dıp tıs dıp tıs i olur aslında..

Sinan Er
08 Ağustos 2013, 01:30
Benim motorda hoparlör yerleri hazır. Uzun zamandır müzik sistemi düşünüyordum ama kararsızdım sanırım karar verdim. Motorda müzik trafikde itici olur uzun yolda da nekadar duyulabilirki ?

Burağın kask çözümü daha mantıklı ama buseferde diğer araçların seslerini duymak zorlaşır.

http://www.motorcyc.in.th/wp-content/uploads/2009/09/honda-nt700v-deauville-3.jpg