PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk cezamı yedim!

Sepetçioğlu
07 Ağustos 2013, 01:47
İlk ceza mı yedim, vatana millete hayırlı olsun.
166 TL kırmızı ışık ihlali.
Emniyeti de buradan tebrik ediyorum, benim gibi kurallar uymaya çok özen gösteren birini bile yakaladığı için :pr:
Size sormak istediğim bu cezada bir yanlışlık olabilir mi? Çünkü kırmızı ışık ihlali yaptığımı hiç hatırlamıyorum.
Evrakta KGYS KAYDI MEVCUT yazıyor.
Biz bile ceza yiyorsak vay milletin haline diyorum (veya bu benim bedeviliğim olabilir).
Herkese cezasız günler diliyorum.

Mengu16
07 Ağustos 2013, 01:57
Kırmızı ışıkta yaya geçidinin üzerinde durursan da mobese'den ceza yiyebilirsin. Kameradan baktıklarında motorun yaya geçidinin üzerinde olmamalı.

sakinseytan
07 Ağustos 2013, 02:11
hayırlı olsun güle güle öde ben o kadar cok ceza yedimki artık memurlarla, veznelerle kanka oldum:D 2 ayda bir bankaya öderim yani eger ödüyemezsem bi eksiklik oluyo devlete dogarken borclu dogdum:) bugun bende arabayla yedim galiba kırmızıyı adamın biri sagdan sollamak istedi bende yol vermemek adına ileri atıldım meger kırmızı yanıyomus kamera yoktur ins yani beterin beteri var saglık olsun demek iyidir kanımca boşver :)

Sepetçioğlu
07 Ağustos 2013, 02:20
Arkadaşlar araştırdım ve şu sonuca vardım.
Cezayı Samsun'da yemişim ama ben bir gün önce Sinop' a dönmüşüm.
Nerden biliyorsan derseniz yola çıkmadan önce ve eve gelince fotoğraf çektirmiştim fotoğraflar bir gün öncesine ait.
Arkadaşımda aynen bir gün önce döndüğümü teyit ediyor.
Şimdi ne yapmam gerek?

egelim 43
07 Ağustos 2013, 02:48
Cezanın geldiği trafik şubesine durumunu lisan eden bi dilekçe ile itiraz et :cat: Mobeseden yazılan bir cezaysa mobese kayıtlarını sana göstermek zorundalar diye biliyorum :wiinkk:

Reşit
07 Ağustos 2013, 03:30
Bana da radar geldi 343 lira. Kayıt vardır yazıyor. 70 miş tabela, 120 ile girmişim, pardon bana girmiş ::karma::

Tsubasa
07 Ağustos 2013, 03:37
plakanın üstüne kilit takıyorum artık plaka tam okunmuyo, o şekilde de polis durdurdu hiç bişi olmadı

Mengu16
07 Ağustos 2013, 04:23
Ben plakayı söküp geziyorum bazen, arkamdan jandarmayla gitmeme rağmen uzunca bi süre, durdurmadı :cherry: O güzergahta epey plakasız motor gördüm, ankara polatlı-ayaş yolunda. Belki köylüdür diye karışmamışlardır.

efedemir
07 Ağustos 2013, 04:26
plakayı bük abi ozmn yazamazlar. ben tabiri caizse plakayı 2 ye katladım :D kendim bile unuttum plakanın ne oldugunu evde kagıtta yazıyor hatta telefonun rehberine kayıt ettim polis sororsa diye :D

shooter1
07 Ağustos 2013, 04:29
eğer çevirme olursa ne yapıcan

Ben plakayı söküp geziyorum bazen, arkamdan jandarmayla gitmeme rağmen uzunca bi süre, durdurmadı :cherry: O güzergahta epey plakasız motor gördüm, ankara polatlı-ayaş yolunda. Belki köylüdür diye karışmamışlardır.

beko12345
07 Ağustos 2013, 04:29
plakayı bük abi ozmn yazamazlar. ben tabiri caizse plakayı 2 ye katladım :D kendim bile unuttum plakanın ne oldugunu evde kagıtta yazıyor hatta telefonun rehberine kayıt ettim polis sororsa diye :D
Bana doğru yaptığın birşey söyle ?

Mengu16
07 Ağustos 2013, 04:33
eğer çevirme olursa ne yapıcan
Plakam düştü, takmaya vaktim olmadı derim.

efedemir
07 Ağustos 2013, 04:34
Bana doğru yaptığın birşey söyle ?

1- ruhsatsız uygunluk raporu olmadan trafikte geziyordum ruhsat ve uygunluk kagıdı aldım

2- plakasız geziyordum paraya kıyıp plaka aldım

3- eksozum açıktı java kapagı bulamadım parama kıyıp 0 eksoz aldım

4- ehliyetim yoktu 2 defa ehliyet sınavına girip ehliyet aldım

5- kasksız biniyordum arıga 99 tl ye kask aldım

6-aynalar yoktu aynalarıda taktım ?

YETME Mİ ?

tr_select
07 Ağustos 2013, 04:50
http://image5.sahibinden.com/photos/57/47/75/big_1295747755tn.jpg

Çevirmede durmam, durmayacağım, yavaşlamayacağım... Tam gaz devam.

Not: Yangın söndürme tüpü-kemer soran oldu. Ota boka vergi veriyoruz zaten. Saçma nedenlerden ceza yiyeceğime motorumun bakımlarını yaptırıyorum. :pl:

Mengu16
07 Ağustos 2013, 05:02
http://image5.sahibinden.com/photos/57/47/75/big_1295747755tn.jpg

Çevirmede durmam, durmayacağım, yavaşlamayacağım... Tam gaz devam.

Not: Yangın söndürme tüpü-kemer soran oldu. Ota boka vergi veriyoruz zaten. Saçma nedenlerden ceza yiyeceğime motorumun bakımlarını yaptırıyorum. :pl:
Dolap menteşesinden katlanır plakalı yapanları gördüm, bunlara para vermeye hiç gerek yok :cherry:

tr_select
07 Ağustos 2013, 05:09
Dolap menteşesinden katlanır plakalı yapanları gördüm, bunlara para vermeye hiç gerek yok :cherry:

Eski motorumda tüm sistem bir tuşa bağlıydı desem :pl: Üni zamanında mühendis arkadaşın icatıydı :pl:

sodalimon
07 Ağustos 2013, 05:50
Arkadaşlar araştırdım ve şu sonuca vardım.
Cezayı Samsun'da yemişim ama ben bir gün önce Sinop' a dönmüşüm.
Nerden biliyorsan derseniz yola çıkmadan önce ve eve gelince fotoğraf çektirmiştim fotoğraflar bir gün öncesine ait.
Arkadaşımda aynen bir gün önce döndüğümü teyit ediyor.
Şimdi ne yapmam gerek?

Öncelikle geçmiş olsun. Dilerim çözebilirsin. Bu işin arkasını takip edersen, bizleri de yaptıkların ve sonuçla ilgili olarak buradan bilgilendirir misin, sana zahmet. Son zamanlarda çokça duymaya başladık bu olayları...

izmir3535
07 Ağustos 2013, 10:17
mtr larınızın arka kuyruk kısmına kilit bağlayın büyük kilitlerden. onlar plakayı kapatıyor.benim mtr da öyle. mobessa lardan korunmanın en güzel yolu.

yiqit
07 Ağustos 2013, 10:30
1- ruhsatsız uygunluk raporu olmadan trafikte geziyordum ruhsat ve uygunluk kagıdı aldım

2- plakasız geziyordum paraya kıyıp plaka aldım

3- eksozum açıktı java kapagı bulamadım parama kıyıp 0 eksoz aldım

4- ehliyetim yoktu 2 defa ehliyet sınavına girip ehliyet aldım

5- kasksız biniyordum arıga 99 tl ye kask aldım

6-aynalar yoktu aynalarıda taktım ?

YETME Mİ ?
1 kerede girsen yeterdi kaliteli olsun diye mi çiftledin :cherry:

cx571
07 Ağustos 2013, 11:18
mtr larınızın arka kuyruk kısmına kilit bağlayın büyük kilitlerden. onlar plakayı kapatıyor.benim mtr da öyle. mobessa lardan korunmanın en güzel yolu.

Hacı Bi resim paylaşssana ben tam çözemedim :) CBR 250 R var bende. Uzun yolda köklerken arkadan yazmasın.

batua7x
07 Ağustos 2013, 11:40
Cahilligime verin de motosikletin onunde plaka olmak zorunda mi ben hic gormedim.E yoksa mobese nasil ceza yaziyor ?

Tsubasa
07 Ağustos 2013, 11:49
Hacı Bi resim paylaşssana ben tam çözemedim :) CBR 250 R var bende. Uzun yolda köklerken arkadan yazmasın.

200 liraya tuşlu elektrikli katlanıp acılıp kapanabilen plakalıklar var, kesin çözüm o..

Salih_T
07 Ağustos 2013, 12:42
efedemir ve beko12345 her konu başlığında gözlerim mesajlarınızı arıyor... heyecanla takip ediyorum sizi.... devam devam ara vermek yok... :)

MBHoro
07 Ağustos 2013, 12:50
bayramın gelmesi münasebetiyle heryerde çevirme sayısı arttı.. bence iyide oldu..

dün bir arkadaşımız 954'ünü ehliyetsiz bir arkadaşına vermiş o da emniyete ehliyetini almaya gidiyormuş. :mrgreen: polis kendisine ehliyetsizlikten 1400 TL ruhsat sahibinede 1050 TL itelemiş.. şimdi ikiside oturamıyor :D

Salih_T
07 Ağustos 2013, 12:53
bayramın gelmesi münasebetiyle heryerde çevirme sayısı arttı.. bence iyide oldu..

dün bir arkadaşımız 954'ünü ehliyetsiz bir arkadaşına vermiş o da emniyete ehliyetini almaya gidiyormuş. :mrgreen: polis kendisine ehliyetsizlikten 1400 TL ruhsat sahibinede 1050 TL itelemiş.. şimdi ikiside oturamıyor :D

ooouuuwwwww çok sert!...

Sepetçioğlu
08 Ağustos 2013, 23:16
Herkese cevaplar için teşekkürler.
Konuyu açtım ama ancak girebildim.
Pazartesi günü gidip emniyetle konuşacağım.
Eğer geçtiysem tek açıklaması şu olur herhalde, bir önceki gün geçtim ertesi gün bana cezayı kestiler, başka yolu yok.
Neyse durumdan herkesi haberdar ederim.

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

Harbiden sertmiş :santa:

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

Bana da radar geldi 343 lira. Kayıt vardır yazıyor. 70 miş tabela, 120 ile girmişim, pardon bana girmiş ::karma::

Fenaaaa! :sunny:

mckayrak
08 Ağustos 2013, 23:56
Bazen başkalarının cezalarını rastgele birilerine kesebiliyorlar. Şüphen varsa hemen itiraz et...

Sepetçioğlu
09 Ağustos 2013, 00:12
Bazen başkalarının cezalarını rastgele birilerine kesebiliyorlar. Şüphen varsa hemen itiraz et...

Bakacağım işte, 10 yıldır ehliyetim var daha kazam ya da ceza olmadı, belki ayağım alışsın diye kesmiş olabilirler :)

rangers07
09 Ağustos 2013, 00:26
Geçmiş olsun :)

Sepetçioğlu
09 Ağustos 2013, 00:29
Geçmiş olsun :)

Sağol ama ben bu oyunu bozarım :queen:

alp_tunay
09 Ağustos 2013, 01:47
Haşırttıbilekbort..... :P

Geçmiş olsun....