PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yoldaki sıkıntı ve bel agrısı

antilop_skul
06 Ağustos 2013, 19:47
selam arkadaslar mct 250 motorumla istanbul kandıra arası gıdıp gedım ilk yarım saatten sonra bel agrısı yapmaya basladı motor ve titresim cok tu
titresimi gidermek icin motor ve sase arasına takoz koymak ıcın sasedeki vida yerlerını genısletıp saga sola 2 ser santim genişletsek arasına kaucuk takoz koysak titresim azalırmı azalırsa ilerde kaynak yerlerı sıkıntı yaratırmı birde bel agrısı koltuktan galıba koltugu yenı yaptırmakmı gerekır yoksa baska onerınız varmı

antilop_skul
06 Ağustos 2013, 22:03
cevap verecek arkadas yokmu acaba

engin_deniz
06 Ağustos 2013, 22:06
Bellik takarsan binevi bel ağrısı ni azaltabilir

berkayileri
06 Ağustos 2013, 22:07
O motor bildiğim kadarıyla cruiser tipinde.Yani ayaklar oturduğun yerin ilerisinde kalıyor.Bir tümsek, kasis olsa ayağa kalkamazsın.Bence titreşimle ilgili değil, motorun tipiyle ilgili.Geçmiş olsun.

canerol
06 Ağustos 2013, 22:19
en güzeli sürücü sisy barı yapmak sırtını yaslayarak gidersin...

c3nk
06 Ağustos 2013, 22:20
valla mantıklı aslında ancak takoz yerine, poliamid yada delrin türü sert plastik malzeme bulabilsen titreşimi daha iyi sönümleyebilir.

ferhatkars
06 Ağustos 2013, 22:25
80-85 km hızı geçmezsen titreşim olmaz... bende de 250 cc çinli çapır var...
5000 devirden 7000 devire kadar öyle bir titreşim varki kıçım selenin üzerinde geziyor...:P
benim motor 140 km hız yapıyor ama ayda bir kere belki o hızı görüyorum.oda bir anlık...

canerol
06 Ağustos 2013, 22:29
80-85 km hızı geçmezsen titreşim olmaz... bende de 250 cc çinli çapır var...
5000 devirden 7000 devire kadar öyle bir titreşim varki kıçım selenin üzerinde geziyor...:P
benim motor 140 km hız yapıyor ama ayda bir kere belki o hızı görüyorum.oda bir anlık...
ferhat sana titreşim iyi gelir :)bide resimlerdeki bayanlardan biri olunca tamamdır :)

ferhatkars
06 Ağustos 2013, 22:37
bel ağrısı 1 ay öncesıne kadar bende de vardı...
ben de motosikletten şüpheleniyorum...
haziran ayından beri günlük toplam olarak 40 km kullanıyorum...
ondan önce de ağrı vardı ama öyle batma yanma gibi değil...
günlük 40 km yapmaya başladığımdan beri bel ile ilgili bu şikayetlerim var...
işin garibi 1 senedir bu motoru kullanıyorum ve hala da oturma pozisyonuna alışamadım..
sabah işe giderken belimde bi yanma oluyor-bi soğuk- bi batma- bi ağrı...
doktora gittim... 2 tane ilaç verdi.... MRI çekilecek onda her şey ortaya çıkacak dedi...
ilaçlardan sonra batma yanma gibi şeyler gitti...
ama daha MRI çekilmedi... KKTC de paran varsa özele gidip güzelce tedavi olursun...
ssk yı bekleyen daha çok bekler, benim gibi...:pr::pr:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

ferhat sana titreşim iyi gelir :)bide resimlerdeki bayanlardan biri olunca tamamdır :)

yok hacı yaw... tam tersine...
bir kaç defa basa basa hatunun yanına gittimde... titreşimden dolayı güccük ferhat mırın kırın etti...
o günden beri de hatunu alıp eve getiriyorum... 1-2 saat yiyoz, içiyoz, kur yapıyoz... gıdı gıdı felan...:queen::pl:

antilop_skul
06 Ağustos 2013, 22:46
benim max hızım 100 duz yolda 120 yokus assa yardırırsan oluyo hızı sorun degılde titresimden gidemiyorsun bıyere dişliside kuculttuk poliamid nedir kaucuk takoz bulmak daha basıt dıye dusunuyorum

ferhatkars
06 Ağustos 2013, 22:55
benim max hızım 100 duz yolda 120 yokus assa yardırırsan oluyo hızı sorun degılde titresimden gidemiyorsun bıyere dişliside kuculttuk poliamid nedir kaucuk takoz bulmak daha basıt dıye dusunuyorum

hız demek yüksek devir demek... yüksek devir de titreşim demek...
ben hep 80 le gidiyorum çünkü 5000 devir altı oluyor...
titreşimsiz rahat rahat yol alıyorum...
bende dah rahat yolculuk yapayım diye ön dişliyi 2 diş büyütüp arka dişliyi 4 diş küçülttüm...
amaç daha düşük devirde biraz daha hızlı gitmek... önceden 5 ile cıktıgım rampayı sımdı 4 le cıkıyorum... birşey değil.. zaten 2 tane rampamız var :P

antilop_skul
06 Ağustos 2013, 23:00
bnm arka 4 dış kucuk onde yer yok buyutulmuyor ateslemabobınını yukseltmeyı duusunuyorum tıtresım olayını bı kaldırayımda ortadan