PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni üye Yeni heycan tam tutku 0 korku sınırsız karasızlık YARDIM honda cbr?rr

Buraksahin
06 Ağustos 2013, 03:59
Meraba arkadaşlar ben motosiklet tutkusunu uzun yıllardır içimde saklıyordum bu aralar ekonomik durumun :D elimde olmaya başladı ama lütfen biraz yardım edin kararsın durumdayım lütfen sorduğum sorulara acıklayıcı bi amatörün anlıcağı dilden hem bana hemde benim gibi birçok arkadaşa yardımcı olacak professional arkadaşlarının yorumlarını bekliyorum lütfen cok kötü durumdayım kararsızım.

Ben honda düşünüyorum bu tutkudanda vazgeçmem herhalde ben motor sürmeyi hiç bilmiyorum ama motoru gerçekten iyi sürüceğime inanıyorum motor sürmeyi hiç bilmiyorum sonra benim niyetim cbr250r almaktı cok arasıtrdım hem iyi hız yapan hızlanan bi motor yakıt tüketimi de azmış herhalde 0 almayı düşünüyordum 10 500 tl den alıcaktım ama cevremdekiler 0 alma ona vericeğin paraya 2 3 bin daha koy 2.el temiz bi cbr600 lük al dediler bende motor sürmeyi pek bilmiyorum kaza yapacağımdan korkuyorum şimdi 250 lik 2.ellerin fiyatları 6 7 8 bin arası değişiyor bu fiyatlarda 2.el alırsam 600 lük alamam herhalde 1 2 sene 125 lik alıyım diyorum onada cok güçsüz hızlı olmayan arkana birini aldığında kasılan hızlanamayan dediler 250 için iyidir hızlıdır dediler ama 600 lükğü hep önerdiler bir kaç motordan anlayan arkadaşlarım var önerini her akşam alıyorum yani ne yapmalıyım 2.el mi 0 mı bütçem enfazla 14-15 bin tl cok istiyorum almak en iyisini en ucuza güzel bişi almak istiyorum dediğim gibi motoru daha hiç bilmiyorum yani sizden istediklerim ne tür bi motor seçiyim 600 lük al el ayarınla alakalı niye kaza yapasın diyorlar ama :S bilmiyorum 250r lık alırsam uzun süre kulanırım hemen sıkılırmıyım bilmiyorum ama 125liği pek düşünmüyorum sizce ne yapmalıyım motorun nereleri önemlidir benzin tüketimleri nasıldır 600 lüklerin 2006 2005 2007 2008 kasaları cok hosuma gidiyor movistar ve repsollerde vede bi çok renk çeşitleri yani bana gerçekten cok kararsızım bi el atın arkadaşlar ne yapmalıyım lütfen.....

Honda cbr125r alıp öğreniyimmi ?

Honda cbr250r alıp hem öğreniyim hemde sürüş keyfine varıp kulanıyımmı?

Honda cbr600rr alıp öliyimmi :) şaka şaka alıp başka motorlarda öğrenip kulanıyımmı motoru aldığımda satmayı düşünmüyorum yaşım daha genç askerliğe cok var vede boyum uzun yapılıyım tam oturuyor gibi geliyor :D

LÜTFEN YARDIM EDİN BÜTÜN BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR :=)

http://www.cycleworld.com/wp-content/uploads/2013/05/2013-Honda-CBR600RR_016.jpg :flower::flower::flower::flower::flower::flower::f lower::flower:

PowerGarage
06 Ağustos 2013, 04:06
cbr düşünüyorsun sırf sanırım ve sana 125 cbrden fazlası zarardır. 250 cbr 180 rahat gören bi makina ve sana göre çok gergin bi makinadır ki sen 600lükten bahsediyorsun. Yapma bunu kardeşim hayatınla oynama dünyanın en zenginide olsan o motoru almakla bitmiyor iş hafif çok hafif bi gazla 100ü anında geçen bi makinadan bahsediyorsun 600rr ertesi güne kalmaz ya hastanelik ya tahtalı köye gidersin benden demesi. 250lilikde daha ufak bi motorla başlamadan çok gelir 125cbr rahat yeter yeni kasasından al hem gösteriş hem kalite hem hız sana göre daha yeni başlayan birine göre gayet hızı tatmin edicidir. 120-130 gider düz yolda buda yeterde artar bile yanlış anlama terslemiyorum seni ama acemisin bilgin yok ve bilgisayar oyunlardan gördüğün gibi değildir motosiklet 250lilikle bile ufak bi gaz açışında arkayı attırabilir dönüşlerde motoru yatırabilirsin ufak bi debriyaj kaçışında tek tekere kalkıp düşebilirsin 125 cbrden fazlasını düşünme bile ve şöyle yapmalısın 3000-3500 arasına eski kasa bi cbr 125 al 2008 model falan düşe kalka öğren o motorda sonra zaten o makinalar sabit fiyat 50-100zararla satar geçersin hemen 250lilik alırsın üstüne devam edersin ama 250lilik bi makinayı iyice öğrenip 1sene tecrüben olmadan ve eğitimini almadan 600lük motor alma kullanma. 600lük kullanmak her yiğidin harcı değildir ve şakaya gelcek şey değil motosiklet

Buraksahin
06 Ağustos 2013, 04:18
Evet haklısın ama 125 in arka tekeri hosuma gitmiyor ben dünüşlerde hafif yatırmayı istiyorum zaten motoru alana kadar normal bi motor sürücüsü olucam cünkü cevremdeki arkadaşlarım motor sürmeyi öğreticekler bana peki 250 lik alsam nasıl olur ama el ayarım iyidir yani gaza gelipde 150 160 vurmam kendimi bilirim diye düşünüyorumm

mhmtesk
06 Ağustos 2013, 04:21
Ilk 2 satiri okudum 250 al.

yusufozugenc
06 Ağustos 2013, 04:25
İyi kullanırım bileğimi ayarlarım vs muhabbetlerini geçeceksin arkadaş virajda, yerde su gördüğünde, bi engel çıktığında, biri üstüne kırdığında, bir heyecan olduğunda hiç bir yerinde ayar kalmaz. Sana bağlı diyen arkadaşlarla arkadaşlığını bir gözden geçir belli ki çok değer vermiyorlar sana. Bileğini çok iyi kontrol edersen en fazla 250-300lük bir motor olur sana. Zaten fazlasıyla da tatmin eder. Temiz kullanırsan ilerde cc yükseltmek için satacağında zararın en fazla 1000 bilemedin 2000 tl olur. E onu da bindiğine sayarsın. Al bi cbr250, ninja 250 veya hyo 250. Bak keyfine :thumleft:

Buraksahin
06 Ağustos 2013, 04:29
ama söyle bi yanıda var 250 alırsam 600 lüğü 2 3 sene unutmam lazım. :S vede hepsinide istiyorum :D

ykocabay
06 Ağustos 2013, 04:31
Evet haklısın ama 125 in arka tekeri hosuma gitmiyor ben dönüşlerde hafif yatırmayı istiyorum zaten motoru alana kadar normal bi motor sürücüsü olucam cünkü cevremdeki arkadaşlarım motor sürmeyi öğreticekler bana peki 250 lik alsam nasıl olur ama el ayarım iyidir yani gaza gelipde 150 160 vurmam kendimi bilirim diye düşünüyorumm

Dönüşlerde yatırmak arka teker kalınlığı ile %100 alakalı değil. Videoyu izle yzf r125 ile nasıl yatıyor arkadaş ; http://www.youtube.com/watch?v=3lN-VXotYdg.

Eğitim alıp cbr 250r alman daha uygun olur bu arada.

rangers07
06 Ağustos 2013, 04:33
Valla birader yok elimin ayarı iyi,hiç hız yapmam,motoruma kıyamam,çok benzin yer falan ayaklarına girme :D o motor altına bi geçsinde ben seni o zaman göreyim.düz yol bulsamda bassam diyeceksin.kendimden biliyorum :))

cbr 125r var bende..bence sende ilk öğrenme aşamasında cbr 125r al.gerçekten güzel motor seri.bende senin gibi diyordum hız yapmam elimin ayarı iyidir.
sonra motoru aldım alıştım zamanla sonra yerine göre hız yapıyoruma geçti iş bir zaman sonrada uzun yola çıkacaksın motoru denemek için o yolda abanıcaksın motora ben gibi :))

yani hız yaparsın merak etme. ama şunu da unutma hiç bir zaman.hız yapacağında ailen aklına gelsin.sen allah korusun vurursun bir yere gidersin motor tutkun yüzünden annen baban perişan olur.oğlumda oğlum der. :cat: :rendeer:

ne alırsan artık hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın.hız yapmaman dileği ile iyi sürüşler..

MF-Hyo
06 Ağustos 2013, 04:36
Cbr250 ile de başlanılabilir eğer sınırları zorlamazsan. İlk başta ki arkadaş biraz abartmış 180 rahat görür diye.Cbr 180 göresiye kadar :)

Buraksahin
06 Ağustos 2013, 04:44
ykocabay evet attığın videoyu izledim 125ccler hakkıdan dahada olumlu düşünüyorum rangers07 evet doğru söylüyorsun ilk kendi motorumu alıyım öğreniyim diye düşünyorum cbr125 uydurdur herhalde peki honda cbr125 in nasıldır yani kaç saniyede hızlanır güçü nedir kaç litre benzin yer bunları biraz açarmısın mf-hyo sende doğru diyorsun ama aile acısından filan bakınca hızlı bi motor almamk en iyisi sonucta herşey sürücüye bağlı oluyor alırım motoru az daha az daha azdaha derken bakmısın 160 olmus bakmıssınn yerdesin hesabı :) honda cbr125 i biraz aççarmısınz?

musty043
06 Ağustos 2013, 04:49
Arkadaşım 600 rr la Başlayan Arkadaşlarım var Ama Önce 1 Ay Bi Egitim Aldılar Yani İstersen Egitimle 600 rr Alabilirsin Ama Tavsiye Etmem Ne Kadar Küçük cc O Kadar Zevk Alırsın Mesela Ben 6 7 Yalkarımda Pocket Almıştı Babam O'an Yaşadıklarımı Anlatamam :)

Sonra Mobilyet Star 103 fln Derken Çinliler Geldi 110 Cup Aldım Onlada İnan Çok Eylendim Yani Anlatmak İstedigim 125 250 600 Böyle Gidersen Bence Daha Çok Zevk Alırsın Çünki Motoru Kontrol Edemeyecegin Yerler Olcak 600 rr Dan Düşmek Var Bide 125 Den

Bende Şuan 250 Lik Bi Alet Var Malum Maddiyattan Alamadım Büyük cc Ama İyikide Almamışım Diyorum Şimdi Benzin Olmuş 5 Lira 3 Senedir 250 Kullanıyorum Ve Ne Zaman Binsem Tadını Alıyorum Biraz Karışık Oldu Umarım Anlatabilmişimdir :)

Buraksahin
06 Ağustos 2013, 04:51
yusufozu genc sende doğru söylüyorsun ama 250 cc motor fiyarları 8 9 10 bin arası gidiyor eğer onu alırsam 600 lüğü almam biraz hayal olur ama söyle yapsam 125 liği 3 4 bine alsam 7 8 aysonra :) direk yükselte bilirim dereceyi :D

rangers07
06 Ağustos 2013, 04:52
ykocabay evet attığın videoyu izledim 125ccler hakkıdan dahada olumlu düşünüyorum rangers07 evet doğru söylüyorsun ilk kendi motorumu alıyım öğreniyim diye düşünyorum cbr125 uydurdur herhalde peki honda cbr125 in nasıldır yani kaç saniyede hızlanır güçü nedir kaç litre benzin yer bunları biraz açarmısın mf-hyo sende doğru diyorsun ama aile acısından filan bakınca hızlı bi motor almamk en iyisi sonucta herşey sürücüye bağlı oluyor alırım motoru az daha az daha azdaha derken bakmısın 160 olmus bakmıssınn yerdesin hesabı :) honda cbr125 i biraz aççarmısınz?

Şimdi sen öğrenmek amaçlı cbr125 al.motor sürme konusunda kendini hazır hissettiğinde başka istediğin motora geç.
hız konusunda ben antalya/mersin yolunda en son 187 km hıza ulaştım.tabi bir anda çıkmadı bu hıza yavaş yavaş geldi.bu hıza gelince motor biraz zangırdamaya başladı hemen elimi geçtim gazdan.buda bir motor için gayet güzel bir hız.motorun üstüne binince gerçekten altında bir motor olduğunu hissediyorsun.kalkış hızı kilosuna göre çok iyi.1.vites 40 km ile gidiyorum.yani öğrenme açısın dan senin için cbr125 uygun.benim ilk kendime aldığım motor mondial 150 cc di mg classic.bu motorlada 137 km gördüm.
yalnız cbr125 biraz küçük motor gerçekten :)

ama şunu da söyliyeyim gerçekten tatmin edici bir motor.tavsiye ederim :cat:

Buraksahin
06 Ağustos 2013, 04:57
musty043 anladım anladım sende :D doğru söylüyorsun ama 600lükler gazı azcık dokunsan 100 oluyor işte ya eğitim alırım 2 3 ay yada 125 lik alıp öğrenip 600 lüğe geçerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

rangers07 benim niyetim 250rr alıp baya uzun sürebinmekti sıfır alıcaktım ama 2. el dediler ne yapacağımı şaşırdım bügün gerçekten ama gerçekten kafamda milyonlarca fikir oluştu ve öyle bi oldumki çorbaya döndü bütün fikirlerim :S

musty043
06 Ağustos 2013, 04:57
Karar Senin Burak Ben Bişey Diyemem Ama Bişey Söylemek İstiyorum Burda Tecrüben Lazım Olacagı Biyer

600 cc Makine İle Giderken Önüne Bi Araba Atladıgında Eğitimdekiler Aklından Çıkabilir :)

Ne Alırsan Al Dikkat Et Motor'la Dalga Geçilmez Canına Bile Mal Olur

Buraksahin
06 Ağustos 2013, 05:00
musty043 Teşekkürler :) hepsini düşüyorum saolun ve :) yardım etmeye devam edin ltfen :))

musty043
06 Ağustos 2013, 05:05
Burak İmkanın Varsa 600 rr Bi Makina Sahibine Rica Et Arkasına Bindirsin Bir Otovan Yapın Gelin Bütün Soruların Yerini Bulacak

rangers07
06 Ağustos 2013, 05:06
Valla kardeşim yine senin bileceğin iş ama ben ufaktan başla diyorum.çünkü hemen o iyi motora geçiceksin.sonra o motoru belli noktalarda toparlamak var.sen bilirsin yine al istediğin motoru kendi motorunla ders al bir süre sonra sür :)

sana bir hikayemi anlatayım sonra yatıcam valla 10 da işe gidicem :D :salut:

benim 9 senelik motor tecrübem var.

bende mondial mg classic vardı.o motor artık altıma oyuncak gibi geliyordu.bu sürdüğüm motorun net ağırlığı 97 kilo.şimdi ki motorumun ağırlığı 166 kilo.neyse ben eşşekten inip ata bindim.dedim kalkış hızıda aynıdır kontrol etmeside dedim.
cbr125 e bi bindim bi gaz verdim allah belasını versin :D motor karşı kaldırıma uçtu.iiçim gitmişti içim acıdı resmen motorun o durumuna :)) sonra alışmak için geziyorum şehir içinde mondial mg varken direksiyonu çeviriyordum bi anlık karşıma birşey çıkması durumda motor dönüyordu atlatıyorduk kazayı.ama cbr125 de geziyorum şehir içi trafikte karşıma doğan çıktı lan hop dur oha derken motoru döndüremedim yani bu motoru döndürmek için bir nebze vücudunuda kullanman gerekiyor.ben tabi diğerinden kalma alışkanlık aynı şeyi yaptım sadece dreksiyonu çevirdim motoru kaçacağım yöne yatırmadım doğana sol önden girdim :D motor 140 tl masrafı oldu.granaj boya falan işte.sonra alıştım iyice ani birşey çıkınca direksiyonla beraber vücudumuda kaçacağım yere döndürüyorum kurtulup gidiyorum.demek istediiğim mondial mg den inip senin alacağın honda 250 ye geçseydim belki bundan daha fazla şeyler yaşayacaktım.kısacası demek istediğim eşşekten inip midilliye bin midilliye alış sonra ata bin :D :cat:

F54
06 Ağustos 2013, 05:07
1990 yılından beri motor kullanırım hep küçük cc
geçen akşam bi arkadaş bana er5 verdi al bi tur at dedi aldım şehir içi 2.vites e takamadım o derece hırçın güçlü seri
sen ss ile başlayacam diyorsun hemde 600cc hayatının son günlerini iyi geçir derim
bazı arkadaşlar eğitim falan demiş te o eğitim hiç motor kullanmayan adam a sadece birkaç derece de tecrübe kazandırmaz
teorik bilgi trakfikte pek bi işe yaramaz

EnesBeyter
06 Ağustos 2013, 05:09
cbr in 2.eli iyidir öğrenir satarsın sonra al cbr125 öğren kendini riske atma:)
cbr125 de güzel motor zati
http://www.honda.com.tr/Content/Series/super-sport-cbr-125-r_995x356.jpg

musty043
06 Ağustos 2013, 05:15
1990 yılından beri motor kullanırım hep küçük cc
geçen akşam bi arkadaş bana er5 verdi al bi tur at dedi aldım şehir içi 2.vites e takamadım o derece hırçın güçlü seri
sen ss ile başlayacam diyorsun hemde 600cc hayatının son günlerini iyi geçir derim
bazı arkadaşlar eğitim falan demiş te o eğitim hiç motor kullanmayan adam a sadece birkaç derece de tecrübe kazandırmaz
teorik bilgi trakfikte pek bi işe yaramaz

Egitimle Alan Arkadaşlarımın Oldugunu Fakat Tavsiye Etmedigimi Söyledim Dikkat Edersen :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:12 ----------

Tavsiye Etmedigimi Belirttim Orada F54 :) Yanlış Anlaşılmasın

Buraksahin
06 Ağustos 2013, 05:20
Arkdaşlar hepinize teşekkür ederim enesbeyter evet 125 alıcam galiba f54 evet senn dediklerininde cok doğruluk yapıyı var trafik ayrıbir dünya rangers07 evet doğru diyorsun ben ilk 125 lik alıcam herhalde öğreniyim yavas yavas otoparklarda felan sonrada azar azar trafiğe cıkar 1 aya güzel bi kulanıcı olurum inşallah :D yorumların için teşkkürler yarın akşam gene gel konuya tartışırız :D musty043 ya işte cevremde hiç yok 600r filan olan genelde cbf150 önceleri coğu arkadaşımda vardı onlarda sattı 1000 lik alıcaklarmıymış neymiş :S bende bakalım bigün biyerde tanıdık cıkarsa bacağına yapışıcam :) hadi hayırlısı arkadaşlar yorumlarınızı hayla ilk dk ki heycanla okuyorum birazdaha destek yardım :D cbr 125 nasıl bi makinadır biraz daha esnetirmisiniz konuyu :D hepinizden çok teşekkür ediyorum :) mesajlarınızı bekliyorum

musty043
06 Ağustos 2013, 05:24
cbr 125 hakkındaki bütün bilgileri verirdim ama hiç bilmiyorum teknik özellikleri dışında binmedim bile üstüne o yüzden yanlış bilgilendirmeyeyim seni :)

Buraksahin
06 Ağustos 2013, 05:31
Tamam peki ben uzun zayıf motorlardan hoşlanmıyorum bu 125 lıklerin kasa değişimi kaç modelleride başladı :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:25 ----------

musty043 bakıyorumda cbr 2.ellere o senn fotorafta koyduğun 125 lik ama 2013 model heralde hemde ona vericeğim para 6 bin felan onu alacağıma 250 r alsam daha iyi değilmi sizce

musty043
06 Ağustos 2013, 05:35
Aynen Yeni Kasaları Onlar Eski Kasa Bişey Al 2007 model fln 4 5 aya Geçersin 250 lige 125 den 250 geçmekte fazla zorlanmassın ama 250 600 geçince çok zorlanırsın gaz tepkimeleri aynı degil :) 250 motorla verdigim gazı 600 f de verdim motor üstünden attı beni

beko12345
06 Ağustos 2013, 11:37
Eğer bursada oturuyorsan , gel seni cbr 250 ye artçı alayım . 250 dende vazgeçersin . Sen birde 600 lükten bahsediyorsun . 150 den 250 ye geçtim , ilk 1 hafta zorlandım . Gaz tepkimesi , virajlarda yatışı, ağırlı gibi sebeplerden . Şuan 250 sürmeme rağmen altıma 600 lük verseler BİNMEM. Herşeyin bir sırası var .Deli öpmedi beni ...

yiqit
06 Ağustos 2013, 11:50
Sen onu bunu boşver ehliyetten bahset. De bakiyim ehliyetin var mı ? :wiinkk:

Seko
06 Ağustos 2013, 11:55
CBR 125 doğru karar. Aslında bir eğitim kurumundan (arkadaşından değil) eğitim alarak CBR 250 ile başlayabilirsin. Bence Honda'da takıntı yapmaya gerek yok, KTM Duke de düşünebilirsin. CBR 600'ü ise aklından bile geçirme. Ayrıca, sana 600'lük ile başla diyen arkadaşlarından eğitim alma, onların izinden gitme. Muhtemelen hiçbir eğitimleri olmadığı gibi, motorun üzerinde nasıl oturulacağını bile bilmiyorlardır.

apithin
06 Ağustos 2013, 12:30
2200 km de benim cbr 250 160 km nin ustune cikamadim daha :)

motorcrus
06 Ağustos 2013, 12:35
Daha piyasayı bılmıyorsun kardesım 0 cbr250 10,850 fıyat

Bugraaa
06 Ağustos 2013, 14:21
Burda ki arkadaslar egitim derken sertifikali ve bu is uzerine calisan kurumlardan bahsetmis birader ! Arkadastan egitim alinmaz aman dikkat :) bence motor almadan iyi bir egitime git orda zaten hocalar sana model secme konusunda yardimci olur ayrica egitimde de anlarsin baslangic kapasitenin ne oldugunu

shooter1
06 Ağustos 2013, 15:12
al 600 luk gor ne olcagini sag kalirsan cc yukseltirsin

forevermore
06 Ağustos 2013, 15:19
İstediğin kadar eğitim al, trafikte km yapmadan, uzun yolda km yapmadan tecrübe kazanılmaz. Eğitim evet ilk başlangıçta teorik ve biraz da pratik olarak bazı soru işaretlerini siler ama, birebir trafikte yapılan km insanın motosiklet tecrübesidir işte. Daha önce şunu sürdüm buna bindim demek tecrübe değildir. Adam var kalkıyor bir kaç km yüksek cc motosiklet sürüyor o motorda tecrübem var sayıyor. Her motosikletin sürüş karakteristiği ve tepkiileri farklıdır. Bunlar da km yaparak öğrenilir.

Buraksahin
07 Ağustos 2013, 03:58
musty043 aynn haklısın :D
beko12345 ya işte cbr ların hiçbirinde tecrübem yok olsa biraz :D ama bakalım istanbulda oturuyorum valla yolun düşerse :D iyi olabilir :DDD
yiğit eğliyetime 7 ay varya :D sıkıntı olmaz :DDDD inş
seko sende doğru diyorsun küçük bi yanlışlık yapsam cok büyük sıkıntılara yol acabilir cbr125 güzelde ya eski kasaları hiç hosuma gitmiyor yeni kasalarada vericeğim paraya 1 2 bin daha koysam salam bi 250r alabiliyorum
motorcrus sen 250 ilemi başladın yoksa yüksele yükselemi
bugra evet doğru söylüyorsun hondanın eğitimleri varmış oraya gidicem
shoter 600 lüğü alsam binmem zaten :D 1 sene felan öğrenene kadar :D
forevermore aynn cok haklısın cevremde var öyle 1 kaç dengesiz onlarıda dinlemiyorum zaten :D

cevaplarınızı bekliyorum

İmportant
07 Ağustos 2013, 04:11
2200 km de benim cbr 250 160 km nin ustune cikamadim daha :)

Zaten son hızı o kadar hocam. Gösterge 170-180 yazsa da Gps 165'i geçmez. :)
110'dan fazlası zarar.

KenPachiSama
07 Ağustos 2013, 04:34
Bak dostum, benim şahsi görüşümce öncesinde herhangi bir motor deneyimin olmadığı için scooter la başla derim fakat eminim sen de benim gibi motor şekil olsun sevmiyorum scooter'ı dersen eğer cbr 125 alır motorun mekanizmasını öğrenir trafiğe çıkar biraz öğrenirsin. Satar 250 lik bir CBR alırsın o motor ile biraz daha artık semi profesyonelliğe doğru (yanlış anlaşılmasın motora hakim olma konusunda motorda öğrenmenin sınırı yoktur ! ) hızlanmalar vs. biraz daha ustalaşırsın ardından 600 lük bir motora hazır hale geldim deme bence hepsinden önce bir honda sürüş eğitim kursuna yazıl gerçekten çok katkısı oluyor. Belki kursa gittikten sonra direk 250 lik düşünebilirsin ki tavsiye etmiyorum ama sana kalmış bir şey dediğim gibi CBR 125 R alıp kademe kademe çıkmanı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:18 ----------

Bilemiyorum ama bence 130 üzeri gereksiz fazlada yüklenmemek gerekiyor motora sonuçta canımızı taşıyor değil mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:23 ----------

Bu arada CBR 125 in kırmızı rengi göz alıcı duruyor alırken siyah kırmızı arasında kalman olası bir durum :D

sodalimon
07 Ağustos 2013, 06:16
Hep motor konuşulmuş. Motor iş motoru almakla bitmiyor ki... Öncesinde kıyafet / koruma konusu var. Bunlara çok ciddi bir para ayırmadan; 600'lük motoru geçtim, böyle sürücülerin olduğu memlekette, bisiklete binmemek lazım bence.

Babam eskiden derdi ki: Araç almak metres almak gibidir. Bu sözü uzun uzadıya düşünmeni öneririm. Masrafı, derdi, sıkıntısı bitmez (sadece paradan bahsedilmiyor burada).

Ayrıca, hiç deneyimin yok iken, kısacası yürümeyi öğrenmeden, uçmaya kalkmak... Ki, koşmak bile, hızlı yürümek değildir, tut ki uçmak ;)

Şöyle tepe tepe kullanabileceğin, yatırdığınca içini acıtmayacak, 2. el bir 125 ile başlaman kulağa mantıklı geliyor. Böylece kıyafete, korumaya da bütçen kalmış olur.
Gençmişsin de, zamanla bu işi kıvırırsın. Askerden sonra da kendine istediğin gibi bi makina çekersin...

Ehliyetin de yokmuş. Bir yandan para hesabı yapıyorsun, kıyafet, ehliyet, eğitim, motor, aksesuar, v.s, tüm bunların altından nasıl kalkacaksın?

Gerçi, dinlemeyeceksin şimdiden belli ;)

Buraksahin
09 Ağustos 2013, 20:22
kenpaçhisamı evet haklısıında 125lik alıcamda eski modalleri güzel değl yeni modellerede kadar para verilirmi bilemem çnkü uzun zayıf cbf 150 gibi pek hoşuma gitmiyor ama 250lik güzel hmde hem başka motorları kulanıp hemde kursa gidicem

sodalimon sende haklısın ama 600lüğü aklımda cıkardım zaten ama motor kiralicam arkadaşlarımdan alıcam sonrada hondann kurslarına gidicem direk 250lik tecrübesine ulaşıp alıcam yani fikriniz nedir

KenPachiSama
25 Ağustos 2013, 00:48
Bence sen ikinci el bi cbr 125 al biraz bin deger dusmez hem sat al 250 lik bi canaavr dostum :-)

_Kotto_
25 Ağustos 2013, 01:21
Öncelikle soylemelıyım kı en dogru olanı scoteer la baslamak en dogru sekılde ogrenıp yoluna devam etmek ıcın ıyı bı motorcu olabılmek ıcın herseyı sırasıyla yapmak lazım ama illa ki ben vitesli alıcam dıyosan cbr 125 al ben noterdeyken bi cbr 125in stısını yapıyolardı 2011 modeldı egzosu falan bıraz yamulmus cızık mızık vardı ama temız motordu 5500e satıyodu yanı sende oyle bısey al bence herseyın tadını cıkara cıkara yasa bı anda yukselme gercekten 125 le 250 lık arasında cok fark var hem 125 lık alırsan motordan keyıf alıcagın sure artar gorunus olarakda yanı 125 le 250 arasında pek bı fark yok bence o kadar gozunde kotulestırme 125 i :)

krd
25 Ağustos 2013, 01:37
125 lik alıyım diyorum onada cok güçsüz hızlı olmayan arkana birini aldığında kasılan hızlanamayan dediler 250 için iyidir hızlıdır dediler ama 600 lükğü hep önerdiler bir kaç motordan anlayan arkadaşlarım var önerini her akşam alıyorum yani ne yapmalıyım 2.el mi 0 mı bütçem enfazla 14-15 bin tl cok istiyorum almak en iyisini en ucuza güzel bişi almak istiyorum dediğim gibi motoru daha hiç bilmiyorum yani sizden istediklerim ne tür bi motor seçiyim 600 lük al el ayarınla alakalı niye kaza yapasın diyorlar

Şu link sana motosiklet konusunda detaylı bilgi verecektir kafandaki soru işaretlerini kaldıracaktır.

Hatta o motordan anlayan arklarınada göstermelisin.

http://www.nairaland.com/375098/nasty-effects-road-accidents-caution

Ben arada bir incelerim bunları.

Ose
25 Ağustos 2013, 22:58
Dostum kafana yatanı al burdakiler kaza yaparsınj diye senin iyiliğin için söylüyor haklılarda kendine güveniyorsan al 600lük ben düşük ccde başladım şuan pişman oldum

zaferkarizma
25 Ağustos 2013, 23:07
Şu link sana motosiklet konusunda detaylı bilgi verecektir kafandaki soru işaretlerini kaldıracaktır.

bu naswıl bi link arkadaş kusmamak için zor tuttum kendımı :sunny:

gezginmotor
25 Ağustos 2013, 23:11

:cat:Hemfikirim o motordan anlıyan arkadaşlarınada göstersin.Başlangıç motoruna 600lükten 600lük ksmez 1000likle başlayın sonrası link'te

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

bu naswıl bi link arkadaş kusmamak için zor tuttum kendımı :sunny:

Sadece gerçekler...Görmediklerimiz görmek istemediklerimiz.

Arda_Karaca
25 Ağustos 2013, 23:20
Acı ama gerçek. 300'leri görmek isteyenlerin başına birşey geldiğinde cesetlerini bile görmek zor.

MhmtcnKoral
25 Ağustos 2013, 23:30
Kesinlikle 250'lik diyorum. ben bu işin içinde 3 senedir varım. Tam bir motorsuz motorcuyum :queen: pratik değilde genelde kitap bilgisi var bende ki sürekli yenilenen bilgiler. Beni takarsın takmazsın ayrı mesele. Aynı sorular bende de var bende 250'lik alınca 2-3 sene 600'lüğe geçemem. Ama 11'-12'-13' model 250'lik alırsın. 125'lik gibi sıkılmazsın 3-4 ayda. ilk yıl zaten yeni motorun heyecanıyla geçecek. ikinci yıl motoru tamamen tanımış artık rahat hareket edebilen hiç kendini kasmayan biri olursun.Bu arada yıl dediğim yüksek kilometrelerle doğru orantıdır. Güvenin gelir sonra ver elini 600RR :queen: Sadece Honda'yı düşünme derim. En iyi gideni de Hyosung'la Kawa'dır o konu da da ben derim ki bütçene gözünün zevkine göre alırsın. Benim gönlüm her zaman Hyo GT250R'dan yana. Hem daha iyi ivmelenir.Bu arada ilk sayfada YZF R125'le adam harbiden babalar gibi yatıp kalkıyor, ama bunu Türkiye'de yapmak ''yapmaya çalışmak'' ne kadar akıl karı olur orası değişik. Pirelli Diablo Rosso II ve müthiş kaliteli bi asfalt tertemiz yollar, bilinçli sürücüler olunca tamam ki buna tecrübe de eklenmek zorunda. Türkiyede yatarsın şeridinden çıkmadan yata yata giderken önüne laps diye ''yan yan şahinci'' bi gelir sonra yazık yani gerek yok. Umarım az da olsa yardımcı olmuşumdur. :)

volkanix
26 Ağustos 2013, 00:00
Merhaba
ilk önce siteye hoşgeldin
yazdığın mesajındaki heyecanından genç biri olduğunu düşünüyorum
ilk sorum a2 ehliyetin var mı?
hiç motor tecrüben olmamış ancak uzun yıllar motor tutkunluğu yapmışsın
şimdi içinde sakladığın bu tutku dışarı çıkmak istiyor
o tutkunun bir hobi olacağını düşünüyorsundur elbetteki ve bir hobi için çok fazla aceleci olma
bunu nerden çıkarıyorsun diyebilirsin; o da çok fazla bilgi edindim kafam çorbaya döndü dediğinden
kafan çorbaya dönmesin sitede istemediğin kadar bilgi birikimi var ve bunların haricinde güncel olarak arkadaşlar sürekli bilgilerini paylaşıyor
ilk önce söyleyebileceğim hayat senin tercih senin istediğin motoru alabilirsin
bunu kendine söyle
inan kimse seni kısıtlayamaz
ancak kafanda büyük müdür acele mi ediyorum küçük motorla mı başlasam diye soruyorsan hiçbir bilgin olmadığı içindir
bilmediğinden tedirgin olduğun için konu açıyor ve arkadaşlara danışıyorsun fikir istişaresi istiyorsun
bu durumda nacizane tavsiyem; telaffuz ettiğin motorları görmen, vites atmadan üstlerine oturman, boşta iken çalıştırabilmeyi başarabilirsin çalıştırman ve seslerini dinlemen
bence ilk önce bunu yapmalısın
ve duyacağın ses seni doğru motora iletecektir tabi kör değilsen
kör isen zaten bırak 600'lüğü binlik motora bin
kusura bakma biraz sert eleştirede bulunmuş olabilirim ama seni rencide etme niyetiyle değil tamamen saygı çerçevesinde çok fazla olmayan bilgimi seninle paylaşmak istediğimden
bunun haricinde yapılacak en fazla şey sürekli forumdaki bilgileri okumak
teleffuz ettiğin veya istediğin motorların bilgilerini forumda veya diğer forumlarda iyice araştırman, videolarını izlemen vs.
ayrıca motor aldıktan sonra elinde en az 2 bin tl kıyafet için paran olsun
kimileri çok bulabilir ancak bu koruma işine özen göstermeni tavsiye ederim
ayrıca ilk mesajlardaki yzf r125'lik motorun videosunu ben de izledim öyle bir sürücü olmak için en az 5 yıl motorun üstünden inmemek lazım
belki de 10 yıl neyse bilemiyorum
daha fazla yazacaktım ancak sıkmak istemedim
çok fazla motorlardan anlamadığımı tekrar ileteyim
iyi forumlar
saygılar

shooter1
26 Ağustos 2013, 00:09
motosiklet üstüne binince her şey değişiyor

Jokeyy
26 Ağustos 2013, 00:21
Arkadaşlarının gazına gelipte 600rr alıyım deme sakın hem hiç motor sürmediysen ALLAH korusun kaza yapma riskin çok bende 17 yaşındayım benimde aklımda 600rr vardı bende öyle düşündüm başta ama 125,yada 250 likler başlangıç için iyi bence sana tavsiyem honda cbr 250 r :) 125lik alsan daha iyi aslında daha güzel bi başlangıç yaparsın ama sıkılırım diyosan 250 al pek fark yok arasında ama yineede sen bilirsin :)