PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SİNOP - SAMSUN civarından tavsiye

Syanur
06 Ağustos 2013, 02:17
Genel hatları ile Ankara - Sinop - Samsun üçgeni düşünün. Ve 4 günlük bir gezi.

Ankaradan çıkıp biraz dolanarak Sinopa oradan da Samsuna geçmeyi planlıyorum. Yolları ve gezilecek yerleri çok iyi bilmediğim için de daha nekadar uzağa gidebilirim (süre olarak) kestiremiyorum. Perşembe sabahı Ilgaz civarından harekete geçtiğimi düşünürsek(çarşamba gece ılgazda kalıcam) pazar akşam civarı da Ankaraya dönmüş olmayı planlıyorum.

Kafamdaki rotanın ilk kısmı şu şekilde;

http://goo.gl/maps/YjmYE

Perşembe sabahı "C" noktasından hareket ediyorum sayın. Perşembe geceyi Sinopta yada civarı bir yerde geçireyim diyorum. Sonra Cuma sabahı da Samsuna doğru yola koyulayım... Ama sonrasını bilmiyorum:silent:

Var mı tavsiyesi olan, "şuraya git, şu yoldan git, güzel olur" diyen kimse ? :)

(rota için resim koyamadım, kusura bakmayın)

Ekleme: AMASYA taraflarında motorlar için çok güzel yollar var diye duydum. Tarif edebilecek olan var mı ?

omeruby
06 Ağustos 2013, 03:32
Sinop'a uğrayacaksanız erfelekteki şelaleleri görün mutlaka hocam.

canerol
06 Ağustos 2013, 09:37
Sinop'a uğrayacaksanız erfelekteki şelaleleri görün mutlaka hocam.

aynen bende sadece şaleleyi biliyorum samsunda ise öyle ahım şahım gezilecek bir yer yok...
benim tavsiyem buralara gelirken amasyaya uğra küçük ama çok güzel bir şehir o kadar yer gezdim aklımda bitek amasya kaldı motorumu alayım ilk işlerden biride amasya olcak.kral mezarları var şehrin içi muhteşem ve sürücüleri acayip saygılı bana hayatımda ilk defa yol vern sürücüler oldu :)

Syanur
06 Ağustos 2013, 09:46
Amasya'ya kesin gitme kararı aldım zaten :cat: Samsundan da geçip gidicem, genel olarak şehirler olmasa da kullanacağım yollar güzel olsun istiyorum :)

Yol olarak tavsiyesi olan varsa yazsın lütfen :king:

tigermbz
06 Ağustos 2013, 09:58
sahil, deniz kenarı ağırlıklı gezeceksin
samsun için konuşuyorum sırasıyla: yakakent mekezde deniz kenarına girizgah yap, bafrada dondurma ye, 19 mayısta sahile git(bafrada dondurma yemediysen burda ye), atakumu deniz kenarından geç, samsunun girişindeki teleferiğe çık. cuma öğleden sonra & akşam üstü samsun meydandan alıp döner&pide ısmarlayayım
cuma akşamı nerde kalacan?
dönüş istikameti için amasyayı seçmek yerinde olur, görülecek yer

uthec
06 Ağustos 2013, 12:44
ben de pazartesi günü sinop'a gideceğim nasipse..Hamsilos koyunda konaklayacağım..erfelek şelaleri, hamsilos koyu, ince burun, hapishane gezilecek yerler arasında olduğunu öğrendim..birde sinop'un cevizli mantısı meşhurmuş..

Wing-go
06 Ağustos 2013, 13:12
Memleketime gidiyorsunuz bende cuma sabahı ordayım otomobille
sizin gezeceğiniz yerleri daha ben gezmedim
motorumu yeni aldım küçük büyüyünce bizede böyle geziler nasip olur inşaallah