PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ingiltere'de kenan sofuoğlu rüzgarı esti

motorcrus
05 Ağustos 2013, 19:24
Dünya Supersport Motosiklet Şampiyonası'nın Büyük Britanya'daki 9. ayağında, MAHI Racing India Takımı adına yarışan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu birinci oldu.
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/1000019_10151548793324599_37087239_n.jpg

Büyük Britanya'daki 5 bin 902 metrelik Silverstone pistinde 16 tur üzerinden koşulan yarışa ikinci sıradan başlayan Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, ilk virajda bir sıra gerilese de ikinci virajdaki atağıyla liderliğe yükseldi. Üçüncü turda şampiyona liderliği için rekabet ettiği Yakhnich Motorsport'un ev sahibi ülke adına yarışan pilotu Sam Lowes'a geçilen Sofuoğlu, 10. turda liderliği devraldı. İkili, yarışın son metrelerinde birincilik için büyük bir mücadeleye girdi. Atağına, karşı atak yapan Sofuoğlu'nun temasıyla dengesini kaybeden Lowes pist dışına çıkınca Sofuoğlu, Kawasaki ZX-6R motosikletiyle damalı bayrağı geçen ilk isim oldu. 9.5 saniye arkadan gelen Lowes'un ikinci olduğu yarışta, Sofuoğlu'nun, 12.165 saniye gerisindeki Fransız takım arkadaşı Fabien Foret ise üçüncü sırayı aldı.
Sofuoğlu bu sonuçla puanını 131'e çıkararak, zirvedeki Lowes ile arasındaki farkı 29'a indirdi.
Sezonun 10. yarışı 1 Eylül'de Almanya'daki Nürburgring pistinde koşulacak.

http://www.tmf.org.tr/upload/resimler/haber/knn_2013_22.jpg

Puan durumu

Silverstone pistindeki 9. yarışın ardından sürücüler ve markalar klasmanında son puan durumu şöyle:

SÜRÜCÜLER KLASMANI
1. Sam Lowes (Büyük Britanya) 160 puan
2. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) 131
3. Fabien Foret (Fransa) 101
4. Michael van der Mark (Hollanda) 80
5. Lorenzo Zanetti (İtalya) 73
6. Luca Scassa (İtalya) 66
7. Jack Kennedy (İrlanda) 56
8. Andrea Antonelli (İtalya) 55
9. Roberto Rolfo (İtalya) 50
10. Vladimir Leonov (Rusya) 48

MARKALAR KLASMANI
1. Kawasaki 180 puan
2. Yamaha 168
3. Honda 113
4. MV Agusta 57
5. Suzuki 21
6. Triumph 6

biraz geç oldu ama işlerim vardı.
buda kenan sofuoğlu'nun müthiş atak yapmasıyla sam lowes'i geçişi.

http://www.youtube.com/watch?v=jLIppqm6VoE

nabukat
05 Ağustos 2013, 19:46
helal olsun kenana.adam işini gayet güzel yapıyo.ah bide Hondacı olsa herşey tamam :)

barodi
05 Ağustos 2013, 19:56
kimin hemşerisi be aslan hemşerim benim yakışır kenanıma anne tarafı sakaryalı olduğum için gurur duyuyorum :)

fabrisio
05 Ağustos 2013, 20:26
2. fotoda arka tekere dikkat eden oldu mu? Sanki jant üstünde gidiyor.

htmetin
05 Ağustos 2013, 20:42
Sam Lowes'un evinde eline vermiş bizim oğlan :)

COQ
05 Ağustos 2013, 21:02
Sansli pustmus Lowes.:)
Yarisa çabuk dönmüs maalesef.
Puan alamasa Kenan için sampiyonluk sansi dogacakti.
Bakalim ilerleyen günler ne gösterecek ama bir daha Kenan'a bu kadar yaklasir mi o da ayri konu.:cherry:

Acil112
05 Ağustos 2013, 21:49
Bu sefer tayyip afişi yok mu?

oyunageldim
05 Ağustos 2013, 22:19
Şu güzel yorumların içerisine içinizdeki fitneyi soktunuzya helal olsun size

motorcrus
06 Ağustos 2013, 00:09
Sansli pustmus Lowes.:)
Yarisa çabuk dönmüs maalesef.
Puan alamasa Kenan için sampiyonluk sansi dogacakti.
Bakalim ilerleyen günler ne gösterecek ama bir daha Kenan'a bu kadar yaklasir mi o da ayri konu.:cherry:
izliyordum yarışı evet dengesiz bile düşmedi ondan toparlaması çabuk oldu :)
bidahakine zor yetişir :D

alp_tunay
06 Ağustos 2013, 00:38
Lowes Abdestsiz çıkıyor ya... Ondan düşmüştür... :)

kashmar54
06 Ağustos 2013, 01:22
helal sana şampiyon toprağım be. hazımsızlık yaşayanlara madensuyu

ero__
06 Ağustos 2013, 02:49
İman gücü imaaaan :) Bir sonraki yarışta takke ile pistte görmek istiyoruz...

muhendisane
06 Ağustos 2013, 13:13
Yarışın tamamı:

v5dx43e6QOQ

motorcrus
06 Ağustos 2013, 16:31
helal sana şampiyon toprağım be. hazımsızlık yaşayanlara madensuyu

aynen öyle usta adamın başarısı millet kıskanıyor ben gurur duyuyorum türk bayrağımızın başka ülkelerde dalgalandığında :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Yarışın tamamı:

v5dx43e6QOQ

yükleyecektim beceremedim teşekkür ederim :)

ero__
06 Ağustos 2013, 18:47
Nesini kıskanacağız anlayamadım? Ben motosiklet yarışı pilotu değilim ki? :) Komik komik yorum yapmayınız.

motorcrus
06 Ağustos 2013, 19:39
Nesini kıskanacağız anlayamadım? Ben motosiklet yarışı pilotu değilim ki? :) Komik komik yorum yapmayınız.

canım kardeşim abim ben burada bi konu açmışım ama sen benim sevmediğim şey olan siyaseti işin içine karıştırıp ortalığı karıştırmak istiyorsun.
lütfen güzelce temsilcimizi destekleyelim olayı başka boyuta taşımayalım .

ero__
06 Ağustos 2013, 19:55
Yazılanları kabullenemeyecek iseniz başlık açmayınız. Forum tartışma ortamıdır. Siyaset yapmadım, siyaset şahsın kendisi karıştırdığı için kınıyorum ve her ortamda da kınarım. Buna da hakkım var. Sadece sizin istedikleriniz doğrultusunda yazı yazılmasını istiyorsanız kendinize forum açınız ya da yönetime geçiniz.

motorcrus
06 Ağustos 2013, 20:12
Yazılanları kabullenemeyecek iseniz başlık açmayınız. Forum tartışma ortamıdır. Siyaset yapmadım, siyaset şahsın kendisi karıştırdığı için kınıyorum ve her ortamda da kınarım. Buna da hakkım var. Sadece sizin istedikleriniz doğrultusunda yazı yazılmasını istiyorsanız kendinize forum açınız ya da yönetime geçiniz.

tamam haklısın sen :)

alp_tunay
06 Ağustos 2013, 21:39
canım kardeşim abim ben burada bi konu açmışım ama sen benim sevmediğim şey olan siyaseti işin içine karıştırıp ortalığı karıştırmak istiyorsun.
lütfen güzelce temsilcimizi destekleyelim olayı başka boyuta taşımayalım .
Biz destekledik şimdiye kadar....
Ama o tercih yaptı...
Kendizi bilir...

Başarılar...

c3nk
06 Ağustos 2013, 21:50
Kenan'ı iki açıdan değerlendirdiğimde bayrağımızı yurt dışında dalgalandırdığı için onunla gurur duyuyorum ancak siyasi görüşü ve destek verdiği kesimden dolayı üzülüyorum. Yıllardır Kenan sponsor sponsor diye yakındı durdu, moto gp ye gidememesinin en büyük sebeplerinden birisinin sponsor sorunu olduğunu söyledi, peki ya neden bu kesimler Kenan'a hiç yardımcı olmadı yoksa motosiklet sektöründe kendi çıkarlarına uygun bir şeyler göremediklerinden dolayı mı?

flame
06 Ağustos 2013, 21:51
Lastik ömrünü o kadar verimli kullanıyorki...Viraj kabiliyeti müthiş ara hızlanmaları müthiş...Ah bir de motogp'de becerisi olsaydı...Biraz ağır geldi...

Bilirmisiniz bilmem ama italya ve ispanyada ileri düzey pist eğitimlerinde Kenan SOFUOĞLU'nun yarış boyunca lastiklerden maximum faydalanması ders olarak anlatılır...Grurumuzdur.

tanertc
06 Ağustos 2013, 21:58
Yaptığı spora siyaseti bulaştırana kadar gururlanıyordum bir zamanlar, ya şimdi kendiyle ilgili bir haber görsem spor değil, motoruna yapıştırdığı tayyip resmi geliyor aklıma.

xismailaydin
07 Ağustos 2013, 01:31
Lastik ömrünü o kadar verimli kullanıyorki...Viraj kabiliyeti müthiş ara hızlanmaları müthiş...Ah bir de motogp'de becerisi olsaydı...Biraz ağır geldi...

Bilirmisiniz bilmem ama italya ve ispanyada ileri düzey pist eğitimlerinde Kenan SOFUOĞLU'nun yarış boyunca lastiklerden maximum faydalanması ders olarak anlatılır...Grurumuzdur.

Yalnız, süper yarış olmuş. Açık ara fark açtı Lowes'la birlikte. Lowes düşüp o kadar vakit kaybetmesine rağmen 2. bitirdi. Komedi resmen :D

Acil112
07 Ağustos 2013, 14:13
Yaptığı spora siyaseti bulaştırana kadar gururlanıyordum bir zamanlar, ya şimdi kendiyle ilgili bir haber görsem spor değil, motoruna yapıştırdığı tayyip resmi geliyor aklıma.
işte o kadar! hatta başlığın konusunu bile okumadım. Nasıl Ahmet Kayayi kurdistan haritasinin onunde gorup birdaha dönüp bakmadiysam Kenan da bu hareketi ile gözümden düşmüştür.
umarim Tayyip kendisine sponsor olur. Yolu acik olsun.

motorcrus
07 Ağustos 2013, 14:41
işte o kadar! hatta başlığın konusunu bile okumadım. Nasıl Ahmet Kayayi kurdistan haritasinin onunde gorup birdaha dönüp bakmadiysam Kenan da bu hareketi ile gözümden düşmüştür.
umarim Tayyip kendisine sponsor olur. Yolu acik olsun.

sagolun gerek yok biz destekliyoruz zaten :)

Shrieker
07 Ağustos 2013, 15:03

Kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan.