PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş çalışmıyor

furko2424
05 Ağustos 2013, 15:30
Dün 100 lük cub motorumla aralıksız 70 km yol yaptım.motoru zorladım da.(100-120) eve geldim.2 saat sonra marşa bastım çalışmadı.çalışmadı derken marş hiç çalışmıyor düğmeye basıyorum ses Seda yok.lambalar sinyaller gayet iyi yanıyor.ayakla tepikliyerek tek tepiklemede çalıştı.sonra tekrar elden çalıştırmayı denedim çalıştı.bi kez daha elden deneyeyim dedim yine çalışmadı.motorum 4000 km de.sorun ne olabilir?

Karlıyollar
05 Ağustos 2013, 18:37
Ayak freni ile çalıştırmayı dene birde el frenindeki zımbırtı bozulmuş olabilir.

furko2424
05 Ağustos 2013, 21:49
Ayak freni ile çalıştırmayı dene birde el frenindeki zımbırtı bozulmuş olabilir.

Sorunu hallettim teşekkürler

serseric
05 Ağustos 2013, 23:11

Merhaba hocam anlayamadım neden frene basması gerekiyor acaba?Cuplarda scooter lar gibi frene basmadan çalışmıyor mu?

Not:Daha önce hiç cup kullanmadım

canerol
05 Ağustos 2013, 23:31
bende kullanmadım fakat onlardada debriyaj olmadığı için viteste ve frene basmadan çalışmaması lazım mantıken

efedemir
06 Ağustos 2013, 03:44
bişey olmaz merak etme ara sıra huysuzlugu tutuyor cup'ların. ayak marşıyla bi kerede çalıştırırsın. belkide şase etmiştir görmek lazım.

Karlıyollar
06 Ağustos 2013, 04:14
Merhaba hocam anlayamadım neden frene basması gerekiyor acaba?Cuplarda scooter lar gibi frene basmadan çalışmıyor mu?

Not:Daha önce hiç cup kullanmadım

Valla hocam debriyah olmadığı için güvenlik açısından olabilir mondialde sanırım frene basmadan çalışabiliyor.

Konuyu açan arkadaşın başına gelen benimde geldi ön fren ile çalışmıyor motor :)