PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depomun Rengi Soldu

designserhat
05 Ağustos 2013, 14:47
Arkadaşlar geçen hafta feyizoğlundan bu ürünü aldım http://www.feyizoglu.com/cizik-Giderici-Pasta_45773.html#1 depomda bir kaç ince çizik vardı ürün çizikleri giderdi fakat sürdüğüm bölgenin rengi soldu.Diğer taraf parlak iken sürdüğüm taradın rengi soluk ben bu bölgeyi eskisine nasıl çevirebilirim mazotla silsem parlar mı ?

kefeeee
05 Ağustos 2013, 15:03
metal ürününü plastiğe sürmüşsün anlaşılan. geçmiş olsun verniğini almışsın.

Serk21
05 Ağustos 2013, 15:05
Hizli cila vs dene bence,renk solmasi dedigin tam olarak nedir?matlaşti mi? Resim ekleseydin keşke. Eger giderilemeyecek bir sorun ise hic elleme. Tutanak tuttur urun ile ilgili sikayette bulun ithalatci firma zararini karsilasin.

taylan730
05 Ağustos 2013, 15:10
Korkulacak hicbisey yok merak etmeyin. Kalin pasta atip cizikleri gidermissiniz simdi sira ince pasta atip parlatmaniz sonra da uzerine koruyucu wax atmaniz gerekecek. Ama tek hamlede cozmek isterseniz mequiars ultimate compound unu alip bir pamuk yardimiyla o bolgeyi yumusakca bastirmadan ovalayin. Bir daha da ne yaptiginizi bilmeden pasta cila isine tek basiniza girmemenizi oneririm. Bu tip pastalarla vernigi o kadar kolay alamazsiniz dedigim gibi korkulacak bir durum yok suanda

designserhat
05 Ağustos 2013, 15:11
metal ürününü plastiğe sürmüşsün anlaşılan. geçmiş olsun verniğini almışsın.
hayır depoya sürdüm cilayı motorum tvs apache rtr

taylan730
05 Ağustos 2013, 15:14
Bircok otomobilde tampon ve camurluklar da plastik. Metal urunu diye eyirt etmeden uzun suredir kullaniyorum ve bu boya koruma konusuna oldukca ilgiliyim. Dedigim urunu 30 tl civarina satin alabilirsiniz ve yillarca da kullanilabilir en az 3-4 yil goturur bir kutusu

designserhat
05 Ağustos 2013, 15:15
Hizli cila vs dene bence,renk solmasi dedigin tam olarak nedir?matlaşti mi? Resim ekleseydin keşke. Eger giderilemeyecek bir sorun ise hic elleme. Tutanak tuttur urun ile ilgili sikayette bulun ithalatci firma zararini karsilasin.
Cilayı sürmediğim yerler parlak sürdüğüm bölgen parlamıyor renk biraz beyazımsı soluk

taylan730
05 Ağustos 2013, 15:17
Tutanak tutturacak bisey yok o urun bu ise yariyor amacina ulasmissin yani. Detailingturkey forumlarindan daha detayli bilgi alabilirisin

designserhat
05 Ağustos 2013, 15:23
Bircok otomobilde tampon ve camurluklar da plastik. Metal urunu diye eyirt etmeden uzun suredir kullaniyorum ve bu boya koruma konusuna oldukca ilgiliyim. Dedigim urunu 30 tl civarina satin alabilirsiniz ve yillarca da kullanilabilir en az 3-4 yil goturur bir kutusu
Mazot sürsem o bölgede değişiklik olur mu

erro
05 Ağustos 2013, 15:33
Mazot sürsem o bölgede değişiklik olur mu

hala mazot diyorsun ya..sür mazot sür sen...

taylan730
05 Ağustos 2013, 15:38
Kesinlikle oyle seyle surmeyin. Boyanin o bolgesi suanda korumasiz durumda ve herhangi bir solvent ile temasi hos olmayabilir. Dedigim gibi bir meguiars ultimate compound bulabilirsenin problem cosulecektir.5 dklik is. Tabi nereden blacaksiniz bilmiyorum. Bir boya koruma dukkanina sonax vs gibi yerlere giderseniz simdi iki gramlik malzeme kullanip en az 50 tl isterler yazik olur. Ama tabi sizin bileceginiz is.

Alternatif olarak bulmasi cok daha kolay olabilir diye bikac tavsiyede daha bulunayim

Meguiars swirlx
Meguiars scratchx
Meguiars 82 yada 66 numara polishleri kullanabilirsiniz

designserhat
05 Ağustos 2013, 16:17
Kesinlikle oyle seyle surmeyin. Boyanin o bolgesi suanda korumasiz durumda ve herhangi bir solvent ile temasi hos olmayabilir. Dedigim gibi bir meguiars ultimate compound bulabilirsenin problem cosulecektir.5 dklik is. Tabi nereden blacaksiniz bilmiyorum. Bir boya koruma dukkanina sonax vs gibi yerlere giderseniz simdi iki gramlik malzeme kullanip en az 50 tl isterler yazik olur. Ama tabi sizin bileceginiz is.

Alternatif olarak bulmasi cok daha kolay olabilir diye bikac tavsiyede daha bulunayim

Meguiars swirlx
Meguiars scratchx
Meguiars 82 yada 66 numara polishleri kullanabilirsiniz
Teşekkür ederim yardımlarınız için...