PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 motor arasında kaldım biri 250cc diğeri 125 :)

ques1
05 Ağustos 2013, 04:14
merhaba arkadaşlar bir kaç ay önce tvs 2013 kasa almaya niyetlenmiştim ki fiyatının düşmiyceğini öğrendiğimde vazgeçtim ve bu zamana kadar bekledim
şimdi aklımda 2 model var ve ikiside ap ayrı klasmanlardaki motorlardan

keeway roadstar 250: başıma gelcekler kısaca parça sıkıntısı cekicem kesinlikle ama uzun süre sorun cıkarmıycak bir motor gibi duruyor ayrıca kronik problemi boşa geçmeme v motor bulunmakta çift silindir 250cc

mondial 125 mh drift: parça kalitesini bilmemekle beraber servis sıkıntısı olmadıgı kesin

benim istediğimse bastığımda uzayacak(tork) ve max 140 km görücek bir motor şuan için kısacası parasının hakkını vermesini istiyorum nedeni ise daha önce torku düşük bir çok makine kullandım ve bunun sonucunda seri ve atik olmadığı için 3 büyük kazadan kaçamadım

başka alternatifler sunmazsanız sevinirim ybr di cbf di cbr dı tvs di bende biliyorum neyin ne oldugunu bütçe neye el verirse onu alır herkes.

ki bu kadar övülen ybr de bile gözümle şahit oldum 9 ay içinde krank kırdı makina 0 alnımış haliyle fakat servisi hiç sorun cıkarmadan değiştirdi orası ayrı konu

bu 2 motorla yapılcak işlem ise gerek iş gerek okul bununla gidip gelicem

şimdiden yorumlar ve görüşleriniz için teşekkür ederim bu 2 motor arasındaki kararımda sizlerin yorumlarının ve görüşlerinin çok büyük etkisi olucak

rangers07
05 Ağustos 2013, 04:20
Mondial 250 mct al bin gez :)

Wazaa.35
05 Ağustos 2013, 04:34
Asya as200gy öneririm sana ben kullandım keyif veren bir motor,temizini bulursan tabiki,135leri düzlükte rahatça gören baya torklu bir motoru var titreşimde yok balansörlü.Yamaha tw200 ile aynı motoru kullanmakta.
Çin malı demeye çekindiğim zongshen'in bütün motorlarına bakabilirsin.

ques1
05 Ağustos 2013, 05:06
mct kesinlikle almıycağım motorlar arasında :)
as200 gy baktım lakin cros motor çıktı ^^

salcano_7946
05 Ağustos 2013, 05:13
iyide aga sen verılmıs bır kararı tastıklettırmeye calısıyosun ya.
butcene gore model belırlemıssın zaten.
motor işi beyaz eşya gıbı bıraz,iyi cıkarsa bahtına ama bakım yapmalısın.
ne ka köfte,o ka para denklemı....
ayrıcana 140kmh stabıl gıdemezsın benden soylemesi..oyle bı yol yok.tabı otobandakı dınlenme tesıslerınde calısmıyosan.

tahsins
05 Ağustos 2013, 05:30
ben drifti inceledim. mondinin amiral gemisi olma yolunda hızla ilerliyor. kalitesi hoşuma gitti. kafa biraz küçük yalnız :) genede kaliteli duruyor.
ama illa sıkıntıları çıkacaktır. çinli motorlar sonuçta. orası burası dökülebilir. hepi topu 3-5 tane olan sensörden biri bozulup yolda bırakabilir. (acemiysen)
135cc max 140 görürse bile emin ol sen biran önce yavaşlamak istersin. rüzgarı yedinmi feleğin şaşar. 100le bile gitse kafidir bu cc için. ki gider de. ama 80 den sonraki hızlanması keyifsizdir.
140 gitmekte ısrarlıysan ve deneyimin varsa 250cc olana bak derim. kesmeyecektir seni drift

ques1
05 Ağustos 2013, 05:38
ben drifti inceledim. mondinin amiral gemisi olma yolunda hızla ilerliyor. kalitesi hoşuma gitti. kafa biraz küçük yalnız :) genede kaliteli duruyor.
ama illa sıkıntıları çıkacaktır. çinli motorlar sonuçta. orası burası dökülebilir. hepi topu 3-5 tane olan sensörden biri bozulup yolda bırakabilir. (acemiysen)
135cc max 140 görürse bile emin ol sen biran önce yavaşlamak istersin. rüzgarı yedinmi feleğin şaşar. 100le bile gitse kafidir bu cc için. ki gider de. ama 80 den sonraki hızlanması keyifsizdir.
140 gitmekte ısrarlıysan ve deneyimin varsa 250cc olana bak derim. kesmeyecektir seni drift

yorumunuz için teşekkür ederim
arkadaş çevresi ninja inazuma cbr alınca bi ben kaldım arada :)
şuan için ağır basan benim içinde 250 cc olan makina gerek v motor oluşu gerek grupta farklı bir görüntü sergilemesinden dolayı
bu konu altından tavsiyeleri alayım nasipse bu ay sonu almayı planlıyorum
dediğiniz gibi 140km hız tabiri caizse her zaman yapılcak bir hız değil yolu boş buldum uzun yolda kaptır gitsin gibi düşünüyorum yoksa şehir içi zaten hız felakettir
otobanda cbr ile birden 160 ı görünce ister istemez insan en azından bi 140 görsün istiyor :)

Tİme_shİft42
05 Ağustos 2013, 06:14
125 cc den vazgec madem 140 lı hızları istiyorsun driftte vermez tvs de vermez o hızları 250 cc bak gt 250 gomed gv 250 ninja cbr 250

forevermore
05 Ağustos 2013, 12:45
Öyle 140 hızla çıkayım, kazadan kurtaracak kadar atik ve sollamalarda keyifli / güvenli olsun diyosan bahsettiğin iki motosiklette de hayal kırıklığı yaşarsın. 250cc segmentinde sport bir motosiklet almadığın sürece tork bu beklentilerle sana yetersiz gelecektir.