PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fz6 fazer debriyaj hakkında

beretta_06
05 Ağustos 2013, 03:49
mrb Arkadaşlar. Bugün fz6 fazer motosikletimle dolaştıktan sonra eve dönüşte sadece bir kez kalkışı hızlı yaptım.Garajın önüne geldiğimde debriyaja bastığımda hafif bi tıkırtı geldiğini duydum,daha önce duymadım o sesi. Bastığımda belli belirsiz bi değişme oluyordu. ama bu biraz fazla. bikaç kez basıp çektim bazen veriyo bazen kesiyo. sebep ne olabilir ? teşekkürler.

acayüp
05 Ağustos 2013, 04:33
Balata diş koparmış olabilir açılıp kontrol edilmesi lazım. Kırılmışta olabilir.

beretta_06
05 Ağustos 2013, 04:40
desene akşam akşam iş yaptık. tşk arkadaşım.

Samet Ağır
05 Ağustos 2013, 04:45
debriyaj tası da olabilir..hani çok bela olmayacak ama uzun vadede ilgilenilmesi gereken....
içine su serpilsin bari...

beretta_06
05 Ağustos 2013, 04:52
:)) sağol sametcim. ama o sesi dydukça kıllanırım ben artık. rahat etmez içim. gidip baktırayım napıyım. başa gelen çekilir...

Samet Ağır
05 Ağustos 2013, 04:55
çoğu motorda zamanla aşınma arttıkça duyulur o ses..tabi benim dediğim ses ise...

yıllarca da sıkıntı çıkarmayabilir.

ama rica ediyorum,üçkağıtçının birine para kaptırma (paranı almak için felaket seneryoları yazarlar hemen)

hele bisikletçiden bozma tamircilere hiç gitme...

tanıdığın güvenilir bir ustan yoksa tavsiye almanı öneririm...

beretta_06
05 Ağustos 2013, 04:59
ustam var sağolsun bazen şunu yapalımmı diyince paran çok senin diye kovalar :) bakalım kötü birsey değildir umarım.

---------- Post added at 03:59 ---------- Previous post was at 03:57 ----------

bu arada gelen ses ; debriyaja bastığımda küçük bi tıkırtı. yani mekanik , sesi bi çıtırtıya çeviriyo.

Samet Ağır
05 Ağustos 2013, 05:07
inşallah önemli bişey yoktur...basitçe halledilir...:cat:

extrem_015
05 Ağustos 2013, 05:21
bir çok yamahada duyduğum bir sorun debriyaj tas sesi sorunu ani hızlanma tek teker vs.vs. olaylarda ses yapması muhtemeldir benim size tavsiyem komple debriyaj balatasını,balata saçlarını çünkü saçlarda gittiyse yeni balatayıda çok çabuk bitirir ve debriyaj tasını,yayları sıfır olarak değiştirmeniz bu sorun yeni nesil güçlü yamahalarda biraz kronik birazda şans işi r1 ler olsun r6 lar olsun debriyaj kısımları hassas tabi olmadımıda bişey olmuyor birazda şans işi ama bu duyduğum ilk değil nasıl önleyebilirim derseniz bazı arkadaşlar makinalarında tabi ne kadar işe yarar bilemiyorum debriyaja binen yükü azaltmak için arka dişliyi büyütüyorlar,bu biraz son hızı düşürecek olsada torku artıracaktır sizde bu şekilde denebilirsiniz.

beretta_06
05 Ağustos 2013, 05:28
sağolun arkadaşlar