PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceza Gelirmi ?

seko-
04 Ağustos 2013, 03:20
Arkadaşlar merhabalar..

2 saat önce polis çevirdi S virajının orada herşeyim tam fakat kask yoktu ceza kesicem dedi sonra polisi ikna etmeye çalışırken tamam git dedi ceza gelmez dedi ama ehliyeti ruhsatı aldı kağıdı doldurdu ama imza falan atmadım ben yinede ceza gelirmi ?

Teşşekürler..

rangers07
04 Ağustos 2013, 03:33
Arkadaşlar merhabalar..

2 saat önce polis çevirdi S virajının orada herşeyim tam fakat kask yoktu ceza kesicem dedi sonra polisi ikna etmeye çalışırken tamam git dedi ceza gelmez dedi ama ehliyeti ruhsatı aldı kağıdı doldurdu ama imza falan atmadım ben yinede ceza gelirmi ?

Teşşekürler..

Gelir ceza hiç merak etme ;) banada öyle dediler aldılar bütün bilgileri tamam göndermicez dediler plakadan geldi yine ceza :D

xmuro312
04 Ağustos 2013, 12:23
polisi ikna etmeye çalışıyorum demişsin seni bir an önce başından göndermek istemiştir bence. Ceza gelebilir ama dikkatli ol

Tsubasa
04 Ağustos 2013, 13:27
geçmiş olsun, ceza kagıdını doldurmuş..

gugukk
04 Ağustos 2013, 13:50
kask kullanmadan motosiklete biniyorsun birde buradan yardım istiyorsun. İnş. cezanız gelirde ders olur size sizin yüzünüzden insanlarda kötü imaj oluşturduk. Sence polis sana kıllığındanmı caza yazıyor yoksa senin canını düşündüğündenmi yazıyor bir düşün istersen.

mhmtesk
04 Ağustos 2013, 14:46
Makbuzu doldurdu ama imza atmadi diyorsun. Normalde tum makbuz sayfalarinda seri numarasi olmasi lazim, herbirinde degisik sekilde. Yani yazildiysa kesilmek zorunda, yoksa devlet sormazmi o polise nerede bu makbuz diye?

seko-
04 Ağustos 2013, 17:35
İlk defa kasksız çıktım birader böyle oldu işte napalım.

WanD
04 Ağustos 2013, 17:42
Makbuzu doldurdu ama imza atmadi diyorsun. Normalde tum makbuz sayfalarinda seri numarasi olmasi lazim, herbirinde degisik sekilde. Yani yazildiysa kesilmek zorunda, yoksa devlet sormazmi o polise nerede bu makbuz diye?

İmza atmayan Polis değil ki ... Ayrıca makbuza imza atmadı diye not düşüyor polisler makbuzu vergi dairesine gönderiyor bitti.
Radar falan olsa mecburda belki sana kıyak geçmiş te olabilir ama her durumda kesilen makbuzun bir nüshasına da ceza sahibine veriyorlar...

canerol
04 Ağustos 2013, 18:01
belki yarın belki yarındada yakın...:queen:

ta1aıc
04 Ağustos 2013, 19:17
Ceza gelmez dostum kafana takma oyazdğı evrak kontrol amaçlı

Dentist76
04 Ağustos 2013, 20:01
Daha önce hiç ceza yemedinizmi?
Size şöyle anlatayım: O yazdı dediğiniz kağıt altı karbonlu yani üst nüshaya yazınca altına da çıkan turuncu matbu yazılı bir evraksa cezayı yemişsiniz, polis bile geri döndüremez artık.
Ama eğer A4 dosya kağıdı kadar beyaz bir sayfaysa o kontrol amaçlı durdurdukları plakaları yazdıkları bir kağıt, önemi yok.

zerzura
04 Ağustos 2013, 20:16
Makbuz doldurduysa tabii ki gelir ceza. AMA,
Bir de takip-kontrol amaçlı bir liste tutuyorlar. O kontrol noktasından geçen-durdurdukları araçların plakalarını ve aracı kullananın T.C. nosunu. Eğer doldurduğu bu listeyse büyük olasılıkla birşey olmaz...

PowerGarage
04 Ağustos 2013, 20:25
Senin imzan yoksa hiçbişey yapamaz.

zerzura
05 Ağustos 2013, 00:09
Senin imzan yoksa hiçbişey yapamaz.

O öyle değil işte ;)