PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Sorunu Acil

furko2424
03 Ağustos 2013, 19:18
Arkadaşlar 150 tl ye gdr marka kask aldım.kask gerçekten çok sağlam ve çok güzel.güneş vizorü filan var.Yanına bi tanede kask kılıfı verdi çantacı.175 liraydı 150 ye aldım.Eve gelince ailem çok pahalı buldu kaskı
1-)sizce gdr marka bu kaska çok mu para vermişim?
2-)kaskı takınca yanaklarımı sıkıyor yanaklarım biraz top top oluyor.sizce bu normal mi yoksa gidip büyüğüyle değiştiriyim mi?

shooter1
03 Ağustos 2013, 19:39
sağa sola oynat kaskı oynamasın yerinde hızlanınca rüzgarla bir kask savrulur ona göre

furko2424
03 Ağustos 2013, 19:59
sağa sola oynat kaskı oynamasın yerinde hızlanınca rüzgarla bir kask savrulur ona göre

ne demek istediğinizi anlamadım

furkanesen
03 Ağustos 2013, 20:06
kask tam oturması lazım hafiften yanaklarını yukarı toplamalı zaten ilerleyen zamanlarda biraz açar o kask büyük boy filan alma allah korusun kaza sırasında kask dönebilir çıkabilir

http://www.izlesene.com/video/kask-konusu/6888345 barkın abi açıklamış zamanın varsa izlemeni tavsiye ederim

tr_select
03 Ağustos 2013, 20:20
Yanaklarımı sıkıyor demişsiniz... Olması gereken odur zaten. Kaskı taktığınızda kafanızı içerisinde oynatabiliyormusunuz ? yoksa kafanızı tamamen kavrıyor mu ?

shooter1
03 Ağustos 2013, 20:23
çok güzel açıklamış

blt_59
03 Ağustos 2013, 20:34
ilk kaliteli kaskım :cherry: ilk piyasaya çıktıgında aldım,saglamdır merak etme,kalıbı biraz ufaktır onların,kafanı çok sıkmaması lazım,yanak pedleri biraz kullandıktan sonra rahatlıyor,ancak kafanda baskı hissediyorsan degiştir,mükemmel baş agrısı yapmaya başlar 10 dk sonra,geri veripte daha dandik bi kask alma,parasına göre iyidir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

bı kıyagımı unutma :))http://u1308.hizliresim.com/1d/3/r2y2f.png (http://bit.ly/c25MCx)

EnesBeyter
03 Ağustos 2013, 20:51
milletin dediğine bakma sen bilmeyenler genelde kask fiyatlarını yüksek bulur:king:

Büyüğünü de dene bence çok bol gelirse(kafan içinde gezerse) gene buna devam edersin

babaduru
03 Ağustos 2013, 22:22
Bugün bende bi kask aldım 150 liraya ls2 ff350 kaça diye soran haliyle çok oldu. Yav naptın sen o para kaska verilirmi gibi cevaplar alınca çok şaşırdım ben birisi çıkar olum daha iyisini alsaydın der diye bekliyodum ama öyle olmadı.

canerol
03 Ağustos 2013, 22:52
bende ff803 modeli kullanıyorum ilk 50 100 km yanaklarımı öyle bi sıktıki başım ağırmaya başladı hay senin gibi kaskın derken rahatlamaya başladı :)şimdi ise biraz bollaştı yanak pedlerinin içine elyaf yastıklar varya birini patlattım :) biraz ona biraz ona koydum şimdi çok güzel oldu gene yaklaşık 1.5 sene aralıksız kullandım şimdi ise yeni kask alacağım bunuda artçı kaskı yapacağım.

hocaseko
03 Ağustos 2013, 22:57
yanaklarınızı ayakkabı gibi sıkmalı yalnız kafanızın tam üstünden basınç yapmamalı...yoksa kafanız çatlayacak gibi ağrı yapar...bence gdr ls2'nin emsallerine göre daha iyidir...sağlamlığını Allah test ettirmesin inşallah...

VOLkann
04 Ağustos 2013, 00:02
Ölçü sıkalasından yardım alabilirsin. YAnaklarını sıkması normal hatta atıyorum gözlük vs takıyosan takarken zorlanman bile normal.
Memlekette 2000 TL ye de kask satılıyor bence ucuz kask almışsın umarım koruma olarak iyidir.

linkinpark20
04 Ağustos 2013, 00:15
kaska para verilir arkadaş asla garipsemem arai dahi alınır. altındaki motor ne olursa olsun. işim gereği motosiklet kazaları yapan sürücüleri bazen adli tıpa sevk ediyorum ve tahmin edin yüzünde kalıcı iz taşıyacak olan sürücüler hangileri?

Tİme_shİft42
04 Ağustos 2013, 00:20
Başına ve kulaklarına cok baskı yapıyorsa bir beden büyügü ile degis

Kulaklarına cok baskı yapıyorsa vay haline :queen: bi yarım saat felan gez şakakların felan yarılacak gibi olur :queen:

furko2424
04 Ağustos 2013, 00:27
Yanaklarımı sıkıyor demişsiniz... Olması gereken odur zaten. Kaskı taktığınızda kafanızı içerisinde oynatabiliyormusunuz ? yoksa kafanızı tamamen kavrıyor mu ?

kafamı içinde oynatamıyorum.kafamı tamamen kavrıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Başına ve kulaklarına cok baskı yapıyorsa bir beden büyügü ile degis

Kulaklarına cok baskı yapıyorsa vay haline :queen: bi yarım saat felan gez şakakların felan yarılacak gibi olur :queen:
kulaklarımda ve başımda hiçbir sıkıntı yok.tek sıkıntı yanaklarımda.aslında yanaklarda da aman aman bi rahatsızlık yok ama kask yanaklarımı sıkıyor.cbr nin farı gibi oluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

ilk kaliteli kaskım :cherry: ilk piyasaya çıktıgında aldım,saglamdır merak etme,kalıbı biraz ufaktır onların,kafanı çok sıkmaması lazım,yanak pedleri biraz kullandıktan sonra rahatlıyor,ancak kafanda baskı hissediyorsan degiştir,mükemmel baş agrısı yapmaya başlar 10 dk sonra,geri veripte daha dandik bi kask alma,parasına göre iyidir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

bı kıyagımı unutma :))http://u1308.hizliresim.com/1d/3/r2y2f.png (http://bit.ly/c25MCx)
sadece yanaklarda baskı var.kafamda baskı yok.kafamın çevresini ölçtüm 63 santim çıktı.(koca kafa :D) Zaten xxl almıştım.içimi rahatlattın sağolun hocam

furkanesen
04 Ağustos 2013, 00:48
kardeş bence kaskın bedeni tam hiç değiştirme devam et kazasiz belasiz yolculuklar

oknglr
04 Ağustos 2013, 00:49
bayram sonu 250 lira gelicek havadan bi mont alayım dedim 250 kliraya kadar benim çevremdekilerde aynı verilirmi o para en bombası da yazın napıcan montu pişersin :queen: Ailenimn şunu bilmesi gerek 150 lira senin hayatından önemli değil :rendeer:

furko2424
04 Ağustos 2013, 01:09
bayram sonu 250 lira gelicek havadan bi mont alayım dedim 250 kliraya kadar benim çevremdekilerde aynı verilirmi o para en bombası da yazın napıcan montu pişersin :queen: Ailenimn şunu bilmesi gerek 150 lira senin hayatından önemli değil :rendeer:

zaten 150 liranın derdinde değilller.Öyle tepki gösterince 150 lira benden dahamı önemli dedim.Öyle şey olur mu en iyisini al.filan dediler.sadece daha önce duymamışlar 150 liraya kask olduğunu ALTIN ELBİSELİ ADAMIN KASK KONUSU videosunu izlettim.keşke almışken daha iyisini alsaydın dediler.bu konuda ülkemizin biraz bilinçlenmesi lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

kardeş bence kaskın bedeni tam hiç değiştirme devam et kazasiz belasiz yolculuklar

sağolun :)

aritmik
04 Ağustos 2013, 05:27
kaska verdiğin paraya acıma :) zaten sen acımamışsın. işin içinde olmayanların dediklerine kulak asma bence :)