PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 Ağustos 2013 motor direksiyon sınavı izlenimlerim

fatihaky
03 Ağustos 2013, 14:09
Merhaba arkadaşlar. Bugün girdiğim direksiyon sınavı ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istedim. Yeni sisteme geçildiği söylendi ve buna bağlı olarak yapılan değişiklikler ve bunu ilk test edenlerden olarak şunları söyleyebilirim :

Öncelikle 14 adet kukanın içerisinden slalom yaparak geçiyorsunuz ve son kukanın ardından ortada bulunan bir kukanın etrafında iki defa dönüyorsunuz ardından ikinci dönüşü yapıp tekrar dönüş yoluna geçerken yaklaşık 50 km.lik bir hıza ulaşıp ardından fren mesafesine gelince yerde bulunan iki kalası yanyana koyarak yapılmış üstü tırtıklı bir platformdan geçip dönüşünüzü yapıp turu tamamlıyorsunuz. Karışık gibi görünebilir ancak gayet basit aslında. Özellikle sınav hocaları ilk başka en ufak hata yapanı bırakırız demelerine rağmen hem dönüşlerde ayaklarını yere koyanları hem motoru stop ettirenleri vb olaylara rağmen klasik bana gelinceye kadar herkesin geçtiğini söyleyebilirim :) Tabi bende geçtim :) Bazıları hocaların bu ilk baştaki sert tavrını görüp sınava girmeden gittiler. Özellikle bayanlar. Oysaki hiçte öyle olmadı. Yalnız şöyle bir hususa dikkat ettiler. Platformu ben sırf milli eğitim müdürü geldi diye 7-8 defa dönmek zorunda kaldım. Normalde yarım saat her bir sürücü adayının o platformu dönmesi gerekmekteymiş ancak hem sıcak hem ramazan olması sebebiyle ortalama 3 tur atan sınavı geçti. Kendi motorumla girme isteğimde kibarca reddedildi. Özetle yeni sistem de tek fark yarım saat olayı , kukaların artırılması , daire içerisinde dönüş ve tırtıklı bir zeminden motoru düşürmeden geçmek şeklinde özetlenebilir. Bundan sonra sınava girecek arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle...

mahir212
03 Ağustos 2013, 14:24
Aslında bu işe biraz zorluk getirmeleri bence iyi oldu sürücü kursları özellikle bir halta yaramıyor adam gibi aldıkları paranın karşılığında adam gibi eğitim versınler neymiş 500 600 kurs ücreti iyi al kardeşim parayı ama adam gibi eğitim ver gel sınavdan önce iki tur at hadi koçum şu günde gel direksiyon sınavın var bu iş aslında bizlere zarar ver parayı karşılığında kol saati :farao:

TutkuluAcemi
03 Ağustos 2013, 14:26
3 yıldır istanbulda motor sürüyorum. Şuanda paketçi takip edilen işi yapıyorum ve istanbul büyük bir parkur gibi adeta her gün sınava sokuluyoruz sanki:) Ben ehliyeti alırken sınavda kuka falan yoktu sadece bir tur attırdılar.

Pasali1921
03 Ağustos 2013, 14:27
Bende yarın gircem bugün kursa çağırdılar denemesini yapalım diye bakalım izlenimleri bende aktarırım :)

Bugraaa
03 Ağustos 2013, 15:32
Bugun ayin 3 u degilmi ?? :D

Pangea
03 Ağustos 2013, 15:34
Ruhlar aleminden Ferruh gelsinden 4 ağustosu anlat :pl:

manners
03 Ağustos 2013, 15:53
gerekli olan sey cc limitleri, ehliyeti alan direk 1000 cc ye binememeli, sirasi ile belli mesafe katederek seviye atlatilmali.

shooter1
03 Ağustos 2013, 15:56
kafayı bulmuş heralde bugün 3 ağustos 2013 tam tarih yazıyorum yarın ki sınavı anlatmış :sunny:

designserhat
03 Ağustos 2013, 15:57
Arkadaşımı sınava götürdüm daha yeni geldik sınavdan bende izlenimleri yazayım motoru çalıştır 100 metre gir ve geri dön bu kadar hoca bakmadı bile ben 2008 de girdiğim zaman kukaların faln içinden geçmiştim bu ne saçmalık yaaa bu arada adamın biri kebapçı motoru ile sınava girdi ve kafada kask yoktu bir diğeri kaskı ters takmıştı onları bile geçirmiştir hiç süphem yok

kukuleta
03 Ağustos 2013, 16:23
bende bu gun sınava kursun 50 cc lik scooteriyle(honda today) girdim 3 tane kuka arasından geç yolun sonuna kadar gidip gel okadar. isteyen kendi motoruyla girebildi

onurdndr
03 Ağustos 2013, 16:52
bende sütlücede girdim
eski sistemdi sınav.
yaşlı bir amca 3 tekerlekli motosiklet ile girdi sınavı:-)

caferacer21
03 Ağustos 2013, 21:18
bugün bende gözlemleme şansı buldum yarım saatte 20 kişi geçti:)..biri getirdiği cup'la ray'ın üzerinde can çekişiyordu ki en son dayanamayıp kurs hocası bastı küfürü:))

fatihaky
04 Ağustos 2013, 02:27
Yav takvim şaşmış bende 3 ü yazacağıma 4 ü yazmışım neyse sınav aynı sınav :) Bugün bizim girdiğimiz A2 sınavının tam planı bu şekildeydi. Her adayın 30 dakika sürmesi gerek dendi ama doğal olarak kurala uyulmadı en az 3 tur atıldı en çok ise 12 olmuştur herhalde (total süreyi tutturmak için). Açıkçası hareket halindeyken ayağını değdiren , motoru stop ettirenler dahi geçti. Platform değişse de kafa aynı kafa anlayacağınız herkes geçti sınavı :) http://t1308.hizliresim.com/1d/4/r3cft.jpg

pala54
08 Ağustos 2013, 21:30
Direksiyon Sınavında bir 12 metre uzunluğunda tahta üzerinden geçilme falan yok mu bize ne yalanlar atılmış meğeer