PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzine İndirim ! 31.07.2013

yiqit
31 Temmuz 2013, 18:10
Son zam ile birlikte 5 TL sınırını aşan benzine indirim geldi.
5 TL sınırını aşan benzine indirim geldi. Söz konusu olan 7 kuruşluk indirim gece yarısından itibaren geçerli olacak.
İndirimle benzinin fiyatı İstanbul'da 4 lira 84 kuruşa inecek.

waeder
31 Temmuz 2013, 18:17
bindir - indir, indir bindir. 4 tl sınırında da böyle gidip gelmişti !

selo9115
31 Temmuz 2013, 18:26
hahahaha 7 kuruşma ulan harbi koptum valla hahahaha :queen::queen::queen:

Ufuk İnkaya
31 Temmuz 2013, 18:30
Fuck The System !!!:jocolor:

Garip
31 Temmuz 2013, 18:34
şimdi düşse ne ki. 2 aya kadar 5 tl yi çoktaaan geçer..

COMTAN
31 Temmuz 2013, 18:40
eyvah bu durum bindirim habercisi. çocuk oyuncağı oldu bu zam mevzuu aldım verdim ben seni yendim oyunu gibi.hani birden geçirmeyelim yavaş yavaş .yavv yap 10tl de sende kurtul bizde kurtulam ak g....t ,kara g...t belli olsun.neyse mübarek aydayız allah ıslah etsin bunları bizi bu hale düşürenleri

Murat 48/30
31 Temmuz 2013, 18:41
Tayyeap ilk geldiğinde nakiti olanlar alkol stoğu yaptılar, depolardan sattılar adamlar milyonluk oldu.Şimdi sermayesi olan arkadaşlara sesleniyorum, variller benden gelin stok yapalım :queen:

nabukat
31 Temmuz 2013, 18:46
ne kadar çok sevindim anlatamam yahuu :D

rahmi34
31 Temmuz 2013, 18:49
bindirselerde kızıyorsunuz, indirselerde. onların yerinde olsam böyle davranana hiç indirim yapmam :pr:

motorcrus
31 Temmuz 2013, 18:53
4.50 olsa iyidi :D

MotorKafa
31 Temmuz 2013, 18:54
bindirselerde kızıyorsunuz, indirselerde. onların yerinde olsam böyle davranana hiç indirim yapmam :pr:

Olur mu başkan ben memnunum gayet.
Röportaj yaptılar haberlere bile çıktım.

DSLAWaIb-Eo

rahmi34
31 Temmuz 2013, 19:01

DSLAWaIb-Eo

benzin zammından değil, genel anlamda memnun olan vatandaş olsaymış daha doğru olurmuş. söylediğine dikkat ederseniz yaptıkları herşeyin arkasındayız diyorlar :)

jook
31 Temmuz 2013, 19:27
Beyler ben artık ata binmeye karar verdim :queen:

rahmi34
31 Temmuz 2013, 19:29

istanbul da saman, arpa ve otlatmaya yer pek bulamayıcağından daha pahalıya gelebilir altında ki motordan :pl:

MotorKafa
31 Temmuz 2013, 19:56
benzin zammından değil, genel anlamda memnun olan vatandaş olsaymış daha doğru olurmuş. söylediğine dikkat ederseniz yaptıkları herşeyin arkasındayız diyorlar :)

Genel anlamda memnun olan arkadaşlar benzin zammı konularına pek dahil olmuyor

haojin2005
31 Temmuz 2013, 20:20

DSLAWaIb-Eo
Sakallı arkadaş Çok Güzel Hareketler Bunlar'daki Bülent değil mi la :queen:

raven71
31 Temmuz 2013, 20:30

al lazım olur http://borsa.tobb.org.tr/fiyat_urun3.php?ana_kod=1&alt_kod=102 :pl:

rumelian
31 Temmuz 2013, 20:39
Gideyim depoyu fulleyim. 13 lt alsa 0,91 tl kardayim.

rahmi34
31 Temmuz 2013, 21:02
al lazım olur http://borsa.tobb.org.tr/fiyat_urun3.php?ana_kod=1&alt_kod=102 :pl:

ahaha :queen:

Permatiq59
31 Temmuz 2013, 21:04
inanmayın lan şakadır şaka :D

Tsubasa
31 Temmuz 2013, 21:48
http://www.itusozluk.com/image/sen-turkiye-sin-buyuk-dusun_70980.jpg

Karlıyollar
31 Temmuz 2013, 23:15
Benim depoda 28 krş fark ediyor:) indirime bak

çelikatlı
31 Temmuz 2013, 23:50
daha ileri itmek için önce geri çekiyor doğal olarak.:)

mahir212
31 Temmuz 2013, 23:55
Küfür etmek ıstıyorum acayip sinir oluyorum yazık ya dalga geçiyor sanki şerefsizler sankii:pr:

jook
31 Temmuz 2013, 23:57

evet bu linkden sonra vazgeçtim en iyisi kaykay bilader:bounce:

polo34
01 Ağustos 2013, 00:33
Hulogggg....

padisahim cok yasa, culus bahsisi de isteruk ....

adı "bahşiş" diye geçen ikramiyenin meblağı hayli yüksek olduğundan, iktidarın zayıfladığı gerileme döneminde, yeniçeriler, cülüs bahşişi alabilmek için habire isyana teşvik hareketlerini desteklemişlerdir.

Geziciler bahsis mi istiyorlar ki zirt pirt kazan kaldiriyorlar acaba:) misirdan halifeligi yavuz sultan selim almamismiydi, yeniden orayi fethetsek yine halifelik bize gecer mi acaba:) akdenizi turk golu yapmak icin once israilin canina okumaliyiz di mi:)

Hulogggggg .....

ReiZzZ
01 Ağustos 2013, 01:46
dalga geçiyorlar arkadaş ya 7 kuruşmuş ağzımı bozacam ban yiyecem durduk yerde müsait bir yerine soksun 7 kuruşu

shooter1
01 Ağustos 2013, 05:45
yazın benzin satışı artıyor fiyatlar tavan oluyor kışın elindekileri stok yapsana be gidiyorlar 1.5 tl ye dışarı satıyorlar ben bu tav oluyorum

Deryali
01 Ağustos 2013, 09:31
Benzin 4.0 tl olduğu zaman tepki göstermiştik ve lanet etmiştik.
Şimdi görüyorumda 4.50 olsa iyiydi diyoruz.

Şimdi olayı şöyle değerlendireceğim.

BENZİN 20TL olsun litresi

Sebebine gelince. Eğer 20TL olursa artık kimse benzin almaz. BUnun yerine çoktan bulunan ve ne hikmetse piyasaya sürülmeyen alternatif enerji kaynaklarına hızlıca yöneliriz.
Elektirkle, doğalgazla, güneş enerjisi ile çalışan makinelerimiz olur hatta mevcuttaki araçlarımız dönüştürülür...

Enerjimizi güneşten, sudan alınca'da devlet bundan da vergi alamaz ya !

izmir3535
01 Ağustos 2013, 10:28
bu ülkede benzin bence ucuz:pale:litresinin 10 tl olması gerekir. asgari ücrette 774 tl değil 300 tl olması gerekir.çünkü bu millet bunu hak ediyor. dünyanın hangi ülkesinde aldığın bir maaşla arabanın deposunu 2 kere ful leyebiliyorsun :türkiye . dünyada eşi benzeri olmayan bir şey. halimize gülüyoruz artık

Camo
01 Ağustos 2013, 10:39
:)

Biz halk olarak böle oturdukça Dünyanın En pahalı Akaryakıtını biz kullanmaya devam ederiz....

swath
01 Ağustos 2013, 10:53
Arkadaşlar, memlekette hiç bir şeyin fiyatı düşmezken neden akaryakıt fiyatı arada bir düşer?

Mesela kodamanların büyük alım yapacağı zamanlar düşük fiyattan stoklarını doldursunlar diye olabilir mi acaba?:wiinkk:

İki gün sonra biraz daha ittirdiklerinde daha fazla kar edebilirler belki...

Benim şahsi fikrim benzin 10 lira olsa trafik ve araç kullanma yoğunluğunda en ufak bir değişme olmayacağı yönünde...

İnsanların çok büyük kısmını medya kontrol etmektedir. İnsanlara empoze edilen düşüncelere bakınız... Kaç kişi medyada pompalanan,

örnek verilen kişi rolünün dışına çıkabiliyor?

Mesela bir kadın süslenip, püslenip avm'ye gitmeli ve poşet poşet alışveriş yapmalı...

Aile babası bir erkeğin herkesin yüzünü güldürmesinin yolu kocaman son model bir araba almasından geçmekte...

Hep bunları seyretmiyormuyuz reklamlarda...

İşte toplumun büyük kesiminin kendi düşüncesinden çok reklamlarla yönetilmesi ve bireyin bu medya pompasına kanması sonucu

asgari ücretle çalışan biri bile sıfır km son model araba almayı,

veya hiç düşünmeden, ne alacağına karar vermeden bir alışveriş merkezine dalıp, hunharca ihtiyacı olmayan ürünleri kredi kartından

geçirmeyi hayatın normali kabul etti...

Hala bir çok insanda kocaman motorlu bir araç sahibi olmak, toplumda saygı görmekle eşdeğer...

Araştırdığınız zaman hane halkı borçlanmasının son yıllarda ne kadar dramatik arttığını göreceksiniz...

Evet hayat zaten zor, ama bireylerin düşüncesizce gereksiz harcamalar yapmaları da bu zorluğu katlamıyor mu?

Benzin zammını gerekçeler üretip halkın normal karşılamasını bile başarabildiler...

Küresel ısınmayı, gereksiz kaynak sarfiyatını düşünüp, bisiklete ve toplu taşımaya yönelenler ise -çocuksu- kabul edildi...

Benzin zammı bu pompanın sadece bir alt başlığı...

Asıl mantık ;

bireyin kendi kararları ile ihtiyaçları oranında hiç bir fikrin dayatmasından etkilenmemesidir.

izmir3535
01 Ağustos 2013, 11:09
Arkadaşlar, memlekette hiç bir şeyin fiyatı düşmezken neden akaryakıt fiyatı arada bir düşer?

Mesela kodamanların büyük alım yapacağı zamanlar düşük fiyattan stoklarını doldursunlar diye olabilir mi acaba?:wiinkk:

İki gün sonra biraz daha ittirdiklerinde daha fazla kar edebilirler belki...

Benim şahsi fikrim benzin 10 lira olsa trafik ve araç kullanma yoğunluğunda en ufak bir değişme olmayacağı yönünde...

İnsanların çok büyük kısmını medya kontrol etmektedir. İnsanlara empoze edilen düşüncelere bakınız... Kaç kişi medyada pompalanan,

örnek verilen kişi rolünün dışına çıkabiliyor?

Mesela bir kadın süslenip, püslenip avm'ye gitmeli ve poşet poşet alışveriş yapmalı...

Aile babası bir erkeğin herkesin yüzünü güldürmesinin yolu kocaman son model bir araba almasından geçmekte...

Hep bunları seyretmiyormuyuz reklamlarda...

İşte toplumun büyük kesiminin kendi düşüncesinden çok reklamlarla yönetilmesi ve bireyin bu medya pompasına kanması sonucu

asgari ücretle çalışan biri bile sıfır km son model araba almayı,

veya hiç düşünmeden, ne alacağına karar vermeden bir alışveriş merkezine dalıp, hunharca ihtiyacı olmayan ürünleri kredi kartından

geçirmeyi hayatın normali kabul etti...

Hala bir çok insanda kocaman motorlu bir araç sahibi olmak, toplumda saygı görmekle eşdeğer...

Araştırdığınız zaman hane halkı borçlanmasının son yıllarda ne kadar dramatik arttığını göreceksiniz...

Evet hayat zaten zor, ama bireylerin düşüncesizce gereksiz harcamalar yapmaları da bu zorluğu katlamıyor mu?

Benzin zammını gerekçeler üretip halkın normal karşılamasını bile başarabildiler...

Küresel ısınmayı, gereksiz kaynak sarfiyatını düşünüp, bisiklete ve toplu taşımaya yönelenler ise -çocuksu- kabul edildi...

Benzin zammı bu pompanın sadece bir alt başlığı...

Asıl mantık ;

bireyin kendi kararları ile ihtiyaçları oranında hiç bir fikrin dayatmasından etkilenmemesidir. bir kşi televizyonu izlerken gözü sadece 24 kareyi görür. fakat beynimiz gözümüzün göremediği binlerce msj ı televizyondan alır beynine kaydeder. bunun adı: subniminal msj lardır. yani siz tlvyonu izlerken sizin bilinç altınıza istedikleri şeyi siz televizyonu izlerken yüklüyorlar. bunu tüm dünyada kulanmayan reklam şirketi veya devlet yok. toplumları bunlarla yönlendiriyorlar.ve çok etkili.hatırlarsanız bir cola reklamı bu yüzden mahkemelik olmuştu.

sonuç olarak televizyon izliyorsanız .bilinç altınıza istediği şeyleri sokuyorlar. ruhunuz bile duymuyor.hatta türkiyede oynatılan bir çizgi filmde karekrer karşı karektere bir bardağın içindeki suyu fırlatıyordu. tabi burada bir şey yok. fakat yavaşlatılıp izlendiğinde atılan suyun damlacıklarında sex yap ibaresi resmen okundu. yani çocukların hepsi çizgi filmi izledikleri için bilinç altlarına sex yerleştirildi. yetişen bir toplumu bozmalarının en güzel yönü.şuandaki 14.15.16.17. yaş grubuna bakın.cinsellik bu yaşlarda farıl farıl dönüyor. alın size batılaşma toplumu bozdular.

Salih_T
01 Ağustos 2013, 11:33
tamamen psikolojik bir indirim diyebiliriz... zammın tekrarı yakındır.. (bknz. kaşıkla verip kepçe ile almak)