PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorcu kardeşliği sadece cc kardeşliği mi ?

sbr
28 Temmuz 2013, 20:30
Merhaba dostlar, uzun süredir aklıma takılan, dün de İrfan abinin iftar yemeğinde yinelenen bir konuyu dile getirmek istedim. sayıyı tam olarak bilmesem de en az 40-50 motorcu arkadaş vardı..biz biraz erken gitmiştik.. sağolsun uğur bizi karşıladı tanıştık ve diğer arkadaşları beklemeye başladık.daha sonra yavaş yavaş gelen arkadaşlarla tanıştık. ilerleyen zamanlarda baktığımda belirli gruplaşmalar oluşmuştu.. yüksek cc kullanan arkadaşlar ayrı bir yerde, düşük cc kullanan arkadaşlar ayrı bir yerde takılıyordu..(istisnaları ayrı tutuyorum, mesela samet abi, irfan abi, nihat abide bu ayrımı görmedim hiç) bunun sebebi nedir? Maddi olarak sınıf ayrılıkları mıdır? yoksa aynı marka motor kullanıcılarının aynı topicte paylaşımda bulunması sonucu daha samimi olmaları mıdır?l

canerol
28 Temmuz 2013, 20:35
şimdi 1000rr kullanan adam 100cc cup kullanan adamla ne konuşacak...derken motor hakkında ne konuşacak gündelik konuları konuşabilir tabi :)

motorcrus
28 Temmuz 2013, 20:40
haklısın bu konuda genelde yüksek cc motor kullanıcıları havalı oluyor herkes değil tabiki.

gazo0202
28 Temmuz 2013, 20:43
Aslında mesele maddi olarak sınıf farklılıkları değil bence :)

125 cc 150 cc ucuz motor kullanan doktorlarda var :)

Mesela 150 cc kullanan seneye eczacı olacak bende varım :D :D :D

Mesele bazı insanların triplerden triplere girmesi sözüm meclisten dışarı :)

madlive
28 Temmuz 2013, 20:51
Acayupten alıntı:
Daha önce defalarca scooterla geçtiğim zaman selam vermeyen Bmw ci abiler Africa Twin ile geçtiğimde selam vermeye başladılar.

Ben asla böyle bir ayrım yapmadım. Koruma ekipmanı ayrımı yaptım sadece. En azından kaskı montu olan adam karşı şeritten geliyorsa el sallarım uzun yolculuklarımda. Motorcu odur benim gözümde. Kendine özen göstermeyen adam motoruna da özen göstermez ve o adam benim gözümde motorcu değildir.

tahsins
28 Temmuz 2013, 20:55
aynen öyle sabri kardeşim.
bende çinli kullanan bir kardeşimiz ve mezit kardesimizle takıldım.
ben aslında apache cilere baktım ama saçları kesmişsin bulamadım seni.
hoş bulsamda ayrı dünyaların motorcusuyuz. senin motor 4lira benimki 2 lira. aynı grupta bulunamayız :)
hele davetteki çinli klansmanı çok zayıftı. ondan ben biraz yanlız kaldım.. mecbur erken kaçtım..

sbr
28 Temmuz 2013, 21:00
aynen öyle sabri kardeşim.
bende çinli kullanan bir kardeşimiz ve mezit kardesimizle takıldım.
ben aslında apache cilere baktım ama saçları kesmişsin bulamadım seni.
hoş bulsamda ayrı dünyaların motorcusuyuz. senin motor 4lira benimki 2 lira. aynı grupta bulunamayız :)
hele davetteki çinli klansmanı çok zayıftı. ondan ben biraz yanlız kaldım.. mecbur erken kaçtım..

ben seni görsem mutlaka selam verirdim ama orda olduğunu fotograflara bakınca gördüm..keşke tanışsaydık. seni kandırır 4 liralık motor aldırırdım:P

MBHoro
28 Temmuz 2013, 21:05
Olay cc olayi degil arkadaslar, he hic mi istisna yok evet var buyuk motoru olup cogu kisiyle takilmayanlar var evet ama dunki etkinlikte o tayfayi gormedim. Gruplasma olarak gordugunuz sey birbirini taniyan ama sik gorusemeyen insanlarin toplasmasiydi. Ben sinani gordum ozlemistim sohbet muhabbet ettim sonra polar emreyi gordum onunla takildim vs vs.. Genelde cok tanidigi olmayan insanlar bunu yasiyor kendini disari atilmis hissediyor halbuki yok boyle birsey, cc bizim icin ayrim degildir, ayrim olsa kocaelide grubu ayirip 600 luk ve 1000 luk 4 makine ayri gelir kucuk ccleri sallardik..

Not: grup surusunde bazi motorlari arkaya almamiz guvenlik nedeniyledir.

Tsubasa
28 Temmuz 2013, 21:06
sabriciğim, seni severim.
tvsyi satıp ögretmen atamam cıkınca R6 alacagım ..
R6 Alınca seni tanımam. aynı masada da oturmam seninle yan masaya geçerim, ezik apaçili diye :D
şakası bi yana, motosikletin cc sine parasına göre muamele yapan adamdan nefret ederim.
motorun hacmine göre sana insan muamelesi yapanlar var malesef bu motosiklet kullanıcıları içersinde.

Ramazan Can
28 Temmuz 2013, 21:08
ben sizi yalnız bırakmadım.. fazer ı satınca motorsuz kaldım ya ondan dır... yoksa yanınıza bile yanaşmazdım...:P

şaka bir tarafa motorum la paramla yada elimde bulunan bir takım dünya malı ile benim yanıma gelip benimle konuşacak adamlar gelmesin istemiyorum...

ben moblette kullanırım fark etmez.... yeterki kendim olayım yeterki mutlu olayım..

tahsins
28 Temmuz 2013, 21:16
ben seni görsem mutlaka selam verirdim ama orda olduğunu fotograflara bakınca gördüm..keşke tanışsaydık. seni kandırır 4 liralık motor aldırırdım:P

zaten bana apache den başka alternatif yokki sabri. tüm yollar apache ye çıkıyor. ölü sezonda forumdan biri ölü fiyatına satarsa kapatıcam 1 adet.
ozaman sizin klasmana yükselirim sanırım :)
ben çok gezerim başka bir etkinlikte tanışırız inşallah.

sbr
28 Temmuz 2013, 21:22
sabriciğim, seni severim.
tvsyi satıp ögretmen atamam cıkınca R6 alacagım ..
R6 Alınca seni tanımam. aynı masada da oturmam seninle yan masaya geçerim, ezik apaçili diye :D
şakası bi yana, motosikletin cc sine parasına göre muamele yapan adamdan nefret ederim.
motorun hacmine göre sana insan muamelesi yapanlar var malesef bu motosiklet kullanıcıları içersinde.

senin atama çıkana kadar ben s1000RR alırım:queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

ben sizi yalnız bırakmadım.. fazer ı satınca motorsuz kaldım ya ondan dır... yoksa yanınıza bile yanaşmazdım...:P

şaka bir tarafa motorum la paramla yada elimde bulunan bir takım dünya malı ile benim yanıma gelip benimle konuşacak adamlar gelmesin istemiyorum...

ben moblette kullanırım fark etmez.... yeterki kendim olayım yeterki mutlu olayım..

ramço adamın hasısın:cherry:

Tsubasa
28 Temmuz 2013, 21:52
zaten bana apache den başka alternatif yokki sabri. tüm yollar apache ye çıkıyor. ölü sezonda forumdan biri ölü fiyatına satarsa kapatıcam 1 adet.
zam gelmeden al, sıfır zam geldikce, ikinci eli de artıyor meretin.

sabri s1000r alıncaya kadar tomahawk alırım :D

sbr
28 Temmuz 2013, 22:17

alçalma yükselme gibi bir durum söz konusu olmaz da apache sahibi olmanı isterim:cat: şimdi bile bulabilirsin..gecen gün 3500tl ye 2012 apache aldılar istanbulda 4000küsür kmde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

zam gelmeden al, sıfır zam geldikce, ikinci eli de artıyor meretin.

sabri s1000r alıncaya kadar tomahawk alırım :D

sen tomahawk al..ben tası tarağı toplayıp bu ülkeyi terk eder, gider etiyopya'ya yerleşirim:P

manners
28 Temmuz 2013, 23:19
ben olaya baska acidan bakmak istiyorum, tabiki altindaki araba yada ustundeki kiyafete gore siniflandirma yapanlar yada bundan hoslananlar ciddi karakter sorunu yasiyordurki bu tarz varieteler o insanlari tatmin eder.

ancak simdi senin altinda bir cruiser motor var 600cc veya uzeri, adam eli arkadan bagli yanasip abi bu kac yapiyor diyince insan biraz garip oluyor, kullandigin motor birazda hayat tarzini belli eder, ben bir cruiser sevdalisi ve kullanicisi olarak simdi SS sahiplerinin beraber bulusup konustuklarinda ne diyebilirim ki?

bence boyle dusunmek lazim art niyete gerek yok, bende cruiser varsa cruiseri olan biriyle sohbet etmeyi tercih eder o kisinin bilgisini ve yorumunu alirim kullandigim motora dair daha fazla bilgi edinebilmek icin. cruiser motoru al hic cruiser kullanmamis deli ss kullanicisina sor nasil bu motor diye bana cok saglikli bir yorum cikacakmis gibi gelmiyor(ciddi motor meraklisi dahiler istisna tabi)

kurubuz
28 Temmuz 2013, 23:34
CC kardeşliği olmasa da, kişiler kendilerine yakın yaşlardaki veya benzer görüşteki insanlarla takılmayı tercih ederler. Mesela böyle bir toplantıda yaşı bana yakın ( 2013 tarihi itibarı ile 40 yaşındayım) frekans tutturabileceğim insanlarla konuşmayı tercih ederim. Bu sadece cc kardeşliği değildir. Benim motorum da 600 küsür cc ama 23 yaşında hız delisi bir 1000rr sahibi ile konuşacak pek ortak noktam yok. Aynı şekilde 150 cc sahibi 18 yaşlarındaki genç arkadaşlar da benim gibilerle takılmaktan pek haz etmezler. Yani olay sadece cc değil, işin içinde yaş, aile yapısı, kültür düzeyi, tecrübe , vs bir sürü etken giriyor. Konuya o kadar zalim bir pencereden bakma, üzme kendini......

KTM07
28 Temmuz 2013, 23:43
Parası olan parası olanla muhattap oluyor genelde ne yazikki.
bende şahsen goldwing olsa 100cc cup lu adamla sürmekten zevk alrm neticede motosiklet tutkunu iki insan.
Hava olsun diye motosiklet aldiysa tabi muhattap olmaz.

sbr
28 Temmuz 2013, 23:50
CC kardeşliği olmasa da, kişiler kendilerine yakın yaşlardaki veya benzer görüşteki insanlarla takılmayı tercih ederler. Mesela böyle bir toplantıda yaşı bana yakın ( 2013 tarihi itibarı ile 40 yaşındayım) frekans tutturabileceğim insanlarla konuşmayı tercih ederim. Bu sadece cc kardeşliği değildir. Benim motorum da 600 küsür cc ama 23 yaşında hız delisi bir 1000rr sahibi ile konuşacak pek ortak noktam yok. Aynı şekilde 150 cc sahibi 18 yaşlarındaki genç arkadaşlar da benim gibilerle takılmaktan pek haz etmezler. Yani olay sadece cc değil, işin içinde yaş, aile yapısı, kültür düzeyi, tecrübe , vs bir sürü etken giriyor. Konuya o kadar zalim bir pencereden bakma, üzme kendini......

abi benim bahsetmek istediğim konuda o zaten..genelde frekans tutturabilenlerin cc leride tutuyor. bu bir tesadüf mü ? yoksa motorculuğu bi kenara bırakıp işi tamamen sosyal şartlara mı yükleyelim?

kurubuz
29 Temmuz 2013, 00:17
abi benim bahsetmek istediğim konuda o zaten..genelde frekans tutturabilenlerin cc leride tutuyor. bu bir tesadüf mü ? yoksa motorculuğu bi kenara bırakıp işi tamamen sosyal şartlara mı yükleyelim?

Sbr kardeşim, sanıyorum yaşın yirmilerde.. Şimdi o toplantıda otursak ; ben sana benim 11 yaşındaki oğlumun okuldaki sorunlarını, 5 yaşındaki kızımın çiş kaçırma problemini anlatsam bu muhabbet seni sarar mı ? Yaşıtlarınla oturup kızlardan moto gp den bahsetmeyi tercih edersin.

Ama dediğin gibi konu şu noktaya geliyor : Yaşı büyük olanın motor hacmi yüksek mi oluyor ? Kesin bir şey diyemeyiz ama yaşı ilerlemiş insanlar öncelikli işlerini halletmiş oluyorlar ve sıra büyük motor gibi lüks hobilere geldiğinde buna para ayırabiliyorlar. Örneğin 25 yaşlarındaki bir delikanlı ; evlenmek, ev kredisi ödemek, beyaz eşya taksidi ödemek vs gibi öncelikli sorunlara para ayırır ama motosiklet son sırada gelir. 45 yaşlarındaki kişi için bunlar geride kalmıştır, artık kendisine büyük bir motor alabilir. Hele ki orta yaş bunalımına girdiyse kesin alır :mrgreen:

fabrisio
29 Temmuz 2013, 00:46
hocam, orta yaş bunalımı derken resmen beni kastetmişsin.

Bu arada geçenlerde 4 motor haftasonu gezi yaptık. 3 motorda 125 lik ve hepsi eşleriyle gelmiş (artçılı) arkadaşlardı. Ben de en arkadan 600 lük fazerla tek olduğum halde sürekli takip ettim. Hız ortalama 80km idi. Benim yerimde daha genç biri olsaydı eminim çok sıkılırdı. Oysa ben 80 ile giderken gezinin gereği sağı solu seyrettim, doğal güzellikleri ayrıntısına kadar gözlemleme fırsatı buldum. Çünkü dikkatimin tamamını yola vermem gerekmedi ve bu geziden çok keyif aldım. Gittiğimiz yerde de çok hoş bir muhabbet vardı. Çünkü takıldığım kişilerde nerdeyse akran sayılırdık. Eminim bu arkadaşlar 20 yaşlarında olsaydı ve her birinin altında fazer olsaydı bu gezi çekilmez olurdu. Çünkü akran olmadan aynı cc motor sahibi olanların da frekansları tutmuyor.

Samet Ağır
29 Temmuz 2013, 00:49
bahsettiğin konuda haklı olduğun yanı yanlış yerden düşünmüşsün...

yıllardır buluşup görüşen insanlar vardır...birde hani ilk görüşte aşk derler ya işte öyle ilk görüşte adamı kendine yakın samimi hissedersin...gruplaşmalar önceden tanışıklıkların samimyetlerin özlenmişliklerin eseri olabilir..
şahsi olarak ben adamlara motorlarına göre davranmayı ayıp,ukalalık,şahsiyetsizlik....vs olarak görürüm..
öyle olsaydı dün beni kimse yanına almamalıydı...cbf 150 ile gelmiştim...

sonuçta bende zamanında puch,mz değişik çinliler gibi şeylere de bindim..yaşadığım sıkıntılar sebebi ile altımdaki motorlara binemedikten sonra elimde olsa ne olur olmasa ne??..şimdi küçük motorum yok ama imkanım olsa 1000 liralık bir şey almayı isterdim..ama bu motor bu sitede benim yerimi değiştirmezdi...sanırım..:cherry:

kafanıza takmayın bunları..doğal şeyler..buluşmalar çoğaldıkça sizlerde göreceksiniz ki daha önceden tanıdıklarınızın yanına kaymışsınız...
bak ne kadar kaçsamda mezitten uzaklaşamadım..yapıştı yakama bırakmadı herif...:pl::rendeer:
diğer taraftan bir muhabbete 3-5 kişi katılabiliyor..50 kişi aynı muhabbeti yapıp konuşanı dinlayamazki..ne çok konuştum yahu ben???:queen:

Mengu16
29 Temmuz 2013, 01:16
Normal yani 125-150cc motorlar ortalama 80-90 giderken, büyükler çok rahat 160'a sabitleyebilir hızını. Uzun yolda motorcuların cc'lere göre ayrılması garipsenecek bişey değil.

barodi
29 Temmuz 2013, 01:28
Sbr kardeşim, sanıyorum yaşın yirmilerde.. Şimdi o toplantıda otursak ; ben sana benim 11 yaşındaki oğlumun okuldaki sorunlarını, 5 yaşındaki kızımın çiş kaçırma problemini anlatsam bu muhabbet seni sarar mı ? Yaşıtlarınla oturup kızlardan moto gp den bahsetmeyi tercih edersin.

Ama dediğin gibi konu şu noktaya geliyor : Yaşı büyük olanın motor hacmi yüksek mi oluyor ? Kesin bir şey diyemeyiz ama yaşı ilerlemiş insanlar öncelikli işlerini halletmiş oluyorlar ve sıra büyük motor gibi lüks hobilere geldiğinde buna para ayırabiliyorlar. Örneğin 25 yaşlarındaki bir delikanlı ; evlenmek, ev kredisi ödemek, beyaz eşya taksidi ödemek vs gibi öncelikli sorunlara para ayırır ama motosiklet son sırada gelir. 45 yaşlarındaki kişi için bunlar geride kalmıştır, artık kendisine büyük bir motor alabilir. Hele ki orta yaş bunalımına girdiyse kesin alır :mrgreen:
o orta yaş bunalımına girenlerden biride bendim bu bunalımdan çok şükür 3 gün önce kurtuldum yeni motosikletimle yeniden doğmuş gibi hissediyorum kendimi:)

MotorKafa
29 Temmuz 2013, 01:46
Benim durumumsa biraz farklı.
GV 250 kullandığım zamanlar apaçi olmayan herkese (kaskını takanlardan ve insan gibi kullananlardan bahsediyorum) selam verirdim ve çoğu motorcudan da karşılık alırdım.
Bir tek totoş harley kullanıcıları iplemezlerdi :cherry:
Şimdi 750 lik shadow'a geçtim yine herkese selam veriyorum.
Harley kullanıcıları da alıyor selamımı artık, ama düşük cc kullanıcılarından selam alamıyorum arkadaş :cherry:
Anlamadım nasıl iştir...
Ulen yanından artistlik yapmadan insan gibi geçiyorum, geçerken de selam veriyorum.
Niye beni takmıyorsun düşük hacimli arkadaş !

cx571
29 Temmuz 2013, 01:58
Benide Büğün CBR 250 R selamlamadı ya la uyuz oldum :):) Nasıl isyan etmeyim. bu arada Bulusmalarınıza denk gelirsem HONDA sı olmayanla konusmam muhabbet etmem ona göre ( Şaka tabi :):) )

flame
29 Temmuz 2013, 02:12
Dediğinizde haklı ve haksızsınız.Toplantılarda böyle bir durum mümkün olmayabilir.Yani küçük görmek değilde zevkler uyuşmadığı için belli gruplar oluşuyordur...

Ha yolda derseniz o zaman durum farklı.Direk sallamıyorlar küçük cc'lileri :D Tabi bunda insanların kabahatide çok.Sitede bile adam kullanmadığı motosiklet hakkında atıp tutuyor.Şahsen ben rahatsız oluyorum.Ömrüm boyunca enduro yapmadım.Enduro motosiklet kullanmadım hiç bir enduro başlığınada yorum yapmadım.Bunun gibi...

sbr
29 Temmuz 2013, 09:54

abi evet doğru tahmin ettin. 27 yaşındayım. ama emin ol şu anki fikirlerinden dolayı, senin her türlü muhabbetini dinlerim:) hatta tecrübeli insanların hayat hikayeleri, ve tecrübelerini paylaşmasıyla bizde bir ders çıkarmış oluyoruz. bu arada ben 27 yaşındayım hala beyaz eşya taksidi falan düşünmüyorum geçmi kaldım ne:P

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

bahsettiğin konuda haklı olduğun yanı yanlış yerden düşünmüşsün...

yıllardır buluşup görüşen insanlar vardır...birde hani ilk görüşte aşk derler ya işte öyle ilk görüşte adamı kendine yakın samimi hissedersin...gruplaşmalar önceden tanışıklıkların samimyetlerin özlenmişliklerin eseri olabilir..
şahsi olarak ben adamlara motorlarına göre davranmayı ayıp,ukalalık,şahsiyetsizlik....vs olarak görürüm..
öyle olsaydı dün beni kimse yanına almamalıydı...cbf 150 ile gelmiştim...

sonuçta bende zamanında puch,mz değişik çinliler gibi şeylere de bindim..yaşadığım sıkıntılar sebebi ile altımdaki motorlara binemedikten sonra elimde olsa ne olur olmasa ne??..şimdi küçük motorum yok ama imkanım olsa 1000 liralık bir şey almayı isterdim..ama bu motor bu sitede benim yerimi değiştirmezdi...sanırım..:cherry:

kafanıza takmayın bunları..doğal şeyler..buluşmalar çoğaldıkça sizlerde göreceksiniz ki daha önceden tanıdıklarınızın yanına kaymışsınız...
bak ne kadar kaçsamda mezitten uzaklaşamadım..yapıştı yakama bırakmadı herif...:pl::rendeer:
diğer taraftan bir muhabbete 3-5 kişi katılabiliyor..50 kişi aynı muhabbeti yapıp konuşanı dinlayamazki..ne çok konuştum yahu ben???:queen:

benim takıldığım grup da dediğin gibi önceden tanıdıklarımdan oluşuyordu..önceden hepimizin apachesi vardı, şimdi kimisi satıp hyo250 aldı, kimisi er6 aldı ama hala birlikteyiz kopmalar falan olmadı..ben genel olarak konuştum. sanırım sen haklısın samet abi:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Normal yani 125-150cc motorlar ortalama 80-90 giderken, büyükler çok rahat 160'a sabitleyebilir hızını. Uzun yolda motorcuların cc'lere göre ayrılması garipsenecek bişey değil.

gezi yollarındaki cc ayrımından bahsetmemiştim ama:)

KaPTaNHaSaN
29 Temmuz 2013, 10:56
Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur.. Takılma böyle şeylere.

Acil112
29 Temmuz 2013, 11:16
Bunu arkasına hangi motoru koyarsan koy, herkes seninle konuşur :)

http://www.yeniarabaresimleri.com/resimler/ford/ford-foto.jpg

ramizan83
29 Temmuz 2013, 12:20
büyük cc liler küçük cc lileri sevmez bana görede doğru ama
bende itiraf ediyorum bende büyük cc lileri sevmiyorum
bir ara adam bmw 1150 gs miydi ona tüp takmış
bize anlatıyor hava atarak nasıl diye bir bakalım dedik
topcaseye yaklaşırken aman dokunmayın motor düşer filan dedi
attığı havanın icine edeyim dedim selam bile vermeden uzaklaştım
dahada büyük cc lileri sevmedim ondan sonra
yakınca şu bizim mbüyükde cc büyütecem diyor bizi iplemez diye korkuyorum:salut:

F54
29 Temmuz 2013, 12:40
bence insanları maddi durum iş aile cc olarak hakir görenler sınıflandıranlar insanlıktan nasibini almamış insanlardır
öyle düşünenlerle hiç işim olmaz
önemli olan cc değil önemli olan kişilik karakter dir yoksa adamda 1300cc olsa ne adam olmadıktan sonra

izmir3535
29 Temmuz 2013, 13:48
Merhaba dostlar, uzun süredir aklıma takılan, dün de İrfan abinin iftar yemeğinde yinelenen bir konuyu dile getirmek istedim. sayıyı tam olarak bilmesem de en az 40-50 motorcu arkadaş vardı..biz biraz erken gitmiştik.. sağolsun uğur bizi karşıladı tanıştık ve diğer arkadaşları beklemeye başladık.daha sonra yavaş yavaş gelen arkadaşlarla tanıştık. ilerleyen zamanlarda baktığımda belirli gruplaşmalar oluşmuştu.. yüksek cc kullanan arkadaşlar ayrı bir yerde, düşük cc kullanan arkadaşlar ayrı bir yerde takılıyordu..(istisnaları ayrı tutuyorum, mesela samet abi, irfan abi, nihat abide bu ayrımı görmedim hiç) bunun sebebi nedir? Maddi olarak sınıf ayrılıkları mıdır? yoksa aynı marka motor kullanıcılarının aynı topicte paylaşımda bulunması sonucu daha samimi olmaları mıdır?l insanlar kıyafetleriyle ağırlanır ! fikirleriyle uğurlanır! takama kafana:bounce:

numangokce
29 Temmuz 2013, 13:55
Tabiki duruma ve kisiye gore degisebiliyo. Ankarada yiba cevresinde regal satan bir dukkana motosiklet almaya niyetlenen bir arkadasımla beraber gittik. Satıcıyla muhabbete girdiler, satıcu haftasonları gezi yaptıklarını, lsterse motoru aldıktan sonra dahil olabilecegini soyledi. Arkadasım beraber katılırız dediginde, motosikletimin yanlarına yakısmayacagını ima eder jestlerle konusmadan yanıt verdi. Bu rda anlatmak istedigim motosiklet ruhundan nasiplenmemis insanlar cogunlukta. Yada benim etrafımda yogun.
Motosikletim samsun yolunda turk telekomun yeni insaat ının karsısında subap kestiginde ordan etlik antaresin onune kadar elimde surukleyerek giderken 25 motosiklet kullanı cısı bunların arasında 4 kisilik chopper grubu dahil merak edip duran olmadı. Scooter kullanan bi abi haric. sadece cc degil, motosikletin .tarzı, menseine kadar ayrım yapılmakta malesef. Tabi basta belirttigim gibi eminim ki istisnai durumlar bunlar. PYlSmal istedim.

ayhan06
29 Temmuz 2013, 14:27
bende scoter a binerken 10 yıl boyunca selam veren olmadı
şimdilerde bol bol selam alışverişi oluyor yollarda

initial-D
29 Temmuz 2013, 15:11
üzerine konuşulabilecekkonular aynı olsada yaşananlar birbirini tutmadığı için gruplaşma oluyor benzer sınıf ve cc de.

ben 150cc kullanırken "montun bileklerini sıkı sıkı kapatıyorum" diyorum.650lik kullanan arkadaş, "evet bilekten giren hava sırtta dolaşınca ağrı yapıyor" diyor.ben "yok abi bilekleri kapamazsam montun sırtına dolan hava paraşüt etkisi yapıp hız kesiyor" diyorum.karşılıklı birbirimize bakıyoruz :)

yada geçenlerde yaşadığım "kask burnuna değiyormu?" muhabbeti.1000cc racing kullanan arkadaşlar 270-300 gibi kaskın burna değip değmemesinden konuşuyorlarken adını hatırlamadığım pahalı bir kaskı yerden yere vurdular.ama benim 130tl ye aldığım ls2de yok böyle bir sorun:)çünkü taş çatlasa 115 yapıyorum ve burnuma değmiyor:)

böyle oluncada enduro-chopper-racing sınıflar ayrılıyor ve yaklaşık cc kullanıcılarının muhabbetide ortak sorunlarve zevkler üzerine oluyor