PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Farlar Açınca Motor Tekliyor Stop Ediyor

Coskun001
25 Temmuz 2013, 13:14
Selam Arkadaşlar En Kısa Zamanda Sorunumu Çözmek Ve Motosikletime Sorunsuz Binmek İstiyorum Yorumlarınızı Bekliyorum.

Öncelikler 2012 Model Asya 150 Shark Scooter'im var. Motosikletim Çalışır Vaziyetteyken parkları açıldığında sorun yok fakat farları açınca aniden stop ediyor. normal motosikletle seyir halinde giderken farları açınca ufak sadece bir kere tekliyor ve sorunsuz gidiyor ama yavaşlayınca aniden stop ediyor. Birde scooter ın fanın olduğu kısımdan bundan 1 ay önce beyaz bir duman geldi o günden beri motor akü şarj sorunu var. Kontrol etmem rağmen herhangi bir elektrik kaçağı filan kablo yanığı bulamadım. değerli bilgilerinizi Bekliyorum.

Coskun001
25 Temmuz 2013, 19:29
Yardımcı Olabilecek Bir Arkadaşımız Yok mu?

testerenes
25 Temmuz 2013, 20:05
kardes bu islerden pek anlamam ama aynisi basima gelmisti konjektor degisti duzelmisti 30tl .ama o fanin ordan gelen beyaz dumam ilginc onu bilemicem

Coskun001
25 Temmuz 2013, 20:17
İnan Bana Çok Yardımcı Oldun Kardeşim Sağolasın Bende Kanjektörden Şüpheleniyorum.

sinanozcn
25 Temmuz 2013, 23:02
en yakın servise gidin hocam aküden motorunuz bile yanabilir

PowerGarage
25 Temmuz 2013, 23:08
Sorun akü şarj etmiyor kaç paraya patlar bilmiyorum bende aynısı oldu garantiye girdiği için fiyat vermemiştim far yakınca stop ediyor büyük ihtimalle akü şarj etmiyor yada şase var biyerden kaçak olabilir servise götürün bi baksınlar olmaz olmaz demeyin motorunuz yanabilir büyük ihtimal akünün tesisatında biyerde kaçak var diye düşünüyorum bu yüzdende elektriği şarj edemiyor

Coskun001
26 Temmuz 2013, 02:28
Öncelikle Hepinize Teşekkürler. Ama motorda herhangi bir elektrik kaçağı olduğunu sanmıyorum görülebilir yerlerini kontrol ettim Herhangi bir kaçak yanık ve yanık kokusuna benzer durumlarla karşılaşmadım. Şimdiki ilk İşim VolMetre ile konjektöre gelen ac dc akımı ölçek alternatörün akımı ölçmek eğer onlarda sorun yoksa söylediğin gibi muhtemelen elektrik kaçağı olabilir.

Coskun001
26 Temmuz 2013, 16:24
Arkadaşlar Motorumun Sorununu sanırım buldum park lambalarının birinde sorun vardı Çıkarttım ve bi kaç gün motosikletin aküsünü aynı şekil kullandım neredeyse bitmişti bu gün motoru çalıştırdım farları yaktım motor bir süre sonra stop etti önceden hemen anında stop ederdi. demekki yavaş yavaş akü şarj etmeye başlamış bundan emin olmak için en son Sağlam bir konjektörü alternatörü aküye gelen akımları ölçeceğim. Çıkan Sonucu Sizlerle Paylaşacağım.

TwisTeD
26 Temmuz 2013, 16:41
Statörün arızalanmış olabilir. Hiç elektrik üretmiyor olabileceği gibi, yetersiz elektrik de üretiyor olabilir. Aynı sorunu bende yaşadım. İlk bakışta statör çalışıyor gibi duruyor ancak daha dikkatli incelediğimizde statörden çıkan 3 kablodan 1sinden elektrik akımı gelmediğini anladık statörü değiştirince problem kalmadı.

berk_cglr
26 Temmuz 2013, 16:59
kesinlikle statör yada tamircilerin deyimiyle alt sargı 2 defa basıma geldı bende sureklı farlar acık gezerım gorunurluk acısından arasıra tekliyordu hatta ısıklarda durunca tık diye stop ederdi statör değişti suan sorun yok :)

Coskun001
27 Temmuz 2013, 15:02
Arkadaşlar Yaptığım Ölçümlerde Herşey Normal Gibi Gözüküyor Son Olarak Sizlere Bişiy Sormak İstiyorum. Daha Önceden Bir Akşam Scooter İle Bir Yere Gidecektim Fakat Far Düğmesini Ne Kadar Zorlasamda Açamadım. En son Tornavidayla Vurduğumda Açıldı O Günden Beridir Biraz Far Düğmesi Zor Açılıyor Sizce Azda Olsa Far Düğmesinde Şase Yapma İhtimali Varmı. Yorumlarınızı Bekliyorum.

Coskun001
27 Temmuz 2013, 23:14
Arkadaşlar Son Olarak şüphelendiğim far anahtarını da değiştirdim fakat sorun onda deyilmiş şuan denedim. Ama Birşey Farkettim. Kontak Açıldığında Parkları Açınca Sorun Yok Fakat Farları Açtığımda Motordaki Bütün Lambalar Sönüyor Sanki Bütün Elektriği Farlar Çekiyor. Diğer Lambalar Az Yanıyor Sanki Voltaj Düşük Gibi.

Coskun001
28 Temmuz 2013, 23:37
Yorumlarınızı Bekliyorum.