PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altın Elbiseli Adam: Honda CB125 E

Sayfa : [1] 2

Carl Gustav
22 Temmuz 2013, 19:24
Yeter artık dedik:

http://www.izlesene.com/video/honda-cb-125-e-2013/7010004

ReiZzZ
22 Temmuz 2013, 19:28
aaaa sinyalide varmışşşş :queen:

cenkito
22 Temmuz 2013, 19:36
sizde olmasanız bu cesit incelemeler olmayacak tesekkürler
sırada 250 cc enduro kıyaslaması,karsılastırması olur umarım,
klx250, crf250 L ... vs

Tİme_shİft42
22 Temmuz 2013, 19:44
Zaten 80 i gecmiyor devir saatini yapacan :queen:

Titresim sürüş konforunu nasıl etkilemiyormus aga :sunny: Barkın reyiz bile güldü :cherry:

Sel0
22 Temmuz 2013, 19:49
barkın kısaca eşek niyetine bin demek istemiş sanırım

Tİme_shİft42
22 Temmuz 2013, 19:52
2 kisi yuklü tapagazda 3 litre yaktı cünkü tapa gazda bile 80 i gecmedi :queen:

fbcino
22 Temmuz 2013, 19:55
Çekmiyorsa büyült, gitmiyorsa küçült hesabı...

Sanki terslik var.

Reşit
22 Temmuz 2013, 20:40
Çekmiyorsa büyült, gitmiyorsa küçült hesabı...

Sanki terslik var.

Çok dikkatlisin, şimdi gidip bi cb al. çekmiyorsa küçült, gitmiyorsa büyüt :cat:

sahil
22 Temmuz 2013, 20:48
adam gayet iyi özetlemiş devir saatini napacan 125 lik motorda yok kampana yok zart zurt al tepe tepe bin işte eşek niyetine

ramizan83
22 Temmuz 2013, 21:13
gönülsüz bir çekim olmuş gibi.

Ufuk İnkaya
22 Temmuz 2013, 22:32
Gönülsüzü felan yok bence. O paraya anca bu olur yani. Eline sağlık abi

gokhanbeyaz
22 Temmuz 2013, 23:00
tvde neden program yapamadığı belli

forevermore
22 Temmuz 2013, 23:27
Gayet doğru bir inceleme olmuş. Sadece teknik detaylara biraz daha girebilirdi cbf ve ybr incelemelerindeki gibi. Ama genel olarak yine kendine has tarzı esprileri ile keyifle izletti kendini ;)

mhmtesk
22 Temmuz 2013, 23:32
Eline sağlık barkın abi :rendeer:

extrem_015
22 Temmuz 2013, 23:37
barkın motorun sahibini biraz ezmeye çalışmış sanki artistlik sezdim biraz daha alçak gönüllü olmanı tavsiye ederim neyse yinede güzel anlatım olmuş.

Felis Leo
23 Temmuz 2013, 00:01
adam sıkılmış açıkça küçük motorların hepsi aynı b.... suyu diyor.

Phoenixs
23 Temmuz 2013, 00:19
:) uygun fiyata çok güzel motosikklet gerçekten :) eline sağlık abi

hocaseko
23 Temmuz 2013, 00:19
adam olanı söylemiş ne desin...eksikleri yok mudur , vardır...ama bu eksiklikler tamamlanınca da fiyatı artıyor...yani bu paraya bu kadar binin gidin demeye getiriyor...

mLh
23 Temmuz 2013, 01:36
Valla kim ne derse desin yine hakkını vermiş Barkın abimiz.Sonunda da söylüyor zaten iyi bir alternatif, ne idüğü belirsiz çinlilere nazaran koskoca honda sonuçta..
Ağzına sağlık Barkın abim, yine keyiflendirdin şakacı tavrınla bizi =)

rumelian
23 Temmuz 2013, 01:44
Kac senedir bu motosiklet isinde...
bize kuzgun gorunen motorlar, Barkin a cg125 olarak gozukuyor. Adama titriyor mu, ruzgar aliyor mu, 2,5 lt mi 2,75 lt mi yakiyor diye sora sora bu hale getirmisler. Bir patlama videosu. Daha da kucuk cc sormayin bana videosu olmus.
20 gundur Pakistan daydim. Meraktan oranin genel motosikleti olan honda cd70 modelini denedim (guya 70 cc ama motor sanzimandan kucuk). On arka kampana durmayan fren, sadece ayakla calistirma, cani istedigi yerde kavrayan debriyaj, zirt pirt takilan gaz kolu, garip bir sanziman... Kendi eski tvs apachem, cbf 1000 gibi geldi ondan sonra... Ama baksan adamlar birebir ayni motorlar hakkinda, 3 marka arasinda hararetli bir tartisma yasiyor. Benimki soyle hizli, benimki su basabiliyor, seninki japon, benim ki cinli (hepsi cinli). Bende olm bunlarin hepsi ayni dedigimde asagiliyormusum gibi davraniyorlardi. Kiriliyorlardi.
Simdi cb125e ciler biraz kirilmistir ama bizim bu 125-150 serisi ayni be... Birinde balansor var performans yok, digerinde performans cok ama iki tekerlekli vibrator... Hepsi cg bunlarin.

Okursa Barkin Bayoglu'na not: Abi gobek yapmissin dikkat!

Tİme_shİft42
23 Temmuz 2013, 01:51
Cb125 bir sürü alternatif var simdi titremeyen daha hızlı giden Honda nın haberi yok bundan :) Çinliler piyasayı ele gecirdi el mahkum yapacak bir sey yok zibil gibi motosiklet markaları var su an satıyormu satıyor iste :)

acayüp
23 Temmuz 2013, 01:59
Çinlilerdeki ilerleme hızına japonlar geriliyerek karşılık veriyor gibi modeller çıkıyor.
Her ne o lursa olsun Sen 90 senesinde ürettiğin titandan daha kötü motoru 2013ün güngöreninde üretiyorsun. Bence fiyat rekabeti vs bu işe mantıklı bir açıklama değil.
Birde ace varki evlere şenlik.
Sen kaliteni koru çin alıcak adam üzerine biraz daha eklersem japona binerim tadında olsun yine.
Dalga geçer gibi modele de aynı tavırla inceleme yapmış. Gayet yerinde ve başarılı.
Yarın çinlioğlu 600 cc race yaparsa honda cbr 600 ace mi yapıcak ?

F54
23 Temmuz 2013, 02:13
altın elbiseli adamı seviyoruz ama lan lun gibi konuşmalar kendisine yakışmıyorr

dogrusukru
23 Temmuz 2013, 02:17
Barkın abiyi kızdırmışlar:) zoraki bir çekim olmuş sanki. Ama en sonunda tavsiye ediyoruz demiyor mu öldürüyor beni.

satoyama
23 Temmuz 2013, 02:23
80km/h olayına bence çok bozulan oldu :P

Green Arrow
23 Temmuz 2013, 04:57
Arkadaşlar,kimse kusura bakmasın ama sene olmuş 2013.Dünyada izlenme rekorları kıran programlarda biplenerek bizim agza almayacagımız küfürler kullanılıyor ve insanlar kasıtlı olmadığını bildikleri için eğleniyorlar.Markalara öyle laflar söyleniyor ki hazmedilmez cinsten.En benzer örneği Top Gear programı hemen hemen herkes bilir.Jeremy Clarksonun en mükemmel araçlarda bile yakaladığı açıgı inanılmaz yerden yere vuruşlarını ve eleştirilerini dalga geçerek anlatımını.Ben Barkın abinin bu mizacını çok beğeniyorum ve bence böylede devam etmeli.Görüyoruz o çakma guruların yaptığı programları.Adam gidiyor Türkiye de %3-5 lik kesimin binebileceği araçları tanıtıyor.Üstelik o araçların neredeyse hepsi patronlarının getirttiği araçlar.Elimizde adam gibi bağımsız eleştiri yapabilen basın ve yayın yokken bırakında keyfiyle yapan eleştirsin ve bizi güzel mizacıyla güldürsün.Şu mübarek günlerde tekrardan Allah razı olsun Barkın abi senden.

audioslave
23 Temmuz 2013, 05:23
Bildiğin zorlama bir çekim,CB125 bahane,tamamen Barkın abi için izledim.Geçenlerde çektiği ''neden scooter?'' videosu gibi değil tabiki maalesef,çok fazla istek geldiği için yapmış.Bu 125-150cc motorların hepsi aşağı yukarı aynı,ne desin ki farklı olarak?

Green Arrow
23 Temmuz 2013, 05:46
Bildiğin zorlama bir çekim,CB125 bahane,tamamen Barkın abi için izledim.Geçenlerde çektiği ''neden scooter?'' videosu gibi değil tabiki maalesef,çok fazla istek geldiği için yapmış.Bu 125-150cc motorların hepsi aşağı yukarı aynı,ne desin ki farklı olarak?

Sanırım birazda ürüne ve böle bir üründen beklentilere sitemkar adam kaç senedir yırtıyor bir taraflarını bütün güzellikler bir arada olmuyor diye anlayanda az ama pek fazlada konuşmak istememiş sanki böle konuşsam yıkıcam ortalıgı halim yok havası sezdim biraz demo giriş yaptı kesti :D

DEISIS
23 Temmuz 2013, 13:37
maksat gençlerin gönlü olsun tadında bir videoydu

ki haklıydı da 3000 liralık motor al beğenmezsen 500 aşağıya sat

işine bak türünden bir yaklaşımı hakeden motorlar . fazlasını beklemek

de abesle iştigal olurdu zaten

Murat 48/30
23 Temmuz 2013, 14:03
Orjinal 100 yapan cb yede bindim sıkıntı titreşimde.eski cg den fazla biraz daha ucuz olsa marka ismine alınır. Sonuçta herkes ilk motorunu almadan hepsini deneyemiyor yada foruma girmiyor. Ama cb ye binen adam başka motora binmesin durduk yere tutkunuz bitmesin.

Tsubasa
23 Temmuz 2013, 14:27
motora 1.5 litre filan yakıyor diyen arkadaşlar vardı, umarım bu vidyoyu izlemişlerdir. kullanıcı 3 litre yakıyor diyor en zor şartlarda
iyi şartlarda da yaksın 2.5 litre civarında.. 1.5 litre diyenlere zaten inanmıyordum :D
barkın abi hem motoru eziklemiş biraz sinyali var diye :D hemde kullanıcının isteklerini eziklemiş =)
zoraki olmuş denildiği gibi , 80 km hız olayı da zaten biliniyordu. cup motosikletler geçiyor diyordu kullananlar..

htmetin
23 Temmuz 2013, 14:29
honda ace'yide test edelim barkın abi :mrgreen:

ferdinandd
23 Temmuz 2013, 14:42
Helal olsun, noktası virgülüne kadar hata yok tespitlerde :thumleft:

3 liraya temel, firma desteği arkasında olan, yattı kalktı, bozuldu derdi çıkartmayacak bir şehir içi motosikleti. Ne bekliyosunuz ki abi, ziyafet beklemeyin demiş :mrgreen::mrgreen:

125cc commuterde, bu fiyata ziyafet vardıda bizmi gözden kaçırdık arkadaşlar :mrgreen:

1 lira fazla ver nefis ziyafet var deyin onada varım, ama alayı aşağa yukarı aynı olan motosikletler arasında daha fazla ödeyen olmak kişisel fantaziye girer, benim bakış açıma ters :cherry:

Sahibi olan arkadaşa da helal olsun, ben artçılı ve şiddetli yüklü kara kışın ortasında 120kmh leri görecek şekilde kökleyerek, dip gaz... yaklaşamadım bile o yakıt sarfiyatına :mrgreen:

Yazın zaten 2 litreyi görmediğim depolar oluyor, 1.72 /100km rekor dip seviyem şuan için:cherry:

Hayır benim gaz elciği sona yaslanınca duruyor, zorlasamda dönmüyor (bozukmu acaba:silent:) nasıl yaktırttı ki acaba okadar, daha ağır bi artçı falanmı denesem :queen:

Birde 13.500 km o selenin sert kalma ihtimali nedir yahu :mrgreen: güneş, kum, su temas etmemişmi hiç o süngere:mrgreen:

Arkadaşın acilen 1000cc bir SS' e artçı olması lazım, dönünce CB nin üzerinde uyur kalır yeminolsun :mrgreen:

Ramazan Can
23 Temmuz 2013, 15:22
sele ve vibrasyon rahatsız etmemiş arkadaşı...

Tİme_shİft42
23 Temmuz 2013, 16:00
Tapagazla kac kmh hızla gidiyormuşki :queen:

Kaangngr
23 Temmuz 2013, 16:27
Tvs mi cbf mi cb125e mi :D :) biktik artik al tvs gitsin ben oyle yapicam yakin zamanda

ferdinandd
23 Temmuz 2013, 16:28
Tapagazla kac kmh hızla gidiyormuşki :silent:

Adam bangır bangır "nereye gidiceksin, yardırma motosikleti değil bu, adam gibi gittiği hız 80kmh demiş( doğru 80 civarı en keyifli akışa sahip), pistemi çıkacaksın, göstergeye baka baka mı kop kop tekere kalkacan... ...

bıyık altından saymışta saymış CB' ve muadillerinden tuhaf fantastik beklentileri olanlara :mrgreen:

Sonucunda çıkara çıkara bunu mu çıkardın :mrgreen: Kafana bir tek bu takıldıysa videoyu açıp bir müddet daha " #direnplaytuşu " modunda takılman lazım :queen:

sele ve vibrasyon rahatsız etmemiş arkadaşı...

Rahatsız edici boyutta olmadığını en nazik şekilde anlatan cümle olmuş hakkaten :mrgreen: Arkadaş o cümlede CB kullanıcıları trubinine oynamış :mrgreen:

acayüp
23 Temmuz 2013, 17:18
Butun kullanıcılarda oldugu gıbı , aman abı fazla gaza gelmeyelım yarın bırde bunu satması var. Elestırı , ıtırafın dozunu kacırmıyoruz , sankı motor elımızde patlayacak :)
Komık mılletız . :)

Tİme_shİft42
23 Temmuz 2013, 17:30
Cb 125 ace test videosuda isteriz :queen:

Cb 125 ace heni sehir efsanesi :)

ferdinandd
23 Temmuz 2013, 17:39
Butun kullanıcılarda oldugu gıbı , aman abı fazla gaza gelmeyelım yarın bırde bunu satması var. Elestırı , ıtırafın dozunu kacırmıyoruz , sankı motor elımızde patlayacak :)
Komık mılletız . :)

Yok abi eleştiri doğru ise bende geri vites olmaz pek. Mesela Yalova rampasını çıkarken (artçılı ve yüklüysem) 80kmh den 90kmh ye çıkma süreci varya o süreç... neyse detaylarını gereksiz yere hatırlamıyayım şimdi :queen:

Şimdi ben bunu yazarsam buraya ve biri çıkıp bana "Ne bekliyorsun ki, bu zaten şehir içi A-B noktaları arası ekonomi motosikleti" demezse, ahanda işte bunu demiyeni samimiyetsiz bulurum :) Bende elimden geldiğince onu demeye çalışıyorum :)

Yoksa patlasa nolucak, %30 zararına versen saatler içinde telefonun şarjı biter :mrgreen:, bahsettiğim meblağ 1 lira etmez :) Komik bi dünya zaten burası, baksana 125cc commuter sınıfının beklentilerinin forumda eşi benzeri yok :mrgreen:

ARCHANGEL
23 Temmuz 2013, 18:31
Barkın şu piyasada yorumu dinlenen bir sen kaldın yolun açık olsun,mizacına sağlık.

adem80
23 Temmuz 2013, 20:36
barkın bey cb nin ne idüğünü ortaya çıkarmış güzel mizacıyla. Titreşim, sert sele, 80 ni zor geçer, 100 km de 3 litre sinyalide var falan filan :queen:

ilkerabi
23 Temmuz 2013, 23:11
Yıllar önce benim takayı gören arkadaşım da ''aa buna bile(!) dörtlü koymuşlar'' demişti.. Kendi motorları aynı markanın bir ya da iki taksit daha pahalısı idi, hiç alınmadım, gocunmadım. Onlar daha taksitleri bitmeden bıkıp satılığa çıkardı. Ben takayı hala kullanıyorum. Kmsi 50 bine geldi, gören şaşırıyor.
Bir motorun tutması büyük ölçüde ilk alanların nasıl kullandığına ve servislerin tutumuna bağlı..
Zaman içinde modellerin fiyatı ve kalitesi düşüyorsa suçu kimde arayalım?

CB tanıtımı 1.5 yıl kadar geç ve biraz da zoraki olmakla beraber, Barkın'a kulak kabartırız.. Bir çok motoru denemiştir çünkü.. Tecrübe tecrübedir, 1-2 motor kullanandan çok daha fazla detayı görür..
Keşke sürüş testi yaparken FERDİNAND'ın motorunu deneyebilseydi.. :)
Servislerden daha fazla bilgisi-gözlemi var adamın, hatta servisleri ferdinand'a eğitime gönderseler hiç fena olmazdı..
Saffet'in uçuk, kendinin bile ancak kiralayıp binebildiği motorlarına bakmaktansa.. Barkın'a selam, tanıtımlara devam...

c3nk
23 Temmuz 2013, 23:38
elinize emeğinize sağlık üstad ve ekibi yeni incelemelerinizi bekliyoruz.

not: form tutmanın zamanı gelmiş Barkın reyiz :)

search16
23 Temmuz 2013, 23:40
Devir saatini nabacan, İstanbulparkamı girecen....Yarıldım gülmekten.:queen:

flame
26 Temmuz 2013, 12:27
Ben kendi halinde 10 seneyi azıcık geçkin süredir motosiklet kullanıyorum.Saysanız 30u geçmez farklı motosikletim.Ben bile birileri böyle tuhaf sorular sorunca arrrr diye sinirleniyorsam bu adama kızmamak lazım.Vallahi eline sağlık...

AurorAbeam
04 Ağustos 2013, 15:26
Tavsiyem: Barkın abinin CBF150 incelemesini de izleyin. Hatta orada "bulgur pilavı" demişti. Kanaatim: az daha verip cbf150 her açıdan faydalı; bir tane dezavantajı çıkmaz bu motora karşı.

Erkan şimşek
06 Ekim 2013, 21:39
selam ben cb 125 e motorumun arka tekerini deyiştirip büyültmek istiyorum
jantla beraber. enli bir jant lastik olurmu zincir dişli durumu ne olur orjinal tekeri ince.
cbr 250R ye yakın bir teker yada aynı ebatlara ulaşan bir jant teker motorun görünümünü deyiştirebilir
baktığınızda biraz cüsseli duran motorun arka teker şeklini bozuyor yardımcı olursanız sevinirim

abeciMotoru
07 Ekim 2013, 10:34
jantla beraber. enli bir jant lastik olurmu zincir dişli durumu ne olur orjinal tekeri ince.
cbr 250R ye yakın bir teker yada aynı ebatlara ulaşan bir jant teker motorun görünümünü deyiştirebilir
baktığınızda biraz cüsseli duran motorun arka teker şeklini bozuyor yardımcı olursanız sevinirim
güzel olur. at şeyine kelebek konmuş gibi olur hatta, son zamanlarda çok trend.

Tİme_shİft42
07 Ekim 2013, 10:37

100 90 18 iyidirde kelebek etkisi yaratır cbr 250 lastiği yakıtın çok artar zaten gitmiyor motor virajlara yatacanda ön lastik ne olacak ?