PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce ne yapmalıyım...

Aspnemy
22 Temmuz 2013, 18:02
Arkadaşlar cbr 600f sayfasına yazdım ama arkadaşlar biraz yoğunlar ve pek uğramıyorlar sayfaya galiba o yüzden fikir alamadım gelelim mevzuya...

Benim 2012 model mondial jetmax 250 maxi scooterım var internette görmüş olduğum bir ilanla takas yapmak istedim bahsi geçen ilan ise http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cok-temiz-sorunsuz-acillll.fiyat-dustuuu-130931165/detay/ budur yani 1999 model cbr 600f takas yapılırmı yapılmazmı yaparsam başım ağrırmı km ve yaşından dolayı

korayysezer
22 Temmuz 2013, 21:08
valla hocam 1 yaşında motor ve 14 yaşında motor kafadan mantıksız ama makina gerçekten temizse belki ama

taradan geçen 14 yılda gelişen teknoloji ?

Kaangngr
22 Temmuz 2013, 22:18
Parca sikintisi yasarsin bu 1
Motoruyla oynanmis olabilir bu 2
250 den 600 luk makinaya gecmek ne kadar tehlikelidir bilemem buda 3

beko12345
22 Temmuz 2013, 22:23
250 ile 600 lük arasında pek şeçenek yokki zaten. Mecbur 600 lüğe geçiliyor ve söylediği makina 600rr değil 600f . rr ye göre daha sakin ,250 likten dikkat edildiği sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ...

zaferkarizma
22 Temmuz 2013, 22:29
fiyata göre mantıklı olabilir bence.

flame
22 Temmuz 2013, 22:54

Parça sıkıntısı mı ? Çin malı motosiklet mi bu afedersiniz...

Motosiklet temizse yani astarı yüzünden pahalı gelmeyecekse takas yapılır.Alın bir usta götürün adam baksın.Sonra kararınızı verin.

utkan35
23 Temmuz 2013, 01:37

Motosiklet temizse yani astarı yüzünden pahalı gelmeyecekse takas yapılır.Alın bir usta götürün adam baksın.Sonra kararınızı verin.

çin malı motosiklet derken wallahi çin malı motosikletlerin parçaları bolca bulunuyor ama kawasakiyi derbiyi bilemem ....

halil altın
23 Temmuz 2013, 05:15

Hocam sen Honda da parça sıkıntısı yaşanmayacağını mı sanıyorsun. Hemde alası yaşanıyor. Üç aylık motorla küçük bir kaza yaptım. Motor bir kaç parça takılacak diye 24 gündür serviste bekletiliyor. Motoru kullanamıyorum. Servisten ne zaman çıkacağı da belli değil. Motorum Honda pcx

Aspnemy
23 Temmuz 2013, 10:52
Arkadaş fiyatı 8250 düşürmüş, ..Çevremde aynı motorun biraz daha yeni modelini kullanan 2 arkadaşım var bana fiyatın çok olduğunu söylediler ancak kafa kafaya takas yapmam gerektiğini çünkü ederinin 7000,7500 civarı olduğunu söylediler birde motorun sahibi zincirden ses geliyor ayarını kendim yaptım tutturamadım tekrar ayarlanması lazım dedi doğrumudur yoksa zincirin dişlilerin falan değişmesi mi gerekir o da kafama takıldı birde satma sebebi 20 yaşımda kardeşim var kullanmak istiyor vermem diyemiyorum veriyorum ama çok kullanmasını bilmiyor korkuyorum başına birşey gelir diye dedi :) Parça konusunda bana göre her motorun ve her arabanın parçası bulunuyor hiç olmadık araçlara bulunmaz dedikleri çoğu parçayı bulmuşumdur bu güne kadar..Ben sizden biraz daha fikir yardımı rica etsem çok olmam inşallah

flame
23 Temmuz 2013, 11:55
Hocam sen Honda da parça sıkıntısı yaşanmayacağını mı sanıyorsun. Hemde alası yaşanıyor. Üç aylık motorla küçük bir kaza yaptım. Motor bir kaç parça takılacak diye 24 gündür serviste bekletiliyor. Motoru kullanamıyorum. Servisten ne zaman çıkacağı da belli değil. Motorum Honda pcx

Sizin sorununuzu iyi biliyorum.Çok extreme birşey.Hatta başlığı görünce yakın dostum olan Manisa bölge bayiini aradım fakat o da aynı yanıtı verdi.Haklısınız çok üzücü ve saçma.Benim 2006 model derbi'nin parçaları bile yurt dışı siparişle 12 günde geldi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

çin malı motosiklet derken wallahi çin malı motosikletlerin parçaları bolca bulunuyor ama kawasakiyi derbiyi bilemem ....

Size basit iki soru sorsam ? Daha önce büyük cc Supersport sahibi oldunuzmu ve cbr 600f sahibi oldunuz mu ? Bu kadar kesin ve kati yorumlarda bulunuyorsunuz ? Ben 2006 yılında 1 yıl girmiş Derbi'nin bütün parçalarını sıkıntısız şekilde en fazla 12 gün gecikme ile buluyorum.Kawasaki sorunuza gülüp geçtim sadece.

KaPTaNHaSaN
23 Temmuz 2013, 12:18
bence konuya maxi scoterden 600f e geçmek olarak bakmalı.
vitesli motor tecrübenizi bilmiyorum. 600f 110 hp az değil..
hondanın parçaları bulunur bir şekilde de sürücünün parçalarına rabbim zaval vermesin.
bana kalırsa eski model araba motosiklet pek tercihim değil. ister istemez artık metal yorgunluğu var, bunu düşünmek gerekir.

Aspnemy
23 Temmuz 2013, 13:01
bence konuya maxi scoterden 600f e geçmek olarak bakmalı.
vitesli motor tecrübenizi bilmiyorum. 600f 110 hp az değil..
hondanın parçaları bulunur bir şekilde de sürücünün parçalarına rabbim zaval vermesin.
bana kalırsa eski model araba motosiklet pek tercihim değil. ister istemez artık metal yorgunluğu var, bunu düşünmek gerekir.

Şahsıma ait o tarzda bir motorum olmadı ahım şahım tecrübemde yok pro değilim ama çevremde bu tarzda motoru olanlar var yüksek cc li chopperı olanlarda var ve sürekli motorlarımızı değiştirip kullandığım insanlar,yani şöyle izah edeyim günlerce bende kalmıştır ve gezmişimdir o motorlarla tecrübem bu kadar...

saykem
23 Temmuz 2013, 13:53
İKinci el bir motor alacaksan,motoru tanıdığın iyi bir ustaya göster.Sonra verdiğin paranın iki katını harcasan motoru adam edemezsin.2001 yılında 1994 model Suzuki Gn 250 motor almıştım.Motorun üst kafada aşırı ses sorunu vardı ve bir sene içinde verdiğim paranın iki katını harcayarak değiştirmediğim parça kalmadı ve ben en sonunda satın aldığı paranın yarısına sattım.İkinci el motor alırken çok araştır ve mutlaka bilen birisine göster.

Aspnemy
23 Temmuz 2013, 15:22
İKinci el bir motor alacaksan,motoru tanıdığın iyi bir ustaya göster.Sonra verdiğin paranın iki katını harcasan motoru adam edemezsin.2001 yılında 1994 model Suzuki Gn 250 motor almıştım.Motorun üst kafada aşırı ses sorunu vardı ve bir sene içinde verdiğim paranın iki katını harcayarak değiştirmediğim parça kalmadı ve ben en sonunda satın aldığı paranın yarısına sattım.İkinci el motor alırken çok araştır ve mutlaka bilen birisine göster.

Olan olmuş yıllar akmış gitmiş ama geçmiş olsun yalnız değilsiniz bu konularda bu tür olayları hepimiz ya yaşamışızdır ya da şahit olmuşuzdur piyasadaki çakallar yüzünden,sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş bende o misal bu alışverişe eğer karar verirsem yanımda mutlaka bilen anlayan birini götürürüm ama işte ben hala kararsızım..