PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ramazan Bayramında İstanbul Çıkışlı Ege Turu

xanka
21 Temmuz 2013, 00:09
Merhaba arkadaşlar ramazan bayramında iki arkadaş 1400 km lik bir ege turu planladık

ilk durağımız Manisa burada bir gün geçirip ertesi sabah İzmir'e gidicez bir gün burada dolanıp ertesi sabah Aydına gidicez Kuşadası'nda 2 yada 3 gün geçirip İstanbul'a dönmeyi planlıyoruz.

daha önce hiç böyle bir yol tecrübemiz olmadı forumda daha önce açılmış konuları inceledim o yüzden yanımıza neler almalıyız vs. sorularını geçiyorum

daha önce egeye karayolu ile hiç gitmedik bu konuda sizlerden yardım istiyorum kendi kafamıza göre bir güzergâh çıkarttık

bu yollar nasıldır yol çalışması vs. hiçbir fikrim yok şu yolu kullanırsan daha iyi olur şeklinde tavsiyeler çok iyi olacaktır

gideceğimiz yerleri pek tanımıyoruz gittiğinizde şuraları mutlaka görün gezin şeklinde bizi yönlendirmenizi rica ediyorum

gittiğimiz yerlerde forumdan arkadaşlarla görüşebilirsek gezimiz çok daha keyifli olur hem tanışmış oluruz
şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

http://www.xanka.biz/depo/2013_agustos_ege_turu/map.jpg

KTM07
21 Temmuz 2013, 00:55
Şöyle bir K1600Gt olcak ne keyf verir o tur

ogzcngdk
21 Temmuz 2013, 00:59
bu nasıl ege turu hocam :) git gel 1200 km yol yapacaksınız sadece 3 farklı yerde deniz göreceksiniz :santa:

eyz
21 Temmuz 2013, 01:15
Imkn varsa kusadsindan biraz daha asagilara inin didim marmaris dalyan o kdar yolu deysin

erro
21 Temmuz 2013, 01:15
ege turu dediği sahilden olur hocam:)

sahilden giderseniz de izmir e kadar rüzgarınız bol olur..özellikle bergama foça izmir benim için kabustu geçtiğimiz hafta sürüş açısından 110 u geçmedim, yoksa iyice hırpalanacaktık...

aydında işiniz yoksa uğramayın bence...izmir den sonra selçuk üzerinden kuşadasına direkt geçin...hatta viraj seviyosanız bence izmir çeşme(bu yolda viraj yok) ordan seferihisar üzerinden gümüldür (burada başlar virajlar) özdere yolundan pamucak sahilinden kuşadasına çıkın...asfaltı güzel virajı boldur...seferihisar kuşadası 70 km civarı olması lazım ama virajlar yorar...

izmir de kordona uğrayabilirsiniz ama şehir içi trafiği bayabilir...konaklama yerlerini söyleseydin daha net tavsiyeler verebilirdim...

canerol
21 Temmuz 2013, 01:21
hocam benzin 5 tl olmuş nereye gidiyon :)
şimdi gördüm doğruya 2.5 lt yakıyodu dimi hayat size güzel :)

mehmettayfur
21 Temmuz 2013, 02:13
Bursa,Balıkesir bana göre motor için zevkli bir yol değil,çok yoğun kamyonlu,otobüslü trafiği ile de riskli.Benim tercihim,yolu 100 km civarı uzatıp
Çanakkale üzerinden oluyor.Daha keyifli ve sakin bir yol.Denizi görerek sürüyorsunuz.Karar sizin tabi.

F54
21 Temmuz 2013, 02:15
bence rota güzel o güzergahta yollar kaymak gibi hayırlı yollar...