PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : .. Yaz Motoru ..

ahmettekin96
20 Temmuz 2013, 18:32
Arkadaşlar motora yeni başlıycam.. Okulumun Ankarada olması dolayısıyla sadece yazları binebileceğim.. Ona göre motor tavsiyesi yapabilir misiniz ? Forumda çok gezindim sağlam motorların cbf150 ybr125 olduklarını gördüm.. Ama dediğim gibi sadece yazları kullanacağım ve kışları yatacağı için bu duruma göre tavsiyelerinizi bekliyorum...

sbr
20 Temmuz 2013, 18:40
yaz motoru kış motoru diye ayrım yapman biraz saçma olur.. bahsettiğin motorlar yeterince işini görecektir. hangisinin tipi hoşuna giderse onu al.. çinli bile alsan seni idare eder ama sen yine de çinli alma:cherry:

ahmettekin96
20 Temmuz 2013, 18:43
yaz motoru kış motoru diye ayrım yapman biraz saçma olur.. bahsettiğin motorlar yeterince işini görecektir. hangisinin tipi hoşuna giderse onu al.. çinli bile alsan seni idare eder ama sen yine de çinli alma:cherry:

yani ben de tam ondan bahsediyodum.. sağlam almama gerek var mı? kuba flan da idare eder mi? sonuçta yılın 3ayı binicem ne kadar eskitebilirim ki ?

Re!S*33
20 Temmuz 2013, 19:03
ybr al derim cbf ye göre tipi daha hoş

PowerGarage
20 Temmuz 2013, 20:02
Yazdan yaza biniceksin bakımlarını yapıp bi yağ değişimi falan binersin sorunsuz ya 4milyar falan verme bu durumda yani ama tabi sana kalmış bütçen yetiyorsa sorun olmuyorsa tabikide bi yeni kasa ybr 125 esd kasa tavsiye ederim ama dersen ki okadar para verince sıkıntıya girerim biraz zorlanabilirim diye ozaman 2buçuk 3milyar arasına çok güzel yakışıklı güçlü çinliler var şu aralar mondial 125 driftler pek bi moda oldu herkes çok iyi sağlam diyor öyle bişey alabilirsin mesela bi cup'ta işini görebilir şehir dışına çıkmıyıp ayağını yerden kesmesi yeterliyse :cat:

KeaSH-07
20 Temmuz 2013, 21:45
mondial drift 125 al çok iyi kışı bile götürür sağlamlığıyla ;)

acayüp
20 Temmuz 2013, 21:57
Bır sonrakı yaz calısmasını ıstıyorsan cbf ya da ybr den sasma .

serseric
20 Temmuz 2013, 23:54
hocam yılda 3 ay binicem ucuz bişey alayım deme.O 3 ayı sadece 1 günlüğüne bakıma götürüp geri babalar gibi geze geze binmek var motora yada 3 ayın her 2 haftada birini serviste geçirmek var.İmkan varsa al bi honda pcx rahat rahat yazın gez dolaş derim.

gokhan0679
21 Temmuz 2013, 00:34
Ben bir cinli motora biniyorum. Regal raptor 250 daytona. Cinli motora binmemid ve cinli motora bile yaklasmamis kisiler konusmasin. Ben bir cinli motor kullanicisi olarak tavsiye ediyorum. Sifir sorun sifir problem. Hemde ucuza.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Bu arkadaslar neyin acisini yasiyor anlamiyorum.

ahmettekin96
21 Temmuz 2013, 00:56
ybr al derim cbf ye göre tipi daha hoş
bana da ybr hem ekonomik hem de piyasasının ucuz olması sebebiyle daha hoş geliyo.. biraz sarsıntısı fazlaymış cbf e göre.. zaten uzun yol yapmıycam sorun olmaz o kısmı.. ayrıca çok bi hıza da ihtiyacım yok.. cbf daha hızlı diyolar da..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Yazdan yaza biniceksin bakımlarını yapıp bi yağ değişimi falan binersin sorunsuz ya 4milyar falan verme bu durumda yani ama tabi sana kalmış bütçen yetiyorsa sorun olmuyorsa tabikide bi yeni kasa ybr 125 esd kasa tavsiye ederim ama dersen ki okadar para verince sıkıntıya girerim biraz zorlanabilirim diye ozaman 2buçuk 3milyar arasına çok güzel yakışıklı güçlü çinliler var şu aralar mondial 125 driftler pek bi moda oldu herkes çok iyi sağlam diyor öyle bişey alabilirsin mesela bi cup'ta işini görebilir şehir dışına çıkmıyıp ayağını yerden kesmesi yeterliyse :cat:

tavsiyelerinizi dikkate alıcam hocam.. maddi olarak da sıkıntıdayım.. bin liram var.. en fazla bin lira daha bulabilirim.. kuba kh150-12d gözüme hoş geldi.. üstteki ybr125 yorumum da hayalde kalcak gibi :pale: ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

mondial drift 125 al çok iyi kışı bile götürür sağlamlığıyla ;)

hocam maalesef Kayseri'de hiç ilanı yok :pr: ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

hocam yılda 3 ay binicem ucuz bişey alayım deme.O 3 ayı sadece 1 günlüğüne bakıma götürüp geri babalar gibi geze geze binmek var motora yada 3 ayın her 2 haftada birini serviste geçirmek var.İmkan varsa al bi honda pcx rahat rahat yazın gez dolaş derim.

hocam bütçe sıkıntım var.. yorumlarınız çok mantıklı geldi de ailemden beklenmedik bi destek alabilmem lazım.. ayrıca scooter değil de düşük cc li naked(ybr125) dan başlamayı düşünüyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-temiz-ihtiyactan-dolayi-satilik-130721212/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-ilk-sahibinden-memurdan-temiz-motor-129781217/detay

bunları nası değerlendiriyosunuz ?

serdar1547
21 Temmuz 2013, 00:58
bende çinli motor kullanıyorum hemde yaz kış,bende kayseriliyim,sen ne alırsan al seni idare eder zaten sadece yazın binecekmişsin gidipte 4,500 lirayı ybr ye verme diyorum bende,o fiyatın 1000 lira aşağısına 200 cc çinli motor veriyorlar ki kalite olarak ybr yi aratmayacak sana,ybr esd de kullandım,arora ar 180 de...ybr esd nin yakıt haricinde hiç bir üstünlüğü yok ar 180 in yanında,ar 180 nin ise ybr den onlarca artısı var...ybr kullananlara ağır gelebilir ama ybr esd ile arora ar 180 i yan yana koyunca ybr yanında bisiklet gibi kalıyor güç olarak da görünüm olarak da...

ahmettekin96
21 Temmuz 2013, 01:04
bende çinli motor kullanıyorum hemde yaz kış,bende kayseriliyim,sen ne alırsan al seni idare eder zaten sadece yazın binecekmişsin gidipte 4,500 lirayı ybr ye verme diyorum bende,o fiyatın 1000 lira aşağısına 200 cc çinli motor veriyorlar ki kalite olarak ybr yi aratmayacak sana,ybr esd de kullandım,arora ar 180 de...ybr esd nin yakıt haricinde hiç bir üstünlüğü yok ar 180 in yanında,ar 180 nin ise ybr den onlarca artısı var...ybr kullananlara ağır gelebilir ama ybr esd ile arora ar 180 i yan yana koyunca ybr yanında bisiklet gibi kalıyor güç olarak da görünüm olarak da...

hocam sizin motorun sahibinden de ilanı yok yaw.. kayseride nerde 2.el motor bulabilirim.. veya alternatif olarak tavsiye ettiğiniz çinli var mı ? mesela benim az önce gönderdiğim kuba ları değerlendirseniz...

SULH
21 Temmuz 2013, 01:14
bende bi ara regal raptor markasına bakmıştım 10e olması lazım modelin adı. çinli olmasına rağmen ekşi sözlükte bile çok sağlam diyolar. ama neticede bi çinli onuda göz ardı etmemek lazım. ama kendi içinde kıyaslarsak(çinlilerle) en iyisi diyebilirim.

ahmettekin96
21 Temmuz 2013, 01:16
bende bi ara regal raptor markasına bakmıştım 10e olması lazım modelin adı. çinli olmasına rağmen ekşi sözlükte bile çok sağlam diyolar. ama neticede bi çinli onuda göz ardı etmemek lazım. ama kendi içinde kıyaslarsak(çinlilerle) en iyisi diyebilirim.

hocam regal raptor full chopper mı ya ?

acayüp
21 Temmuz 2013, 01:57
Bir acı yaşanıyorsa bunu kaliteli motor kullananlar değil , çin malı kullananlar yaşıyor olması lazım değilmi düz mantık olarak.

Arkadaşım para senin istediğin motora binebilirsin paranın yettiği istediğin motoru alabilirisin ama kafası çalışan her insan gibi bende sana paranın yettiği en kaliteli motoru almaya çalış derim. Gerisi sana kalmış.
22 yıldır sürekli aktif olarak motor kullanırım , çinli çinsiz kullanmadığım tip kalmadı ama nedense bana hala iyi bir çinli denk gelmedi.
En iyi denilene bindim , hayatımda bindiğim en kötü araçtı. Şuanda 15 yaşında 120 bin kmde japona biniyorum ve az sonra marşa basıp kenyaya gidebileceğimi bilmenin rahatlaığı içindeyim. Kaldıki Türkiyenin herhangi bir yeri bakkaldan sigara almaya gitmek gibi birşey .
Çinliler kendi motorları hakkında ne düşünüyorlar çook merak ediyorum.
İllede ucuz olsun dersen drift ve o seriden birşey alabilirsin ama onun dışında hiçbir çinliye 9 ay yattıktan sonra çalışacağı konusunda güvenmem ben . Çalışabilir ama motorun başına giderken inşallah çalışır demek istemem bile.

Bak cb 125 demiyorum gerçekten kötü motor . Ama cbf yada ybr nereli olursa olsun sağlam dayanıklı kendini kanıtlamış iş gören motorlar.
Ucuz istiyorsan git cg titan al . Daha mantıklı .

Drift deme sebebimde , çevremde bazı kılıksızlar var gavur malı gibi kullanıyorlar ve hala motorlar sapasağlam. O kullanıma dayanıyorsa zaten sağlam motordur. Yoksa kullanmışlığım yok.

erro
21 Temmuz 2013, 02:05
yaz motoru alacaksan üstü açık olsun...püfür püfür gidersin...

ahmettekin96
21 Temmuz 2013, 02:34
Bir acı yaşanıyorsa bunu kaliteli motor kullananlar değil , çin malı kullananlar yaşıyor olması lazım değilmi düz mantık olarak.

Arkadaşım para senin istediğin motora binebilirsin paranın yettiği istediğin motoru alabilirisin ama kafası çalışan her insan gibi bende sana paranın yettiği en kaliteli motoru almaya çalış derim. Gerisi sana kalmış.
22 yıldır sürekli aktif olarak motor kullanırım , çinli çinsiz kullanmadığım tip kalmadı ama nedense bana hala iyi bir çinli denk gelmedi.
En iyi denilene bindim , hayatımda bindiğim en kötü araçtı. Şuanda 15 yaşında 120 bin kmde japona biniyorum ve az sonra marşa basıp kenyaya gidebileceğimi bilmenin rahatlaığı içindeyim. Kaldıki Türkiyenin herhangi bir yeri bakkaldan sigara almaya gitmek gibi birşey .
Çinliler kendi motorları hakkında ne düşünüyorlar çook merak ediyorum.
İllede ucuz olsun dersen drift ve o seriden birşey alabilirsin ama onun dışında hiçbir çinliye 9 ay yattıktan sonra çalışacağı konusunda güvenmem ben . Çalışabilir ama motorun başına giderken inşallah çalışır demek istemem bile.

Bak cb 125 demiyorum gerçekten kötü motor . Ama cbf yada ybr nereli olursa olsun sağlam dayanıklı kendini kanıtlamış iş gören motorlar.
Ucuz istiyorsan git cg titan al . Daha mantıklı .

Drift deme sebebimde , çevremde bazı kılıksızlar var gavur malı gibi kullanıyorlar ve hala motorlar sapasağlam. O kullanıma dayanıyorsa zaten sağlam motordur. Yoksa kullanmışlığım yok.

hocam çok sağol müthiş açıklamışsın.. önce titan a bakıcam.. drift maalesef kayseride ilanı yok.. sonrasında da yamaha nın bayisinden bi abi burda ikinci el ybr125 ler var demişti.. onun bayiisine bakarım.. dediğin gibi az kullanıcam diye dandik bi şey alsam 9ay yattıktan sonra çalışmaz.. bu arada şu an ki motorun (15yaşında 120bin de olan) hangi marka model ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

yaz motoru alacaksan üstü açık olsun...püfür püfür gidersin...

açıklamayı okumadan geç dalganı bakalım.. başlığın saçma olduğunu ben de biliyorum.. aceleme geldiği için dikkat çekici bi başlık yazmaya çalıştım.. bak senin dikkatini çekmiş ki dalga geçmek için girmişin....

acayüp
21 Temmuz 2013, 03:58
Motorum honda Afrıca twın .
Marka fanatıklıgım yoktur . Daha oncekı motorum hyosungdu , kymco , sym , mondıal , aprılıa suzukı vsvs . Ne bulursam bınerım motor marka ayırmam .
Erro nun espırısı guzeldı nıye kızdınkı :) gulmek daha kolay kızmaktan :) hemde daha eglencelı .

ahmettekin96
21 Temmuz 2013, 04:59
ya ilk yorum yapan arkadaş da biraz o konuya değinince kendimi baskı altında hissettim hocam.. şu an mantıklı düşündüğümde kızmamam gerektiğine karar verdim.. k.b erro kardeş... yorumun güzeldi :)..