PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Kadar Motor Çalınıyor Sahipleri Sadece Yas mı Tutuyor ?

gazo0202
08 Temmuz 2013, 23:35
Neredeyse her gün motorum çalındı haberleri okuyoruz.

Üstelik bunlar 3 5 kuruşluk motorlar değiller.

Ve bu çalıntı olaylarının çoğu İstanbul'da oluyor.

En azından tek bir şehirde olsa bile İstanbul'da motoru çalınan arkadaşlar bir buluşsa görüşse.

Adliyeye karakola tek kişi gitmek yerine 100 kişi gitse en azından Polisin ne yaptığı sorgulansa fena mı olur ???

NewScooter
09 Temmuz 2013, 00:03
istanbulda çalınan motorların %80 inin parçalandığını düşünüyorum zaten forumda motoru çalınan sonradan bulan pek fazla kişide yok polisinde zaten yapıcakları sınırlı civar kameraları inceler , çevirmeye takılırsa felan vb çevirmeye takılacağınıda pek sanmıyorum kimse çalıntı motorlada gezmez herhalde neyse kendine bunu iş edinen ......çocukları var ne yazıkki her zaman böyle çalıntı haberleriyle karşılaşıyoruz

KTM07
09 Temmuz 2013, 00:48
Oh polis e denk gelirse motoruna kavuşuyor sahibi super
ben boşuna para biriktirmeyim gidem bi 390 duke çalam niye ugrasyomki para biriktirmekle

ozgurakman
09 Temmuz 2013, 01:00
belli yerlerde parçalanıp belli dükkanlarda satılıyor bu motosikletlerin parçaları. kılıçlarını kuşanan satıcıları herkes tanıyor :)

M.balibey
09 Temmuz 2013, 01:34
aslında toplaşıp gece sanayi bölgeleri gezilebilir açık tamirhanelerin birçoğu çalıntı araç parçalar zaten adamların tiplerinden anlarsınız hangisi çalıntı iş yapıyor hangisi yapmıyor diye

satoyama
09 Temmuz 2013, 01:54
bakın göreceksiniz son yılda çalınan ve bulunmayan motorların hepsi yurt dışına komşu yada 3. dünya ülkelerine gidiyor.

(iş öyle değildir)

parça satmak için bu kadar risk alacaklarını sanmıyorum.

muayene işi tüvtürke verildiğinden beri zaten sahte evrak işide kalmadı yapılamıyor.

gazo0202
09 Temmuz 2013, 02:34
bakın göreceksiniz son yılda çalınan ve bulunmayan motorların hepsi yurt dışına komşu yada 3. dünya ülkelerine gidiyor.

(iş öyle değildir)

parça satmak için bu kadar risk alacaklarını sanmıyorum.

muayene işi tüvtürke verildiğinden beri zaten sahte evrak işide kalmadı yapılamıyor.

Kesinlikle aynı fikirdeyim memleketimin insanının bu kadar alçak bu kadar aşalığık bir işi yürüteceği fikrini aklım almak istemiyor.
Bu da terör yanlılarının yeni gelir kapılarından biri oldu heralde !

TIGERSHARK
09 Temmuz 2013, 02:43
bir arkadaşın 1000rr motoru çalındi polis kamera kayıtları ile adamı terhis edip mekanında bu adamı yakaladi ama motor ortada yok adam mahkemeye çıkıyor ve hakim tarafından serbest bırakılıyor sonuç bu şimdi bu adam neden hırsızlıktan vazgeçsin böyle giderise bu işler dahada artıcaktır hırsızlığı MESLEK haline getiren insanları cezaevlerine yollayip tatil yaptırmıyacaksin toplama kampları gibi kamplar yaparak maden ocaklarında gibi ağır işlerde çalıştıracaksinki oraya giden birdaha gitmek istemiyecek

canerol
09 Temmuz 2013, 10:07
ne yapcan mecbuurr :)
ben sana disk kilidi takma demiyorum taksan ne olacak diyorum :)
çünkü çalacak adam kafaya koyduktan sonra her türlü çalar...
adam yakalansa ne olacak motoru bulamadıktan sonra...

Alfist
09 Temmuz 2013, 10:47
Herkese görev düşüyor. Kimse motoruna çıkma parça taktırmaz ise bu pisliklerin de bir süre sonra kökü kuruyacaktır. Çıkma taktıran unutmasın ki bir gün kendi motoru da aynı akıbete uğrayabilir.