PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor sürekli şişiyor.

brtvrdrl
08 Temmuz 2013, 18:48
Motosikletimle luleburgaza gideyim dedim motor her 20 km de bir sisti cekisten dustu gitmez oldu. Gazi kestigim anda stop etti. Her 20 km de bir 15 dk mola vermek zorunda kaldim. Motorun sikintisi nedir. Nasil cozerim ?

Garip
08 Temmuz 2013, 18:51
Motosikletimle luleburgaza gideyim dedim motor her 20 km de bir sisti cekisten dustu gitmez oldu. Gazi kestigim anda stop etti. Her 20 km de bir 15 dk mola vermek zorunda kaldim. Motorun sikintisi nedir. Nasil cozerim ?

kendini unut.. bambaşka biri ol.. hatta motor tamircisi ol..

böyle bir konu gördün girdin.okudun... ne anlarsın ?

ama kendini unutarak oku.

ilk soracağın şey ne olur.

monolog17
08 Temmuz 2013, 18:57
kendini unut.. bambaşka biri ol.. hatta motor tamircisi ol..

böyle bir konu gördün girdin.okudun... ne anlarsın ?

ama kendini unutarak oku.

ilk soracağın şey ne olur.
kısacası motorunun markası modeli adı ney ?

adem80
08 Temmuz 2013, 19:46
2 zamanlıysa arada bi dinlendirmek lazım. 4 zamanlıysa ya yağı eksik, yada sübaplarda sıkıntı var. Su soğutmalıysa radyatör devir daim ediyomu, radyatörde sıvı varmı, eksikmi kontrol et.

brtvrdrl
08 Temmuz 2013, 20:14
Adem08 hocam senin motordan. Titan es

canerol
08 Temmuz 2013, 20:22
pompaylamı şişiriyosun...:)
yağı eksiktir...

brtvrdrl
08 Temmuz 2013, 20:30
O zmn bir ek bilgi daha vereyim. Bu konuyu motoru dinlendirmek icin kenara cektigimde acmistim. Su an beylikduzunde motor durdu ve daha calismiyor. Motoru vurdurmaya calisiyorum ama calismiyor. Sanki kompresyon azaldi gibi. Bunlarin hepsinin sebebi yagin az olmasimi ?

adem80
08 Temmuz 2013, 22:54
Adem08 hocam senin motordan. Titan es

yağını sürekli kontrol et. Eksik yağla yola çıkma bu bir.
İkinci sebep sübaplar çok sıkıysa motor ısınınca hemen şişiverir. Sübap ayarlarını kontrol ettir. Hatta hafif şıkırtılar gelmesi lazım. Biraz boşluk bırakmak lazım. 0.08 mm gibi.