PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Pcx 125

MUHAMMED24
06 Temmuz 2013, 14:06
Öncelikle herkese merhaba.
adım muhammed 18 yaşındayım....direk konuya girelim :cherry: ben 3 senedir babama motosiklet aldırmaya çalışıyorum bi türlü olmuyodu yok tehlikeli yok şöyle yok böyle en sonunda 3 sene uğraşmanın sonunda ikna ettim babamı bu ay içinde (temmuz) veya en geç ağustos ayında Honda PCX 125 scoter motor alıcam inşallah.
sahibinden.com da honda pcx bölümünde listede en ucuzlar 4.500 TL civarı ama nasıl yapıcaz hiç bi fikrim yok ben motora ilk defa binicem şuan ehliyetim yok sürmeyi bilmiyorum gerçi scoter sürmek pek zor değildir diye düşünüyorum.Siteden bi motoru gözüme kestirdikten sonra adama telefon açtım diyelim sonra yer söyledi motoru görmeye gel dedi pazarlık falan filan satarız dedi diyelim . ben motorda bi sorun varmı yokmu anlayamam ne yapmam lazım aldıktan sonra tüh motorun şurası bozukmuş falan demek istemiyorum açıkcası heyecandan ne yazıcağımı bile bilmiyorum :cherry:

satoyama
06 Temmuz 2013, 14:31
bence sıfır alın :cat:

uğraşmayın.

PEHLİVAN94
06 Temmuz 2013, 14:46
Ama sifir alican diye kask ve korumalardan vazgecme yada uyduruk kask alma

oknglr
06 Temmuz 2013, 15:13
Önce şunu yapıştıralım :D

http://www.youtube.com/watch?v=4bWlQXptfx8

Babanın 3 senedir kabul etmemesi belki yaşından dolayıdır :) Önce bi ehliyeti al bana göre , orda zaten ufaktan bişiler kullanırsın,
Fakat scooter neden hafife alınıyor bilmiyorum. Önemli olan motoru iki teker üstünde tutmak değil. Trafiği çözmek nerde nasıl gidiceksin bunları bilmek önemli .

Motordan anlayan bi tanıdığınız varsa onunla gidin şimdi burda neyazılsa boşa olucak.Sana şimdi bi parça ismi söyleseler özellikle onu kontrol et deseler bilmeden nereye bakıcaksında bulucaksın onu : )

DEISIS
06 Temmuz 2013, 15:55
1-Ehliyet alınır

2-Korumalıklar(kask,mont,dizlik,eldiven) alınır

3- Bulunulan şehirdeki motorlar taranır

4-Kafaya yatan la önce verilecek fiyat konuşulur-bu değişim gösterebilir-

sonra fiyatta anlaşınca gidip servise gösterilir.

5-Kafaya yattıysa notere gidilir.Satış alınır.

Burası Önemli dikkatini sündürürüm:

Yukarıdaki video izlenir

Daha önce alınmış ehliyet cebe konur,

Korumalıklar takılır, besmele çekip

bütün kötülüklerden Allah a sığınılıp marşa basılır.

Sonrası sizin özeliniz :)