PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çakma motor diye arorayi felan kötüleyenlere gelsin.. :)

ak1n
05 Temmuz 2013, 20:08
bildimiz üzere arora yamahanın hondanın çakmalarını sürüyor acaba kavasaki veya yamaha yapmıyomu diye sordum kendi kendime ve öncelikle ybr esd in apacheye benzetme çabalarını gördüm ama yamaha böğle şey yapmaz dedim sonrada kawasakinin şu modelini gördüm sizce ktm ye benzemiyor mu :)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yacu2l7NESA#at=13

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yacu2l7NESA#at=13

oknglr
05 Temmuz 2013, 20:13
En azından ismini KATEME 650 diye koymamış :D biyere daha benzer yorum yapmıştım :D Motor yada araba olsun egnelde bi birbirine benzetme olayı var fakat işin aşırısına kaçılınca dalga konusu oluyor. Bakınız http://turbotuning.gen.tr/upload1/aryebere2.jpg Yani herşeyi anladımda neden yebere ? Önümüz senede cebere diye bi model çıkacakmı ? oda merak konusu :D

yiqit
05 Temmuz 2013, 20:23
Abi görüntü olarak her markada birbirine benzeyen modeller var fakat isim olarak hakkatten "YEBERE" nedir hiç isim mi bulamadın ?

satoyama
05 Temmuz 2013, 20:57
kaç yılın kawasaki ne işi olur!

tamam japonlar bazen avrupa motorlarına öykünür ama

bence alakası yok

zaten konu alakasız, çinli anasının çakmasını boyar babasına satar :pr:

çin ve çinli yaramaz millettir.

omeruby
05 Temmuz 2013, 23:47
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-bu-fiyata-klr-650-olur-mu-demeyin-yaptim-oldu-129510334/detay
İlandaki motor 99 model. Arora motor yapmaya 2006da başladı . Arora yokken Kawasaki vardı. :mrgreen:

mali_181
06 Temmuz 2013, 02:29
Ktm de böyle bir far yapısı yok bu tamamen Kawasaki ye özgü bir çizgi

flame
06 Temmuz 2013, 03:50
Kawasaki ktm suzuki honda falan filan sayıp bitirilemeyecek tonla marka belli başlı tasarım firmaları ile çalışır.Her dönem bir kuşak oluşturulur.Belli bir süre gider ve o kuşağın bir modası vardır.O modaya uygun tasarımlar birbirine benzer...Bkz çekik gözlü araba farları 2000 2010 arası.Yada Keskin hatları olan SS motosikletler.Öncesinde hepsi yuvarlak hatlıydı hatırlarsanız...Aynı şekilde naked motorların gün geçtikçe daha agresif olmaları...

Kendine has tasarımı olan firmalar deve yüküyle paraya satıyor ürünlerini zaten.Arabada ferrari,bentley filan gibi.Motosiklette en ünlüsü Mv Agusta.Ardından kendine has çizgili Ducati Triumph vb. motosikler geliyor...

Arora,asya,kenbo hatırlayamadığım bir sürü çin markası "çakma" üretiyor.Tasarım benzerliği filan değil.Düpedüz "çakma".Bildiğim tek çinli,kendine has çizgisi olan ve yanlış biliyorsam affedin ama 20 senelik filan bir marka olan jianshe firması çakma değil.Onunda motoru yamaha patentli.Ayriyetten jianshe fabrikasından yamahaya bir sürü parça üretiliyor...

Hatta bizzat tanıma şansına eriştiğim MOTORCU HAYRİ getirtiyordu bu markayı.Yanında bir arkadaşım çalışıyordu babası da izmirin bilinen eski motosiklet tamircilerinden.Size ufak bir anı anlatayım.

Sanırım sene 2007 veya 2008 filandı.İzmir basmanede köhne bir dükkanı vardı motorcu Nurullah abimizin.Yanına ziyarete gittik.Eski büyük cc motosiklerin dilinden bi o anlardı.Bir de yakındaki medikal kurye motosikleriydi tamir işi.Oturup çay sohbet ederken birden çinliler geldi içeriye.Şaşırdım sonra meşgul etmemek için oradan ayrıldım.Ardından öğrendim ki arızayı tamir eden tamirciyle tanışmak istemişler.Adamı alıp antalyaya götürüyorlar.Seminer düzenleniyor hemen.Bizim Nurullah abi 10 adet çinli mühendise yaptığını anlatıyor.Tabi bir sürü tercüman ile :)

Sorunda şu; bilen vardır 98den 2000ne kadar olan yamaha kriptonların 2. ve 4. vitesi arızalı(hepsinin değil ama büyük çoğunluk)Tabi otomatikman jianshe de arızalı :) Motorcu Hayri'nin yetkili serviside Nurullah abimiz.O bu sorunu bulup çözüyor.Motorcu Hayri'de gidip çinlilere anlatıyor.Adamlar apar topar gelip tanışıyorlar.

Bu anlattığım abartılı bir hikaye veya şehir efsanesi değildir.Bizzat şahit olduğum bir olaydır.Burada Nurullah abimizin çok büyük tamirci olması değil önemli olan.Çinin en büyük motosiklet markasının(gerçek marka olaraktan fason üretim değil) hala 98 yılından kalma teknolojiyi kullanması ve arızasıyla "birlikte" kullanması.Gelip bir Türk'den arızanın çözümünü öğrenmesi...Çin malının kalitesi bu işte...

Yine fazla uzun tuttum kusuruma bakmayın...

F54
06 Temmuz 2013, 10:46
ben bu arora yebere yi gördüm yeni esd kasa ybr den zerre kadar fark ı yok görünüş olarak

35emre35
06 Temmuz 2013, 11:29
2005 model KLR650 kullanmış biri olarak Kawasaki'nin KTM'ye benzer hiç bir yanını göremedim. Üstelik videodaki yeni modeline de bayılıyorum

ak1n
06 Temmuz 2013, 11:36
yaw hiç bir benzer yanı yok dersen kesinlikle tarafsız düşünüyosun diyemem.. nası benzer yanı yok ..