PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CB125E Sert Sele

vyazici
02 Temmuz 2013, 14:59
CB125E ile 3-4 günlük, günde de 10 saat sürüş yaptığım gezilere çıkıyorum. (Molaları çıkarırsak toplam 6-7 saat falan aktif sürüş oluyor.) Sert sele yüzünden ciddi şekilde kıçım ağrıyor. Hatta öyle ki, günler ilerledikçe kıçım daha da ağrıyor. Yani ilk gün ne kadar ağrıdıysa, ertesi gün ondan biraz daha fazla ağrıyor, sonraki gün biraz daha fazla, vs. Hava destekli sele pedleri (http://www.feyizoglu.com/Hava-Destekli-Sele-Pedi_46552.html#0) gördüm, onlar da alınacak gibi değil, 300 TL civarı. Seleyi yumuşatma şansımız var mıdır? Bu işler nasıl olur? Altımıza minder alıp mı gideceğiz artık? Minder tehlikeli olmaz mı? Öneriniz nedir?

Karlıyollar
02 Temmuz 2013, 15:18
Başka markaların uyumlu selelerini takma gibi bir ımkanın yok mu ?

mc-hot
02 Temmuz 2013, 15:24
Döşemeci sünger ekleyebilir bence seleye

amaninmb
02 Temmuz 2013, 15:24
Çekyat vs. kaplama yaparlardı neydi ya adı... Döşemeciler hah. Onlara götürsen ?

flame
02 Temmuz 2013, 15:27
Sert sele SS motosikletler için iyidir.Virajlardaki denge için neredeyse hayati önem taşır lakin gezilerde ölümcül,haklısın.Ben büyük bir hevesle yeni oyuncağım gpr ile izmir foça arası yolculuk yaptım,foçaya vardığımda kıçımı hissetmiyordum.Motosikletlerin ebatı,direk oturuş pozisyonunu etkiliyor.Sonuç böyle acı verici.Ben şöyle bir çözüm ürettim.İyi bir döşemeciye gidiyorsun selenin desenini bozdurmadan(işinin ehli olmalı)sele süngerini inceltiyor.Ardından üstünü elyaf kaplıyor.Sonra yine kendi deri kılıfını zımbalayıp veriyor...

vyazici
02 Temmuz 2013, 15:33
Başka markaların uyumlu selelerini takma gibi bir ımkanın yok mu ?

Olur tabii ki hocam. Fiyata göre değerlendirebilirim. Hangi markalarınki uyumludur ki acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Anladığım kadarıyla döşemeci yolu gözüküyor bize. Üsküdar'a yakın bildik/tanıdık döşemeci var mıdır önerebileceğiniz?