PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jant şeridi geri nasıl sökülür ?

Re!S*33
02 Temmuz 2013, 10:15
jant seridi yaptım iyi güzel oldu da. geri cıkarmak istedim diyelim nasıl cıkar jantın orjınal boyasını kaldırmadan ?

cenkito
02 Temmuz 2013, 10:20
bende sökmek istiyorum bir kısmı kendinden acıldı
ama sökmeye ugrasmadımda konunun takipcisiyim

mehmet_gemli
02 Temmuz 2013, 10:20
jant seridi yaptım iyi güzel oldu da. geri cıkarmak istedim diyelim nasıl cıkar jantın orjınal boyasını kaldırmadan ?

Reklamcılarda folyo sökücü diye geçen bir madde var eskiden ufacık pet şişede kolalar vardı onun gibi şişede şeffaf renkte bal kıvamından biraz daha koyu gibi 30 liraya almıştım geçen sene fırçayla sürüyorsun 15 dk bekleyip elinle söküp alıyorsun onu bulana kadar ne yöntemler denedim saymakla bitmez :) mazot benzin sıcak su saç kurutma makinesi spatula vs vs :) tek çare folyo sökücü hiç bir zarar vermeden söküyor.

Deli Çerkes
02 Temmuz 2013, 15:00
Gazyağını deneyin. Tutkal artığı bile bırakmaz.

flame
02 Temmuz 2013, 15:11
Reklamcılarda folyo sökücü diye geçen bir madde var eskiden ufacık pet şişede kolalar vardı onun gibi şişede şeffaf renkte bal kıvamından biraz daha koyu gibi 30 liraya almıştım geçen sene fırçayla sürüyorsun 15 dk bekleyip elinle söküp alıyorsun onu bulana kadar ne yöntemler denedim saymakla bitmez :) mazot benzin sıcak su saç kurutma makinesi spatula vs vs :) tek çare folyo sökücü hiç bir zarar vermeden söküyor.

2. el er5 almıştım onun cantlarını söküp evde saç kurutma makinesiyle sağlam 3 saat uğraşmıştım :queen: iyi oldu öğrendiğim :thumright

cbr1907
02 Temmuz 2013, 15:25
fön makinesi

MrMaydec
02 Temmuz 2013, 16:22
Gaz yağı yada solvent kesin çözüm zararda vermez. Gaz yağı tekerlerede bulaşır kayma yapar ama solvent çabuk kurur ve yağlı değildir. . O folyo sökücü büyük ihtimalle solvent dir ve okadar pahalı birsey değil.

agilty
02 Temmuz 2013, 18:02
gaz yağı sünger ile sürülürse lastiğe bulaşmaz çıkardıktan sonrada temizlenir sorun yaratmaz.

MrMaydec
06 Temmuz 2013, 21:53
gaz yağı sünger ile sürülürse lastiğe bulaşmaz çıkardıktan sonrada temizlenir sorun yaratmaz.

gazyağı çok çabuk bulaşan bir velettir hava yoluyla bile bulaşıyor biz makinaları temizlemek için kullanıyoruz ve hertürlü tedbiri alsakda azda olsa vücudumuz yağlanıyor. .

osmanba
06 Temmuz 2013, 23:28
Mehmet -gemli'nin önerisi veya BAUHAUSE'de satılan "etiket sökücü" olarak bilinen siprey bu işe çözümdur. Ürün kullanılmadamn önce kutusu çalkalanır ve etiket veye buna benzer çıkartılması istenen yapışkanlı yüzeye püskürtülüp 15 dakika beklenir. daha sonra tırnak ucu ile dokunulduğunda bile yapışmış olan etiket ve benzer şeyler yapışmış olduğu yüzeyden hiçbir kalıntı birakmadan ayrılırlar..