PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Acil Bir Sorum Var !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

test5
02 Temmuz 2013, 00:17
değerli forum üyeleri ehliyet sınavı ile ilgili bir soru sorucam çok önemli sadece ilk yardım dersinden sınava girdim 15 sorunun 10 tanesi doğru 4 tanesi kesin yanlıs sadece 1 tanesi çok krıtik ben bu sorunun cevabını sizlere bir danısmak istedim KİTAPÇIK TÜRÜM M VE İLK SORU

Burkulma nedir? Cevap:Eklem bağları ve yüzeylerinin zedelenmesi diyor kitap. Sınavda Şişme, Eklem yüzeylerinin anlık olarak birbirinden ayrılması, Eklemlerde şekil bozukluğu gibi seçenekler vardı. Eklem yüzeylerinin anlık olarak birbirinden ayrılması dedim.

SİZCE DOĞRUMUDUR SINAVDAN GEÇMEM BU SORUYA BAĞLI CEVPALARINIZI BEKLİYORUM

yusufozugenc
02 Temmuz 2013, 00:35
Ben de aynı cevabı verdim. Şişme burkulmanın belirtisi tanımı değil diye düşündüm

test5
02 Temmuz 2013, 00:35
Ben de aynı cevabı verdim. Şişme burkulmanın belirtisi tanımı değil diye düşündüm

ya suan acayip stres yaptım çünkü hersey bu soruya bağlı bu doğruysa geçiyorum

fare662
05 Temmuz 2013, 01:44
bende girdim 29 hazıran sınavına ve 45 soruda 2 yanlış kendimi taktir ettim inş geçmişsinizdir :)

Kaangngr
05 Temmuz 2013, 09:44
Bende bu soruda takılmıştım ama anlık olarak eklemin ayrilması cevabını verdim dün kontrol ettiğimde doğruydu yani cevabınız doğru.

canerol
05 Temmuz 2013, 10:00
15 soruyamı düştü arkadaş sınavda kalıkıyor zaten ben 50 trafik 40 ilk yardım 20 de motor a girmiştim.
oldu olacak parayı verip ehliyet alınsın bundan sonra
sonra trafikten bi haber insanlar trafiğe çıksın sonra neden bu kadar çok öküz var diye söylenelim...

sessizsakin
05 Temmuz 2013, 10:12
ilkyardım bilgisi ve eğitimi doğru düzgün verilmediği sürece daha tehlikeli zaten.

Daha sınavda burkulmanın ne olduğunu yanıtlayamayan bir insanın kazada kritik yaralıya müdahale etmesi kadar aptalca bir davranış da yok ne yazıkki ( kimse üstüne alınmasın :) kimseye laf giydirdiğim yok. )

sadece sınav geçecek kadar öğrenilen ve uygulamasını bırak, sınavda bile tam olarak bir cevap veremediğimiz durumlara hiç müdahale etmemek en iyisi.

Bu bakımdan ehliyet sınavından ya çıkarılsa, ya da doğru düzgün eğitimi zorunlu hale gelse iyi olur :)

canerol
05 Temmuz 2013, 10:18
ilkyardım bilgisi ve eğitimi doğru düzgün verilmediği sürece daha tehlikeli zaten.

Daha sınavda burkulmanın ne olduğunu yanıtlayamayan bir insanın kazada kritik yaralıya müdahale etmesi kadar aptalca bir davranış da yok ne yazıkki ( kimse üstüne alınmasın :) kimseye laf giydirdiğim yok. )

sadece sınav geçecek kadar öğrenilen ve uygulamasını bırak, sınavda bile tam olarak bir cevap veremediğimiz durumlara hiç müdahale etmemek en iyisi.

Bu bakımdan ehliyet sınavından ya çıkarılsa, ya da doğru düzgün eğitimi zorunlu hale gelse iyi olur :)
bizde anca kaza yerinde telefonla kameraya alma gelen habercilerin kameralarının arkasına geçip el sallayıp emmi oğlu televizyonu aç aç demek var:) (bu dediğim büyük kazalarda )

yusufozugenc
06 Temmuz 2013, 02:05
Bizim millet kaza anında başına toplanıp yanlış müdahele yapmayı, görevlilerin işini zorlaştırmayı ve yavaşlayıp avanak avanak bakarak trafiği sıkıştırmasalar da ambulans yetişse yeter de artar:pr:

jacks0n
06 Temmuz 2013, 02:10
Eklem yerlerinin birbirinden ayrılması tabiri bana daha çok "çıkma, çıkık" kelimelerini çağrıştırdı... Umarım doğru yanıt sizinkidir.

Bugraaa
06 Temmuz 2013, 02:12
29 haziran sonuclari ne zaman belli olucak bilen varmi ?

yusufozugenc
06 Temmuz 2013, 03:32
29 haziran sonuclari ne zaman belli olucak bilen varmi ?

Meb takviminde 9 temmuz yazıyordu. Erken olur geç olmaz diye düşünüyorum