PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial MG SUPER BOY ?

TuraAşkı
01 Temmuz 2013, 19:02
http://u1307.hizliresim.com/1c/1/pstxd.pngÖncelikle Merhaba. Konu baslığında bahsettiğim gibi 'Mondial MG SUPER BOY' Bu Motoru Allah izin verirse alıcam Ve bu benım ilk motorum olucak. Motorun genel özcellıklerını pek bilmem bu konuda cahilim malesef Onun için size danışmaya karar verdim. Özellikleri nasıl; İyimi , Kötümü , performansı sizce nasıl olur Değerli siz üstadlarım'dan Yorumlarınızı Bekliyorum teşekkür ederim İyi forumlar.

Teknik Özellikler;http://k1307.hizliresim.com/1c/1/pstv3.png
1. Motor : Tek Silindir, Dört Zamanlı
2. Silindir Hacmi (cm³) : 97
3. Silindir Çapı ve Strok (mm) : 50.00x49.50
4. Sıkıştırma Oranı : 9.8±0.1 : 1
5. Max. Tork : 8.0 Nm at 8000 min-1
6. Max. Güç : 6.8 kw at 8500 min-1
7. Max. Hız (km/h) : 85
8. Rölanti : 1500±100 min-1
9. Şanzıman : Manüel / 5 Vites
10. İlk Vites Oranı : 2769
11. Son Vites Oranı : 0.960
12. Çalıştırma Metodu : Elden ve Ayaktan Marşlı
13. Soğutma Tipi : Hava Soğutma
14. Yağlama Tipi : Yağ Pompası
15. Ateşleme Tipi : CDI
16. Debriyaj Tipi : Islak Tip / Çoklu Plaka
17. Fren Tipi (Ön/Arka) : Kampana / Kampana
18. Frenleme Metodu (Ön/Arka) : El ile / Ayak ile
19. Lastik (Ön/Arka) : 2.50x18 / 3.00x18
20. Yakıt Tankı Kapasitesi (L) : 12±0.3
21. Ağırlık (Kg) : 97
22. Max Yükleme Kapasitesi (Kg) : 151
23. Boyutlar U-G-Y (mm) : 1930x760x1020
24. Dingil Mesafesi (mm) : 1245

utkan35
01 Temmuz 2013, 19:13
motorun tipi filan emsallerine göre daha iyi performansı 100ccye göre normal istersen 125lik 150lik 200lük bile yapabilirsin tek eksisi ön fren kampana...

TuraAşkı
01 Temmuz 2013, 19:17
motorun tipi filan emsallerine göre daha iyi performansı 100ccye göre normal istersen 125lik 150lik 200lük bile yapabilirsin tek eksisi ön fren kampana...

Ön fren kampana derken biraz acıklarmasın cunku benım dedıgım gıbı ozellıklerını pek bılmem bu konuda cahılım teskkurler

serdar1547
01 Temmuz 2013, 19:23
Ön fren kampana derken biraz acıklarmasın cunku benım dedıgım gıbı ozellıklerını pek bılmem bu konuda cahılım teskkurler
ön fren kampana olunca yani disk olmayınca motor hızlıyken veya yüklüyken sorun yaşarsın yani disk frendeki gibi rahat duramazsın sonra balatalar bitmeye yakın frene bastığın anda fren geri bırakmayabilir(yapışır) yani kitleyebilir,yaşanmış şeyler tecrübeyle sabittir.

TuraAşkı
01 Temmuz 2013, 19:25
ön fren kampana olunca yani disk olmayınca motor hızlıyken veya yüklüyken sorun yaşarsın yani disk frendeki gibi rahat duramazsın sonra balatalar bitmeye yakın frene bastığın anda fren geri bırakmayabilir(yapışır) yani kitleyebilir,yaşanmış şeyler tecrübeyle sabittir.

Teşşekür ederim Yorumunuzdan sonra fikrimden vaz gecmeye karar verdim Bütcem 2350 tl max. Bana ne önerirsiniz ?

utkan35
01 Temmuz 2013, 19:29
Teşşekür ederim Yorumunuzdan sonra fikrimden vaz gecmeye karar verdim Bütcem 2350 tl max. Bana ne önerirsiniz ?

kardeşim bak kredi kartıylamı alıcaksın bak mondial 150 mg king indirime girdi http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1264 2167 Lira bak biraz daha yükseltebiliyosan mondial drift al derim yada bu mondial mc 125 roadracer 2500 tl ye inmiş fiyatı

yiqit
01 Temmuz 2013, 19:32
Mondialin şu ana kadar en çok tutan modeli Mh Drift ve Vulture üstüne biraz daha ekleyip bu 2 modelden birini almanı öneririm.

TuraAşkı
01 Temmuz 2013, 19:43
Hepinize teşekkür ederim mondial mondial 150 mg king olarak son kararımı aldım Teşekkürler İyi forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

arkadaşım hayırlı olur inşallah ama Mondial kalitesini bozabildiği kadar bozdu.MG SUPERBOY motosikletten aldım ve maalesef elden çıkaracağım.iki kişi yokuşu çıkmadı.çok dik bir yokuş değildi üstelik.dayım mondial motosikletlerinin yetkili servisi antalyada.motoru aldıktan sonra ona söylemiştim bana kızdı.Mondial tüm motosikletlerinde yüzde 20 oranında ucuz malzeme kullanacakmış artık.bu da tabiki kaliteyi düşürecek.bence bir daha düşün derim.

Kardesım bu mesajını gormeden cevap yazdım fakat dediğin bende şüphe olusturdu Birazda Kanunın modellerını gozden gecırmem gerekıcek sanırım tesekkurler :)

cenkito
01 Temmuz 2013, 19:51
arkadasım bende mondial cross kullanıcısı olarak kesinlikle bu fiyata MG KİNG kacmaz diyorum
ama son karar senin. tüm çinliler kalite olarak 3 asagı 5 yukarı hep aynı.
motorun uzun ömürlü güçlü olmasında rodaj dönemimin ve cc sinin yani güçlü olmasının önemi büyük.
150 cc bir çinli eger düzgün kullanırsan 2-3sene basını agrıtmaz zaten 2 sene fabrika garantisinde.
18 aydır ne yolda kaldım nede arıza verdi benim makina, hemde üstünde oynama yapmama ve modifiye etmeme ragmen
sonucta cross öle aman aman sakınarakda kullanmıyorum arazide de hakkını veriyorum

utkan35
01 Temmuz 2013, 19:52
ya o %20 olayı hikaye bizim ordada usta dicek mondial daha kaliteli yapcak inanmayın hemen mondial bu motorları tayomotordan getirtiyor %20 kaliteden bozarsa tek mondial deil dunyada böyle mondial gibi ihracat eden bütün motor markalarının kalitesi duser kimse kalitesini dusurmez 100cc motor yokuşu cıkmıyor demissin kanunide pek farklı olmaz bunlar aynı fabrikanın ürünleri sayılır hepsi aynı kanuni daha kaliteli die bir olay yok hepsi cg die geçen motorlar

cenkito
01 Temmuz 2013, 19:54
100 cc motordan r1 performansı beklemekde hata olur.
hem 100 cc olsun hem az yaksın hem cok kacsın yok öle 3 kurusa 5 köfte

utkan35
01 Temmuz 2013, 20:10
100 cc motordan r1 performansı beklemekde hata olur.
hem 100 cc olsun hem az yaksın hem cok kacsın yok öle 3 kurusa 5 köfte

ya abi bide o 100cc motor kanuni olsa gücü ne olcak mondial olsa ne aynı motor aynı para nerdeyse kanuni alsan yokuşumu çıkıcaktı

TuraAşkı
01 Temmuz 2013, 22:31
ya abi bide o 100cc motor kanuni olsa gücü ne olcak mondial olsa ne aynı motor aynı para nerdeyse kanuni alsan yokuşumu çıkıcaktı

Doğru soluyorsunuz ustadlar lakin ben Kanuni Mondial dan dağa iyi demedim Kanunin modellerinede bakmakta fayda var dedım Ama 'cenkito' Arkadasın dedıgı gıbı MG Kıng bencede iyi ama almıskan aynı fıyata daga iyi bir model varmı diye arastırmak gerekiyor YORUMLARINIZ için teşekkür ederim Konu güncel Diğer arkadasların mesajlarını bekliyorum. :)

cenkito
01 Temmuz 2013, 22:54
http://img16.imageshack.us/img16/7423/rngj.png

http://imageshack.us/a/img809/1609/b0nq.jpg

(resimleri değiştim daha net olsun diye aynı yön olarak ekledim)

alın size biri kanuniöteki mondial sizce hangisi daha kaliteli yada farklı ???

aralarındaki tek fark sinyal egzos yada ayna olan bir cok kanuni ve mondial var

tabi kalitede önemli kalite dedim mi de akla japon italyan yada alman geliyor

ama ne paralara. bende honda crf 250 L yada yamaha WR250 R yada kavasaki KLX 250 almak isterdim ama eldeki

paraya göre ve imkana ancak kıcı kırık mondial alabildim .

ha ne oldu atla deve kadar fark yok bence iş görme acısından. mondi ile de araziye cıkıyorum caddede her ne

kadar ötekiler kadar hızlı ve her yerde her zaman o kadargüçlü olamasada benim zevkimi ve işimi görüyor.

+yedek parca fiyatlarıda sudan ucuz, daha erken bakım istesin, silindir piston erken tüketsin varsın olsun

ama kalitelilerin silindir piston fiyatına kompla alt motorunu alabiliyorum 1000 TL civarına

daha ne isterim ki son söz sizlerin

alacak arkadasa da son kararı vermek düşer. elimden gelen budur,

umarım düşüncelerimi sonuna kadar aktarabilmişimdir

bu arada iki motorun alt takımları farklı yani sase aynı ama mondial egzantrikli alt motor taktırmıs kanuni eski tarz itecekli.

resimlere göre yani

100 cclik motorların abilerine göre tek avantajı vergisiz olmaları ama yıllık 100 lirayı gözden cıkarırsanız

balansörlü hemde daha güçlü 125 yada 150 cc lik bir motor da alabilirsiniz

bardaktan
01 Temmuz 2013, 23:25
Mondial MR bende mevcut. Elden başka bir şey gelmiyorsa, Mr'de işini görür, Drift'te.

Uğur
01 Temmuz 2013, 23:30
kardeşim bak kredi kartıylamı alıcaksın bak mondial 150 mg king indirime girdi http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1264 2167 Lira bak biraz daha yükseltebiliyosan mondial drift al derim yada bu mondial mc 125 roadracer 2500 tl ye inmiş fiyatı

Bu arkadasımızın önerisini dikkate al bence.

150 Mg king fiyat olarak çok uygun. Gücü,kuvveti yerinde,150 cc,sanırım balansörde var bu motorda. İyi bakarsan pişman etmez,o fiyata çok iyi bi secenek.

cenkito
01 Temmuz 2013, 23:31
MR dan değil MG king den bahsediyor arkadas ama olsun,

begendiyse daha kaliteliye gücü yetmiyorsa alınır

evet tabi ki balansörlü o model

hakansalih
02 Temmuz 2013, 11:25
sevgili utkan;
2005 yılından bu tarafa daima mondial kullandım.motorlar gücüne ve fiyatına göre iyilerdi.125 UGK ,125 UAG , 125 MG , 100 UKH ,100 MFH , 100 SFC SNAPPY X şimdiye kadar alıp kullandıklarım.en harikası 125 UAG idi.ama artık çıkmıyor.dediğim gibi en son TOURING 100 MG Superboy aldım.daha önce benzerlerini kullandığım için biliyorum kesinlikle kalitesi düşmüş.ayrıca yeni bir şey daha öğrendim; Mondial doğu bölgelerinden 12 ilde bayiliklerini kapatmış.neden olduğunu bilmiyorum ama birşeyler olduğu kesin.ayrıca hersene tv de ve gazetelerde hergün reklamı çıkan mondialin artık reklamı çıkmıyor.yine ayrıca bu seneki bayiler toplantısına 460 bayiden 120 tanesi çağrılmış.bunları duyunca ister istemez şüpheler oluşmaya başladı kafamda.ben şu anda TOURING 100 MG Superboy kullanıcısıyım ve bilgilerimi paylaştım.sonuçta isteyen istediğini alır değilmi...

TuraAşkı
02 Temmuz 2013, 12:37
Öncelikle Herkeze Tecrübelerini Yorumlarını Eksık etmedıklerı İçin teşşekkür ederim. Sizden Yaş olarak olsun tecrube olarak olsun Sözlerinizi dikkate almam gerekir. Şuana Kadar baya kisi Sizin gibi MG King'i Onerdi Son olarak Kanun'nin Sitesinde gezinirken BRETON S 125'e Rastladım Aralarında ki farkı bilmiyorum lakin güzel motora benziyor İkisi arasında kaldım diyebilirim. Yine Tecrubelerinize Sığınarak Hangisi Sorusunu Size Yoneltmekteyim Dediğim Gibi ilk Motorum olucak Yaşım da 17 onun İçin cahil bir cağdayım Mesajlarınızı Bekliyorum Abilerim Üstadlarım.

rs_guven
02 Temmuz 2013, 12:49
Breton'da balansör yok. Bu titreşim var demektir. Üstelik gücü ve yakıtı da mg king'e göre daha düşüktür.
Hangi şehirdesin? Adana'da isen prince'yi sana denettirebilirim. Böylece daha kolay karar verebilirsin.

utkan35
02 Temmuz 2013, 13:43
evet bak mg king de hem balansör war titreşimsiz hemde 150 lik fiyatıda bretondan daha ucuz ama aynı yaştayız ben mg king diyorum bütceni yükselte biliyorsan mh drift derim

Uğur
02 Temmuz 2013, 14:05
Öncelikle Herkeze Tecrübelerini Yorumlarını Eksık etmedıklerı İçin teşşekkür ederim. Sizden Yaş olarak olsun tecrube olarak olsun Sözlerinizi dikkate almam gerekir. Şuana Kadar baya kisi Sizin gibi MG King'i Onerdi Son olarak Kanun'nin Sitesinde gezinirken BRETON S 125'e Rastladım Aralarında ki farkı bilmiyorum lakin güzel motora benziyor İkisi arasında kaldım diyebilirim. Yine Tecrubelerinize Sığınarak Hangisi Sorusunu Size Yoneltmekteyim Dediğim Gibi ilk Motorum olucak Yaşım da 17 onun İçin cahil bir cağdayım Mesajlarınızı Bekliyorum Abilerim Üstadlarım.

Mg King fiyatı 2.500 tl idi kışın. Şimdi 2.150 küsüre düşmüş. Bence breton vb modellerden çok daha iyi bi tercih olur. Çünkü hem 150 cc hemde balansör gibi çok önemli bi artısı var. Balasör titreşimi minimuma indirir ve rahat ettirir. Bütçeni bilmiyorum ama mg king fiyatına göre iyi tercih.

utkan35
02 Temmuz 2013, 14:43
Mg King fiyatı 2.500 tl idi kışın. Şimdi 2.150 küsüre düşmüş. Bence breton vb modellerden çok daha iyi bi tercih olur. Çünkü hem 150 cc hemde balansör gibi çok önemli bi artısı var. Balasör titreşimi minimuma indirir ve rahat ettirir. Bütçeni bilmiyorum ama mg king fiyatına göre iyi tercih.

evet motor titrediğinde uzun yol hiç çekilmiyor haberin olsun hiç bir yere gidesin gelmez...

TuraAşkı
02 Temmuz 2013, 16:28
Teşekkür Ederim Herbirinize çok İlgilisiniz. Tercihim MG KİNG tir. 150 cc hem bence başlangıc icin yeterde artar bile ileride allah kısmet eder ölmezsek dağa performanslı motorlar alırız... Malesef tekirdağ'da Hikamet etmekteyim. Adana da olsaydım mutlaka denemek isterdim. Motor sürmek ap ayrı bir zevk anlatılamaz birşey adranalinin Hat safha'ya Ulaşması gibi birşey :D Hepinize Fikirleriniz'den Dolayı teşşekür ederim. :D Son bir sorumu Yoneltmek isterim Motor ehliyet fiyatları nedir Ruhsat fiyatları nedir ?

rs_guven
02 Temmuz 2013, 16:48
Ehliyet kurs ücreti şehre göre değişir. Sadece A2 için ortalama 650 lira civarı bir maliyet olur.
Ruhsat, plaka ve sigorta için ise yaklaşık 350 lira civarı bir masraf olur.

TuraAşkı
02 Temmuz 2013, 16:50
Ehliyet kurs ücreti şehre göre değişir. Sadece A2 için ortalama 650 lira civarı bir maliyet olur.
Ruhsat, plaka ve sigorta için ise yaklaşık 350 lira civarı bir masraf olur.

Pekala teşekkür ederim.

AsiLGirdap
15 Mayıs 2014, 15:42
Esselamüaleyküm Arkadaşlar.
Konuya uzun zamandır mesaj yazılmamış, ben biraz canlandırayım :)
1 Haftaya yaklaştı Mondial Süperboy aldım vede çok memnunum motorumdan. Rabbim kaza bela vermesin cümlemize. Bir motordan çok çok çok lüks bişeyler istemiyorsan bu motoru almanı tavsiye ederim. GAyet Lüks ve şık bir motor ve yedek parça sıkıntısıda yok araştırmalarıma göre. Tatmin olursun yani bu motordan. Çalışırkene sesi bir harika, mes ediyor :)
ALLAHA EMANET OLUN...

kyagmur
15 Mayıs 2014, 16:06
mg king derim kardeş ucuzlamışken alalım dedim 1 aydan beri biniyorum güçlü motor titreşim az ,100 lükle felan uğraşma bence