PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask , Ceket Ve Tam Koruma Giydiğim İçin Ayaktayım

xxhdaxx
01 Temmuz 2013, 17:14
Cuma günü akşamı talihsiz bi durum yaşayarak kaza geçirdim.Bu forumda tanıştığım kaynaştığım Abilerimin ,üstadlarımın,arkadaşlarımın ve kardeşlerimin dediği gibi yaptım.Çin malı motosikletede binsem yaklaşık motosikletimin değerinde kask,ceket,pantolon vb. gibi güvenlik ekipmanlarımı motosikletimi almadan önce aldım.elimde kalan para ile bu motosikletimi aldım. motosikletim resimlerde görüldüğü gibi pek iç açıcı durumda değil. üstadlarım kazanın şiddetini tahmin edebilmişlerdir. ben abilerimin sözünü dinleyerek tüm ekipmanlarımla yol aldım hep ve bu kazadan 7 takla atmış olduğum halde burnum bile kanamadan ayağa kalktım. Kaskım Ve diğer ekipmanlarım sayesinde şükürler olsun ki çizik dahi almadım. Bu konuyu açmamın amacı yeni motosiklete başlayan dostlarımıza motosiklet güvenliği hakkında örnek olabilmesini istememdir. sayın motosikletçi ruhu taşıyan dostlarım. eğer motosiklete yeni başlıyorsanız kesinlikle motosikletinizi almadan önce en iyi şekilde korumanızı,güvenlik ekipmanlarınızı temin ediniz. bazılarına saçma gelmiş olabilir ama gerçekten güvenliği es geçmeyelim . hepinize saygılar,sevgiler iyi forumlar dilerim.. Kazasız belasız sürüşler dilerim.. her daim tekeriniz düz bassın.. (aynaların nerede demeyin . kazada kırılmış bulamadık)

http://imageshack.us/a/img12/2286/g0u3.jpg
http://imageshack.us/a/img707/56/lv82.jpg
http://imageshack.us/a/img707/5928/xtfa.jpg
http://imageshack.us/a/img545/8987/rzwi.jpg
http://imageshack.us/a/img809/9578/k5y7.jpg

Re!S*33
01 Temmuz 2013, 17:15
resimler bi tek bende mi gözükmüyor ?

xxhdaxx
01 Temmuz 2013, 17:20
hocam ben görüyorum linkler kırıksa düzelteyim

furko2424
01 Temmuz 2013, 17:22
Geçmiş olsun kardeşim.buarada resimler gözüküyor

mete_han
01 Temmuz 2013, 17:22
geçmiş olsun biraderim...kafadan bindirmişsin galiba..kendini yere atabildin inşallah...

Yanagisawa
01 Temmuz 2013, 17:24
Geçmiş olsun ekipmanın gerçekten nekadar önemli olduğunu insanımızın artık çok net anlaması lazım!! Siz tüm paranızla motoru alıp ekipman edinmeseydiniz şu anda ne altınızdaki motorun markasının yada son hızının önemi,nede siz bugünkü sağlığınızda olurdunuz tekrar geçmiş olsun..

dreamkiller
01 Temmuz 2013, 17:30
Geçmiş olsun... Allah beterlerinden esirgesin...

MBHoro
01 Temmuz 2013, 17:31
wuuuu geçmiş olsun kafadan bir yere çarpmışsın sende birşey yoksa süper...

albaywolf
01 Temmuz 2013, 17:36
Geçmiş olsun iyi ki korumalar tammış. Bu konu sabitlense yeridir...

rapidhacker5
01 Temmuz 2013, 17:36
nasıl oldu kaç km hızdaydınız ?

ducatigt
01 Temmuz 2013, 17:37
Çok çok geçmiş olsun. Bu sabah motosiklet pantolonu, sırt koruma ve bot baktım, bugün yarın gidip alacağım. Kask ceket eldivensiz binmiyorum zaten, fakat altıda sağlama almak gerek.

Ose
01 Temmuz 2013, 17:42
geçmiş olsun

Kaangngr
01 Temmuz 2013, 17:42
Geçmiş olsun dikkatli olmak lazım. Doktora görünseydiniz gene kontrol için. Allah kimseye kaza bela vermesin...

mehmettayfur
01 Temmuz 2013, 17:44
Geçmiş olsun,sonuncu olur inş.

ykocabay
01 Temmuz 2013, 17:45
Geçmiş olsun...

Yanagisawa
01 Temmuz 2013, 17:50
geçmiş olsun

Ben Manisa çıkışında 2sene önce böyle bir topluluk yolda yarışırken gece yarısı uzunca bir yolu arabamla gitmek zorunda kaldım gerçekten yolda yaptıkları ve toplu olarakta hem kendilerini hep öteki araçları çok tehlikeye sokmuşlardı

Aliçooo
01 Temmuz 2013, 17:55
Kardeşim geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Şafak Tan
01 Temmuz 2013, 18:07
Acilen kaskını değiştir. Kask tek kullanımlıktır bir dahakine karpuz gibi yarılır...

htmetin
01 Temmuz 2013, 18:15
Çok geçmiş olsun. Nereye çarptın? Veya ne sana çarptı?

xxhdaxx
01 Temmuz 2013, 19:50
geçmiş olsun biraderim...kafadan bindirmişsin galiba..kendini yere atabildin inşallah...

teşekkür ederim abi.ilk taklada atamadım ama 2. taklada başardım gayet soğuk kanlı davranarak . panik yapmadan.

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:32 ----------

Çok geçmiş olsun. Nereye çarptın? Veya ne sana çarptı?

Teşekkkür Ederim. Önümdeki Araba üzerime kırdı 75/ 80 km/h kadar hızım vardı fakat sol şeride yığmış oldukları ( asfalt çakılı) denilen kum kümesine çarptım . sonrasında takla atmaya başladım. kum kümesini nasıl görmedin diye soran abilerim olacaktır. akşam karanlığında ve işaretsiz bi şekilde ,asfalt zemini renginde olunca seçmek imkansıza dönüştü.

---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

evet hocam şükürler olsunki ekipmanlarım beni kurtardı. doktora yinede muayene olarak gittim en ufak çizik veya ters giden bir durum yok. teşekkür ederim.
wuuuu geçmiş olsun kafadan bir yere çarpmışsın sende birşey yoksa süper...

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

hocam bugün gittim motosikletimi bile yaptırmadan yeni kaskımı hemen aldım. eskisini emekliye ayırdım.
Acilen kaskını değiştir. Kask tek kullanımlıktır bir dahakine karpuz gibi yarılır...

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:47 ----------

Doktoru ihmal etmedim . yinede gittim muayene oldum . en ufak çatlak, çizik yok ters giden hiçbir durum yok.
Geçmiş olsun dikkatli olmak lazım. Doktora görünseydiniz gene kontrol için. Allah kimseye kaza bela vermesin...

FermanogLu
01 Temmuz 2013, 19:56
Çok geçmiş olsun.

xxhdaxx
01 Temmuz 2013, 19:59
çok teşekkür ederim hocam sağolun.

sailor33
01 Temmuz 2013, 20:19
geçmiş olsun kardeş tekrar benzer bir olay yaşamaman dileği ile

xxhdaxx
01 Temmuz 2013, 20:20
Teşekkür ederim abi sağolun.

kasta37
01 Temmuz 2013, 20:40
Çok geçmiş olsun

utkan35
01 Temmuz 2013, 20:43
abi geçmiş olsun tez zamanda iyileşmen dileğiyle abi motora sitedekilerin tabiriyle apachi gibi binen arkadaşlar lütfen en azından kask takın hayatınızdan olmayın yine teker yapıyorsanız yarış yapıosanız tam korumayla yapın...

çelikatlı
01 Temmuz 2013, 20:57
geçmiş olsun. allah beterinden saklasın

10SuzAsLa
01 Temmuz 2013, 22:06
geçmiş olsun allah korumuş ama o aynaların olmaması başka kazalarda doğurabilir aman dikkat.

hello_moto
01 Temmuz 2013, 22:09
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Yapılacak her şeyi yapmışsın zaten.

emrb
01 Temmuz 2013, 22:09
kask darbe yediyse resmini koysan daha etkileyici olur okurlar için çok geçmiş olsun...

http://andrewhaynes.files.wordpress.com/2009/12/helmet-after-accident.jpg

xxhdaxx
01 Temmuz 2013, 22:21
geçmiş olsun allah korumuş ama o aynaların olmaması başka kazalarda doğurabilir aman dikkat.

hocam aynalar takla anında kırıldı 1 tekini bulamadım . bu arada düşünmeniz çok doğru gerçekten . ayna çok önemli Teşekkür ederim.

jacks0n
01 Temmuz 2013, 22:29
Geçmiş olsun... Size birşey olmamış ya önemli olan bu... Korumalar görevini yapmış.

Ramazan Can
01 Temmuz 2013, 22:41
geçmiş olsun

DusenAdam
01 Temmuz 2013, 23:42
Geçmiş olsun, Allah tekrarını yaşatmasın... Sizin yaşadığınız kaza gibi, korumalı giysilerin önemini ortaya koyan yüzlerce örnek var ama bazı insanlar maalesef ders almıyor...

xxhdaxx
02 Temmuz 2013, 12:13
Teşekkür ederim . bende genç bir insanım. dinlemediğim ders almadığım zamanlar oldu. ama sonradan bu forumda tanıştığım abilerim, kardeşlerim,üstadlarımı dinledim birazda ben düşündüm ve güvenlik , koruma şart dedim. yine genç arkadaşlarıma öğüt gibi geliyor ama biz kendileri için söylüyoruz. bu topiği açma amacımda bu. sadece yaşadıklarımı , yaşananları 1 kerede olsun okuyup güvenli bir şekilde trafiğe çıkmaları. Ben yaşadım işte iyiki de korumalarımı tam almışım söz dinlemişim diye şükrettim. bazı kişiler diyorku sanki büyük cc motosikletin var cümlelerini öyle kuruyorsun. marka modelin ne önemi var,hızın,kuvvetin,torkun,motor hacminin,gücünün ne önemi var eğer sen güvenliksiz biniyorsan hayabusayada binsen mobiliet muamelesi görürsün bu bi gerçek . böyle olmasıda iyi bir durum düşünenler kendi çıkarı içinmi düşünüyor. tabikide korumasız binen kişiler için ne kadar riskli olduğunu örnek verebilmek için . bu topicte benim örneğim oldu. 1 kerede olsa okuyanlara teşekkür ederim saygım sonsuz. tekeriniz düz bassın. Allah kaza bela vermesin. iyi forumlar dilerim..
Geçmiş olsun, Allah tekrarını yaşatmasın... Sizin yaşadığınız kaza gibi, korumalı giysilerin önemini ortaya koyan yüzlerce örnek var ama bazı insanlar maalesef ders almıyor...