PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakasız Mobilet

Ose
01 Temmuz 2013, 00:58
S.a arkadaşlar benim aklıma bi soru takıldıda şimdi diyelimki ben bi mobilet dizdim 0 dan bununla yakalansam elbette motoru alacaklarda ehliyetli olduğum halde bana ceza keserlermi ?? Keserlerse kaç kuruş :D

Tundzhay
01 Temmuz 2013, 01:00
Motoru bırak kaç en temizi :)

Ose
01 Temmuz 2013, 01:11
Motoru bırak kaç en temizi :)

En doğrusu etraftaki çoğu kişi öyle yapıyor ama genede kör şeytana nalet olsun oldu yha ne kadar yeriz az bişeyse :D ama kesin bayağı çoktur :D

utkan35
01 Temmuz 2013, 01:56
ruhsatsız vizesiz cartsız curtsuz motorla trafiğe çıkmaktan yazacaklar tabi ne kadar olur onu bilmiyorum

sessizsakin
01 Temmuz 2013, 09:59
sevgili ose, sen bi mobilet diz gene. Ama akılcı davran.

Al eski püskü hurdalık olmuş ama hala trafik ruhsat kaydı olan bi mobilet şasisi.

Bir güzel temizle, kes biç tamir et. elden geçir. boya...

Sora onu ana şasi olarak kullanıp geri kalan herşeyi sıfırdan diz. Al sana plakalı mobilet.

Polisle derdin olmaz. 3 - 5 kuruş fazla masraflı tabi. sigortası muayenesi vs. Ama her polis gördüğünde kaçacak delik aramaktan, bi yakalandın mı, bin lira gibi cezalar ödemek yerine 200 - 300 lira rüşvet vermeye çalışmaktansa, baştan 100 - 150 lira fazla masraf yaparsın kafan rahat olur.

bunları karbüratör gibi, krank gibi motorun olmazsa olmaz bir parçası gibi düşün. Daha eğlenceli olur toplaması :) dert gibi olmaz.

yucelgsm
01 Temmuz 2013, 10:48
yiyeceğin usulsüzlük cezalarıyla bi 600 lük alırsın herhalde :)

Ose
01 Temmuz 2013, 12:51
sevgili ose, sen bi mobilet diz gene. Ama akılcı davran.

Al eski püskü hurdalık olmuş ama hala trafik ruhsat kaydı olan bi mobilet şasisi.

Bir güzel temizle, kes biç tamir et. elden geçir. boya...

Sora onu ana şasi olarak kullanıp geri kalan herşeyi sıfırdan diz. Al sana plakalı mobilet.

Polisle derdin olmaz. 3 - 5 kuruş fazla masraflı tabi. sigortası muayenesi vs. Ama her polis gördüğünde kaçacak delik aramaktan, bi yakalandın mı, bin lira gibi cezalar ödemek yerine 200 - 300 lira rüşvet vermeye çalışmaktansa, baştan 100 - 150 lira fazla masraf yaparsın kafan rahat olur.

bunları karbüratör gibi, krank gibi motorun olmazsa olmaz bir parçası gibi düşün. Daha eğlenceli olur toplaması :) dert gibi olmaz.

Çok doğru söylüyorsun hocam zaten 100lük bi motorum var maksat hobi amaçlı o kadar emek ve masraftan sonra polis görünce kaçınca olduda yakalanırsan bu sefer herşey insanın kursağında kalır

yiyeceğin usulsüzlük cezalarıyla bi 600 lük alırsın herhalde :)

600lük değilde rahat bi 250cc alınır :D gerçi hapse bile atarlar bu kanunlardan sonra

mesela
Şakir -birini vurdum ondan girdim

Abdurrahman -ben 2 kişiyi vurdum

2Sİ -sen neden düştün yeğenim

Ben -Plakasız mobiletten abi
Adamlar - :santa: :sunny: :sunny: :sunny: :santa: