PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temiz motor nasıl anlaşılır ?

Fabre.
30 Haziran 2013, 01:48
Selamun aleyküm hayırlı günler arkadaşlar, büyük makinanın yanına şehir içinde gidip gelmelik dolaşmalık ybr 125 esd'm vardı. Ancak gerek yer sorunu ( sele altı bagaj) gerek vites konusunda ışıklarda dur kalk yaptıkça uğraşmamdan dolayı motorumu satmayı düşünüyordum 1-2 haftadır. Bugün kaporamı aldım, pazartesi satışını vereceğim. Onun yerine şöyle tipi güzel kaliteli bir scooter tarzı motor istiyordum bayadır. Araştırdım biraz piyasayı, ya tipsiz meymenetsiz şeyler yada 250 300 cc lik maxi scooterler var. 2. el almayı düşünüyorum, aklıma honda nın dylan 150 serisi yatmaya başladı. Özellikle bordo ve mat siyahı çok hoş gözüküyor. Biraz araştırdım gerek yakıt tüketimi gerekse konfor konusunda çok güzel bir motormuş. Ancak aklıma takılan, ben scooterden fazla anlamam. Hani sanaayideki ustama götürmeden önce benim kendi çapımda bakabileceğim birşeyler olabilir mi ? Ve motorun mekanik kısmının sesi sedası nasıl olmalıdır ? Hani grenajlardaki boya nasıl anlaşılır ? Böyle püf noktalar konusunda yardımcı olabilecek birileri varsa çok güzel olur. Şimdiden teşekkür ederim, iyi geceler :king: