PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hızlı kaçan motorlar hangileri

vedat arslan
30 Haziran 2013, 00:33
Selamun aleykum abilerim ben 16 yaşında 70 kilo 1.70 de boyu olan bir kardeşinizim.motor almaya karar verdim ve bütçem 2 milyar ve 3 milyar arası.öyle gözüm çok yükseklerde değil bana hızlı kaçan az yakan bi motor olursa çok iyi olur.arkadaşlarım yamaha aerox 100 motorunu söylediler çok hoşuma gitti 2 zamanlı o tarz bi motor bildiğiniz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

İşsizRider
30 Haziran 2013, 00:35
Ehliyetsiz motorsiklet kullanmanın cezasından haberin yok sanırım :farao:

Gurdal
30 Haziran 2013, 00:35
ehliyet yok anladığım kadarıyla. o parayla korumalarını al seneye ehliyet al sonra motor al.

Diyecem ama beni iplemicen biliyorum :D

vedat arslan
30 Haziran 2013, 00:43
yok abi estağfirullah ama dahada önceden bws kullanmıştım kaskımı takıp efendi efendi gidiyordum yolda polis falan çevirmiyordu o kadarda polis olan bi yerde değilim yani.ama çevirlerse tabi kötü olur :/

memduhb
Selamun aleykum abilerim ben 16 yaşında 70 kilo 1.70 de boyu olan bir kardeşinizim.motor almaya karar verdim ve bütçem 2 milyar ve 3 milyar arası.öyle gözüm çok yükseklerde değil bana hızlı kaçan az yakan bi motor olursa çok iyi olur.arkadaşlarım yamaha aerox 100 motorunu söylediler çok hoşuma gitti 2 zamanlı o tarz bi motor bildiğiniz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

kardeş senın kriterlerıne gore en uygunu akülü bisiklet ehliyetsiz kullanılıyo az yakıyo kacısıda ıdare eder 40 km sürat yapar daha fazla sürat yapabilmen icin 17 yaşını doldurup ehliyet alman gerek ne yazıkkı :)

KTM07
Stmax zwd206l alirsin anca
suan itibariyle alabileceğin(başına iş açmadan)tek kacan sey olur

SARAN
30 Haziran 2013, 00:57
yamaha crypton

yürekçe
30 Haziran 2013, 01:08
ailen biliyor mu motosiklet alacağını?
gerçekten biliyorsa, o motoru aldığında senin üstüne olmayacak.
yakalanırsan hem sana hem de araç sahibine yaklaşık 2000 tl ceza alacaksınız.
motor ile denk neredeyse
oysa sabretsen de bu arada aramızda kendini geliştirsen?
ben senin aramızda olmanı ve kalmanı istiyorum.
ne dersin, var mısın? ( evlilik teklifi gibi oldu :P )

vedat arslan
30 Haziran 2013, 01:13
biliyor abim ailem alacağımıda hani çoğunlukla sokak aralarında sürüceğim için onay veriyorlar.bu arada çok teşekkür ederim abim burdayım abim motor hakkında bilgi almak için geldim sizlerden öneri almak için.hani daha öncede motorum olmuştu hiç ceza yememiştim o bakıma almak istiyorum aeroxu genciz kanımız kaynıyo o bakımdan abi :)

zaferkarizma
30 Haziran 2013, 01:15
ne 2.000 i abi 1407 ruhsat sahıbıne 1407 de surucu ye = 2814 :)

yürekçe
30 Haziran 2013, 01:18
biliyor abim ailem alacağımıda hani çoğunlukla sokak aralarında sürüceğim için onay veriyorlar.bu arada çok teşekkür ederim abim burdayım abim motor hakkında bilgi almak için geldim sizlerden öneri almak için.hani daha öncede motorum olmuştu hiç ceza yememiştim o bakıma almak istiyorum aeroxu genciz kanımız kaynıyo o bakımdan abi :)

tamam, o vakit önce bol bol fren ve panik fren videosu izle, motosiklete doğru oturuş pozisyonlarını, viraja giriş-çıkış kurallarını, kontra tekniğini araştır... sonra devam ederiz :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

ne 2.000 i abi 1407 ruhsat sahıbıne 1407 de surucu ye :)

bak yaaa, o kadar da bana sormadan yapmayın demiştim.
demek telefon kapalıyken olmuş :P
neyse artık, ben otoyal müdür yardımcısıyla konuşur pazarlık ederim :P

flame
30 Haziran 2013, 01:45

Yüklenmeyin yahu çocuğa bu kadar :) Eğer izmir çevresinde veya izmire gelebilecek isen,17 yaşına kadar motosiklet sahibi olmayacaksan sana marka ve model vereceğim paran yetecek ve hiç bir karşılık beklemeden elimdeki parçalar için ücret istemeden elimle modifiye edeceğim.Ehliyetini,çin malı olmayan kaskını,ardından motosikleti al ve gel.Bak bu kadar insan içinde şeref sözü veriyorum.Hiç bir beklentim yok.

Karlıyollar
30 Haziran 2013, 02:39
Şehir içinde önermem kardeşim hadi köyde olsan arazide sür önüne pek bişey çıkmaz yakalanma ihtimalinde pek olmaz ama mahalle arasıda olsa önüne bir çocuk fırlar sonra bir sürü para cezası vb başınıza dert çıkar 1 yıl dah bekle öyle al

alonso
30 Haziran 2013, 03:40
şimdilik karakaçan

Tİme_shİft42
30 Haziran 2013, 07:52

Sokak aralarında coluk cocuk cok olur

Ne kadar sokak araları desende ana caddelerden kendini alıkoyamıyor biz motorcular elektrikli pisiklet al sen hem 60 kmh hızlara kadar cıkıyorlarmış :)

ferhatkars
30 Haziran 2013, 09:48
arkadaşın REYZİNG istemediğine dua edin...

Pangea
30 Haziran 2013, 10:24
Ehliyeti korumayı geçtim senin tecrübesizlikle 2 zamanlıya az gelir bunun yağı var bakımı var var oğlu var

Kaangngr
30 Haziran 2013, 11:05
Yavaş yavaş geliştirir kendini 100 lük cupla başla polisin olduğu yerleri kestir o yollara girme sıkıntı olmaz 2 senedir istanbulda hep çevirmelerden geçtim kask tabiiki var ama olmadığı zamanlarada denk gelmiştim çeviren soran olmadı sen yoluna bak polisle göz göze gelme :)

Uğur Gündüz
30 Haziran 2013, 12:09
Kardeşim bende 16 yaşındayım Kuba Öneriririm 2.000 lira verdinmi en kralından yapılmış cg alırsın..

cool113
30 Haziran 2013, 12:10
senin bütçene uygun suzuki hayabusa var. hem ucuz, hem çok kaçar hemde benzini kokluyor.

bardaktan
30 Haziran 2013, 12:14
http://www.taylanbey.com/tr/jet-motor.jpg

Şöyle bir motör yapalım sana...

I.Love.Drift
30 Haziran 2013, 12:33
2 zamanli motorla ugrasilmaz tabi zevki ayrida gunumuz teknolojisi ile donatilmis 2000-3000arasi fiyatta super motorlar var hizli kacsinmi istiyosun al sana hizli kacan drift mondial 125mh drift sifir fiyati 2850 bende 2500 istiyosan yardimci olurum demek daha pek bi bilgin yok motosiklet konusunda eger istersen baslangic icin yardimcida olurum?

Uğur Gündüz
30 Haziran 2013, 12:59
http://www.taylanbey.com/tr/jet-motor.jpg

Şöyle bir motör yapalım sana...

Sırf 16 yaşında olduğu için böyle saçma , salak , gereksiz , igneliyici yorumlar yapıyorsunuz değilmi? Şöyle bir motor yapalımmış mış mış... Bende 16 yaşımdayım ne olmuş yani 16 yaşında diye motoru olamazmı? Gereksiz gereksiz yorumlar yapacağınız yer burası değil...

Tİme_shİft42
30 Haziran 2013, 13:02
Sırf 16 yaşında olduğu için böyle saçma , salak , gereksiz , igneliyici yorumlar yapıyorsunuz değilmi? Şöyle bir motor yapalımmış mış mış... Bende 16 yaşımdayım ne olmuş yani 16 yaşında diye motoru olamazmı? Gereksiz gereksiz yorumlar yapacağınız yer burası değil...

Poh pohlamayın bide ehliyetin plakan sigortan yoksa senin yorumlarınıda kimse iplemiyor kardes aman sen sür motorunu 16 yaşında

Uğur Gündüz
30 Haziran 2013, 13:18
Poh pohlamayın bide ehliyetin plakan sigortan yoksa senin yorumlarınıda kimse iplemiyor kardes aman sen sür motorunu 16 yaşında

http://www.motosiklet.net/forum/onlar-hep-bizimle-birlikteler/ şuraya bak bunların herşeyi vardı.. Benim yok ama halen burdayım..

Tİme_shİft42
30 Haziran 2013, 13:42
O kısma hiç girme :queen:

Yaralamalı trafik kazası var bunun maddi hasarı felan tazminatı var bunun :)

Abov bunun sigortası yok yas yetmiyor ehliyetide yok yok oğlu yok :)

Kazada motor tecrübene bakmazlar senin :)

Sigorta
Ehliyet
Plakası felan bunları sorarlar ama sen ne kadar benim motosiklet tecrübem var desende artık nafile :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Allah kimseye kaza bela göstermesin ehliyetsiz plakasız sigortasız kaza yapmak zor insan basına gelmeyince anlıyamıyor :)

Gok2
30 Haziran 2013, 13:51
1) Allah korusun , büyük konuşma yarına cıkcagımız bellı degıl , allah korusun senınde adın orada olabilir.
2)Burada büyüklerin sana aferin koçum kullan , gez tozda diyebilir , ama demıyorlar tecrubelerı var , yaşamıs görmusler bır takım seylerı onların nasıhatına uymak gerekır sonra cok pısman olursun.
3)O paylastıgın lınkle kotu hatırası olanlar olabılır onlar öldü ben olmedım gıbılerınden yazman hos degıl
http://www.motosiklet.net/forum/onlar-hep-bizimle-birlikteler/ şuraya bak bunların herşeyi vardı.. Benim yok ama halen burdayım..

oknglr
30 Haziran 2013, 13:59

Evet aslında 16 yaşında diye kanunen motoru olamaz. Bir 10 sene sonra gelin bu konuya tekrar okuyun şuan bizim yaşımızda olaylara nasıl baktığımızı daha iyi idrak edersiniz. Elektrikli bisiklet alıcam yada bisiklet diye bir konu açılsaydı en ciddi cevapları alaiblirdi fakat. hem 16 yaş. Hem ehliyet yok normal olarak . Bahanede hazır polis yokmuş, Hemde hızlı kaçan bişey. Karakaçan bile fazla bu zihniyete :D

mc-hot
30 Haziran 2013, 14:49
16 Yaşındaki insanın motoru olmaz delikanlı T.C. Vatandaşı olarak senin 17 yaşında motorsiklet 18 yaşında otomobil vs. ehliyeti alabilrsin. Kurallara uymassan kanunen cezalandırılırsın.

yürekçe
30 Haziran 2013, 15:53

seni dün önemsemiştim ama kusura bakmazsan sana oturaklı bir-iki cevap vermem lazım.

1- mersin merkezde polis evrak ve kasksız adamın anasını ağlatırken ilçelerde kasklı birine denk gelince şaşırıyor insan. önce emniyet güçlerinin adaletsizliğini eleştireyim.
2- demek sen ölmedin ha? ölümün Allah'ın takdiri olduğunu bilerek bunu söylemen gerçekten ahmakça!
3- de ki bu vatandaş sana uydu. de ki 2 gün sonra burada ölüm haberini paylaştılar. vicdanın rahat edecek mi, ya da " benim d eyok ama hala buradayım" diyecek misin? keşke burada bu zihniyetle bulunmasaydın.

4- taşra ezikliğini bırak ve anadolunun saflığıyla yücelmeye bakın. bunu senin nezdinde pek çok kişiye de söylüyorum. büyük şehirdekilere ve büyük motorlululara kafa tutarak yaşamaya çalışacağına, onları anlamaya çalış. burada baba parasıyla alan 2-3 kişiyi geçmez. pek çoğumuz kız arkadaşlarla buluşmayıp, öğlen yemeyip taksit parası biriktirerek, aç-susuz kalarak bu makinalara sahip oluyoruz. bir de ehliyet konusu. ben onca emek vereyim, onca masraf yapayım ve senin gibi oksijen tüketen bir kelle hesabından vatandaş gelsin benle otoyolda aynı haklara sahip olsun. yok yaaa!!! sen bizimle eşit değilsin, biz kurallara uyuyoruz, öğreniyor ve bilgimizi paylaşıyoruz. ama sen hazıra konmaya çalışıyorsun. hiçbirimiz 18 altı yaşlarda kullanmadık mı? kullandık ama senin uslubunla davranmadık. tüm bunları o kaybettiğimiz insanlar adına da söylüyorum, en az bir tanesini tanıyorum ki motorunun disklerini yaptıracak parası yoktu ve kuryecilikle karnını zor doyuruyordu. motora binebilmek için kuryeciliği seçmişti. ehliyeti de vardı, koruması da. ama bir belediye otobüsü aynasına bakmadan soladı ve üstünden geçti, bir başkası ( tuğper ) yarışan iki otomobilin gazabıına uğradı, öteki sıkıştıran bir araba yüzünden motorunu yatırdı ve çelik halatlar başını kopardı sanırım o da kurye idi ( onur sual dı yanılmıyorsam) sen de gelmil ahkam kesiyorsun, buradayım diye. utan kendinden!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

salak lafını sana iade ettiği de farketmişsindir. saçmalayanın sen olduğunu da artık anlamışsındır!!!!

Tsubasa
30 Haziran 2013, 15:59
seni dün önemsemiştim ama kusura bakmazsan sana oturaklı bir-iki cevap vermem lazım.

1- mersin merkezde polis evrak ve kasksız adamın anasını ağlatırken ilçelerde kasklı birine denk gelince şaşırıyor insan. önce emniyet güçlerinin adaletsizliğini eleştireyim.
2- demek sen ölmedin ha? ölümün Allah'ın takdiri olduğunu bilerek bunu söylemen gerçekten ahmakça!
3- de ki bu vatandaş sana uydu. de ki 2 gün sonra burada ölüm haberini paylaştılar. vicdanın rahat edecek mi, ya da " benim d eyok ama hala buradayım" diyecek misin? keşke burada bu zihniyetle bulunmasaydın.

4- taşra ezikliğini bırak ve anadolunun saflığıyla yücelmeye bakın. bunu senin nezdinde pek çok kişiye de söylüyorum. büyük şehirdekilere ve büyük motorlululara kafa tutarak yaşamaya çalışacağına, onları anlamaya çalış. burada baba parasıyla alan 2-3 kişiyi geçmez. pek çoğumuz kız arkadaşlarla buluşmayıp, öğlen yemeyip taksit parası biriktirerek, aç-susuz kalarak bu makinalara sahip oluyoruz. bir de ehliyet konusu. ben onca emek vereyim, onca masraf yapayım ve senin gibi oksijen tüketen bir kelle hesabından vatandaş gelsin benle otoyolda aynı haklara sahip olsun. yok yaaa!!! sen bizimle eşit değilsin, biz kurallara uyuyoruz, öğreniyor ve bilgimizi paylaşıyoruz. ama sen hazıra konmaya çalışıyorsun. hiçbirimiz 18 altı yaşlarda kullanmadık mı? kullandık ama senin uslubunla davranmadık. tüm bunları o kaybettiğimiz insanlar adına da söylüyorum, en az bir tanesini tanıyorum ki motorunun disklerini yaptıracak parası yoktu ve kuryecilikle karnını zor doyuruyordu. motora binebilmek için kuryeciliği seçmişti. ehliyeti de vardı, koruması da. ama bir belediye otobüsü aynasına bakmadan soladı ve üstünden geçti, bir başkası ( tuğper ) yarışan iki otomobilin gazabıına uğradı, öteki sıkıştıran bir araba yüzünden motorunu yatırdı ve çelik halatlar başını kopardı sanırım o da kurye idi ( onur sual dı yanılmıyorsam) sen de gelmil ahkam kesiyorsun, buradayım diye. utan kendinden!!!

sencer abi @ugur gündüze yazdıklarına emsal gösterecek bir kaç cümlede ben yazayım.
2006 dan beri ehliyetli motosiklet sürücüsüyüm. kısa bir sürede ehliyetsiz dolaştım yalanım yok. o zamanlarda bu kadar polisler sıkıştırmıyordu.
fakat şöyle bişi var
kasksız korumasız motosiklete binmem. 20 metre öteye bile gitsem kafamda kask muhakak vardır.
istanbulda okudugum sürede 1 1.5 sene kadar kuryelikde yaptım.
2 si ciddi şekilde yaralandıgım. 5 6 kaza yaptım bugune kadar.
ciddi şekilde yaptıgım kazayı anlatayım ugur arkadaşa belki nasihat olur.
60 km hız civarında bir aracın arkasında uygun mesafede takip ediyorum. bi anda arabanın ani frenine cevap veremedim direkt arkasından carptım. başımı transitin arka bagaj kapısına vurdum camdan içeriye girecektim az daha ve düştüm. bu arada kask ın markasını vermeyeyim. iyi derecede bir kask
hastanelik oldum. 1 gece yatırıp cıkardılar.
ya kafamda kask olmasaydı? buna cevap verebilir mi biri?

yürekçe
30 Haziran 2013, 18:43
sencer abi @ugur gündüze yazdıklarına emsal gösterecek bir kaç cümlede ben yazayım.
2006 dan beri ehliyetli motosiklet sürücüsüyüm. kısa bir sürede ehliyetsiz dolaştım yalanım yok. o zamanlarda bu kadar polisler sıkıştırmıyordu.
fakat şöyle bişi var
kasksız korumasız motosiklete binmem. 20 metre öteye bile gitsem kafamda kask muhakak vardır.
istanbulda okudugum sürede 1 1.5 sene kadar kuryelikde yaptım.
2 si ciddi şekilde yaralandıgım. 5 6 kaza yaptım bugune kadar.
ciddi şekilde yaptıgım kazayı anlatayım ugur arkadaşa belki nasihat olur.
60 km hız civarında bir aracın arkasında uygun mesafede takip ediyorum. bi anda arabanın ani frenine cevap veremedim direkt arkasından carptım. başımı transitin arka bagaj kapısına vurdum camdan içeriye girecektim az daha ve düştüm. bu arada kask ın markasını vermeyeyim. iyi derecede bir kask
hastanelik oldum. 1 gece yatırıp cıkardılar.
ya kafamda kask olmasaydı? buna cevap verebilir mi biri?

ben senin soruna cevap vermek değil, sonucu düşünmek dahi istemiyorum.
hadi bizi geçtim, hayatını kaybetmiş arkadaşlar için söylediklerini görünce kan beynime sıçradı.
1-2 sene önce hamok başkanı kırmızı ışıkta yine minübüsüyle beklerken arkadan çarpan cg li gençlerin ölümüyle sonuçlanan kazaya karıştı. 3 gün güvenlik sebebiyle içeride tutuldu, sıfır kusurdan ötürü serbest bırakıldı ( hoş %100 bile olsa yine aynısi olurdu ya ) ailesinin yanına başsağlığı için gittiklerinde ailenin cevabı şu şekilde olmuş :

" siz bizden değil, biz sizden özür diliyoruz. zaten hız tutkunuydu, sürekli kaza yapıyordu, sizinkinde öldü. canınızı sıkmayın" ama gel gör ki, adam yıllardır vicdan azabıyla kıvranıyor.

kimin hakkı var buna?

Tsubasa
30 Haziran 2013, 18:53
ben senin soruna cevap vermek değil, sonucu düşünmek dahi istemiyorum.
hadi bizi geçtim, hayatını kaybetmiş arkadaşlar için söylediklerini görünce kan beynime sıçradı.
1-2 sene önce hamok başkanı kırmızı ışıkta yine minübüsüyle beklerken arkadan çarpan cg li gençlerin ölümüyle sonuçlanan kazaya karıştı. 3 gün güvenlik sebebiyle içeride tutuldu, sıfır kusurdan ötürü serbest bırakıldı ( hoş %100 bile olsa yine aynısi olurdu ya ) ailesinin yanına başsağlığı için gittiklerinde ailenin cevabı şu şekilde olmuş :

" siz bizden değil, biz sizden özür diliyoruz. zaten hız tutkunuydu, sürekli kaza yapıyordu, sizinkinde öldü. canınızı sıkmayın" ama gel gör ki, adam yıllardır vicdan azabıyla kıvranıyor.

kimin hakkı var buna?

ölüme sıfır hatayla sebebiyet vermek bile büyük bir vicdanı yaşatır insana.
ama şu da var
motosikletin bir araç oldugunu trafikteki kamyon ve arabaların onlara saygı göstermelerini bildiren bi yayın yapılıp günün bir saati tv den gösterirlerse belki bilinçlenir bizim milletimiz.
bir de kafalarına kask, koruma ekipmanının takılması gerektiğini günde 5 saat anlatmak lazım.
bizim millet değişmesi zor bi millet abi.
malesef yaşamadan ögrenemiyorlar..
çok insan tanıdıgım bu tarz motosiklet kullanan.
1-2 sene içinde kaza yaptılar. Ya vefat ettiler, yada tövbe ettiler..

Tİme_shİft42
30 Haziran 2013, 18:54
Kim veriyor size bu motoru o yaşta siz velinizi çağırın :P

Kötü örnek oluyonuz başkalarıda sizden görüp 14 yaşındaki çocuklarda bende motor alıp sürecem diye konu açıyor malum oda ehliyetsiz bende ehliyetsizim sanki ne olacakmışta mantığıyla gidiyorlar

hondActiva
30 Haziran 2013, 20:54
Önce ehliyet sonra iyi bir kask ve mont. En son motorsiklet. Çünkü daha sonra bunlara edeceğin masraf gözünde büyür almazsın :mrgreen: