PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15000 TL BÜTÇE , USTALARDAN ÖNERİLER TAVSİYELER

MehmetDURGUT
29 Haziran 2013, 17:15
15000 TL bütçem var. İlk motorum 250 lik bir chopper'dı. Motoru 3 yıldır kullanıyorum ve daha hiç bir kazam olmadı. Yana bile yatırmadım. Şimdi ben o motoru satıp bir SS almayı düşünüyorum ama bütçeme göre hep eski modeller var. Yani 2004 1000 RR 30-40 bin garanti km var , zaten bu km'nin altında ise muhtemelen km'si düşürülmüştür diye düşünürüm ama tabi siz ustalarım daha iyi bilirsiniz. Şimdi ben bu bütçeyle nası bişe alabilirim. Üste para koyma ihtimalim malesef yok. Suzuki markasına baktım. Zaten onun yanından bile geçemiyorum , şöyle şekilli şemallı olan SS ' ler 20 25 ten başlıyor. Siz ustalarımdan ve diğer arkadaşlarımdan istediğim nasıl bir motor almalıyım. Naked tarzı düşünmüyorum , çünkü bana göre bir motor değil. He beğenenler vardır yanlış anlamasın ben , bu benim fikrim. Sürçi lisan ettiysem affola. Tavsiyelerinizi bekliyorum..
Bu arada şöyle birşeyde düşündüm , eğer eski bir 600 veya 1000 RR alırsam , sıfır grenaj setler varmış araştırmıştım , 1800 - 2000 TL arası. O setleri almayı düşünüyorum ve motoruna komple bakım yapmayı düşünüyorum , yani sıfır gibi yapmayı planlıyorum ama , sizce işe yarar mı ? Yani full bakıma soksam o motor zorlanmış ve hor kullanılmış olsa bile düzelme olabilir mi motorda ?

tr_select
29 Haziran 2013, 17:25
Sana bu işlerin ustasından bir tavsiye... Kışı bekle, çok temiz motorlar düşüyor o paralara. 2008 r6 aldık arkadaşa kar kış kıyamette. 1 hafta önce 18.500'e saatı. Düşünün yaz-kış piyasasını... Atın paranızı faize... Kışın temiz bir motor denk getirdiğinizde direk saldırın :)
Şimdi alıcağınız 2004-5 model bir motor yerine kışın 2006-7 az kilometrelerde 600RR-r6 sahibi olabilirsiniz.

Kimse polemik yaratmasın yazdıklarım için. Her kış, her saat satılık ilanlarına bakarım... :cat: Yazın satışdaki motorsiklerlerin fiyatları en azından 600CC-1000CC motorların bir çoğu için ortalama 1000-2000 oynar.

MehmetDURGUT
29 Haziran 2013, 17:31
hocam düşme ihtimalı varmı ? Hani ben mal sahibi olmak bi kenara , hazır yaz mevsimindeyken motora binmek istiyorum. Eğer o derece düşüyorsa çok iyi ama düşeceği garanti mi ?

brocks
29 Haziran 2013, 17:36
hocam düşme ihtimalı varmı ? Hani ben mal sahibi olmak bi kenara , hazır yaz mevsimindeyken motora binmek istiyorum. Eğer o derece düşüyorsa çok iyi ama düşeceği garanti mi ?

gsxr in 600 cc lik motorlari var o fiyatlara sahibindende bir bak dilersen ??
arkadasimizinda dedigi gibi dusme ihtimalide ciddden yuksek ama beklemen lazım kısın kimse binemedğiginden uyguna geliyor. ama binmek icin yazı beklemek bana zor gelirdi sahsen.ama arkadasin dedigi dogru cidden ucuzluyor kısın motorlar.

MehmetDURGUT
29 Haziran 2013, 17:43
hocam gsrx var ama şöyle bi durum çok eski kasalar var. yani hatları çok keskin değil. suzuki çok pahalı zaten mesele 2 haftadır araştırıyorum daha adam gibi bir suzuki bulamadım şekilli şemallı

brocks
29 Haziran 2013, 17:54
hocam gsrx var ama şöyle bi durum çok eski kasalar var. yani hatları çok keskin değil. suzuki çok pahalı zaten mesele 2 haftadır araştırıyorum daha adam gibi bir suzuki bulamadım şekilli şemallı
2004 var mesela eski kasa ama 2007 2008 bulabilirsin pazarlikla dedigin fiyata.

MehmetDURGUT
29 Haziran 2013, 17:55
yani benim aradığım modelli , tam bir ss tarzı (uçak gibi incelen bir kuyruk ve keskin bir far şekili) , km'si kaç olabilir ki ? yani kilometre olarak dediğim gibi 30+ bin dekiler var. Onlara grenaj set ve motora komple bakıma soksam , motorda değişiklik olur mu acaba ?

wolrath
29 Haziran 2013, 17:56
2007 cbr 600 rr 15e varsa ben de talıbım

MehmetDURGUT
29 Haziran 2013, 17:59
brocks , hocam dediğiniz gibi sahibinden.com adresine baktım. 2007 model bir tane var 16000 tl demiş. 33000 binde motor ama yani motorda bir hurdalık var mıdır diye ki düşünüyorum yani bana sorun çıkarır mı ? Çünkü alıcagım motor en az Allah nasip ederse 4 5 yıl kalıcak bende. Bi 30 40 bin kilometrede ben yapacağım. Yani dayanabilecek mi ? Bide şöyle düşündüm Bu hyosunglar var 2013 model gt250r 11 milyar ama sesi felan beni tatmin etmez bak süratta 180 190 civarı. Benim mantığımca 2 tekere biniyorsan o motoru çalıştırdığında yan komşular veya çevredekiler tamam biri 1000'liği çıkarttı demesi lazım :D veya ne biliyim 2 tekere biniyorsan en az bi 220 230 görmen lazım ki değsin haksızsam affola bu benim düşüncem

brocks
29 Haziran 2013, 18:06
brocks , hocam dediğiniz gibi sahibinden.com adresine baktım. 2007 model bir tane var 16000 tl demiş. 33000 binde motor ama yani motorda bir hurdalık var mıdır diye ki düşünüyorum yani bana sorun çıkarır mı ? Çünkü alıcagım motor en az Allah nasip ederse 4 5 yıl kalıcak bende. Bi 30 40 bin kilometrede ben yapacağım. Yani dayanabilecek mi ? Bide şöyle düşündüm Bu hyosunglar var 2013 model gt250r 11 milyar ama sesi felan beni tatmin etmez bak süratta 180 190 civarı. Benim mantığımca 2 tekere biniyorsan o motoru çalıştırdığında yan komşular veya çevredekiler tamam biri 1000'liği çıkarttı demesi lazım :D veya ne biliyim 2 tekere biniyorsan en az bi 220 230 görmen lazım ki değsin haksızsam affola bu benim düşüncem

33000 de olan motor bana kalirsa normal cunku 6 senelik motor. bir o kadarda seni kaldirir tabiki lakin almadan once iyi bir baktirmak gerek bilirsin bu işleri. ustani alican iyice baktiricaksin. Ama insanlar suan nakite ihtiyac duyuyor yani 17000 yazan adamdan arkadasim 14700 e motor aldi. bunlari iyi degerlendirmek lazım nakit her zaman cazipdir ;)
Ek olarakda mesela 2008 olup 20 25 bin km olsa daha hoş olur benim fikrim bu tabiki.. hemde istedigin grenajlari olur. grenaja vericegin parayi cigerli motora ver derim ben..
Ses herkese gore degişir tabi ben mesela ince ses severim ama o motorun seside hosuma gidiyor yani gsxr hayraniyim bende =)
dilersen numarami biraktim ara konusuruz detayli elimden geleni yaparim. ama o paraya gidipde hyosung alma derim ..

agilty
29 Haziran 2013, 20:09
aslında benim açmak istediğim konuyu açmış arkadaş bende tam tersi naked motor arıyorum özellikle gsr 600 fakat ağustos 8 de istanbulda olacağım için ancak o zaman alabilecem. şimdi bile bakıyorum pek 600cc 4 yada 2 silindir sağlam motor yok. fz6-hornet 600-gsr 600-xj6 diversion vb gibi naked motorların hepsini düşünüyorum. hatta ducati bile düşündüm bir ara ancak servisi yedek parçası beni bitirir diye sıcak bakmadım.

c3nk
29 Haziran 2013, 20:27
kawasaki ninja 300R düşünmez misin?

tr_select
30 Haziran 2013, 02:58
Aradığın kriterlerde çakal kasa tabir edilen 2006-7 R6 olabilir. 2004 kasa r6 arka kuyduğu çok hoşuma gidiyor. Sip sivri... Sen lafımı dinle. Kışı bekle :)