PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Heryer Motoran Torro Kaynıyor

merak ederim
28 Haziran 2013, 19:23
Arkadaşlar cub motosiklet almak istiyorum çin malı olması gerekiyor ilk motosikletim vergisiz az yaksın istediklerim bunlar. yamah crypton veya honda innova öneren çok ama ben yamahanın 10 cc fazla motoru yüzünden vergi vermek istemiyorum vergi verecek olsam cryptonun üstüne bin lira daha koyar ybr 125 alırım :)

bu aralar bakıyorum motorlara 10 cub varsa 7 tanesi motoran torro mondial 2 tane var 1 taneside yuki veya lifan.

Motoran torronun hikmeti nedir.

tr_select
28 Haziran 2013, 19:33
Torronun devriyaj bilyası sık sık dağılıyormuş. Son hız 85-95. Torro emsallerine göre biraz daha yüksek. Torronun çekişi daha iyi mondial emsallerine göre. Yedek parça vs fiyatları emsallerine göre aynı...

Forumda bir kaç torro sahibinin yağ sızdırması, diskin ciyaklaması, Yolda kalmalar, plastik aksağımın kendi kendine kırılması vs vs vs.... Sonuçta hepsi halis çin. git 100.000km de bir ybr al. İnan daha memnun olursun..

Orkun35
28 Haziran 2013, 19:40
Mağazalar çok uygun seçenekle taksit yapiyor diye biliyorum arkadasim(torro) burda elektrikli bisikletler nakit 1.800 torro 1.900 taksitli elektrikliler 2.000 torro 2.100 adam elektrikl aicagina bunu aliyor vergi vermem diyor plakada takmam diyor montu eldiveni gec kaskida takmiyor sonu ne oluyor takmaya TAKMAYA odedigi ceza bi ybr parasi oluyor hatta plaka vs ucretleri geciyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Torronun devriyaj bilyası sık sık dağılıyormuş. Son hız 85-95. Torro emsallerine göre biraz daha yüksek. Torronun çekişi daha iyi mondial emsallerine göre. Yedek parça vs fiyatları emsallerine göre aynı...

Forumda bir kaç torro sahibinin yağ sızdırması, diskin ciyaklaması, Yolda kalmalar, plastik aksağımın kendi kendine kırılması vs vs vs.... Sonuçta hepsi halis çin. git 100.000km de bir ybr al. İnan daha memnun olursun..

ustam 100.000 km ybr yi nasil bulsun yav :)

cx571
28 Haziran 2013, 19:48
Ya yanlıs anlaşılma olmasında kardeşim 38*2 = Yıllık 76 tl vergi vereceksın tşa gibi motora bınerısn neden kacıyosun bu kadar paradan. al 125 cc motosiklet YBR al ne olacak

Orkun35
28 Haziran 2013, 19:56
Halkta soyle bi dusunce var ben japon alip bi omur kullancagima cin motor alirim 76 lira vergi vermem.

cx571
28 Haziran 2013, 20:05
Halkta soyle bi dusunce var ben japon alip bi omur kullancagima cin motor alirim 76 lira vergi vermem.

Çinli Motor arıza vermıyor şu kadar zamandan beri biniyorum dıyenlerde olacak. ama astarı yüzünü geçecek zamanla şimdi Çinli Kullananlar bana saldırır. Çinçon işte dandik malzeme!

Orkun35
28 Haziran 2013, 20:09
Çinli Motor arıza vermıyor şu kadar zamandan beri biniyorum dıyenlerde olacak. ama astarı yüzünü geçecek zamanla şimdi Çinli Kullananlar bana saldırır. Çinçon işte dandik malzeme!

Bende cinli kullandim/ kullaniyorum dostum japon motorlara bakim yapmadan bile binebilirsin cinli evet kaliteli degil cin can con ama bakimini duzenli yaptinmi kullanilabilinen bir motor cin motorlar olmasa biz nasil motosiklete basliyip onlari pert edicez

sadece yedek parcalari kalitesiz ve ucuz ama tek cevabim HER ZAMAN JAPON KULLANILMALI basinin agrimamasi icin.

antilop_skul
28 Haziran 2013, 20:20
aman torro onermem aldım 70-80 den yukakrı cıkmıyor tamam az yakıyor ama okadar cok tıtrıyorkı robot olsanız parcalarınız dokulur . hic tavsiye etmem 2012 model oldugu halde 900 tl ye 3 ayda sattım

merak ederim
28 Haziran 2013, 20:24
olay şu aslında normalde motor için 10 bin biriktirdim gerçi biriktirmeye gerek yoktu ama insanın kendisinin alması daha hoş.

ben bu motoru 2yıl kullanacağım ve daha sonra yurtdışına çıkacağım Şimdi gitsem 4 küsüre ybr 125 alsam koysam 2 yıl sonra motorun üstüne brandayı çekip 6 yıl boyunca kaderine terk edeceğim gerçi bana kalmaz motor 3 yıla kardeşim ehliyet alır hor kullanır ve harçlıkları ile ybr 125 i yürütemez

şimdi 4 bin liraya motor alıp 2 yıl sonra bırakmak koyar üstüne vergisi var 4 yıl vergi ve sigortasını ödemek zorundayım sigorta önemli değil küçük şehir motor babamın üstüne 27 yıllık şöför kazası yok bu yüzden çok düşük sigorta ücreti ödüyor.

2 yıl kullanacağım bir motorun hem ucuz olmasını hemde durduğu yerde masraf çıkartmamasını istiyorum hem kardeşimde kullanır biraz hareketlidir 100cc onun için iyi fazla basmasın harçlıklarıyla benzin koyabilsin 20 liraya çizilen yerini değiştirsin harçlıklarıyla sigortasını yatırsın tamamen onun olsun

6 yıl sonra hayatta olursam o zamana ybr 1300gsx-r çıkar o zaman tekrar düşünürüm :)

yiqit
28 Haziran 2013, 20:24
İlla çinli alıcam diyorsan mondial daha iyi gibi

Orkun35
28 Haziran 2013, 20:28
olay şu aslında normalde motor için 10 bin biriktirdim gerçi biriktirmeye gerek yoktu ama insanın kendisinin alması daha hoş.

ben bu motoru 2yıl kullanacağım ve daha sonra yurtdışına çıkacağım Şimdi gitsem 4 küsüre ybr 125 alsam koysam 2 yıl sonra motorun üstüne brandayı çekip 6 yıl boyunca kaderine terk edeceğim gerçi bana kalmaz motor 3 yıla kardeşim ehliyet alır hor kullanır ve harçlıkları ile ybr 125 i yürütemez

şimdi 4 bin liraya motor alıp 2 yıl sonra bırakmak koyar üstüne vergisi var 4 yıl vergi ve sigortasını ödemek zorundayım sigorta önemli değil küçük şehir motor babamın üstüne 27 yıllık şöför kazası yok bu yüzden çok düşük sigorta ücreti ödüyor.

2 yıl kullanacağım bir motorun hem ucuz olmasını hemde durduğu yerde masraf çıkartmamasını istiyorum hem kardeşimde kullanır biraz hareketlidir 100cc onun için iyi fazla basmasın harçlıklarıyla benzin koyabilsin 20 liraya çizilen yerini değiştirsin harçlıklarıyla sigortasını yatırsın tamamen onun olsun

6 yıl sonra hayatta olursam baya model çıkar o zaman tekrar düşünürüm :)

kardesin 14 yasinda galiba? Herneyse dostum illa cinli istiyosan lifan tay 100 oneriyorum 4 yil boyunca hor kullanmassan kaza yapmassan bakimlari duzenli olursa kardesin kullanabilir bence.

BatuhanK
28 Haziran 2013, 20:28
Diğerlerini bilmiyorum ama motoran çok titriyor.

htmetin
28 Haziran 2013, 21:22
çançiniçinçon