PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5000km lik Türkiye Rotası Planım hakkında görüşleriniz

Deryali
28 Haziran 2013, 18:36
Merhaba arkadaşlar
Yeni aldığım ve aksesuara doymayan motorumda sonunda çanta işinide hallettim.

http://www.motojektif.com/photos/blog/deryali/9cea268c65094d9ab67430695bc75554.jpg

http://www.motojektif.com/photos/blog/deryali/59767ec13e604b48a43ad15974dd0ab7.jpg

Çünki 2 ay sonra 15-16 günlük 5000km lik gezimde çok işimi görecek..

Start: 23/08/2013 ---> Finish: 8/09/2013

Rota Şu Şekilde..

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1064334_10200863928134252_1470480288_o.jpg

Amaç: Karadeniz'i gezmek, Sırf çıkmış olmak için günübirlik Gürcistanı görüp gelmek Doğuda Ağrı dağına görmek, İç Anadoluda Peri Bacaları, Güneyde Antalya, Batıda Ege'nin bir kısmını gezmek..

İstanbul > Samsun > Trabzon > Batum > Artvin > Iğdır > Nevşehir > Antalya > İzmir > Balıkesir > Bursa.....

Şimdilik rota bu şekilde Lakin. Iğdır'dan sonra Nevşehire kadar olan yolda "Erzurum-Sivas" yolunu mu kullanmalı "Van-Gaziantep" yolunu mu kullanmalı yoksa tekrar karadenize dönüp oıradan mı nevşehire inilmeli karar veremedim. DOğu kısmında yollar tehlikeli olur mu yol keserler mi hiç bir fikrim yok bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca Rota üzerinde Çadır kurulabilecek yerleride bildirmenizi ve Rotada yoldan da sapmak şartı ile görülebilecek tarihi yerleri bildirmenizi rica ediyorum...

Teşekkürler.

albaywolf
28 Haziran 2013, 18:50
Vaay çılgın gezi olacak :)

Yalnız mı gezeceksiniz?

Deryali
28 Haziran 2013, 18:55
Evet tek başıma :)

MBHoro
28 Haziran 2013, 19:02
müze kartı alın mutlaka, lastik tamir kiti.. tubeless ise sprey..

Green Arrow
28 Haziran 2013, 19:05
Kask altı boyunlugu bulursanız çok iyi olur varsa süper acayip rahat ettiriyor.

gokayugur
28 Haziran 2013, 19:21
O güzel, profosyonellikteki fotolarını sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Yolun açık olsun...

Deryali
28 Haziran 2013, 19:24
Eyvallah hocam

O güzel, profosyonellikteki fotolarını sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Yolun açık olsun...

Zaten bu gezi fotoğraf geziside olacak bir anlamda...!
Gezi notlarını paylaşırken binlerce fotoğraf değil içinde bulunduğum durumu özetleyecek en özel fotoğrafları seçerek paylaşacağım.
farklı bir bakış açısıyla En güzel karaleri yakalamaya çalışacağım..
Bakalım yola çıkınca neler görecek neler yaşayacağız daha nerden baksanız 2 ay var..

monolog17
28 Haziran 2013, 20:08
usta bursadan balkese değilde bursadan çanakkaleye gel sonra ordan balkese geç çanakkaleyide gör derim.

Deryali
28 Haziran 2013, 21:40
usta bursadan balkese değilde bursadan çanakkaleye gel sonra ordan balkese geç çanakkaleyide gör derim.

Çok iyi fikir bunu değerlendireceğim teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

müze kartı alın mutlaka, lastik tamir kiti.. tubeless ise sprey..
İyi hatırlattınız mutlaka alacağım teşekkürler

Kask altı boyunlugu bulursanız çok iyi olur varsa süper acayip rahat ettiriyor.
Araştıracağım teşekkür ederim.

arnold
28 Haziran 2013, 22:12
bizde kısmetse 3 Eylül'de şu rota için marşa basacağız.
https://maps.google.com/maps?saddr=Bah%C3%A7el%C4%B1evler+Mh.,+Ata-2+Sitesi,+34980+%C3%9Csk%C3%BCdar%2F%C4%B0stanbul, +T%C3%BCrkiye&daddr=Sinop,+T%C3%BCrkiye+to:Ordu,+T%C3%BCrkiye+to :Rize,+T%C3%BCrkiye+to:Artvin,+T%C3%BCrkiye+to:Bat um,+G%C3%BCrcistan+to:Kars,+T%C3%BCrkiye+to:Ardaha n,+T%C3%BCrkiye+to:Bayburt,+T%C3%BCrkiye+to:G%C3%B Cm%C3%BC%C5%9Fhane,+T%C3%BCrkiye+to:Amasya,+T%C3%B Crkiye+to:%C3%87orum,+T%C3%BCrkiye+to:Bah%C3%A7el% C4%B1evler+Mh.,+Ata-2+Sitesi,+%C3%9Csk%C3%BCdar,+T%C3%BCrkiye&hl=tr&ie=UTF8&sll=40.480381,36.320801&sspn=2.268682,5.410767&geocode=FbhXcgIdEbq7ASnRsu0usMnKFDGx-FcV2MWjSw%3BFeQ4gQIdrWQYAimNc4Zr3hKPQDH7QMbv3S6hzw %3BFUddcQIdu_JBAinVURCD6CFjQDHdPPG1qvtZ7w%3BFZLqcQ IduVZqAik3QrL3w3pmQDFUm_uZuABZAQ%3BFTJmdAIdsxh-Aikl-4KGLXZoQDFMBh7e8T8OJQ%3BFdNaewIdZlV7Aikh0qJOMIZnQD FnqS7hqVMweg%3BFdvCawIdYKeRAilnInPN2Y5pQDEW0oTpF1F tBA%3BFdFLcwIdW5WLAikvc80z_i5oQDGlkRZ6wxZxMA%3BFcE-ZgIdcMhlAil5zul1qIdvQDE_WpNk5jLv2A%3BFTwLaQIdTNpaA ilZ2ATO4BtlQDHYkflzABHTQw%3BFbZEbAIduM0iAilzl718T2 6HQDHPLZmmJPwWGQ%3BFZzAagIdJGEVAilxqzUanyqHQDHV-KACz0NJow%3BFbhXcgIdEbq7ASnRsu0usMnKFDGx-FcV2MWjSw&oq=ata+&mra=ls&t=m&z=6
çıkış tarihlerimiz ve rotalarımız birbiriyle örtüşen noktalara sahip :)

yürekçe
29 Haziran 2013, 01:07
sivas-erzurum yolu...
hmmm,
sanırım sorun yaşamazsınız ama o bölgeye dikkat etmek gerkiyor, çünkü tunceliyi kesiyorsunuz. konu Tunceli değil, anadolu halkı da değil. dünyanın en misafirperver insanlarıyla karşılaşmanız mümkün. ama gerekirse erzurumdan yukarıya oradan tekrar orta anadoluya geçmek de mümkün. ben askerliğimi erzurumda yapmıştım :)
ancak o bölgeyi daha yakın tarihte geçmiş ve halen yaşayanlardan bilgi almak daha mantıklı elbette.

clemenze
29 Haziran 2013, 02:26
@Deryali, yüzbinlere dayanan kilometre tecrüben olduğunu biliyorum ama bilmediğim herhangi bir profesyonel motosiklet fiziki eğitim alıp almadığın?

Profesyonel bir eğitim almadıysan şu 2 aya bırak -alet edevatı- araya sıkıştır derim! Eğer eğitim aldıysan çok zevkli bir yolculuk seni bekliyor olacak.

Ayrıca bu tip faaliyetlerde, pek plan proje yapmaktan hazzetmediğim gibi güzergahı az çok bilsem dahi "sadece sür kardeşim" demekle yetineceğim :)

Ve yanına en küçüğünden yangın tüpü al ve "bunu nereye sokacam ben ya" deme al :cherry:

Deryali
29 Haziran 2013, 11:37
Teori eğitimi dışında bir eğitim almadım, geri kalanını gözlemleyerek, deneyimleyerek öğrendiğim şeyler Toplamda 118.000+ (http://www.motojektif.com/user/deryali) küsür tecrübem var doğru ancak Vitesli motorda sadece 22.000km tecrübem var. Eğitim konusunu da aklıma soktuğunuz iyi oldu teşekkür ederim.

@Deryali, yüzbinlere dayanan kilometre tecrüben olduğunu biliyorum ama bilmediğim herhangi bir profesyonel motosiklet fiziki eğitim alıp almadığın?

Profesyonel bir eğitim almadıysan şu 2 aya bırak -alet edevatı- araya sıkıştır derim! Eğer eğitim aldıysan çok zevkli bir yolculuk seni bekliyor olacak.

Ayrıca bu tip faaliyetlerde, pek plan proje yapmaktan hazzetmediğim gibi güzergahı az çok bilsem dahi "sadece sür kardeşim" demekle yetineceğim :)

Ve yanına en küçüğünden yangın tüpü al ve "bunu nereye sokacam ben ya" deme al :cherry:

Levent E.
29 Haziran 2013, 17:38
Akçakoca-Gerze arasını sahilden gitmezseniz buyuk kayip olur bence,sadece otobanda km yapmış olursunuz..

Aliçooo
29 Haziran 2013, 18:24
Deryali abi, Artvin'den Kars' a geçiş güzergahınız hakkında biraz bilgim var. Nacizane; Artvin'den sonra Şavşat geliyor. Şavşat şehir merkezine girmeden önce yıkık bir kale var. Oradan sola saparsanız eğer (yaklaşık 30-35 km civarı olması lazım) Şavşat Karagöl'e gidebilirsiniz. Görmenizi tavsiye ederim doğa harikası bir yer. Şavşat'ı çıkıp Ardahan'a doğru ilerlerken Laşet alabalık tesisleri var. Orada yemek molası verebilirsiniz( Tavsiye edilir). Ardahan'a geldikten sonra Kars'a iki farklı yoldan geçebilirsiniz. İlk yol Ardahan'dan diren Kars'a gider. Diğer bir seçenek ise Ardahan-Çıldır-Kars yapabilirsiniz. Her iki güzergahta'da yol yapım çalışması vardır. Benim nacizane tavsiyem Çıldır üstünden Kars'a geçmeniz olur. Bu vesile ile Çıldır Gölü'nü de görmüş olursunuz. Yine Çıldır gölünün kenarında da balık lokantaları vardır. Kars'a geçince Anı Örenyeri'ni (Ani Harabeleri) ziyaret edebilirsiniz ki şiddetle tavsiye ederim. Kars'a yaklaşık 35-40 km uzaklıktadır. Kars'ta içi mağara şeklinde tasarlanmış bir restoran vardı ama adını anımsayamadım. Orada yemek yiyebilirsiniz. Eğer Kars'ta konaklamak isterseniz DSİ misafirhanesini tavsiye ederim. Yeni, temiz ve fiyat olarak uygun sayılabilir. Kazasız bir gezi dilerim. Saygılar...

htmetin
29 Haziran 2013, 19:48
Boludan geçerken benim yayla evimde kal. Mangal yapar muhabbet ederiz hemde Bedava! :)

yiqit
29 Haziran 2013, 19:52
Boludan geçerken benim yayla evimde kal. Mangal yapar muhabbet ederiz hemde Bedava! :)
yayla evi,mangal,muhabbet sırf bunlar için Türkiye turuna çıkabilirim abi :cherry:

erro
29 Haziran 2013, 19:57
karadenizden sonra rize den ovit geçidini kullanıp erzuruma geçebiirsin...soğanlı geçidi de değişik bir rota..

htmetin
29 Haziran 2013, 19:57
yayla evi,mangal,muhabbet sırf bunlar için Türkiye turuna çıkabilirim abi :cherry:

Sende gel, katıl bize ve sessizliğin gürültüsünü dinleteyim sana da. Yayla muhabbetlerinde yeri geliyor çok güzel memleket kurtarılıyor.

Deryali
10 Temmuz 2013, 11:33
Honda veya başka bir kurum sponsor olur mu ki bu geziye diye düşünmeye başladım :) ?

http://www.motojektif.com/Photos/Trips/deryali/b65ed45c-5bb4-4b06-bca5-c6eb94469621.jpg

hisvarlar
10 Temmuz 2013, 11:40
Kars'tan geçicekseniz muhakkak Ani harabelerine uğramalısınız.