PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlara emniyet şeridi yasağı gelmiş.

Oseberg
28 Haziran 2013, 12:22
Arkadaşlar bu sabah köprü yolunda avrupa tarfından anadoluya geçerken polis çevirdi, evrakları kontrol ettikten sonra "artık emniyet şeridine girmeyin ceza kesilicek" diye uyardı haberiniz olsun.

tombo
28 Haziran 2013, 12:33
Hayırlısı :)

draggy
28 Haziran 2013, 12:35
zaten yasak bir şey bu, Fransa yı örnek almalıyız, Motorcu şeridini kimse size vermez.. Almalısınız..

langırt
28 Haziran 2013, 12:39
ben karsıya gecmıyorum ama anadolu yakasında solun solunda beyaz cızgıde rahat rahat ortalama 70 km ıle gıdebılıyorum

muhittinKaplan
28 Haziran 2013, 12:44
Kullandığınız Cihazın Araç Olarak Kabul Edilmesini, Görünür Olmamızı istiyorsak, Araç Gibi Davranmalıyız. Kullandığımız Bir Araç ve 4 tekerli neye tabiyse bu da o na tabi.

xawa
28 Haziran 2013, 12:47
Kullandığınız Cihazın Araç Olarak Kabul Edilmesini, Görünür Olmamızı istiyorsak, Araç Gibi Davranmalıyız. Kullandığımız Bir Araç ve 4 tekerli neye tabiyse bu da o na tabi.

istanbulda kullanırsan sende bize hak verirsin :)

rs_guven
28 Haziran 2013, 12:47
ben karsıya gecmıyorum ama anadolu yakasında solun solunda beyaz cızgıde rahat rahat ortalama 70 km ıle gıdebılıyorum

Peki en sol şeritte, yani sizin sağınızdan 120+ km hızlarla geçenler sizi korkutmuyor mu?

yamyamaha
28 Haziran 2013, 13:43
emniyet şeridi zaten yasak.

gugukk
28 Haziran 2013, 13:56
istanbulda motosiklet kullanmamışlar hele hele akşam ve sabah iş trafiğine hiç girmemişler burada yazacaklar zaten yasak, araba gibi kendi şeridinizde gitmeniz lazım bol bol konuşacaklar. Arkadaşlar bizde biliyoruz emniyet şeridi yasak fakat istanbulda motosiklet ile o trafiğe girilemeyeceği için özellikle köprü yollarında emniyet şeridini sen istemesende polisler kullandırıyor yani polis ile motosiklet sürücüleri arasında karşılıklı gizli bir anlaşma gibi düşünün.

scooboy
28 Haziran 2013, 14:03
Zaten emniyet şeridi yasak diyen arkadaşlara araçların arasından da geçmek yasak diyelim o zaman. Geçmiyormusunuz?
Kesinlikle emniyet şeridi motora tahsis edilmeli ve belli bir hız limitini aşmadan güvenli bir hızla motorlar ilerlemeli.
duran trafikte birde motorların durduğunu düşünürsek hiçte mantıklı değil.
Emniyet şeridinin neden yasak olduğunu bilirsek motor için neden saçma olduğunuda biliriz.
Not: (Adı üzerinde emniyet şeridi Ambulans trafik ekibi ve arıza durumunda araç için tahsis edilen bir şerit.
Motor emniyet şeridinde kalsa bile kenara çekilebilir ve şerit akışına mani olmaz.)
İstanbul için bir şey söylemeye gerek yok "Davulun sesi dışardan hoş gelirmiş"

htmetin
28 Haziran 2013, 14:07
Bazılarının, birilerinin zoruna gitmiş olmalı yine. 150.000 Tl'lik jipi ile o klimalı 3 oda 1 salon arabası ile köprü trafiğinde litrelerce benzin harcarken, ben yanından 5000 Tlicik motorumla tınımını geçerken, kim olsa zoruna gider. Benimde zoruma gider. Bu yüzden motora biniyorum :) Zoruna gitmesin zengin ve aptal bebe sende aklını kullan ve motor kullan sağa sola, babana, eniştene şikayet etmeyin bizleri, motorcuları yani.

zerzura
28 Haziran 2013, 14:30
İstanbulda günde 2 kere köprü geçiyorum. Sabah ve akşam trafiğinde. Arabayla ancak 2 saatte alabildiğim 25km lik bir rotam var. Akşam da dönüşü.
Motorla 50 - 60km sabit hızla bu 2 saat, 20dk'ya düşüyor. Trafiği siz hesap edin istanbul dışındaki arkadaşlar.

Varsın yazsın cezamı. Ben o trafiğe girmem arkadaş. Hayatta bir kere bile, bak 1 kere diyorum, plakamı bile kapatmadım köprüden geçerken. Ama arabaların içine atamam kendimi bu saçma şehirde.

Kaangngr
28 Haziran 2013, 14:34
Kamyoncular alsın bizi altına öyle değilmi ? Bizimde canımız değerli emniyet şeridinide bize vermezlerse ohoo yandık..

japan_rules
28 Haziran 2013, 15:16
bahsettiğiniz yolda motosiklet çevirmeleriçok arttı geçen cumadan beri.
pazartesi günü küçük plakamdan 77lira ceza yazdılar banada. sonrasında da her gün ya kavacık yada ümraniyeden bağlandıktan hemen sonra durdurdular evrak kontrolü sonra devam...

bu sabah ümraniyede beni durduran polise " artık alıştım görünce duruyorum "dedim
cevap aynen şu şekilde "denetimler sıklaştı, kazaya karışan çoğu motorun sigortası yok ruhsatı yok. Aslında emniyet şeridine girenede ceza yazın diyorlar ama biz yazmıyoruz"
bende eyvallah dedim emniyet şeridinden devam ettim
iki çevirme daha geçtim biri kavacık durdurmadı levent çıkışındakilerde görmedi..

xawa
28 Haziran 2013, 15:24
pazartesi günü küçük plakamdan 77lira ceza yazdılar banada. sonrasında da her gün ya kavacık yada ümraniyeden bağlandıktan hemen sonra durdurdular evrak kontrolü sonra devam...

bu sabah ümraniyede beni durduran polise " artık alıştım görünce duruyorum "dedim
cevap aynen şu şekilde "denetimler sıklaştı, kazaya karışan çoğu motorun sigortası yok ruhsatı yok. Aslında emniyet şeridine girenede ceza yazın diyorlar ama biz yazmıyoruz"
iki çevirme daha geçtim biri kavacık durdurmadı levent çıkışındakilerde görmedi..

trafiğin verdiği plaka yanındamıydı ?

gugukk
28 Haziran 2013, 15:35

köprü girişlerine gelmeden kontroller var ve iyiki yapıyorlar beni her durdurduklarında denetleme için teşekkür ediyorum daha da sıkılaştırmalarını rica ediyorum. Bugün işe arabam ile gelirken 2. köprü yolunda bir tane scooter çevirmişlerdi 2 kişi gördüm ve ikisinde de kask yoktu diğer ekipmanları saymıyorum bile kaskı takmayan onlarım takacaktı short tshirt binmişler poliste gel buraya diyerek çevirmiş uzaktan gördüğüm kadarı ile 2 side yalvarıyordu muhtemelen ehliyet sigorta filandı yoktu.

draggy
28 Haziran 2013, 15:55
Arkadaşlar, en soldaki şerit ile onun sağıdaki şerit arası motorcu şeridi olmalıdır. Fransa da yaşayan amcamın dediği şu :

"Motorcuların şeridine girersen anında aynanı alırlar ya da kaportaya tekmeyi yersin"

Peki Fransa da kanunen ilan edilen bir motor şeridi var mı? Hayır yok, peki nasıl böyle bir şerit var, çünkü motorcular ısrar etmiş ve almışlar, inatla ve sürekli uygulayarak...

O şerite Fransa da motorcuların şeridi olarak bakılıyor artık..

yamyamaha
28 Haziran 2013, 16:49
biz istesekte yasak istemesekte yasak. aradan geçmek de yasak. takip mesafesine uymamak ta yasak hız ihlalide yasak. butun bunları yazmışlar yasak diye. evet arada götü kurtarmak için emniyet şeridine kacarız. arada günü kurtarmak için aralardan geçeriz. falandı filan ama ortada bir gerçek var aşırıya kaçar ve bunları hak olarak görmeye başlarsan, dikkat çekersen bütün bu yaptıkların hesabı sorulur. yaptırımlar başlar. şimdiden geçmiş olsun. bu arada motorcı şeridi bir çok ülkede en sol şeridin sağ tarafıdır. bu konudada yazılı bir kanun yok. gizli bir trafik doktirinidir.

yucelgsm
28 Haziran 2013, 18:30
soldan giderse biri yanından bi geçer rüzgarından bariyerlere girersin sakat işler yapmayın

ARCHANGEL
28 Haziran 2013, 18:57
İstanbuldaki arakdaşların yorum yapmasına gerek yok ! girilecek emniyet şeridi mi var :) hergün avcılar-eyüp arası 45 km yol yapıyorum E-5 te bana emniyet şeridi gösterin bende girmiyim :) yolun %90'ında toplasan 1 mt genişliğinde emniyet şeridi yok,adı emniyet şeridi okadar.

xawa
28 Haziran 2013, 19:16
az önce gazi mahlesinden cıktım okmeydanı tarafına geldim emniyet şeridini kullanarak geldim 2 yerde polisler emniyet şeridine girenler için bekliyorlardı yanlarından gecip gittim.

japan_rules
28 Haziran 2013, 23:47
trafiğin verdiği plaka yanındamıydı ?

damgalı plakam yanımda değildi, damgasız ile yakalanmanın suçu aracı bağlamakmış aslında ama cezaya eksiklik giderildi diye not düştü bağlamadı .bende akşamına taktım orijinal plakamı.

bir yldır kullanıyordum problem olmamıştı minik plakam daha güzel okunuyordu hatta

xawa
29 Haziran 2013, 00:01
bende küçük plaka kullanıyorum ama asıl plaka yanımda hep bendemi değiştirsem :silent:

Kaangngr
29 Haziran 2013, 00:44
az önce gazi mahlesinden cıktım okmeydanı tarafına geldim emniyet şeridini kullanarak geldim 2 yerde polisler emniyet şeridine girenler için bekliyorlardı yanlarından gecip gittim.

Gazi mahallesine gelmeden su deposunda öğlen akşam saatleri yunuslar oluyo dönemeçte mustafa gürbüz geçidiydi yanlış hatırlamıyorsam. Bi keresinde giderken kucaklarına düştüm ama kask vardı çevirmedi ehliyette yoktu :)