PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilometre düşürmek !

tr_select
28 Haziran 2013, 10:21
Dün akşam şahit olduğum bir olayı anlatiyim arkadaşlar... Çan çin çon motorsikletleri biliyorsunuz. Bende bunlardan birisine sahibim

Mont bakmaya kadıköydeki bir Servis-satış olan bir tamirciye gittim.
Kanuni adını bilemediğim bir scooter'n gösterge panelini sökmüş genç yaşlarda bir tamirci (çırak muhtemelen)
Elinde cımbız tarzı bir şey ile 5 haneli kilometre saatinin başındaki sayıyı sıfır yaptı :sunny::santa:

Sesimi çıkartmadan usulce uzaklaştım mekandan... Bu kadar kolaymış demekki abi fazla binilmedi temiz diye satmak :farao:

Ose
28 Haziran 2013, 10:28
Bu yeni bişe değil ki :)

tr_select
28 Haziran 2013, 10:30
Bu yeni bişe değil ki :)

Ben ilk defa şahit oldum, öğrendim en azından... İkinci el motor alırken, hep tereddütteyim bu yüzden.

cx571
28 Haziran 2013, 10:30
Bu yeni birşey değil tamamda buna şahit olmak bambaska birşeydir. Yemi ettim ben 2.el al motor almam bundan sonra diye. Gittim CBR 250R YE bayıldım parayı paşalar gibi biniyorum. 2nci elin ne olacağı belli olmuo. haaa tanıdık olur 1nci sahibi olur bilirsin o ayrı mesele. ama hiç tanımadık birinden asla 2nci el almam. bu tür olaylar olduğu için..

Ose
28 Haziran 2013, 10:33
Hocam şimdi şöyle bi durum var bu gene bizim milletten kaynaklanıyor mesela örnek vereyim ben ilk bakıma girsin diye motorumla yeterince gezmeye çalşıyorum şuan 190km yani daha sıfır ama satmaya kalkarsam bizim millet yüzünden çok kötü zarar ederim kilometreden ziyade motorun durumuna bakacaksın gerekirse özel servisine götüreceksin .. o-tip insanlar olduğu sürece - bu -tip insanlar ortaya çıkar :)

F54
28 Haziran 2013, 10:40
arkadaş bu işleri yapmaya bence 2 el almaya çalışanlar zorluyor neden derseniz
bende 2 .el bi motor satıyorum len arayanın ilk sorduğu km orj mi km saati orj mi gibi sorular yaw kardeşim gel bak motorda sıkıntı var mı yok mu temiz mi çizik mi
yani bizim millet te km takıntısı oldukça bu işler daha çok yapılır yapana da malesef kızmıyorum adam ne yapsın km çok ken satamıyor bari aşşağıya çekiyor alanda memnun kalıyor aa az km yapmış sıfır tadında sıfırdan daha ucuz diye
ha bu arada benim motor 31000 de eğer bunu 20000 civarına çekeyim o gün satılmassa bende bu işleri bırakırım
yani önemli olan saat te yazan arkadaşlar motoru durumu pek mühim değil

cool113
28 Haziran 2013, 11:01
vicdanları rahatsa kilometreyle oynasınlar. bu zamana kadar bu işlere girişipte hile ile mal satanlarıda çok gördük. şimdi hepsi sıfırı tüketmiş durumda. nasıl geldiyse öyle gider, bu bir kanundur. tecrübeyle sabittir.

Uğur Gündüz
28 Haziran 2013, 12:21
Ohooo hocam geç uyanmışsınız :)