PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : agv kask görüşlerinizi bekliyorum

yılmazkoç487
28 Haziran 2013, 09:00
GP-1 AGV E2205 MULTI kask aldım sizce nasıl? ve bu kaskın normalde fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz? şimdiden teşekkür ederim.

mhmtesk
28 Haziran 2013, 15:30
Agv nin ls2 den konforlu oldugunu soyleyenleri duydum.
Fiyatina gelirsek zaten almissin artik, kurcaladikca, arastirdikca daha uygun fiyatli yerlere denk geliceksin ve morelin bozulacak. En iyisi kurcalama bosver. Sen en iyisi kaskin fotolarini cek ve tanit da bizd ogrenelim nasil biseymis.

Alper Kaya
28 Haziran 2013, 15:35
yok canım agv ls2 den konforlu nasıl olsun mümkün değil:D

c3nk
28 Haziran 2013, 15:49
hocam eğer kask yeni seri agv lerdense iyidir ancak eski seriden bir modelse pek tavsiye etmiyorum, 2010 yılında agv k3 almıştım berbat bir kask yani..

PEHLİVAN94
28 Haziran 2013, 15:54
Hayir canım LS2 AGV den daha konforlu. Sizdeki bu LS2 aski nedir arkadas? 2010 un Kasim ayinda ilk AGV k-3 u aldim 1 ay oncesine kafar kullaniyordum en ufak bi eksisini gormedim.. Agv yi birakmamin sebebi ailemin motor aldigimi ogrenmesi

telmessos
28 Haziran 2013, 15:59
yapmayın arkadaşlar agv yle ls2 karşılaştımak bile hata ls2 nedir ya

beko12345
28 Haziran 2013, 16:16
sakin olalaım . zaten bir kişi karşılaştırmış oda konuyu açan değil. :) kaskınız hayırlı olsun . Agv güzel seçim bende k-3 serisinden alacağım agv nin.

telmessos
28 Haziran 2013, 16:19
bendede longway 2 var çok memnunun çene açılır çok pratik kullanımı çok güzel kapandığında gayet sessiz hayırlı olsun tekrar

PEHLİVAN94
28 Haziran 2013, 16:42
sakin olalaım . zaten bir kişi karşılaştırmış oda konuyu açan değil. :) kaskınız hayırlı olsun . Agv güzel seçim bende k-3 serisinden alacağım agv nin.

Mukemel bir seri. Cok memnun kalacaksiniz.

bayulken
28 Haziran 2013, 16:51

Ben k3 aldım başarılı ama bütceni zorlayabiliyorsan k4 te alabilirsin daha iyidir

satoyama
28 Haziran 2013, 16:59
gp-1 bir donem bende kullandim vasat bir kask. hic olmamasindan iyi. ayrica zaten giris seviyesi... nolan n-61 bile daha iyiydi..

beko12345
28 Haziran 2013, 17:57
Mukemel bir seri. Cok memnun kalacaksiniz.
evet çok yorum okudum agv k-3 ile ilgili , hepsi güzel yorumlardı , sizde tescillediniz :)

Ben k3 aldım başarılı ama bütceni zorlayabiliyorsan k4 te alabilirsin daha iyidir

bütçe 500 en fazla :)

Green Arrow
28 Haziran 2013, 19:29
Agv k3 e o paralar verilmez arkadaşlar.Tamamen markaya ve şekle gider paranız 150 200 liralık termoplastik kasklarla aynı kabugu kullanıyor hiç bir fark yok,sharp yıldızı da 4.500 liraya 5 yıldız sahibi fiber kabuklu kask var bir sürü piyasada.Bazı arkadaşlar iyi demişlerde onun dışında ne kask kullandıkları önemli.Bu kask ls2 ile her türlü karşılaştırılır.Kullandıkları kabuk aynı aldıkları koruma değeri aynı niye karşılaştırılmıyor ? 500 liraya marushin,bell,suomy gibi çok başarılı kasklar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

GP-1 AGV E2205 MULTI kask aldım sizce nasıl? ve bu kaskın normalde fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz? şimdiden teşekkür ederim.

Aldığınız kask Grid serisi değil mi acaba ?

yılmazkoç487
29 Haziran 2013, 00:55
sanırım grid serisi değil

Green Arrow
29 Haziran 2013, 02:18
sanırım grid serisi değil

Kaskın resmini veya geçerli bir linkini koyarsan yorum yapabilirim ancak en üst serilerden biridir büyük ihtimal üretimi yeni bitenlerden olabilir.

Alper Kaya
29 Haziran 2013, 03:17
termoplastik olunca kendi içlerinde kalite sınıfları olmuyormu sanıyosun her termoplastik mazeme birebir aynı kalitedemi misal audi a4 ile renault latitute aynı kalitedemi hayır ama aynı sınıf termoplastiğinde dandik olanı kaliteli olanı var sharp testleride bağımsız kuruluş falanmış bu adamlar bu testleri babalarının hayrınamı yapyıolar gelirlerine ben söliyim hangi marka daha çok para verirse yıldız dağıtıyolar bi arai - shoei bunlara ihtiyaç duymuyor hep 3-4 yıldızlılar ama ls2 nin içinden geçerler hamdolsun fakat bakarsan aynı yıldız birinin reklama ihtiyacı var biri kendini kanıtlamış zaten

Green Arrow
29 Haziran 2013, 04:11
termoplastik olunca kendi içlerinde kalite sınıfları olmuyormu sanıyosun her termoplastik mazeme birebir aynı kalitedemi misal audi a4 ile renault latitute aynı kalitedemi hayır ama aynı sınıf termoplastiğinde dandik olanı kaliteli olanı var sharp testleride bağımsız kuruluş falanmış bu adamlar bu testleri babalarının hayrınamı yapyıolar gelirlerine ben söliyim hangi marka daha çok para verirse yıldız dağıtıyolar bi arai - shoei bunlara ihtiyaç duymuyor hep 3-4 yıldızlılar ama ls2 nin içinden geçerler hamdolsun fakat bakarsan aynı yıldız birinin reklama ihtiyacı var biri kendini kanıtlamış zaten

Renault,Audiye göre güvenlik açısından daha başarılı bir marka onu söyleyeyim.Ncap testlerinde her zaman üstündür hatta bazı markalar audide dahil bazı araçları korkudan sokmuyorlar testlere mercedesin s serisi hezimete ugramıştı.Lüks,konfor başka şeyler ve bunlar zevktir isteyen gider audi alır.Ncap testide paradır ozaman size göre çok para veren alır yıldızı.Sharp testiyle alakalı varsa elinizde bilgi görelim kayırmayla alakalı.Bende körü körüne inanmıyorum ancak eldeki malzeme belli termoplastik en kötü kask malzemesidir bunu kimse inkar edemez 2 markada aynı skoru almış birisi daha mütevazi bir marka belki boya kalitesi ve iç aksamı daha basit bu sayede çok daha uyguna satıyor.Biriside aynı korumayı saglayan 2 liralık malı 5 liraya satıyor.Arai ve Shoeide kullandım o paralar o kasklara asla verilmez ikisinde de çok komik sorunlar yaşadıgım oldu ve o sorunları onların 4 te 1 fiyatındaki kasklarda yaşamadım.Ben Bell kullanıyorum şuan hiç bir eksigi yok üstüne onlarda olmayan en saglam malzeme carbon fiber katman var.İçim rahat 5 yıldız almış bir kask kullanıyorum.Bu işler tercih meselesi parası olan keyfine yatan alır ancak güvenlik işine girersek aksini ispatlamadıgımız sürece bu markaların beş yıldız aldıklarında gururla reklamını yaptıkları testlere çamur atmanında alemi yok.İsteyen gidip agv k3e 500 lira verebilir güle güle kullansın ancak burda alıcak arkadaşlara da güvenlik anlamında ve fiyat-kalite egrisinde iyi demesinler lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:56 ----------

Daha net bir örnek gerekirse yanlış hatırlamıyorsam Alman Bild dergisi veya gazetesi en güncel 20 kask testi yapmıştı o zaman Suomynin spec 1r kaskı ki o zaman dünyanın en pahalı kaskıymış 3-4 sene önceki bir test bu onu söyleyeyim genel sıralamada 11. seçilmişti.Arai ve shoei kasklarıda vardı onlarda 1 ve 2. olamadılar googledan bu tip karşılaştırmaları açıp okuyabilirsiniz.Marka fanatikligi değil amacım dünya üzerinde bir gerçek var arkadaşlar marka isim falan hikaye bir maddenin fizikte direnç gücü vardır ve insanlar bunu biryere kadar götürebilir ondan sonrası için daha kuvvetli ve kaliteli malzeme gerekir kötü hazırlanmış bir malzemeyi süsleyip iyi malzeme parasına alabilirsiniz ancak güvenlik için takılan birşey için bu komik bir olay ve yapmamanızı öneririm.