PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetsiz Konya-İstanbul, yakalanma riski nedir?

fatihkesan
27 Haziran 2013, 04:52
Arkadaşlar, Konya-Antalya yaptım yakalanmadım. Uzun yol tecrübem de oluştu yeterince. Kasksız, eldivensiz, lastik spreysiz çıkmıyorum. Hatta gömlek kravat giyiyorum ki olası bir çevirmede öğretmenim cevabı inandırıcı olsun. Kafamda Konya-İstanbul var şimdi... Bu yolun çevirme riski nedir? Akşehir/Afyon/Eskişehir/Bilecik ve Sakarya'dan itibaren Tem otoyolu...

151rsfa
27 Haziran 2013, 04:58
sence?dostum 500 liraya ehliyet alsan da ömür boyu paşa paşa istediğin yere gitsen böyle ucuz yollara başvurmayayıp forumu gereksiz yere meşgul etmesen?

fatihkesan
27 Haziran 2013, 05:03
ne deseniz haklısınız da mesele ehliyet almaya üşenme meselesi değil. istanbul'a yerleşeceğim için konya'dan ehliyet alamıyorum. 1-2 haftaya gitmem lazım.

flame
27 Haziran 2013, 05:09
Ailemin tamamı "motorcu" ve ben 17 yaşıma kadar motosikletle trafiğe çıkmadım...Hoş birşey değil bu soru...Yakalanma olasılığınızda yüksek bu arada...Öğretmen oluncada ceza yazarlar.

satoyama
27 Haziran 2013, 05:13
ben nisan ayında o güzergah ile istanbul konya yaptım hiç çevirme olmadı ama bu senin başına bir iş gelmeyeceği yada çevrilmeyeceğin anlamına gelmez. ayrıca 100cc motorla çok yorulursun antalya yoluna benzemez kamyonlar 120 ile gidiyor..

fatihkesan
27 Haziran 2013, 05:20
arkadaşlar alınacak risk, yapmak istediğim şey aptalca biliyorum. lakin ben bunu şimdi yaptım, yaptım. yapamadım, yakında evleneceğim ehliyeti alsam dahi eşim izin vermeyecek o noktadan sonra... özgürlüğümün son demleri, gel gör ki ehliyetsiz denk geldik bu sevdaya. kafamdaki tek problem alakasız bir yerde (eskişehir vb. gibi) motoru bağlatıp işlerin içine etmek...

manners
27 Haziran 2013, 06:35
birisi ihbar etse super olur.

monolog17
27 Haziran 2013, 07:44
valla ben ehliyeti aldığım zaman plakayla ruhsat çıkar çıkmaz turlamaya çıktım hop 10 dksonra polis durdurdu şans meselesi :D

oknglr
27 Haziran 2013, 09:15
hmm öğretmenim deyince ceza kesmiyolarmıymış ? :silent: Madem İstanbuldan alıcaksınız otobüse atın getirin İstanbula motoru.

Bu arada plaka neydi ? aklımda bulunsun :mrgreen:

Sadık1453
27 Haziran 2013, 09:18
Yönetimdeki arkadaşlar....

Hadi konunun içeriğini okumuyorsunuz, adam başlıkta ayna gibi yazmış amacını konunun açılmasına neden izin veriyorsunuz?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

cem_fb
27 Haziran 2013, 09:34
Ehliyetsiz bir kazaya karışta, dur bakalım sonra yorumlarını okuyalım

mc-hot
27 Haziran 2013, 10:05
Öyle bir şey yapma ehliyetini al sonra uzun yola çık. Hatta evlenince büyük bir motorla eşinle birlikte geziye çıkarsınız.
Eşiniz izin vermiosa canlı bir tavuk alın ve gözleri önünde kafasını çekip koparın böylece izin almış olacaksınız :)

TAYFUNBORA
27 Haziran 2013, 10:22
Risk nedir?
*Ehliyetsiz yakalandığında kesilecek ceza?motorun bağlanma durumu?
*Yaşanabilecek bir kaza da %100 suçlu olma durumu?Yaralı veya ölümlü kaza sebebi ile belki sonucunda hapis?
*Kendi hastane masrafın?kendi motorunun masrafı?karşı tarafın hastane masrafı?karşı tarafın maddi masrafı?

Yani risk öğretmen olunca ortadan kaybolmuyor.

murat0642
27 Haziran 2013, 10:38
ögretmen olan birine böyle ucuzluk yakışmıyor hocam . kask eldiven lastık sprreyi ehliyet yerine geciyorsa cık yola . bakalım yakalanıyormusun

Fatih
27 Haziran 2013, 10:50
Takım elbise olmaz, makyaj yapıp mini etek giy, inan kimse sormaz ehliyet :))

DEISIS
27 Haziran 2013, 11:37
Yaklanma riski işin en basit riski.

Kaza riski daha kötüsü yaralamalı kaza riskini göz önüne alın.

Evlilik öncesi 1407 lira ceza + olası kazada hapis felan dava mava

hiç hoş olmaz. Ne kazanacağınıza ve neleri kaybedebileceğinize

bakın kefeye koyun. O zaman burada yazılmış ve yazılacak olan

yorumlara hak vereceksiniz.

TATLIHIZ
27 Haziran 2013, 11:48
Olmaz birsey uzun yolda radara giremessin zaten (İstesende) Dikkat et yeterli.

Ose
27 Haziran 2013, 12:53
Takım elbise olmaz, makyaj yapıp mini etek giy, inan kimse sormaz ehliyet :))

sesli güldüm :D

cx571
27 Haziran 2013, 13:49
Kökle patron :)

deniz ci
27 Haziran 2013, 13:55
yakalanma riskin yüzde 50 kardeşim olurda olmazda nasıl anlatılır ki örneğin bandırmadan istanbula geldim yolda birtane çevirme yoktu olmuyacak değil tabikide eyerki yinede korkuyorsan altında buyuk cc bir makine varsa korkularına örtü olur bas gec plakayı çıkart ama bu tavvip ettiğimiz bişey değil burda benden söyleme sende haklısın evlenince belki kısıtlanırsın belkide eşinizde seve bilir motorsikleti eyer başara biirseniz örneğin benim eşim ilk başta cok korkuyordu fazerle bir ankara bir darıca düzce dedik benden cok sevdi yani bu soru kara delik sonu yok kardeşim aman haa dikkat yakalanırsan araçta trafikten men haberin ola ..:queen:

EnesBeyter
27 Haziran 2013, 14:21
şaka mı bu?

gerçi ben ehliyeti alalı 1 buçuk sene oldu daha soran yok 3 - 4 sefer çevirmeye girdim polis herhalde kask mont görünce çevirmedi.

kezzap42
06 Haziran 2014, 22:35
100 cc motorla 715km(ortalama 90km hız ile 8 saat) yol mu gidiceksin? Şaka mı bu? Antalya gibi olmaz hocam bu. Hemde ehliyetsiz? :santa:

oyunageldim
06 Haziran 2014, 23:06
100 cc motorla 715km(ortalama 90km hız ile 8 saat) yol mu gidiceksin? Şaka mı bu? Antalya gibi olmaz hocam bu. Hemde ehliyetsiz? :santa:
Bence o yolu gitmiştir,hemde üzerinden bir sene süre bile geçmiştir