PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Janta takılı halat kilitle yürüdüm :(

forevermore
26 Haziran 2013, 22:35
:( Arkadaşlar mallığıma doymayayım. Oto park dolu olduğu için kaldırıma parkettiğim motoru jant ve ön maşayı birbirine halat kilitle kitledim. Ancak 3-5 dakka sonra unutum otoparka alayım diye bir metre kadar yürüyünce malesef halat kilit ön jant göbeğine km saatinin olduğu taraftan sardı. Neyse güç bela çıkardım ancak kilometre telini mahvetmiş doğal olarak. Şimdi sorun şu km saatinin dişlisi de hasar almış gibi. Bu durumda bu km saati teli ve dişlisini değiştirmek yeterli olur mu? Komple jantın falan değişmesi gerekmiyor değil mi? Tekerleğin balansını vs tekrar ayarlatmam mı gerekiyor? Bi de ne kadara patlar serviste tahmini? Ona göre hazırlıklı gideyim?

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/06/26/2YHA.jpg
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/06/26/v6fxl.jpg

Levsy
26 Haziran 2013, 22:39
Sen motoru daha dün almıştın sanırım. Dakka bir gol bir ha? :)
Sadece km redüktörü zarar görmüş gibi, az bir masrafla halledersin.

FermanogLu
26 Haziran 2013, 22:50
Çok geçmiş olsun.

serkanADH13
26 Haziran 2013, 22:54
tek sorunun KM REDÜKTÖRÜN başka bir sorn yok geçmiş olsun :)

10,,,15 liraya hallolur,
Daha Dikatli Olmalısın,
Direksiyon Kilidi Klitli iken ani kalkışlardan kaçın mesela,
Bir müşterimin başına gelmişti :)

zaferkarizma
26 Haziran 2013, 23:01
forevermore hiç yorum yapmak istemiyorum sadece senin kendi imzandakini sölemek istiyorum...

Aptallık en büyük günahtır :)

mete_han
26 Haziran 2013, 23:05
bence ucuz atlatılmış...disk kilidi olaydı birde bunu düşün...redüktör ve km teli tamamdur bu iş...

forevermore
26 Haziran 2013, 23:07
:D Arkadaş sabahtan beri ofiste çizim yapıp kafa 15 trilyon olunca insan evin yolunu bile unutabiliyor. Neyse bir musubet bin nasihattan iyidir :)

Valla canım sıkılmıştı. Km redüktörü ve teli değişecek sanırım. Neyse bu da işin nazarı olsun. 15 yaşımdan beri motosiklete binerim hiç böyle bir mallığım olmamıştı :/

ercan41
26 Haziran 2013, 23:25
Geçmiş olsun umutt kardeş daha dün almıştın motorunu yazık olmuş bende disk kilidini bazen unutuyorum Allahtan alarmlı hafif hareket edince bagırıyor da uyarıyor tekrar geçmiş olsun fazla asılmadıysa sadece km telinin jakının degişmesi yeterli gibime geliyo motora bin ellerini bırak çekme varmı bi kontrol et.

forevermore
26 Haziran 2013, 23:31
Geçmiş olsun umutt kardeş daha dün almıştın motorunu yazık olmuş bende disk kilidini bazen unutuyorum Allahtan alarmlı hafif hareket edince bagırıyor da uyarıyor tekrar geçmiş olsun fazla asılmadıysa sadece km telinin jakının degişmesi yeterli gibime geliyo motora bin ellerini bırak çekme varmı bi kontrol et.
Teşekkürler yarın servise giderken bakayım bir problem varsa belli olur zaten ön düzen olunca daha bir korkuyor insan :/